Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: green_flower9 living  (Прочетена 5291 пъти)

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
green_flower9 living
« -: 09-04-2014, 05:21:37 »

Ето ме и мен тук  :peperudi:
Най после се решавам да проследя ежедневието си относно хранене и дв. активност. Много хубаво когато моежеш да погледнеш когато искаш да извлечеш полезна информация относно състоянието си в даден период относно хранене и здраве.
Ще се опитам да систематизирам храненето си тук. Надявам се да получавам насоки от вас понеже имам какво да уча още по пътя си здравословен и  екологичен начин на живот  :flowers2:

До тук накратко за период от 1,5 год.  храненето ми  е нещо средно м-у Сурово Вегетарианско и Веган  ;D
Месото не е напълно изключено но почти не присъства в менюто.
Имам периоди (3,4 месеца) в които НЕ съм приемала млечни и айца също затова се определих като нещо средно  :)
Този период се чувствах здравословно и физически прекрасно.
Имам опасения обаче че не приемам достатъчно разнообразна храна през този период и променях от време на време режима.

В момента трае пост който до сега спазвам строго  :angel:

Обичах млечни продукти и когато ги включвам до скоро  си взимах такива от козе мляко.
До тук поне това което съм усетила когато се опитам да изкл. даден вид храна  усещам,че с дългия период на въздържане тялото ми я забразя и когато реша да опитам я опитвам с желания но много бързо се насищам. За това реших това да е моя път към суровият и вегетариански  режим   :peperudi:
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:green_flower9 living
« Отговор #1 -: 09-04-2014, 07:50:36 »

Значи храненето ти на практика не нито вегетарианско , нито веганско, просто постиш от време на време :) Стискам ти палци и ти желая успех в начинанието да започнеш да с ехраниш нормално.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:green_flower9 living
« Отговор #2 -: 09-04-2014, 12:54:09 »

Не бързай със суровоядството, ако ти е трудно. Аз лично минах от боклуци на 100% сурово и така издържах 2 месеца поради неинформираност какво точно да ям. Хапвах едно и също и се отказах... Сега естествено съм отново на сурово  ;D Моя съвет е да започнеш постепенно да включваш повече сокове, смутита, ядки и т.н. Да гледаш менюто ти да е разнообразно. От началото не всички неща са вкусни (поне при мен, явно вкусовете ми рецептори са били извратени), но след време това отминава. Организма ти ще види от какво има нужда и ще започне сам да си го иска. Не бързай. Природата обича разнообразието!
Активен

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #3 -: 10-04-2014, 22:43:48 »

Благодаря за насоките много сте мили. Надявам се да черпя пит и вдъхновение от Вас  :flowers2:
Определено вкуса ми е положително настроена към този режим на хранене.
Опитвала съм покълнали семена щом ги приемам със задоволство мисля че съм готова напълно  :peperudi:
Но определено ми липсва опит и не разнообразявам много поне до сега.
Ядки  много обичам вече съм шастлива че ги приемам само сурови. Измина около година докато вкъса ми вече направо отрича печените след вкъсване наа няколко....
Доста обичам сурови ядки в комбинация с ябълка  :heart_2: Не знам дали е ОК комбинацията но...

Ето и за днес менюто надявам се да съм по стриктна в докладите  относно менюто: D
Храна:
1 грейпфурт
2 ябълки +  5,6 ореха
Плодовете на 1 компот сини сливи : е разбрахте че още не е напълно сурово менюто :D
Огромна салата : зелена салата, спанак, лук, зелени подправки, хим сол, 1л. зехтин, оцет.
3,4 л. само задушен спанак
По късно 1 ябълка + шепа лешници
 
Движението ми беше :
30 мин тренировка със собствено тегло разнообразни упр. (имам си избрани групирани за 4 дни през седмицата които се опитвам да принадлежат в графика ми...)

15 мин. Йога колкото за отпускане на мускулите  :heart_2:

Лека вечер от мен  :thankyou:
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #4 -: 12-04-2014, 00:27:12 »

11.04

11 -1 голяма ябълка
13 -2 пълнозърнести бисквити
      3 бр. чай (зелен, билков)

21 - зелена салата, краставица, маслини, по  1л. горчица, дом лютеница, 2 моркова, 3,4 л. покълнала соя.
22 - ябълка, шепа орехи

30 мин. Кардио + силови упражнения


Полу сурово меню  :Content_22:
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:green_flower9 living
« Отговор #5 -: 12-04-2014, 15:19:45 »

Аз също съм предимно на сурово хранене, както и мъж ми. В къщи има винаги винаги кълнове. Съншине е права, че много важно менюто да е разнообразно. Имам една прекрасна готварска книга за суровояди от Мими Кърк, която за съжаление не е преведена на български. Тя ме спасява. Толкова разнообразни рецепти, че се превърна в най-ценната придобивка, която имаме(след дехидратора).

Знаеш ли, обществото в момента не е насочено към този природосъобразен начин на живот и затова е трудно психически човек да се пренастрои. Някак си се преосмислят всички навици на мисленето досега като: не ми трябва печка, но ми трябва дехидратор(знам, скъп е, ами готварската печка да не е по-евтина) и разни такива неща. Когато човек спре да купува масло, сирене, мляко, яйца, месо, лютеници, консерви, му остават повече средства да си купува био плодове и зеленчуци. В София има Гимел, човек може по интернет да си поръча от Моравско село(носят всичко до в къщи), може би в околоните села и градове се намират също почти био продукти. Те са важни, защото не-био продуктите имат само около 30 до 50% от хранителната стойност на био-то. А и био плодовете и зеленчуците са по-хранителни.

Внимавай да не оставаш гладна(е когато не гладуваш). Това е един от основните фактори, които карат хората да се връщат към нездравословното плюскане и угаждане на небцето. В другата, не суровата храна няма много полезни вещества и затова си гладна скоро след хранене, а на човек му се иска още и още заради това, че тази храна дразни рецепторите. Това не е истински глад, а е глад на небцето. За да не си гладна, когато преминаваш на суровоядство трябва да имаш огромни запаси от плодове и зеленчуци. Почвай деня си с чаша гореща вода, след това чай(зелен е супер), следва смути в блендера, например грейпфрут, портокал, малко вода, шепа спанак и добавяш семенца от чиа(когато не забравям и аз го правя), които обаче си киснала предварително в малко вода. Става едно желе де факто, което прибавяш към смутито и след това през деня можеш да изядеш сумати банани и други плодове и към късния следобед и вечер идват зеленчуците, хляба(суров от кълнове), сиренето, разни неща за намазване(суров хумус и др.)

За рецепти(дано разбираш английски) в you tube можеш да потърсиш на Mimi Kirk и fully raw Christina. Успех. Мисля, че хора като нас правят света и планетата по-хубави и и дават шанс да оцелее.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:green_flower9 living
« Отговор #6 -: 12-04-2014, 16:06:14 »

Греен, така като ти гледам менюто ми се струва, че много малко ядеш.  ;D
+ 1 за fully raw Christina ;)  Прави всичко толкова красиво, чак да ти е жал да го изядеш  :Appetit_17:
Активен

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #7 -: 14-04-2014, 00:51:22 »

Охх много обичам да правя красива храната  :flower:
 Много малко време имам за което но имам не си ги спестявам Обожавам да се занимавам.
Много благодаря за съветите радвам се че съм тук. Много си права  ‚Лози‘ , Когато спреш да купуваш т.н от мен боклуци които нямат никаква хранителна стойност можеш да спестиш дори когато купуваш хубава храна.
Напоследък все повече гледам да се добера до близко село за набавяне на храна...
Колкоото да малкото храна сте прави , но усещам някак си че се нахранвам явно когато  е хранителна ме засища... Но не искам да отслабвам повече...

Често ползвам ленено семе вместо чиа не знам дали е правилно но  се получава същата консистенция и ми е много вкусно.)
Все по често за семислям вече за дехидретатор.
Все по-често започнах да суша неща,  мисля скоро да премахна напълно фурната колкото и почти да не я ползвам вече...

Да се запишем и за тези дни...

12.04

12 – чай с мед
15 - 2 пълнозърнести бисквити
21- много ябълки (700,800гр) + 60гр бадми
00-Чай + мед + пълноз. бисквида (лен семе , овес трици, малко сода + лим сок. Сушени на 2,3 часа много ниски градуси.
     Мое творение  :Appetit_17:)
02-Чай + мед. (night-shift  :whistling2 - emotloader:)

13.04

11- грейпфурт , портокал
17- остатък от грейпфурт + 3 кокосови бонбона
20- салата спанак, морков,зехтин
22-ябълка, шепа ядки, 3 парченца шоколад (какао боровинки, ядково мляко  :heart_2:)

Движние : Малко Йога
« Последна редакция: 14-04-2014, 00:53:10 от green_flower9 »
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #8 -: 15-04-2014, 00:04:39 »

14.04

Лек режим :)

13- ябълка
17- грейпфурт, портокал
19-портокал
22- ябълки

Чай, вода 3л.
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:green_flower9 living
« Отговор #9 -: 15-04-2014, 00:23:25 »

Ай ай, аз бих била много много гладна. Иначе лененото семе е супер, чията трябва да я киснеш всъщност доста дълго време, между 6 и 8 часа и става желирана маса. Когато не е кисната дълго дехидрира малко. Е, също не е зле ако човек задържа вода.

Иначе количеството е малко според Кристина, виж какво препоръчва тя(тя е гуруто на суровоядите в Щатите както и Мими Кърк) http://www.youtube.com/watch?v=Y7ii8BtgiIQ&list=PLembMCaWHnAVR2l-L5BU5BpuN8IaujtN5  и http://www.youtube.com/watch?v=bRzlc0r4XGw.

И успех, дано не си много гладна :-)
Активен

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #10 -: 16-04-2014, 13:10:14 »

15.04

Идентично като на 14.04

16.04

Край на 2-та дни плод и течности :)

>Захранването днес :

12- 2 варени картофа, цвекло,куркума лимон сок.  По късно 2 какаови бисквити (овесени трици, семена чиа, какао)

План до вечерта мисля да е леко хапване да видим...
До 18 - чай,вода
19-22 плод, сурови ядки

>При промяна ще редак.

PS: Малко се притеснявам дали след 2 дни на плод и течности е добре да натоварвам организма с ядки.... как ли го понася черния дроб. Не съм много на ти с нещата нали се уча  :bleh


Движение

2 дни без - no energy (blush)
« Последна редакция: 16-04-2014, 13:12:27 от green_flower9 »
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:green_flower9 living
« Отговор #11 -: 17-04-2014, 00:41:21 »

Накисвай всички сурови ядки във вода, да речем за около 3-4 часа и след това ги измий пак. Стават много леки за ядене и инхибиторите се разтварят във водата. Ние само така ги ядем. Иначе идват наистина малко тежички. И оффф много малко ядеш. Ако се храниш до 18 часа можеш преди това да изяждаш много много повече плодове и зеленчуци. Успех.
Активен

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #12 -: 17-04-2014, 05:38:31 »

Охх това ми е проблема, напоследък по голямата част от храната я приемам след 18  : >:(
Просто ми е такъв деня през повечето време и активната част ми се пада късно и тогава просто не мога да не приемам нещо за хапване.... Съвет за нощни будуващи птици и тяхното хранене  :surpris_25:
Как да остана бодра ако не хапвам вяро че гледам да е леко нооо е късно...
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:green_flower9 living
« Отговор #13 -: 17-04-2014, 15:32:09 »

За след 18 (19 пролет/лято) на мен ми помагат течностите. Чай от джинджифил (по-силно действие има от кафето за събуждане, но на мен не ми е проблем. Прецени за себе си кога да го пиеш.), сок от лимони (супер освежаващ... сок от зеленолистни, разбирасе (ако си му любителка).
Но пък и една огромна салата да хапнеш, или плодово смути - е нищо. По добре от пържола в 22:00  tooth
Активен

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #14 -: 20-04-2014, 00:28:12 »

Е пържолата не ме привлича :)
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #15 -: 20-04-2014, 00:30:06 »

19.04

>> Храна
до 18h - 4 ябълки
20- 2 печени картофа с масло  подправки + зелена салата
   - шоколад (сини сливи какао орехи)
22 - шепа орехи тикв. семки вино
[strong]Движние [/strong]


Предходни 2 дни аналогични, без шоколада..
« Последна редакция: 20-04-2014, 00:32:12 от green_flower9 »
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #16 -: 22-04-2014, 00:42:12 »

20.04

>> Храна
16- грейпфурт , малко парче козунак
17- 1 яйце
18- ябълка , пълнозърнести бисквити 40гр.
22 - 4 ябълки, 60гр. бадеми

21.04

9- ябълка
12- банан
17- ябълка , капучино (обикновенно мляко) , 3 бонбона (сини сливи,какао, )
20- шепа семки, 1 бананов шейк (орехово мляко)
23- зелена салата, соево- орехово сирене сирене


Beautifil day  :peperudi:
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:green_flower9 living
« Отговор #17 -: 29-04-2014, 03:11:26 »

Привет след малка пауза. Нямах достъп до компютър и не можах да споделям менюто си... Ноо продължавам напред :)

28.04


>Храна<
14- 2 овесени бисквити , 2 какаови бисквити  (made in home (inlove))
17- краставица, морков, маслини 2 л. лютеница
20 - ябълки доста
21- 40гр. бадеми , 60гр. слънчоглед

Thinks of green_flower9

Утре имам почивен ден  :peperudi: Ден в който се отдавам на експерименти и приготвям някамва рецепта, ако я одобря, се добавя в книгата на   ''My new kitchen''  :heart_2:
План - Соево мляко
За целта купих зелена соя която е накисната 24h... ще споделям утре
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания.