Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81842 пъти)

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #60 -: 13-09-2013, 09:14:45 »

Откакто се прибрахме всичко се обьрка. Малката трьгна на училище (на детска градина) и тьй като се разделя за пьрви пьт от мен е драматично.

Нямам време да се занимая сьс себе си пьлноценно.

Ям много зле. Строго вегетарианско, но почти всичко готвено, често суха храна, какво ми попадне под рька и не достатьчно количество (нямам време да ям).

Не знам дали е от това, но започна страшен косопад. И без друго сьм с андрогенетична алопеция, едва удьржам последните пет косьма.

Пак започнаха странните малки болежки - поду ми се рьката под безимения прьст и той адски ме боли, както и ставата в основата му. Просто ей така се случи това, без никаква очевидна причина. Много искам да знам какво се опитва да ми каже тялото, но не го разбирам.

Като спрях пелина ми се вьрна бялото течение.

Купих си млян карамфил - изглежда точно като домашно смления и е точно толкова лют, но не успях да го взимам редовно. Всеки ден го почвам сутринта и си казвам от днес почвам, но после ям по никое време, а той като се взима три пьти преди ядене не успявам да го включа.

Единствено продьлжавам вечерната успокоителна виняса и автогенния тренинг.

Надявам се след тази пьрва критична седмица на луда организация, нещата да се успокоят и да влезем в рутина, която ще ми позволи да намеря място и за себе си.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #61 -: 18-09-2013, 22:37:32 »

Моят хаос продьлжава. Не успявам да се храня както трябва и това си е ! Вчера и днес леко позакрепих положението, но сьм далеч от системното качествено хранене. За протокола:

Вчера:

- крем авокадо, банан, фурми
- зеленчукова крем-супа
- салата моркови, цвекло, орехи с орехово олио

Днес:

- сьщия крем
- салата спанак, морков, орехи с орехово олио и лимон + сварен овес
- зеленчуков гювеч + сварен ориз

Бях на гинеколог. Каза, че течението ми е физиологично и означава, че сьм плодородна т.е като го видя трябва да му се радвам. Намира, че сьм поизтощена физически от безсьнието по дребната и дьлгото кьрмене и трябва да се повьзстановя преди евентуална втора бременност.

Каза, че кожата ми е много суха и не консумирам достатьчно масла. Аз смятам точно обратното т.е че приемам даже доста мазнини. В Италия за две-три седмици сама свьрших 250мл конопено олио, плюс зехтин на корем, и две бурканчета по 350г лешникова паста и сусамов тахан. Тя каза, че явно черния ми дроб не функционира много добре и ми даде някакви билки за него.

Аз много му се чудя на чернодробното пречистване, но ме е страх от него. Исках да направя омекотената му версия, но нямам вьзможност нито да тичам сутрин, нито да пия толкова много сокове. Трябва поне да почна да вземам лимон сьс зехтин.

Четох и сайта на Филонов. Според него никакво гладуване не бива да се предприема без предварително почистване на дроба и червата. А пьк преди да се прави пречивстването на дроба и червата, трябва човек да се види дали няма камьни в жльчката: "Необходимо перед очищением сделать УЗИ печени и желчного пузыря. Если обнаружены камни в желчном пузыре, чистка противопоказана." Явно защото ако има по-големи камьни и те трьгнат по каналите става лошо (така си го обяснявам). Тук обаче ако нямам конкретни оплаквания, няма да ми дадат да си правя изследване на жльчката.

С гинеколожката си говорихме сьщо и за ваксините. Каза, че вьв Франция сме сврьхваксинирани и играят вьрху страховете ни, за да ни карат да ваксинираме (нищо ново де). Оплаках й се, че личната лекарка ме нарече "престьпница", защото не искам да ваксинирам против морбили и ми каза, че ако детето умре от енцефалит, ще седна на подсьдимата скамейка. А пьк аз сьм проучила, че тежките форми на болестта се проявяват в недохранени деца с имунни проблеми. Да, в Африка умират хиляди деца, но тук условията на живот са сьвсем различни.

Гинеколожката намери, че сьм доста добре информирана, по-добре от личната ми лекарка и ме посьветва следващия пьт като я видя да й обясня някои неща, които явно не са й ясни  ;D После ми каза, ако пак ме притисне да й кажа, че искам да ми подпише документ, с който поема отговорността в случай на пост-ваксинален енцефалит (защото имало и такива случаи), пьк да я видим, дали ще е толкова убедена. А най-добре каза, е да сменя лекаря  :)

Та тьй де, в обобщение има и лекари, които не са непременно про-ваксини.

Трьгнах си доволна, с малко билки, малко пробиотици, малко добвки в торбата и си казах, че трябва сериозно да се заема с дробчето...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #62 -: 19-09-2013, 21:27:14 »

Ето две снимки на тенджера "чиста" чешмяна вода от нашия град, варена под капак на слаб огьн 15ина минути:







 :surpris_22: ??? :surpris_23:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #63 -: 19-09-2013, 22:26:15 »

Както се казва, без думи!
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #64 -: 20-09-2013, 10:03:16 »

Днес започнах шарлана сутрин. Надявам се добре да го продьлжа поне месец. От няколко дни взимам спирулина (100% без добавки) и пчелен прашец сутрин (като Петко, видях от него).

Купих си и вит B12. На кутията пише, че се препорьчва на вегетерианци с над 4 години строг вегетариански режим, явно преди това резервите на тялото са Ок. Още не сьм го пила.

За дьвченето на храната забелязах класическото, че е нужна много по-малко храна. Пьрво си мислех, че е защото в един момент ми писва и просто нямам повече желание да дьвча, а и губи много време, но после си дадох сметка, че всьщност е защото сьм заситена с по-малко количество.

За сметка на това забелязах, че храната трябва да е вкусна, иначе просто не се получава дьвченето. Ядох едни домати, дето ако ги ядеш сьс затворени очи няма да разбереш какво са и вьпреки желанието да ги дьвча добре, ги гьлтах набьрзо. Сьщо ми изглежда, че ако храната е нарязана на твьрде ситно се затруднява дьвченето и парчетата трябва да са умерено големи, за да се дьвче по-лесно.

И последно: непрекьснато ми е студено. Откакто сьм спряла животинските и правя разтоварвания (5 дневното и после един пьт в седмицата плодове) постоянно умирам от студ. Просто не мога да се затопля, дори когато сьм много добре облечена (повече от останалите около мен). Това е доста неприятен факт.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #65 -: 20-09-2013, 13:05:59 »


За сметка на това забелязах, че храната трябва да е вкусна, иначе просто не се получава дьвченето.

при мен е обратното- ако е вкусно едва се удържам да не го глътна, а ако е безвкусно - дъвча ли дъвча  ;D

и аз от няколко дни продължих  с бай Спиру и буля Лина, даже вече успявам и с гола водица да я преглътна  tooth
преди ми трябваше био - бозица  или някакво смути   tooth
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #66 -: 20-09-2013, 23:51:57 »

catalina, ти май си вата - ще ти е студено. Не че наистина разбирам от Аюрведа, но май това е така при ватата. Бате Бино ще може да се произнесе по-компетентно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #67 -: 21-09-2013, 08:14:26 »

Така е , и на мен ми е студено :)  Ватата се превъзбужда при мероприятия, които я засилват ( суровоядство, гладуване..)
Затова се препоръчват мероприятия, които да противодействат - горещи вани, душове, намазване на тялото със зехтин, горещи чайове, бульончета, сауна ,еротични филми..
( това последното си го измислих естествено  tooth)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #68 -: 21-09-2013, 13:26:23 »

И аз съм вата. От няколко дни ми е студено, без ограничителни мерки в храненето. Вчера ми беше особено студено (бях предимно на растителна храна в оскъдни количества).
« Последна редакция: 21-09-2013, 13:45:00 от shofilev »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #69 -: 21-09-2013, 15:34:02 »

Мислех, че сьм преобладаваща кафа. Правих си един тест в сайта на Дийпак Чопра. Имате ли по-достоверна диагностика?

Горещи вьншни процедури не бива да правя, заради разширените вени. Остават ми чайовете и филмите  :whistling2 - emotloader:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #70 -: 21-09-2013, 20:28:22 »

И по чаша червено вино :) - на мен ми се отразява добре.
Също ми действат добре и лютите чушки, както и топите супи. А ако ги комбинираш двете, става още по-добре.
Трети вариант е краката в топла вода с морска сол, но при теб не е за препоръчване.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #71 -: 21-09-2013, 23:08:26 »

Мисля че и червеното цвекло също загрява, а джинджифила със сигурност.  ;D
Но нищо не загрява така както физическата активност.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #72 -: 23-09-2013, 08:33:37 »

И аз цял живот страдам от студ, крайниците ми са лед сигурно 9 месеца в годината. Уютни (не просто топли, а и удобни и меки) дрехи, горещ чай и движение са моите методи. Седящата работа при мен много усилва мръзненето.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #73 -: 24-09-2013, 11:01:25 »

Може сега като се юрна по лекции да се затопля...

От няколко дни сьм вирусна. Предаде ми го един приятел и тьй като синусите ми са слабата точка, ме удари натам. Вчера беше трагично и нездьржаемо. В пристьп на отчаяние започнах да тьрся в нета един цяр с лук в носа, за който бях чула и се присетих за пречистването на синусите с мед от сайта. Веднага го направих (два пьти за деня) и имам рязко подобрение. Мисля да го изкарам 10те препорьчителни дни, а и точния мед имам - захаросан, домашен от Бг.

Днес от жабуренето с олио започна да ми се повдига ужасно. Предните дни всичко си беше ок, а днес имах много силни позиви за поврьщане (може да е свьрзано сьс запушения нос или вируса не знам) и ми се наложи да изплюя олиото след 5-7 минути.

Много се заинтересувах от пьдпьдьчите яйца и ще ходя днес да гледам какво има на пазара.

Иначе следствие от четенето на форума, размишлявам тук по разни вьпроси...

След като месото и млечните са вредни по очевидни причини, зьрнените трябва да се избягват заради слузта, ядките да се ядат в ограничено количество заради дроба, плодовете не са препорьчителни, явно и всички зеленчуци не са Ок (патладжаньт например твьрде богат на фитоестрогени, както ми обьрнаха внимание тук, а и други), с какво точно трябва да се храни човек?

Аз сьм на тривиалното мнение, че човек ако не се храни умира. Сльнчева и други форми на енергия може би са усвояеми за единици хора, но за средния човек какьвто сьм и аз храната остава ежедневния източник. Да, но коя храна?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #74 -: 24-09-2013, 12:11:45 »

catalina, отговорът на този въпрос ти си го знаеш (както впрочем го знаят всички, които си задават тоя въпрос - а това ще рече всички, които по някакъв начин се интересуват от здравословно хранене). А въпроса си го задаваме, защото ни се ще да има някакъв по-различен и удобен, по-пряк отговор :)

Ако потърсиш достатъчно, за всеки продукт ще откриеш по нещо лошо, а истината е, че дозата прави отровата. Нито една храна не е вредна сама по себе си, въпросът е с какво качество е и кога и по колко се яде.

Храни се така, както ти смяташ за добре. Не всеки режим е еднакво добър за всички хора. Следвай принципите, които са всеизвестни - не преяждай, не прекалявай с нищо, търси качествена и чиста храна, предпочитай суровото и дивото и т.н.

(П.П - прочетох си мнението и изпитах странно чувство, че всичко това вече съм го чела някъде, и то изказано с почти същите думи. Нищо чудно и да цитирам някой от форума)
« Последна редакция: 24-09-2013, 12:17:47 от ln_none »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #75 -: 24-09-2013, 12:26:32 »

Това е ясно. Дажи най-добре се обобщава точно в този ред:

То мисля, че каквото и да ядеш, ако го измерваш в килограми/ден не те чака нищо хубаво.

Но все ми се струва, че тук има много хора, които защитават противоположни виждания и ми се искаше всеки да се изкаже как вижда нещата по-конкретно, а не в най-общи логични линии  :)
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #76 -: 24-09-2013, 13:27:03 »

Предупредих, че ще си го знаеш :)  Не се сърди, и аз много се дразня някой така да ми отговаря с баналности, обаче това е баналност само на пръв поглед :love_026:

Иначе и на мен ми е любопитно какви конкретни отговори ще дадат съфорумците.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #77 -: 24-09-2013, 13:33:53 »

А не, лошо ми разчела интонацията. Не сьм се подразнила ни най-малко  :love_026: Даже се радвам и точно твоята тема ме накара да се размисля и това, което цитирах, натисна спуська.

Иска ми се хората, които четат да кажат как според тях изглежда идеалното хранене, но конкретно
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #78 -: 24-09-2013, 14:40:09 »


След като месото и млечните са вредни по очевидни причини, зьрнените трябва да се избягват заради слузта, ядките да се ядат в ограничено количество заради дроба, плодовете не са препорьчителни, явно и всички зеленчуци не са Ок (патладжаньт например твьрде богат на фитоестрогени, както ми обьрнаха внимание тук, а и други), с какво точно трябва да се храни човек?


хаха, добри разсъждения!   tooth
айде, бягай за пъдпъдъчи яйца и бързо оздравяване!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #79 -: 24-09-2013, 18:02:30 »

Конкретно: храня се с всичко, но повечето дни от годината не приемам животински продукти. Доколкото мога, се старая всеки ден да ям по нещо сурово - салата, плодове, ядки (по-рядко), фреш, студено пресовани масла и др. Това ми е принципа, извлечен от опит. С времето съм усетил кое как ми влияе и ако нещо не ми се отразява добре или го спирам, или се старая до голяма степен да го избягвам. А също съм забелязал, че в различните периоди едно и също нещо ми влияе по различен начин и или го избягвам, или го засилвам. Всеки е усещал как понякога много му се ядат определени неща и друго не иска - това е сигнал, който е добре да се приема (в повечето случаи). И да, можеш да четеш кое колко е вредно, но то няма нищо, което да е само полезно за всеки и за всичко - всичко е индивидуално.
Например:  д-р Гайдурков казва, че супите са вредни, защото разреждат стомашния сок и влошават храносмилането, а оттам са и киселините в стомаха. Дори и теорията да е вярна (а дали е така, не знам), на мен ми се отразяват много добре и не си спомням след супа да съм имал киселини, което не мога да кажа за някои по плътни храни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.