Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на ln_none  (Прочетена 82593 пъти)

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #160 -: 15-11-2013, 15:29:00 »

- ябълки, моркови, фъстъци
- сушен кокос
- салата зеле с моркови, боб, семки

С увеличаването на количеството ми стана доста трудно да взимам солта. Горчиво и гадно е, ако е смляна; едрата е по-вкусна, но пък в такива количества много разранява. Солето също не е по-приятно. Сега я взимам след всяка чаша вода - така е по по-малко и се търпи. Храната продължавам да си я ям безсолна и не усещам липса.

За едната седмица водопиене като положителни ефекти мога да споделя, че кожата ми определено стана много по-мека, а косата придоби блясък. Като отрицателни - болката в краката, която може евентуално да се дължи на недостиг на магнезий, и това, че май дебелея... или може би се пълня с вода, не знам, но определено нараствам на обем  :surpris_23:
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #161 -: 15-11-2013, 16:13:10 »

Нони, ако болките в краката са съсредоточени в ставите, добре е да сведеш солта за 5 – 7 дни до минимум и да наблюдаваш резултатите. Възможно е да си предозирала NaCl. Нали вече говорихме, че прекаляването със сол е опасно, може да предизвика една или друга степен на метаболитна ацидоза.

Някъде бях чел, че когато е изложен на прекомерни количества NaCl, организмът опитва да изтласка киселинния товар далеч от жизненоважните органи. Знаеш, отделя се пикочна киселина, кристализира под формата на уратни кристали. Те се натрупват в меките тъкани, обикновено около ставните капсули, причиняват възпалителни реакции и болки, често и подувания.

Тези подозрения за "напълняване/задържане на вода" също сочат за киселинен проблем, може би поради неправомерно разпределение на NaCl и нарушения в регулирането на водния метаболизъм.

Нищо няма да загубиш, ако ограничиш за няколко дни приемите на сол, но пък ще разбереш дали причината за тези нежелани симптоми е в NaCl.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #162 -: 15-11-2013, 18:28:01 »

С увеличаването на количеството ми стана доста трудно да взимам солта. Горчиво и гадно е, ако е смляна; едрата е по-вкусна, но пък в такива количества много разранява. Солето също не е по-приятно. Сега я взимам след всяка чаша вода - така е по по-малко и се търпи. ...

Моме, да не бъркаш нещо, някоя десетична запетая, например?

Сол 2.5/600.

... т.е. 3 литра на ден по 2.5 гр. на 600 мл. вода = 12.5 гр сол  :surpris_22:, или нещо бъркам?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #163 -: 15-11-2013, 20:19:21 »

Нещо не излизат сметките. Тя беше писала 1,25г сол на литьр вода.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #164 -: 18-11-2013, 10:36:26 »

Петък:
- ябълки, моркови, кашу
- салата спанак, зелен боб с картофи, тиквени семки

Събота:
- дюля, карфиол, бадеми
- ябълка, орехи
- салата спанак, просо, семки

Неделя:
- ябълка, мюсли
- ябълка, карфиол, бадеми
- пуканки
- салата цвекло, задушено зеле с праз, тиквени семки, скалички :essen:

Роми, не е в ставите - напротив, ставите ги чувствам по-добре от всякога. Нерв е, явно седалищния. Правих коремни преси тези дни, може от тяха да е; а и често си седя на опашката. Помина ми общо взето, сутрин все още като се навеждам ме заболява, но вечер съм ок. Може пък да спя на криво, те котките като завземат леглото и щеш-не щеш току заемаш някоя йогийска поза. Забърках си едно мазилце с магнезиев сулфат, не знам имаше ли и то някакъв ефект или по-скоро като плацебо.

С тия семки тиквени, дето ги нагъваме през ден, че и слънчогледовите - просто е неприлично да имам симптоми на недостиг на магнезий. Освен усвояването да не е на ниво.

Солта няма да я спирам сега, още сме съвсем в началото на експеримента. Аз ако се отказвах така при най-малкото неудобство, сигурно нищо нямаше да променя в живота си.

Диего, няма грешка, така е. Писала съм защо. 1,25г е по Батман, аз съм по друга система в момента.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #165 -: 19-11-2013, 15:31:58 »

- ябълки, моркови, кашу
- салата с карфиол, семки, скалички

Явно приключих с "абстиненцията" към кафето - не ми се спи вече през деня. Ех, и един лош навик не ми остана вече - ей така, за цвят :whistling2 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #166 -: 19-11-2013, 20:43:53 »

Внимавай сега с мъжете, чуждите   tooth  tooth  tooth
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #167 -: 20-11-2013, 15:32:53 »

- ябълка
- ябълка, моркови, бадеми
- салата зеле, нахут, семки, солети с тахан

Титан, то на мен и моя мъж ми идва в повече, та няма риск за чуждите. Интровертна темерутлива гад съм аз, ако мога изобщо никакви хора да не виждам ми е най-добре.

Ама много ме дразнят тези нерви, пак лицевия ми се е стегнал. Не мога да правя никакви упражнения, които да са надолу с главата явно. Дайте някакъв съвет, какво да ги правя?




Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #168 -: 20-11-2013, 20:22:05 »

Мъжът ти да ти прави всяка вечер масаж на лицето и гърба , като може и на кръста , понякога и от там има ефект.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #169 -: 21-11-2013, 16:21:25 »

- ябълка, моркови, орехи
- салата кореноплод, ризото с броколи, тиквени семки
- райска ябълка

Титан, каква чудесна идея :Content_14: Той наднича тука, мъжото, да чете - та благодарение на теб вчера получих едно масажче. Ама за всяка вечер хич не се и надявам, освен ако случайно не се превърна в клавиатура - нея може да я масажира с часове, като отпочне ония ми ти игрички...
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #170 -: 22-11-2013, 16:03:58 »

- ябълка, моркови, орехи
- салата с карфиол, леща с тиква, семки, тахан

Напоследък нямам нищо интересно за споделяне, защото ме е обхванала нова мания - правя коледни украси, и нямам време да чета по здравословни теми. Тази есен май ми е първата, в която не оплаквам отминалото лято. Винаги съм мразила зимата, а сега ми е едно такова свежо и приятно, дори когато е студено и вали. Ех, айде да се намира по-бързо тази наша къща, че да си седя там пред огнището с котките и да си плета като истинска селска тетка ;D
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #171 -: 22-11-2013, 22:51:26 »

Какви украси правиш? Аз сьм много по декорацията, като имаш време сподели  :flowers2:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #172 -: 23-11-2013, 02:37:57 »

Ех, айде да се намира по-бързо тази наша къща, че да си седя там пред огнището с котките и да си плета като истинска селска тетка ;D

а навън да ти подскачат козици и да ти пеят петли и кокошки  ;D
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #173 -: 25-11-2013, 15:24:49 »

Петък:
- ябълки, моркови, лешници
- салата спанак, гъби с елда, тиквени семки

Събота:
- ябълки, мюсли
- салата спанак, крем-супа броколи, ленен хляб, фъстъци

Неделя:
- ябълки, мюсли
- грейпфрут, помело
- салата кореноплод, леща със спанак, канелени бисквитки

Водопиенето ми е във застой; не съм променяла дозите, защото не виждам начин да приемам повече сол на сухо без да ми е твърде гадно. В храната добавям щипка сол само в супите. Добре ми е.

Последните два дни си правя тренировката и сутрин. Приятно е, дава тонус. Така или иначе се будя все по-рано и вече не ми е такъв проблем да се лиша от десетина минутки сън.

Украсите, дето ги правя са общо взето тип "от нищо-нещо" - играчки за елха и разни щуротийки, каквото ми хрумне. Всичко е с подръчни материали, природни или каквото се намира вкъщи, една глина само съм купила досега. Не са нещо особено, щото нямам нито талант, нито сръчност - едно голо желание само ;D
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #174 -: 26-11-2013, 15:19:43 »

- ябълки, моркови, лешници
- салата ряпа, зеле с булгур, орехи, ментови бисквитки

Дойде време да се изпробват коледните рецепти. Няма как да черпим родата с нетествани сладки, ще взема да се изложа ;D

В София е първи сняг днес - не помня друг път да е бил такъв хубав.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #175 -: 27-11-2013, 15:06:21 »

- ябълки, банан
- моркови, кашу
- салата ряпа, тиква с мед и орехи

Правя пореден опит за подобряване на хранителния режим. Макар и да нямам вече проблем с апетита, усещам, че късните вечери не ми се отразяват добре. Често сутрин усещам как вечерята ми още стои в стомаха. В момента чета "Ултраметаболизъм" и нещата, описани там са още една причина да се постарая повече на този фронт. Та пак ще правя опит за трикратно хранене, този път с късни закуска и обяд, за да са по-равномерно разпределени във времето.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #176 -: 27-11-2013, 23:24:47 »

кажи накратко нещо, дето ти е направило впечатление в този "Ултраметаболизъм"  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #177 -: 27-11-2013, 23:43:47 »

Това е силна книга. И доста приятна за четене. (извинявам се , че въпросът беше към Нонито )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #178 -: 28-11-2013, 00:45:30 »

благодаря!
няма значение към кого е въпросът, важно е да има отговор... както е казал Чърчил в една от първите си речи   ;D
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #179 -: 28-11-2013, 16:41:42 »

- ябълки, мюсли
- моркови, кашу
- салата ряпа, грах, орехи

Най-впечатляващото за мен е, че въпреки, че очевидно е писана за затлъстели американци е на доста по-високо ниво от другите четива от този сорт. Харесва ми това, че не се приемат някакви неща просто така за истина, а се обяснява всичко от научна гледна точка (е, не особено задълбочено, но все пак). Малко в повече ми идва преповтарянето на едно и също нещо по 100 пъти, но нали все пак и обем трябва да се гони.

Чета я бавно книжката, още не съм я и преполовила, защото е на хартия, а това рядко ми се случва и един вид разтягам удоволствието във времето :) Не купувам по принцип такава литература, нали в нета всичко има. Та може би тепърва има да се впечатлявам по-сериозно. Иначе е приятна, да.

Аз никога не съм имала проблеми с теглото, все кльощавел съм била, но тази година нещо се обърнаха нещата. Не че много съм качила, но е достатъчно, за да ми е некомфортно - а някак не намирам реална причина за такава промяна. И затова си я взех, барем нещо ми присветне къде бъркам.

Сънувах се, как подскачам по един селски път на седмото небе от щастие - бяхме си купили къщата  :peperudi: Ако някой продава малка, стара, здрава къща с голям двор в района между Варна и Бургас (Рудник, Круша, Равна гора, Аврен) да свирка, че зорът е голям ;D

Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.