Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на ln_none  (Прочетена 82580 пъти)

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #40 -: 24-09-2013, 08:11:30 »

Оф, salvaje, как може да ме изкушаваш така. Ако знаеш как всеки божи ден ходя на пазара и точа лиги по гроздето, сливите, ябълките и крушите и накрая си тръгвам с по 2 кила моркови и домати - жал ще ти стане.

За 80/10/10 какво да чета, като го изпитах на гърба си как не е за мен. Може и да е идеален за хора, които много тренират (макар че, като гледам дневника на Тита - тя спортува много и пак пострада), обаче за човек, който по неволя е закотвен в офис това изобщо, ама изобщо не е подходящ начин на хранене. Като имай предвид, че докато бях на него мазнините са ми граничили не с 10, ами направо с 0%.

Тия огромни количества некачествени плодове (а те няма как да не са некачествени, ако живееш в града и ги купуваш от пазара или още по-зле - от супера) могат да навредят, и още как. Ако се ядат в разумни граници естествено няма да има проблем. Но при 80/10/10 както и да ги погледнеш количествата не са нормални. То мисля, че каквото и да ядеш, ако го измерваш в килограми/ден не те чака нищо хубаво.

Не че го отричам напълно режима, за всеки режим си има пътници дет се вика. Който има предпоставките - много спорт, качествени плодове; и си се чувства добре - халал да му е, щастливец.

За вчера:
- сини сливи, моркови; леблебия
- салата тип мешана; крем супа от карфиол, броколи и картофи; какаово кремче с конопено мляко; семки

Много, много обложен език - чак го усещам космат. Какво става?! Спирам ядките, на нищо не прилича това. Отгоре на всичко заради семките (пека си ги сама на котлона и пускат чернилка) налепът е с отвратително сив цвят. Поне се надявам да е от тях :o От около седмица използвам вода с лъжичка кислородна вода за плакнене, да не би пък да съм си докарала и устна дисбактериоза?

Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #41 -: 24-09-2013, 09:24:02 »

Според мен малко прекаляваш с анализирането, Нони. Потърси нещата интуитивно и ще усетиш една друга вселена. Чуждият опит е като нечие описание на Сикстинската капела. Като да ближеш захар през стъкло.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #42 -: 24-09-2013, 10:10:35 »

Мче нали баш за моя си опит говоря.

За анализирането - тъй е донякъде, от една страна професионално изкривяване, от друга - така изглежда, защото това споделям тук. Виж сега как ме накара да си анализирам анализирането :Content_4 - emotloader: Еми хоби ми е, пък!

Иначе в живота хич не съм чак толкоз разумна и интуицията определено е водеща. Зодия Риби съм и си ми личи...
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #43 -: 25-09-2013, 07:46:04 »

За вчера:
- сини сливи; моркови
- ябълка
- салата тип мешана; от вчерашната супа; зеленчукова манджа

Вечерта се натъпках до ушите, ма поне беше само със зеленчуци.

Тотално се пристрастих към стоенето на глава - и аз не знам защо, обаче ако не си постоя поне веднъж на ден някак ми е търсене. За съжаление изпълнението ми е ужасно - със замах, иначе не мога да се изправя. Та едва ли от йогийска гледна точка правя нещо смислено, може да е даже вредно.

Интересно е, че ми се появи тази бразда в центъра на езика (още си стои), нали се счита, че тази част отговаря за гръбначния стълб. Аз имам изкривяване още от дете и доскоро стойката ми беше под всякаква критика. Едва миналата година се взех в ръце и си наложих да стоя и седя изправена, колкото и болезнено да ми беше в началото. Сега съм що-годе добре, макар и не идеално.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #44 -: 25-09-2013, 14:58:34 »

Понеже тоя език не ми дава мира си направих едно малко проучване.

Според гръцката медицина (за която до днес изобщо не бях и чувала), аюрведа и китайската традиционна по средната линия на езика са зоните, отговарящи за гръбнака, стомаха(червата при аюрведа) и сърцето. Според картите им, сърдечната област е към върха на езика, стомашната в средата, а към гръбнака се отнася самата разделителна линия (тази линия по принцип би трябвало да е само мислена).

Жълт налеп при всички означава повишена топлина (пита). Това е интересно, защото в последно време наблюдавам и други признаци на превъзбудена пита у себе си.

Относно проклетата бразда - според гърците и индийците е свързано с гръбнака, като може да става въпрос за стрес, напрежение, подтиснати емоции. При китайците е по-интересно. Там ми е малко трудно да определя за кое става въпрос, но има два варианта - сърдечна и стомашна бразда. Разбира се, възможно е и смесено положение. Обаче така или иначе, четейки симптомите стигам до извода, че по-скоро се касае за комбинация от повишена влага и повишена топлина в стомаха.

Ето и линковете, ако на някой му е интересно:

http://www.giovanni-maciocia.com/tonguegallery/default.html - тук има галерия на различни езици. Предупреждавам, че е гнусничко ;D

http://www.greekmedicine.net/diagnosis/Tongue_Diagnosis.html - за гръцката медицина

http://discoverchinesemedicine.blogspot.com/2011/06/damp-what-is-it-how-did-i-get-it-how-do.html - за влажността
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #45 -: 25-09-2013, 20:47:36 »

ето нещо, в което за сетен път се споменава и кандида, но не само
http://biomall.bg/bio-novini/deficit-na-minerali
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #46 -: 26-09-2013, 07:56:37 »

Nelli, благодаря ти, интересно четиво. За съжаление минералният дефицит не е проблем, който може да бъде решен лесно. Растенията отдавна не съдържат тези количества витамини и минерали, които гледаме по таблиците. Аптечните добавки според мен не вършат никаква работа. То не е и толкова важно колко минерали приемаш, а колко организмът успява да усвои и това вече е тънка работа, която зависи от твърде много фактори.

Попрегледах частта за диагностика на http://www.greekmedicine.net и съм доста впечатлена от съвпаденията, които откривам при мен. Наистина е иронично колко информация ще ти излезе, ако потърсиш нещо за коя да е източна медицина и колко - за гръцката. Аз в първия момент дори не зацепих, че става въпрос не за нещо друго, а за основата на съвременната медицина, Хипократ и т.н., дотолкова различно звучи. Реално би трябвало тази медицина да е много по-релевантна към нас, най-малкото заради еднаквия климатичен пояс.

За вчера:
- сини сливи, моркови
- ябълка
- салата тип мешана; зеленчукова манджа с картофи; сухарчета с мед

Мъжо е болен и лее сополи, тъпча го с клеева тинктура и ехинацея.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #47 -: 26-09-2013, 08:52:24 »

Цитат
То не е и толкова важно колко минерали приемаш, а колко организмът успява да усвои и това вече е тънка работа, която зависи от твърде много фактори.

Да допълня, Нони, че тънката работа си има и една още по-тънка страна, която днешната медицина откровено не разбира.

Тази по-тънка работа се състои в способността на организма сам да синтезира биохимични съединения според текущите си нужди. Например, той може да използва съдържащите се във вчерашните сливи вещества като изходен материал, за да синтезира други, различни вещества, от които се нуждае.

Интересното е, че тази способност е различна у всеки човек и зависи донякъде от външни фактори, но преди всичко зависи от вътрешните душевно-духовни особености, влияещи по определен начин върху работата на организма.  :Content_22:
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #48 -: 26-09-2013, 09:10:11 »

В днешно време няма медицина, има бизнес.

Абсолютно съм съгласна. За съжаление ние не знаем как да използваме телата си, не знаем нито как работят, нито какви възможности имат. Толкова са ни чужди, че понякога си мисля дали наистина не сме безтелесни извънземни, които са завзели тези тела и ги управляват без книжка.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #49 -: 26-09-2013, 09:39:40 »

ln_none , привет    :love_026:
Приятно за четене дневниче, интересни и полезни неща се обсъждат тук  :)

Интересното е, че тази способност е различна у всеки човек и зависи донякъде от външни фактори, но преди всичко зависи от вътрешните душевно-духовни особености, влияещи по определен начин върху работата на организма.  :Content_22:

Роми, както винаги споделяш много оригинални мнения по важни въпроси и над които си струва да се замислим повече. :pensif_29:

Абсолютно си права,  ln_none .

За съжаление ние не знаем как да използваме телата си, не знаем нито как работят, нито какви възможности имат. Толкова са ни чужди, че понякога си мисля дали наистина не сме безтелесни извънземни, които са завзели тези тела и ги управляват без книжка.
                          :Content_14:



 
« Последна редакция: 26-09-2013, 09:47:26 от Ros »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #50 -: 26-09-2013, 11:14:43 »

Абсолютно съм съгласен с Роми. Това са едни фини светове, до които може да стигне само един духовно търсещ човек. Поздравления, Роми.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #51 -: 26-09-2013, 21:47:28 »

За съжаление ние не знаем как да използваме телата си, не знаем нито как работят, нито какви възможности имат.

Чак пък за съжеление...просто имаме да научим някой вълнуващи неща още за въжможностите им.  ;D А точно как работят... за какво ни е ако научум как да ги ползваме... Не че искам да проповядвам ню ейдж блудкавщини ама...дали подходжаме към тялото си като към мистерия, която ще разгадаем или със страх че нищо незнаем и неможем да направим за него определя какво ще постигнем.

Толкова са ни чужди, че понякога си мисля дали наистина не сме безтелесни извънземни, които са завзели тези тела и ги управляват без книжка.
Или безтелесни извънземни са ни завзели съзнанието и от там тялото? ;D

Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #52 -: 26-09-2013, 22:26:08 »

Мъжо е болен и лее сополи, тъпча го с клеева тинктура и ехинацея.

Ехинацеята има смисъл да се приема, ако не си се разболял все още - укрепва имунитета и действително предпазва от разни инфекции. Но когато болестта вече е факт, няма никаква полза от приемането й (когато става въпрос за респираторни проблеми). Това съм го чел на различни места и опитно го потвърждавам. Имах неустановен кожен проблем през лятото - така и не се разбра какъв. Но една дерматоложка ми препоръча да приемам ехинацея поне един месец. Пих я точно толкова, защото ми свърши и не исках да купувам повече (тази ми беше донесена от Испания). Проблемът се реши, но по-интересното е, че от тогава не съм имал респираторни инфекции, а иначе често ме спохождаха. При това край мен почти постоянно някой подсмърча, кашля и т.н.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #53 -: 27-09-2013, 08:08:06 »

Ros, приятно ми е да те видя и тук :love_026:

shofilev, благодаря ти - не знаех, че така стои въпросът с ехинацеята. Ние по принцип не я ползваме, бяхме купили едно шише за един болен гълъб и от тогава се подмята вкъщи. Та си рекох да се употреби, какво само седи и изветрява.

Профилактично нищо не се ползва у нас. Правих бъзак - седи, хрян стъргах - тая седмица изхвърлих изветрелия миналогодишен и направих нов, който сигурно пак така ще си иде. Нямаме навик, а и много рядко се случва някой да се разболее.

Вчера реших да си направя промивка на носа, но нещо не ми се получи. Влиза, ама не излиза. Тази сутрин пак пробвах - докарах го до единични капки.

За вчера:
- сини сливи, моркови
- салата тип мешана, зеленчукова манджа, сухарчета с мед и парче черен шоколад, от което ми стана лошо и тежко
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #54 -: 30-09-2013, 12:31:33 »

Много ми е заспало, студено и гладно днес.

Петък:
- сини сливи
- круши
- салата тип мешана; зеленчукова манджа; плодова баница със сливи и круши

Събота:
- круши; баница с гъби
- ябълка
- салата чушки с чесън; боб; тиквени семки

Неделя:
- сини сливи, моркови; глог и трънки
- печена тиква с мед
- салата тип мешана; елда с гъби и тиквички; семки

Продължавам с промивките на носа, по-добре ми се получават вече и като че ли помагат.

Пропуснала съм да пиша, че попийвам сребърна вода и взимам пчелен прашец отвреме-навреме. Засега продължавам и с увеличената доза клеева. Опитвам се да помня и за хряна.

Пробвах да приема голямо количество чесън, като го режа на малки парченца и го гълтам - така мернах някъде, че се взимал за паразити. Къде ти, едвам изгълтах 1 скилидка - засяда. Слагам го в салатите, но повече от 3-4 скилидки е нереално.

Планът ми за хранене е следния:
- без ядки
- бобови рядко
- плодове - до 2-3 пъти на ден, но да се приемат в малки количества и не вечер преди лягане
- повече семена
- повече безглутенови зърнени
- по-често хранене на по-малки порции, за да се избегне преяждане
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #55 -: 30-09-2013, 20:09:48 »

Нали всичко се храносмила по-добре като се дъвче и услюнчва. Това за паразитите и гълтането на чесъна ми звучи странно...Пък не вярвам паразитете просто да се стряскат от вида на цял чесън в стомаха  :surpris_23:.

- по-често хранене на по-малки порции, за да се избегне преяждане

Аз се стремя към точно обратното.  tooth Да си доставя максимална енергия в минимален брой ядения. Но ме е страх да падна под 3 още.  tooth Мисля си, че организма има и други важни работи да прави освен да храносмила, и че не е хубаво постоянно да го тъпча с нещо и така да го пренуждавам да си оставя другата работа... ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #56 -: 01-10-2013, 08:10:09 »

Предполагам, че целта е чесънът да достигне до червата, където са паразитите, вместо да се смели още в стомаха.

По принцип и аз смятам, че е добре човек да се храни рядко (1-2 пъти на ден) точно по причините, които изтъкваш. Обаче при мен в момента проблемът с преяждането стои много остро и трябва да се вземат някакви мерки. По-често хранене е единственото, което ми хрумва + добавяне на "по-засищаща" (поне в психологически аспект) храна като зърнени и семена. Тъй като не ми се ще да добавям закуска, а и така или иначе злоупотребявам най-вече вечер реших да добавя 1-2 допълнителни следобедни хранения, т.е. приемите на храна стават 12-15-18-20.

Според мен неумереното хранене е много голям проблем. Мисля, че е по-важно дори от това каква точно храна се приема.

Преяждането при мен има няколко основни причини:
- навик - в по-голямата част от живота си съм се хранила веднъж на ден
- миналата година отказах цигарите. Бях пушач 16 години, т.е. точно половината от живота ми :) За съжаление не отдадох достатъчно голямо значение на някои заръки на Алън Кар и започнах доста да си похапвам в този период
- една типична грешка на начинаещия - да се мисли, че щом се приема здравословна храна може рязко да се увеличи количеството й. Впрочем тази мисъл се появява почти по всички псевдо-здравословни ширпотребни статии - яжте това и онова "колкото искате"
 
За вчера:
- сини сливи, моркови
- ябълка
- салата моркови и краставички с чесън
- круша, от вчерашната елда, печена тиква с мед

Т.е. вечерната салата я преместихме за 18, а готвеното остана за 20 часа. Резултат - вечерта пак попреядох, но не драстично. До времето за лягане (23 часа) вече се чувствах леко гладна.

От няколко дни имам едно неприятно напрежение в мускулите около очите. По принцип имам късогледство и лек астигматизъм, нося лещи. Миналата година правих кратък опит за лечение по системата на Бейтс, но го прекъснах, тъй като усетих, че съм се захванала с твърде много кардинални промени наведнъж.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #57 -: 01-10-2013, 09:19:48 »

Като чета какво хапваш ми се струва, че умираш от глад и се изненадвам, че говориш за преяждане. Естествено сьпоставките са глупави, но аз ям в пьти повече.

Защо си против ядките?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #58 -: 01-10-2013, 10:02:18 »

Така ти се струва, защото пиша само какво, но не и по колко. Май писах по-горе, че докато бях на плодове изяждах по 4-5 кг/ден череши и още търсех. Сега поне с тях не прекалявам - максималната доза ми е 10-15 сливи, 2 ябълки, 3-4 круши. Но салатите, които си правим са огромни - равняват се на поне 2, ако не и 3 ресторантски; от готвеното се яде също по много; след вечеря се къцкат някакви работи като семки и т.н. То е до човек, разбира се, но ако след хранене стомахът ти се е раздул до степен да не можеш да дишаш - не ти е чиста работата.

Има един такъв момент, че при прехода към растителна храна в началото е трудно да се изяде много, но веднъж свикнеш ли след това можеш да изяждаш брутални количества. А плодовете, че и зеленчуците започват да ти се струват толкова божествено вкусни, че направо да не можеш да се спреш.

Не съм против ядките като цяло. Лично за себе си имам наблюдения, че не ми влияят добре, затова на периоди ги спирам (имам подозрения впрочем, че проблемът ми не е лично с ядките, а с това, че са твърде суха, дехидратирана и концентрирана храна).

Смятам обаче, че е много лесно да се прекалява с тях и повечето хора го правят. Също така при тях проблемът с качеството е много сериозен - като се започне от облъчените калифорнийски бадеми и се стигне до мухъла и гъбичките. Дори някои фенове на суровоядството, въпреки че противоречи на идеята, препоръчват леко да се запичат преди употреба, за да се минимизира риска от афлатоксини.

Впрочем, микотоксините са много голям проблем и при зърнените храни, което според мен прави консумацията на кълнове също много рисково начинание.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #59 -: 01-10-2013, 11:54:09 »

мислиш, че покълването дава изява на микозите ли/
а иначе, нима не се виждат мухълът, все пак, ако са мухлясали ядките?
ето, аз преди няколко дни бях купила пресни счупени орехи и те почнаха да мухлясват бързо, но си се виждаше сивосиният налеп по тях, ясно се виждаше.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.