Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на ln_none  (Прочетена 82565 пъти)

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #80 -: 12-10-2013, 22:04:53 »

Следващото е да направят приложение, което не само да засича духовете, а да можеш и да им се обаждаш и да им пращаш кратки съобщения можеби  :surpris_23:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #81 -: 14-10-2013, 13:27:12 »

Тц-тц-тц, бива ли толкова спам, колеги :bleh

Нокиата е телефон за хора, които искат именно телефон, а не играчка. Аз съм имала два телефона през живота си, и двата Нокиа. Държа го за спешни случаи, мразя да го ползвам и в по-голямата част от времето дори не го знам къде е.

Петък:
- круши, моркови
- ябълка
- салата от чушки и домати, зеленчукова супа, семки, черен шоколад

Събота:
- ябълки
- 1 бира, малка веган пица, 1/2 опаковка обикновени бисквити
- салата от чушки и домати, семки
- ябълки

Неделя:
- варен кафяв ориз с леща
- варен кафяв ориз с леща, картоф и морков; фурми и сушени сливи

В неделя направих шанката. Този път стана като по учебник, на шестата чаша тръгна, на 14-тата беше чиста вода. Изобщо леко мина, само дето много се изморих, а навън като грейна едно слънце... и не можах да си почина и да поспя, излязохме на разходка. Днес ужасно ми се спи, направо едва гледам. И мускулна треска имам на всички междуребрени мускулчета от упражненията. Но съм доволна :)

Направих експеримент с нискотемпературното готвене, ама заради шанката не успях да пробвам резултата вчера. Сложих картоф, лук и глава чесън (цели, небелени, само ги измих) в едно гювече и го оставих на 55 градуса във фурната. След 8 часа като го извадих дори не се беше загряло особено, с голи ръце без проблем  го пипах. Миришеха на готвено нещата, бяха пуснали малко вода. Но картофът определено си беше суров още. Довечера ще видя лукът и чесънът как са станали.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #82 -: 15-10-2013, 12:31:00 »

- банан, елда
- банан
- задушени зеленчуци, елда, ябълков сладкиш, тиквени семки

Впрочем хряна го изпапахме успешно този път, но не забелязвам някакви положителни промени. След спирането на промивките пак започна да ми се разранява носа.

Иска ми се да направя още някакво пречистване. На чернодробното някакси му нямам вяра, а и както не консумирам мазнини вече повече от половин година имам чувството, че ако изпия такова количество зехтин най-много да се гътна. Мислех за ставното с ориза, но не знам дали ще ни издържат нервите да ставам по нощите да ям - котките 100% ще решат, че и за тях е време за закуска и после ще пеят до зори.

По принцип имам проблем със страстта към соленото. Като дете ближех сол като теле - другите деца бъркаха в захарницата, аз - в солницата :surpris_23: Сега полагам големи усилия да я намаля пустата сол, използваме само хималайска и морска. Спирането на мазнините помогна много, но не за дълго. Та някакво такова пречистване от соли няма да ми е излишно.

Нищо не се е сготвило както трябва, чесънът си беше суров, лукът - с леко променен вкус.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #83 -: 15-10-2013, 12:50:09 »

А откъде точно идва недоверието в чернодробното?  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #84 -: 15-10-2013, 14:31:33 »

Ами пак ще да съм чела нещо, дето не трябва :)

Чернодробното си е доста спорна процедура, самият му принцип на действие е често подлаган на съмнения. На мен лично не ми достигат знания, за да си го изясня; това, което намирам в нета пък е твърде противоречиво  :surpris_23:

То не че за всяка процедура, която правя имам логично обяснение, но чернодробното ми се вижда прекалено гадно, за да го пробвам просто така за проверка на ефекта.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #85 -: 15-10-2013, 14:43:32 »

Цитат
По принцип имам проблем със страстта към соленото. Като дете ближех сол като теле

Нони, не знам на какво дередже си, :surpris_23: ама не бързай да бориш влечението към солчицата. Още повече щом те тегли от дете. По принцип, когато едно дете прави нещо, без да го видяло от околните или по телевизията (рекламите), може и да става дума за реална потребност, която не е добре да се игнорира.

Иначе знаеш, пълното спиране на солта има положителен ефект само по време на лечебни програми, застъпващи ударни дози зеленчукови сокове, богати на минерални соли.

През останалото време солчицата е нужна за водно-електролитния баланс. Друг е въпросът под каква форма си я набавяме. Има значение дали похапваме осолени манджи или пийваме подсолена водица. Разликата е голяма.

Примерът може и да изглежда странен, но по своите резултати системната консумация на осолена храна наподобява на системните опити да наливаме бензин в колата, опитвайки да нацелим резервоара с мощна струя бензин от няколко метра разстояние. Още след няколко месеца ще забележим прогресиращо разяждане по всички засегнати меки части като пластмаси, гумени уплътнения, маркучи, маншони и т. н. :surpris_25:
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #86 -: 16-10-2013, 14:11:30 »

- круши, моркови
- банани
- сусамов шейк с цариградско грозде
- салата чушки с пащърнак, борш, ябълков сладкиш, семки
- ябълки

Роми, нямам някакви оплаквания. Не съм мислила да я спирам съвсем, абсурд, просто ми се ще да я намаля, защото си знам, че прекалявам. Макар че може би сега като сумарно количество не е толкова много, имайки предвид, че манджа/салата ям веднъж на ден. Солена храна ям.

Ех, как ме затруднявате вие мъжете с вашите автомобилни метафори ;) Имаш предвид, че солта, ако е приета с храната не се всмуква където трябва (в стомаха), а се разхожда из целия храносмилателен тракт и прави поразии? Или не съм те разбрала правилно? Може ли да обясниш малко повече или да ме насочиш къде да прочета?
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #87 -: 16-10-2013, 16:19:11 »

Извадих късмет с теб, Нони, щом искаш да четеш, значи ми спестяваш часове писане. ;)

Като начало, ако не си прелиствала онзи автор с ужасното име - Ферейдун Батманжелидж, запретвай ръкави. Сега или никога! :weight_lift:

Щото, нали знаеш, крушите, сливите, бананите, борша, изобщо яденето, пък и гладуването, клизмите и т.н. по своята жизнена необходимост се нареждат след водата (има само две неща, дето стоят по-горе от нея, но за тях друг път).

Виждал съм и други книжки на български от д-р Батманжелидж, но и тези казват достатъчно (виж линковете долу). Достатъчно, за да предизвикат основателни страхове сред по-далновидните представители на конвенционалната медицина, а също и не дотам неоснователни опасения в средите на алтернативните лечители.

Нека не се заблуждаваме - алтернативните школи в медицината набират все по-голяма популярност и се превръщат в конкурентна индустрия. Въпреки, че повечето от тях все още не изглеждат така комерсиално настроени като своите конвенционални колеги, алтернативните лечители също нямат интерес от твърде широкото разпространение на безплатни, достъпни и лесни за прилагане лечебни и профилактични методи, какъвто е описаният с водата.

"Тялото жадува за вода"
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/nature/download/vodata1.pdf

"Ти не си болен, а просто си жаден"
http://vemiplast.files.wordpress.com/2012/08/d182d0b8-d0bdd0b5-d181d0b8-d0b1d0bed0bbd0b5d0bd-d0b0-d0bfd180d0bed181d182d0be-d181d0b8-d0b6d0b0d0b4d0b5d0bd.pdf

"Лечение на ставни болки чрез пиене на вода"
http://vemiplast.files.wordpress.com/2012/08/d0bbd0b5d187d0b5d0bdd0b8d0b5-d0bdd0b0-d0b1d0bed0bbd0bad0b8d182d0b5-d0b2-d181d182d0b0d0b2d0b8d182d0b5-d0b8-d0b3d18ad180d0b1d0b0-d187d180.pdf

П.П. Бива те в тълкуването на авто-метафори  :Content_14:
« Последна редакция: 16-10-2013, 16:21:25 от Роми »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #88 -: 16-10-2013, 21:40:42 »

В spiralata.net има четири книги от Батманжелидж, при това са в .doc формат - чете се по-лесно.

Имам един приятел - 70 годишен - той за по-лесно му казва: "Абе онзи доктор Патладжан". Иначе много го уважава, ама въобще не иска дори да опита да му произнесе правилно името. Уважава го, защото с неговата методика е стопил киста в бъбрека и съществено си е подобрил положението с една сърдечна клапа, която му правеше проблеми.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #89 -: 17-10-2013, 08:20:00 »

Че то "Батман" е много по-лесно за произнасяне от "патладжан".  tooth Или и за това няма да е съгласен?  :D
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #90 -: 17-10-2013, 09:02:04 »

Не само се чете по-лесно, ами doc формат позволява множество начини за маркиране на пасажи от текста, които считам за важни и към които след време се връщам. Разбира се, в случай, че по някаква причина не съм се сдобил с печатното издание на книгата.

А иначе, и аз му викам "Батман" на галено. tooth
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #91 -: 17-10-2013, 13:17:09 »

- грозде, моркови
- банани
- салата карфиол, чушки, пащърнак, праз; борш; ябълков сладкиш; тиквени семки
- ябълки

Още не мога да си нормализирам храносмилането след шанката. Гадна работа, тъкмо се изчисти човек и да се запече така.

На д-р Батман съм му чела "Ти не си болен...". Беше ми направило впечатление, че въпреки, че навсякъде из нета се говори как методът му се състои в пиене на вода със сол, в самата книга не видях изрично да е написано, че солта трябва да е във водата. Затова пък на много места се споменаваше да се добавя сол към храната и да не се спазва безсолна диета.

Възможно е и да съм чела малко на диагонал де, ще ги прегледам пак. Дали пък случайно не си си подчертал пасажа, в който се обяснява защо трябва да е точно във водата?  ;D
« Последна редакция: 17-10-2013, 13:18:58 от ln_none »
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #92 -: 17-10-2013, 15:30:58 »

Във водата, Нони, във водата преди всичко. Разбира се, когато човек вече има навика да си осигурява обилно водоснабдяване, тогава отрицателните ефекти от похапването на солени вкусотии са редуцирани в пъти.

Прегледай я още веднъж тази книжка, може да я видиш с нови очи. :)

Междувременно си направи "Соле" (ако все още не си), пийвай си редовно и наблюдавай внимателно състоянието на организма си в продължение на месеци.

Ако досега не си правила "Соле", ето тук има рецепта на български. Сайтът е търговски, но ти не обръщай внимание на това. Важното е, че има полезна информация (изключвам абзаца с "метафизичните" интерпретации върху етимологията на думата "кристал").
http://www.vodorasli.com/himalayska_sol.htm

А тук има рецепта на английски с много подробни процентни съотношения:
http://www.shirleys-wellness-cafe.com/saltsole.htm

Рецептата я има и в много други сайтове. Аз лично, пропорции не пресмятам. Добавям си "Соле" във водата на вкус и вдъхновение. Експериментирам от няколко месеца и засега ми действа смайващо благотворно.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #93 -: 18-10-2013, 14:00:05 »

- грозде, моркови
- ябълки
- салата с карфиол, тиквена крем супа, фъстъци

Ще го пробвам солето. А ти храната солиш ли си я, докато го пиеш?
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #94 -: 19-10-2013, 14:50:02 »

Солничката не съм я изхвърлил, но и не прекалявам с тръскането. :)
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #95 -: 21-10-2013, 13:53:11 »

Петък:
- грозде, моркови
- ябълки
- салата, тиквена крем супа, кокосова бърканица, семки

Събота:
- грозде
- ябълки
- тиквена крем супа
- салата, зелен фасул, фъстъчени сладки, тиквени семки

Неделя:
- ябълки
- салата, малка веган пица, купешки сладки
- салата, зеленчукова супа, семки
- ябълки

Нещо ме е налегнал голям глад тези дни, най-вече за сладко. За съжаление обичам да готвя, или по-скоро да експериментирам в кухнята. Много рядко правя нещо по рецепта, най-много като базова идея да я взема и после си я преправям по мой вкус и в зависимост от наличностите. Откакто спрях животинските продукти ми е още по-приятно да откривам нови вкусове, съчетания на продукти, технологии. Изобщо готвенето ми удовлетворява голяма част от творческите импулси. Лошото е, че след това някой трябва и да го яде  ;D
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #96 -: 22-10-2013, 15:24:17 »

- ябълки, моркови, сушени смокини
- ябълки
- салата с цвекло, броколи на пара, семки, фъстъчени сладки

Продължава да ми се яде много сладко, ям, става ми тежко и гадно и след няколко часа пак ми се яде  :Confus_3:

Вие усещате ли странни миризми и вкусове? От известно време подушвам разни неща, дето не са там; а храната често има вкус на нещо друго. Нямам предвид на развалено или гадно, а просто на друга храна. Примерно някои от смокините вчера имаха отчетлив вкус на краве масло. Случвали са ми се банани с вкус на ябълка, варени моркови на кръгчета според мен са досущ като кисело мляко, а шам-фъстъкът винаги ми напомня на нещо пушено. Като това изобщо не са неща, които да ми липсват - на растителен режим преминах без какъвто и да е проблем, от раз и в последствие не съм имала никакъв апетит към животински продукти.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #97 -: 22-10-2013, 16:12:42 »

....... обичам да готвя, или по-скоро да експериментирам в кухнята. Много рядко правя нещо по рецепта, най-много като базова идея да я взема и после си я преправям по мой вкус и в зависимост от наличностите. Откакто спрях животинските продукти ми е още по-приятно да откривам нови вкусове, съчетания на продукти, технологии. Изобщо готвенето ми удовлетворява голяма част от творческите импулси. Лошото е, че след това някой трябва и да го яде  ;D

Много познато ми звучи  :)

...
Вие усещате ли странни миризми и вкусове? От известно време подушвам разни неща, дето не са там; а храната често има вкус на нещо друго. Нямам предвид на развалено или гадно, а просто на друга храна. Примерно някои от смокините вчера имаха отчетлив вкус на краве масло. Случвали са ми се банани с вкус на ябълка, варени моркови на кръгчета според мен са досущ като кисело мляко, а шам-фъстъкът винаги ми напомня на нещо пушено. Като това изобщо не са неща, които да ми липсват - на растителен режим преминах без какъвто и да е проблем, от раз и в последствие не съм имала никакъв апетит към животински продукти.

Според мен имаш изострено обоняние и повишена чувствителност и към храната, като резултат от преминаването  към растителна такава. :)
И това , че усещаш някаква двойственост на вкусовете е в резултат на пренастройката в хранителния режим, форма на адаптация на съзнанието към промяната.  :)

Разбира се, това ми хрумна в момента, след прочитането на дневника и не е резултат на задълбочен анализ.  ;)
« Последна редакция: 22-10-2013, 16:15:11 от Ros »
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #98 -: 23-10-2013, 14:34:52 »

- ябълки, моркови, сушени кайсии
- ябълки
- салата чушки, леща, тиквени семки, фъстъчен крем

Някаква стомашно-чревна криза ме споходи вчера с диария и много газове. Днес продължава да ми е дискомфортно.

Рос, сигурно си права, ама все си мислех, че съм се адаптирала вече. Досадно е почти две години по-късно все още да имам такива усещания. Даже напоследък сякаш се случват по-често, отколкото в началото.

Може да прозвучи малко откачено, обаче като стана дума за странни усещания - това чувство за "еднаквост" на различни неща го имам не само за храна, а и за всякакви други обекти. Например за хора. Трудно е за обяснение, но напоследък сякаш много си приличат. Не че всички са ми еднакви като агент Смит :) ами... все едно има някакъв краен брой варианти на различните части от тялото и всеки човек притежава някакъв определен набор (то това, като се замислиш, си е баш така, но досега не ми се е набивало толкова). Или ми прави впечатление как хора, които нямат роднинска връзка изглеждат твърде подозрително еднакви, и то не по двойки, а по доста повече екземпляри. Може и просто да изперквам ;)

 
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #99 -: 23-10-2013, 22:22:59 »

-ами... все едно има някакъв краен брой варианти на различните части от тялото и всеки човек притежава някакъв определен набор (то това, като се замислиш, си е баш така, но досега не ми се е набивало толкова).

Искаш да кажеш, че хората ти изглеждат като сглобени от конструктор лего с много повтарящи се части....тц, тц...до какво водила суровата храна... ;D На мен един и същ човек (особено пък жените) ми изглеждат различни от вчера до днес...явно не съм достатъчно наблюдателен.  ;D

Или ми прави впечатление как хора, които нямат роднинска връзка изглеждат твърде подозрително еднакви, и то не по двойки, а по доста повече екземпляри. Може и просто да изперквам ;)

 ;D Светът е толкова порочен...може пък и да имат роднинска връзка...някой съвременен, невъзпят, Чингиз Хан.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.