Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: счупен лакът  (Прочетена 3962 пъти)

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
счупен лакът
« -: 23-08-2013, 12:45:55 »

 Здравейте!

На 10 август паднах и си ударих ръката.Снимка и диагноза имам на 20.08.2013 - фрактура на главичката на радиуса/лакътя/.Моля за съвет какви природни средства да ползам за възстановяване - мазила и подобни.Ръката НЕ Е обездвижвана-според травматолога я разгъвам достатъчно,което не е сигурно,че ще е възможно,ако се оперирам.Болките не са силни и са само при определени движения.Препоръките на доктора са да я раздвижвам леко,до поносима болка.Чувствам се добре като цяло.Благодаря предварително!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:счупен лакът
« Отговор #1 -: 23-08-2013, 14:47:36 »

Може да се почне например с най-доброто при такива случаи - тодикамп . :laugh:
Възпалителен процес ( ако е останал такъв след 13 дни от деня на травмата )  , кръвоснабдяване .. всичко може да бъде сериозно "повлияно". :)  Самото калциране на костта вече е работа на организма. Но и това би могло да бъде "оптимизирано" заради подобреното оросяване на цялата област на лакътя.
« Последна редакция: 23-08-2013, 14:53:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:счупен лакът
« Отговор #2 -: 23-08-2013, 22:49:19 »

Тодикамп и гладуване , това направих аз за моето коляно и се възстанови за 4 месеца, а напълно след една година.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:счупен лакът
« Отговор #3 -: 24-08-2013, 09:07:09 »

Ааа, 4 месеца  :surpris_22: то трябва да е било някакъв много специален случай  с твоето коляно..  :-\
И за да не прозвучи стряскащо за аудиторията ( че Тодикамп  лекува по цяла година  :surpris_22: tooth ) , веднага се обадих на нашата позната От Търново ( Стефанка Гамизова) , за да ми разкаже лично за нейния изкълчен глезен, който ощастливяваше  с Тодикамп. :) (При това става въпрос за  по-възрастна жена, пенсионерка ! )
Коментарът й с една дума е - "вълшебен ефект" . А с повече думи - тя имала "гъвкави" стави и често се е стигало до изкълчвания. (тоест, запозната е добре с клиничната картина.. )  ПРи това изкълчване е  направила няколко компреса с Тодикамп , които е държала  по 1-2 часа. Пак се е подул и посинял целият ( няма как да е друго) , но не я е болял и е можела да ходи свободно!  ( тук е записът ,Саня не знае , че я записвам, за което ми е много неудобно  :-[  , но все пак целта е благородна и затова си позволявам.. https://www.dropbox.com/s/cqodkc9wsrh6dn4/R05_0009.MP3 )

Естествено е обаче, че такъв "вълшебен ефект" може да се очаква най-вече ( или дори "само") при  остри състояния! ПРИ хронични и автоимунни проблеми , носени с години и където болестта е не само в ставата, а в целия организъм (както с нейната гонартроза)  нещата са различни за съжаление и ефектът съвсем нормално може да бъде "доста слаб" или дори никакъв..  :-\  ( Затова и тя не може да се похвали  по отношение на колената..явно има облекчаване , щом ги маже, но...)
Макар че рядко има хора , които да упорстват в лечението на хроническите болести и да прилагат съответната методика достатъчно дълго време , за да могат да докладват какъвто и да е  ефект. По-често преценяват, че "нещото" не им помага и веднага почват със следващото мазило ..
( Но  най-често за съжаление тотално се отказват да се борят, защото болестта вече е станала част от тях самите , станала е  нещо като  тяхна "втора природа".. :( )
« Последна редакция: 24-08-2013, 09:16:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:счупен лакът
« Отговор #4 -: 27-08-2013, 11:30:18 »

Тоди пристигна! :)
Благодаря Бате Бино!Вече съм с компрес на ръката и пих първите капки-по схема за Укрепване на имунната система.За щастие вкуса му е съвсем поносим за мен. :).

Като мине време - ще пиша в темата за Тодикамп.

Благодаря на всички!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:счупен лакът
« Отговор #5 -: 27-08-2013, 14:55:40 »

Е само ако ти "идва отвътре" , Ели. Не е задължително да споделяш.., и без това огромното мнозинство хора не го правят.:) Пък и нали помниш как бях обвинен от една личност в "изнасилване за отзиви" .. :police:
Явно крилатият отговор на Сократ  - "каквото и да направиш, все ще сгрешиш"   има доста повече приложения , отколкото само  на  зададения  навремето  въпрос:  - "Сократе , дали да се оженя? "  tooth

Когато намекваш  за отзиви  - значи ти трябват за да си продаваш препарата..
А когато ВСЕКИ ПЪТ те питат - има ли отзив за това и това заболяване ... и аз отговоря - "ами няма" , тогава заключват: "Ааа, значи той препарата не действа и затова няма отзиви.."    tooth 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.192 секунди с 22 запитвания.