Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мумийо...  (Прочетена 2016 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Мумийо...
« -: 17-10-2013, 19:13:31 »

Интересувам се дали някой от съфорумците  е приемал вътрешно мумийо, и ако - да, какъв е бил ефектът, продължителността  и схемата на приемане.
Намерих "автентично" киргизко мумийо и мисля да го употребя в близките месеци за общо усилване на имунитета.
Чета в нета, че мумийто е доста ефективно при зарастване на счупвания, рани, чернодробни проблеми и хипертония...Но на мен ще са ми по-полезни лични впечатления на хора, използвали го за някаква лечебна цел.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мумийо...
« Отговор #1 -: 18-10-2013, 07:18:20 »

Приятелю, човешкият имунитет има нематериален генезис. А и ничий опит не може да ти бъде полезен в случая. Ако толкова държиш да го приемаш, повярвай силно, че ти помага и плацебо ефектът ще те настигне.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Мумийо...
« Отговор #2 -: 18-10-2013, 09:52:31 »

По принцип си прав, но това не дава отговор на въпроса защо на Изток толкова държат на тази субстанция, едва ли е само плацебо ефект, поне за Аюрведа не съм останал с такова впечатление...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мумийо...
« Отговор #3 -: 18-10-2013, 18:29:00 »

Приятелю, човешкият имунитет има нематериален генезис. А и ничий опит не може да ти бъде полезен в случая. Ако толкова държиш да го приемаш, повярвай силно, че ти помага и плацебо ефектът ще те настигне.

добре, де, а твоята роля каква е?
само да казваш на хората, че ничий опит не може да им бъде от полза ли?
ти това от твоя опит ли го разбра? 
освен това, за какво тогава е тоя форум?
ми, дай направо да се пише, че ничий опит на никого не може да помогне и да се свършва...    :)
айде, със здраве!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Мумийо...
« Отговор #4 -: 18-10-2013, 20:59:35 »

Изгълтал съм сериозно количество мумио , но дали е било от най-доброто , не знам. От Украйна от аптеките съм го купувал. Нещо "по-така" не съм усетил.. Но и друг път съм казвал - от всички "бакии" , които съм изгълтал до момента "усещане" е имало единствено при АСД-2. Мумиото не е много популярно у нас, едва ли има хора , които да предложат задълбочен доклад по темата. Ако искаш, Емо,  порови из руските сайтове.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 23 запитвания.