Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблеми с дермоидна киста на опашката, не се затваря.?  (Прочетена 7640 пъти)

Георги94

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте.
Преди една година и осем месеца, ме оперираха от дермоидна киста на опашката. След тази първата операция, последваха още една операция и едно изгаряне на самата кистата с ( електрически нож). През това време се затваряше, а на друго място се разцепваше самата кожа. През целия период, включително и до сега използваме 'йодасепт' , кистата се затвори за месец и половина. Но от една, две седмици се отвори пак на-ново. На едно място, се затвори, но на съвсем друго място се отвори пак.  Лекарите в гр. Кърджали , не могат да си обяснят на какво се дължи това, тъй като съм малко пълен 'дебел'. Умолявам Ви, някой ако може да ми даде съвет, как да се излекувам, да ме насочи към други лекари.? Благодаря Ви, предварително.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Направи си труда и прочети повечко от този форум. Сам ще си поставиш диагноза. Щом си пълничък, както сам каза, значи си натровен и си изпуснал контрола върху тялото си. Премини на лека храна, приемай повече прясно изцедени сокове и т.н. Прочети сам и стигни до твоята истина.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Георги94

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Добре,но лекарите казаха, че не е от пълнотата.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Добре,но лекарите казаха, че не е от пълнотата.

Първо на първо лекарите донт ноу шит!
Не съм запознат с такава киста как се процедира но ето какво излезе в нета с 2 минути търсене:

"GeorgiaK
Нерегистриран

  Re: киста на опашката
    #750237 - 25.04.2005 16:20 [Re: Лана]   

С това, което ще споделя се надявам да бъда полезен. Аз имах абсолютно същата киста (на опашката) преди 33 години. Тогава бях на 16-годишна възраст. Картината бе типична - гной, гадна миризма и т. н. За тази киста друго лечение освен оперативното няма. Мен ме оперираха под пълна упойка в тогавашната Окръжна болница в София. Щом сега я правят и с лумбална анестезия значи има и избор. Някой спомена, че на бременните жени при раждане се прави само такава, особено когато раждат със секцио. Следователно няма основание за сериозна притеснение - това е нещо рутинно. Но да продължа. При тези операции много често обаче раната дълго не може да заздравее и се затвори. Поне при мен бе така. Цяла година след операцията ходех през ден в болницата да ми почистват раната с йод-бензин и всякакви други неща, но уви..... Раната не се затваряше и ми беше изключително дискомфортно (и депресиращо, разбира се). Тогава майка ми прочете в една книга за медолечение (баща ми е пчелар), че налагането на огнестрелни рани с пчелен мед води до много бързото им оздравяване. Решихме да опитаме. Ако не помогнеше поне нямаше да навреди. И така майка ми сложи на една марля пчелен мед и я залепи с лайкопласт върху раната. И това, което официалната медицина не успя да направи за близо година време стана факт само след 2-3 такива превръзки (2-3 дни общо). Помнете - пчелният мед е велик продукт от природата. А също така държа да подчертая, че не казвам нищо лошо за традиционната медицина, защото операцията бе постигнала своето. Та като извод - имайте предвид и моя личен опит с кистата на опашката. От тогава са минали 33 години. Никога повече нямах рецидив, а съм достатъчно окосмен, т.е. по принцип е имало благоприятни условия за повторни инциденти. И не забравяйте, че личната интимна хигиена има също решителна роля за успеха с това неприятно и досадно заболяване. "

цялата тема


 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Ха ха, Георги, направо ме застреля. Какви лекари, човече?
Здраве или лекари - избери сам.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 24 запитвания.