Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Анална фистула  (Прочетена 3260 пъти)

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Анална фистула
« -: 08-01-2018, 17:33:21 »


Здравейте, не пиша във форума, но го чета редовно и черпя безценна информация от всичко, написано тук.

Сега бих искала да помоля за съвет отностно проблем на мой приятел. От години има диагностицирана анална фистула, която постоянно е раздразнена, според него винаги изтича гноен секрет и мястото е винаги влажно. Болка или кръв няма.

Опитал е доста неща, тъй като се храни здравословно и предимно с растителна храна, но засега нищо не му е помогнало. Изкарал е два пъти по 20 дни на плодове и чай по системата на Лидия Ковачева. Първото плодуване е проведено в клиниката на д-р Емилова.

Ефектът върху фистулата и проблемите, свързани с нея е само времене докато трае пречистването на плодове и чай. След нормалното захранване, всички неприятни последствия отново се връщат.
В момента опитва отново плодуване, но прави и микроклизми. Отново с нулев ефект.

Пълно гладуване все още не е опитвал, защото е разочарован, че след плодуването ефекта е нулев и смята, че и пълното гладуване пак ще е само с временен ефект.
При прегледите, личния лекар му препоръчва единствено операция. Той иска да избегне всякакъв вид подобна интервенция, но вече не знае как да се справи сам.

Бихте ли ме посъветвали нещо, имам голямо желание да му помогна, а той сам не би се регистрирал и писал тук във форума.

Предварително благодаря на всички отзовали се! Хубава вечер!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Анална фистула
« Отговор #1 -: 08-01-2018, 23:45:12 »

Госпожице навигатор,
Грешните разсъждения, дори и да изглеждат логични, като не са потвърдени от физически опити, водят до грешни мнения, дори предразсъдъци.
Така нареченият метод на Л. Ковачева беше критикуван от д-р Хр. Иванов още през 1993...
Наличието на често течаща раничка под каквато и да е форма и място означава само и просто, че организмът има потребност и си е намерил/направил слабо място, през което да се чисти. И това е много,много по-добре, отколкото да натрупва гадости вътре, в органи и системи.
Фистулата може да се затвори и да не се отваря повече след достатъчно правилно и достатъчно продължително въздържане от храна. Последвано от удължено, съвсем стриктно правилно захранване, промяна в мисленето, движението, храненето, дъвченето, дишането...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Анална фистула
« Отговор #2 -: 09-01-2018, 08:08:54 »

Здравейте Навигатор,
този метод на Лидия Ковачева не помогна и на мен.И при мен имаше ефект само докато режимът на хранене е лек т.е. с плод и чай.Но резултати настъпиха чак при провеждане на пълен суров режим.Нека приятелят ви пробва и се храни само със сурова храна 1 - 2 месеца.Така проблемът ще се реши според мен.Трябва задължително да консумира плодове, зеленчуци, зеленина и кълнове.Ако имате някакъв въпрос питайте.
Пробвайте, надявам се резултати да има бързо.Поздрави !
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Анална фистула
« Отговор #3 -: 09-01-2018, 10:45:36 »

Благодаря, Вов и Елиа за включването в темата!

Начина му на хранене е бил винаги доста прецизен, дори и извън дните проведени на плодове и чай по Ковачева. Сутрин плод и чай, за обяд сурова салата комбинирана със зеленчуци на пара или вариво – соя, леща, фасул, както и елда, ориз, киноа, амарант..За закуска следобед – плодове или смути от зеленолистни и плодове. Понякога и кълнове. Вечерното хранене е било и преди и сега, подобно на обедното – пресни салати и зеленчуци на пара и варива. Месо и млечни продукти не е употребявал изобщо.

По време на този период е посетил и приложил метода на д-р Емилова за около 20 дни. Чувствал се е доста добре физически, но промяна в състоянието на фистулата е нямало.

По съвет на опитен суровоядец, е пробвал за около 3-4 месеца 80% на суровояден режим. По време на това хранене не се е чувствал добре, според него поради липсата на варивата. Започнало е пукане в ставите, затова отново се е върнал към плодуването. По време на този преходен период са започнали силни болки и подуване в стъпалата и ставите на пръстите. При консултация с лекар, е получил диагноза подагра. По второ мнение при друг лекар, има съмнения за артрит. Съсътоянието на фистулата си е оставало непроменено.
По това време, в резултат на тези диагнози се е уплашил за състоянието си и е изпаднал в психоза. Получил е криза с изпотяване, висока температура и още по- силни болки в ставите.

По времето на това състояние се е свързал вегана Веселин Станков. По негов съвет е проверил нивото на Б12, което се е оказало много под допустимите норми. Пак по съвет на Веселин е направил курс с инжекции Б12, които са подобрили като цяло състоянието му ( за което му е безкрайно благодарен ), но са останали болките в ставите, също така и проблема с фистулата.

След всичко това и разочароващите резултати, постепенно е възстановил стария режим на хранене с варива, задушени зеленчуци, както и  добавка на хляб, месо в малки количества и млечни продукти.
Опитах се в хронологичен ред според неговите думи и опит да опиша взетите от него мерки, които са довели до съсипване на ставите и никаква промяна с фистулата и произлизащия от нея дискомфорт.

Ако можете, изхождайки от личния опит на всеки, да дадете конкретни съвети какво друго би могъл да опита.
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Анална фистула
« Отговор #4 -: 09-01-2018, 11:31:53 »

Госпожице навигатор,
Грешните разсъждения, дори и да изглеждат логични, като не са потвърдени от физически опити, водят до грешни мнения, дори предразсъдъци.
Така нареченият метод на Л. Ковачева беше критикуван от д-р Хр. Иванов още през 1993...
Наличието на често течаща раничка под каквато и да е форма и място означава само и просто, че организмът има потребност и си е намерил/направил слабо място, през което да се чисти. И това е много,много по-добре, отколкото да натрупва гадости вътре, в органи и системи.
Фистулата може да се затвори и да не се отваря повече след достатъчно правилно и достатъчно продължително въздържане от храна. Последвано от удължено, съвсем стриктно правилно захранване, промяна в мисленето, движението, храненето, дъвченето, дишането...

Склонна съм да вярвам на твърдението, прочетено някъде, че ако нещо не може да бъде излекувано с гладолечение, разбира се правилно проведено във всички етапи, включително в етапа на захранване, то не може да бъде излекувано с нищо друго.

Според прочетеното от мен, едно от състоянията, противопоказни за лечение с гладолечение е сцепване на ануса.

Струва ми се, че човекът се е насочил към плодуване и суровоядство точно заради невъзможността за провеждане на ежедневни клизми.
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Анална фистула
« Отговор #5 -: 09-01-2018, 11:42:31 »

Госпожице навигатор,
Грешните разсъждения, дори и да изглеждат логични, като не са потвърдени от физически опити, водят до грешни мнения, дори предразсъдъци.
Така нареченият метод на Л. Ковачева беше критикуван от д-р Хр. Иванов още през 1993...
Наличието на често течаща раничка под каквато и да е форма и място означава само и просто, че организмът има потребност и си е намерил/направил слабо място, през което да се чисти. И това е много,много по-добре, отколкото да натрупва гадости вътре, в органи и системи.
Фистулата може да се затвори и да не се отваря повече след достатъчно правилно и достатъчно продължително въздържане от храна. Последвано от удължено, съвсем стриктно правилно захранване, промяна в мисленето, движението, храненето, дъвченето, дишането...

Склонна съм да вярвам на твърдението, прочетено някъде, че ако нещо не може да бъде излекувано с гладолечение, разбира се правилно проведено във всички етапи, включително в етапа на захранване, то не може да бъде излекувано с нищо друго.

Според прочетеното от мен, едно от състоянията, противопоказни за лечение с гладолечение е сцепване на ануса.

Струва ми се, че човекът се е насочил към плодуване и суровоядство точно заради невъзможността за провеждане на ежедневни клизми.

Сега прочетох, че човекът прави микроклизми, следователно не е проблем за него да проведе гладолечение с ежедневни клизми.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Анална фистула
« Отговор #6 -: 09-01-2018, 14:15:48 »

Уважаема госпожице,
за мен цялостният режим на хранене при такова състояние е грешен.Варените бобови храни както и зеленчуците макар и на пара не се изхвърлят пълноценно като отпадъци.За мен е ясно от вашето описание,че човекът не се е хранил с кълнове - бобови и житни.Ако беше го направил нямаше да има тези проблеми.Кълновете са основата и те трябва да са включени в менюто и то пълноценно.Така състоянието ще се подобри.При анална фистула за мен е грешка употреба на млечни и месо.Те не се изхвърлят пълноценно, остават отпадъци и болки ще има.Зеленолистни, бобови , но кълнове, а не варени.Варените бобови са трудносмилаеми и при обработка в организма трупат отпадъци.
За мен е грешен цялостния режим и за това липсват и резултати.Кълновете трябва да са повече, а другите храни по - малко.Много е кратък срока за пълно суровоядство.Трябва да се спази за по - дълъг период като зеленолистни и кълнове се увеличат.И да се правят повече смлени на каша кълнове и ядки.Така се поемат повече.
Поздрави !
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Анална фистула
« Отговор #7 -: 09-01-2018, 16:55:09 »

Аз,с мойта проста глава от прочетеното стигам до извода,че човека яко се е оплел,ходейки по всякакви доктори,майстори и пр.,лекувайки едно е скапал организма си и мисля,че ще му трябва мин.6 мес.,ако не и повече да го въстанови и то ,ако се храни правилно.
Поздрави.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Анална фистула
« Отговор #8 -: 23-02-2018, 22:09:44 »

Дааа. Вече е време самият човек да прецени и да попита нещо/неща, че така с преразкази само тропаме по клавишите.
Точно с въздържане от храна съм лекувал и хемороиди, съвсем между другото. Те са дори маловажно и лесно лечимо състояние, на фона на други, известни или неизвестни състояния.
 :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Анална фистула
« Отговор #9 -: 04-03-2018, 12:51:15 »

Точно самият човек няма сам да седне и да попита нищо :) Затова помоли някой друг, в случая мен. Иначе за всичко си намира само оправдания - това не помагало, онова не ставало, трето го карало да се почувства зле.
Затова и се отказах да пиша по темата.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Анална фистула
« Отговор #10 -: 05-03-2018, 16:57:28 »

Значи... дано да има успех.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Анална фистула
« Отговор #11 -: 07-03-2018, 19:56:45 »

Точно самият човек няма сам да седне и да попита нищо :) Затова помоли някой друг, в случая мен. Иначе за всичко си намира само оправдания - това не помагало, онова не ставало, трето го карало да се почувства зле.
Затова и се отказах да пиша по темата.           Чистене на организма от паразити.Много има да чисти.Гладуване си трябва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 24 запитвания.