Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ. Този път (почти ) всичко на едно място.  (Прочетена 65399 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Делчо, страхувам се , че се самозаблуждаваш и това би могло да доведе до ( още по-) неприятни последици със здравето ти.
Какво имам предвид:

Ефектът, който се проявява при теб след прием на сода,( тоест силно разхлабване и изхождане на ТЕЧНОСТ )  няма НИЩО ОБЩО с нормалната физиология на организма! В това бъди на 1000% сигурен! Явно при теб става въпрос за сериозна патология и в храносмилателната система, която подлежи на изясняване от компетентен лекар.

Да, знаем за содата, аз също я прилагам редовно от няколко месеца, но при мен въобще не се наблюдава такава реакция. Освен това , при сериозни патологии , както у теб - диабет, проблеми с бъбреците и щитовидната жлеза ( високото кръвно в 95% е следствие на слаби и болни бъбреци )  какво би било действието на содата..   е уместно  да се проучи задълбочено.


Честно казано, заинтригувах се от "живият Пол Брег"  :)
Разрових яко, но се оказва, че далеч не е толкова популярен, колкото  мъртвият Пол Брег.  :)

1. На български не излиза нито едно изречение за д-р Андре Крюгер!
 2. На руски ( в "страната на лечебното гладуване" )го споменават в някакво списание  с няколко изречения.
http://vshumilov.narod.ru/200710g/WurnalLediTajm2007.pdf
3. Във форуМЪТ за гладуване ( golodanie.su ) също не е споменат.

Понеже казваш, че Той има няколко издадени книги по темата, има клиника за гладолечение в Южна Африка,
4.На английски  също не излиза нищо! С изключение на един сайт, където го представят с 3 изречения:
http://vidsfitness.com/video/56121
Споменава се , че е написал ЕЛЕКТРОННА книга , която се казва" health won"
При въвеждане в търсачката  не излиза нищо за тази книга.  :surpris_23:

Ако ти имаш информация  за негови други книги , можеш да предоставиш.

5. Клиниката му в Южна Африка е тази:
http://www.hoogland.co.za/therapies
Но там не се прилага никакво гладуване. ( поне не е споменато на сайта им)  :surpris_23:

6. Сайтът на д-р Крюгер  е този:
 http://www.the-fast-doctor.com/
 Но и там не се говори за гладуване.  :surpris_23:

7. в YOU-TUBE има само два негови клипа:
   Първият:

https://www.youtube.com/watch?v=Ev8PmHRELTs

 от 2013 до сега има 191 показвания и нито един коментар!
 ( между другото , вероятно не е в добра форма, не изглежда добре за 53годишен, колкото е в клипа)  

 и вторият клип:
 https://www.youtube.com/watch?v=LgRsPCqedfs
 Тук той води някаква 2 часова лекция, но залата не е снимана и не се знае дали въобще в нея има други хора , освен него. ( не казвам, че няма, просто допускам. Английският му е доста странен, възможно е и заради това. )
  Под този клип също няма нито един коментар.

Тоест - никъде не срещам негови публикации,разработки или поне разкази за практиката му като гладолечител, да не говорим за НАУЧНИ ПУБЛИКАЦИИ.
Според мен, някой ,вероятно без да иска, те е подвел  да смяташ, че въпросите по гладуването трябва да ги отнасяш именно до този специалист.  Ти ще си прецениш.

« Последна редакция: 04-08-2016, 09:03:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Sushard,
в тази тема има доста въпроси, на които и аз бих желала да дам отговори.
1.Относно гинекологични страдания и страдания свързани с жлезите с вътрешна секреция - хормони не бива да се приемат.От тях положението става много по - зле.Вече имам доста познати, които са вземали хормони и имат куп проблеми вкл. липса на цикъл.При мен резултати за гинекологични страдания даде храненето с кълнове и чистото суровоядство, приемането всекидневно на сок от целина, моркови, червено цвекло и магданоз.Тези зеленчуци са балсам за всички жлези с вътрешна секреция.Помага също много и сокът от лимони.
2.За лекуване на диабет - тази теория,че диабетиците трябва да консумират много месо вече е доста остаряла и едва ли е научно обуснована.Преди години когато ходих при г - н Димитър Станев имаше жена, болна от диабет.Тя правеше кратки гладувания на вода до 3 дни, а след тях консумираше вегетарианска храна вкл. яйца и млечни.И се чувстваше много добре, почти беше изключила месото.
3.За късогледство и далекогледство дава резултат не само редовното упражнение на очните нерви, но и ежедневното приемане на сокове и чистото суровоядство.Самата аз съм свалила очилата и диопртрите ми намаляха.Соковете от спанак, морков, краставица, цикория и ендивия са балсам за очите.Солта обаче е бич и трябва да се намали до минимум.Вдигането на тежко за очите също е много вредно.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Във форум - като във форум... Както и в живота.

Приятели и съфорумци,
Като знаем колко свръхсложна система е всяка наша клетка, колко трудно или направо невъзможно е да разберем колко, кои процеси как протичат в нея (клетката)... не разбирам как е възможно така лекомислено да се приемат лекарства, да се сменят режими..??
Да не би някой да има предварителни знания (основани на наука), че точно при този човек, в това изходно и така променящо се състояние, можем да приемаме нещо друго освен вода и обикновен чай от шипка??
Направо съм развълнуван, извинете тона ми.

Приемането на лекарства след третия - петия ден на въздържане от храна може да има непредвидими последствия, включително силно отрицателни.
Делчо, без паника, аз бих се изследвал незабавно за изменения на стените на кръвоносните съдове - специално в задната част на главата.

Преминаването от "водно" на "сухо" въздържане от храна след 8-10 ден може да има всякакви последици, особено в състоянието, което споменаваш.

Изобщо, никой не е всезнайко, но на твое място бих преминал на зеленчукови сокове 4-6 дни, след това към тях бих добавил плодови (сутрин, зеленчукови - след обяд), постепенно и много ситно сдъвкани плодове и зеленчуци - в количества по 100 грама и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Може ли лечебното гладуване да се прилага при възрастни хора над 60, над 80 години? Такива много и често твърде болни? Мъчно ми е, че никой не го е грижа за тях. Докторите предлагат само лекарства и операции, а децата им чакат къщата и нивите. Ако знаете къде да прочета, пишете. Важно е.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Мъчно ми е, че никой не го е грижа за тях."
А тях самите грижа ли ги е ?  ;) Ако ги беше, щяха досега да са проучили и гладуването, и безброй още автономни лечебни методики , без да се надяват на "специалисти", които,дори  на себе си не могат да помогнат
 :surpris_23: 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Моя баба е на близо 90. Цял живот учителка, в свободното време на полето. Покойният мъж агроном​. И двамата много тачени в малкото градче и цялата околия.
Тя сега едва пристъпя и живее в една стая. Навън не може да излезе, защото има стълбище. Плете, чете, слуша радио. Толкоз.
Купува всякакви мазила, на които се надява да облекчат болката в ставите и коленете.
Смятам, че е склонна на експерименти. Чуди се, защо е още на земята.
Сега е попаднала на Пайда ладжин и се пошляпва.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Рекс, това с Пайда ладжин е добро начало. Ако баба ти има здрав стомах да опита да си подправя готвените ястия с дафинов лист (ползва се по 2-3 броя).  Ако намериш добре изглеждащи грейпфути и вземи.
В сайта spiralata.net има книги от доктор Сергей Бубновски - приятно четене и упражняване.
А що се отнася до мазило аз ползвам руското мазило "живокост" - съдържа глюкозамин и хондроитин и го ползвам само когато ме заболи коляното (миналата година ходих на рентген и ми бяха поставили диагноза остеофитоза, но сега, съдейки от начина си на живот няма и помен от нея)
« Последна редакция: 27-08-2017, 22:59:20 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Рекс, ако Пайда не помогне, обадете се , ще ви предложа  доказани цярове :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Пропуснах да спомена,че на коляното му правех слънчеви бани на двора в най-горещите часове на деня. Витамин Д е необходим, за доброто състояние на костите. А мазилото дето го ползвах е два вида: руско и украинско като ми препоръчаха да е руското, защото има билки от Сибир.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Здравейте!
Какво ще кажете за мнението за гладуването на руския доцент Туманов?


"Първо, относно шлаките, ние, човеците, нямаме шлаки в организма си. Бързам да разочаровам читателите ви: през живота и практиката си съм виждал хиляди човешки черва - и отвън, и отвътре. И никъде не видях шлаки. Ние нямаме доменна пещ, че да се отлагат шлаки. А онези продукти на обмяната, които се появяват, моят и вашият организъм ги изкарва съвсем успешно. Затова в медицината никой не знае какво са шлаките. Този термин се ползва от натуропатите. Червата не се задръстват. Разбира се, сега не говорим за онези патологични състояния, когато се случва увреждане на червата, например при тромбоза или в резултат нарастване на тумор. Няма да се спираме на тези патологични състояния, говорим за това, че у здравия човек шлаки няма. Нашият епител регенерира веднъж в денонощието. Червата са покрити с дебел слой слуз, лигавица. Опитайте да прикрепите каквото и да е към тази слуз - първо трябва да я изстържете. Но няма как да се случи. Дори и да се залепи нещичко към чревната лигавица, само след ден пак ще падне в чревното пространство, защото епителът нараства. И къде ще се дене? В пространството на червата, естествено.
Затова шлаките са абсолютна глупост. За тези, които не разбират: мен много ме забавляват онези плакати, на които има нарисувани черва, и то със завъртулки, ъгли и т.н, където са написали: “местата, на които засядат шлаките”. Истината е, че човешките черва нямат такива ъгли. Това понятие е малко виртуално, защото червата постоянно перисталтират и този ъгъл се мести през цялото време ту малко насам, ту малко натам, ту малко нагоре, ту малко надясно, ту малко наляво."

...
Истината е, че щом човек започне да гладува, рязко се забавя придвижването на хранителната маса по червата, защото организмът е в паника

Защото, от една страна, си казва: “Трябва да приема храна”, а от друга страна: “Да, но храна не е постъпила”. Затова скоростта на евакуация на стомашно-чревното съдържимо рязко се забавя. И организмът започва да си взема максимум от всичко. Така се формира екскрементен камък, който след това трябва да се изкара по някакъв начин от организма. Т.е., “чудото на гладуването” винаги е свързано с клизми, задължително. Това е разбираемо. От една страна, червата не се разгъват при гладуване, т.е. произтича нарушение на моториката им. А от друга страна, тези камъни, които се формират в резултат на гладуването, трябва някак си да бъдат изкарани, трябва да се помогне на организма да ги изхвърли. По-нататък, първите ден-два организмът ще живее за сметка на запасите от хранителни вещества, които все още ги има в червата. Както и за сметка на запасите от гликоген, който се съдържа в червата и в мускулите. Но с времето тези запаси намаляват драстично. Гликогенът изчезва. А на организма му е нужна енергия за оцеляване. И най-простичкият, най-ефективният и енергийно оптимален път в тази ситуация, когато на организма му се налага веднага да получи енергия, е започването на разграждане на собствените мускули.

Мазнината се разгражда последна, най-напред започват да се разграждат мускулите. Този процес се нарича неоглюкогенеза, но той не е съвсем съвършен. В хода на глюкогенезата се образуват много странични продукти, които се наричат кетонови тела. И се развива състояние, което се нарича кетоацидоза. Вие никога ли не сте общували с хора, които са гладували четири-пет дни? Те имат тежко дишане, устата им издава неприятен дъх, защото тези кетонови тела започват  да се изпаряват през белите дробове. Това са токсични вещества и организмът започва да ги изкарва през кожата, през белите дробове, с урината, с изпражненията. Но в същото време кетоновите тела действат токсично и върху централната нервна система.  



http://zdrave.to/zabludi-za-zdraveto/4262-doc-eduard-tumanov-gladuvaneto-e-forma-na-toksikomaniq
« Последна редакция: 26-09-2017, 17:37:01 от Mia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А защо точно за неговото мнение , Миа ? :) ( Туманов е лекар от катедра съдебна Медицина )  Той какво общо има с гладуването ?  tooth Защитил е дисертация за гладуването като проф.  Николаев ли ?  ;) ( още през 1979.  И е лекувал с глад 30 години в болница) Или преподава лечебно гладуване като следдипломна квалификация за лекари като проф. Кокосов ?  ;)  
 Не е ли по-мъдро вместо да се занимаваме с дилетанти, да попрочетем книжката "Гладуване при вътрешни болести" с автори :

-Кокосов Алексей Николаевич, заслуженный деятель науки, доктор медицинских наук, профессор, руководитель отделения терапии ГНЦ пульмонологии МЗ РФ, г. Санкт-Петербург.

-Луфт Валерий Матвеевич, доктор медицинских наук, профессор Военно-медицинской академии г. Санкт-Петербурга.

-Ткаченко Евгений Иванович, доктор медицинских наук, профессор, начальник кафедры гастроэнтерологии Военно-медицинской академии, главный гастроэнтеролог г. Санкт-Петербурга.

- Хорошилов Игорь Евгеньевич, кандидат медицинских наук, Военно-медицинская академия


Ти този сайт нали го знаеш? Поразгледай го вместо да нацелваш разни смешни докторчета  tooth http://golodanie-da.ru/medbook.htm  -- пълно с Медицинска литература по гладуването, тезиси от научни конференции, отчети от лекари лекуващи с глад по разни клиники...  ;) Има да четеш колкото ти душа иска  tooth

Освен всичко , не знам какъв доктор е този Туманов, след като не знае , че 80% от шлаките ( "отпадни продукти", "токсини" е по-правилно да се нарекат ) се намират не в червото , а в СЪЕДИНИТЕЛНАТА ТЪКАН , междуклетъчното пространство - тоест - пръснати из организма   ;) ;)
« Последна редакция: 26-09-2017, 19:20:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Само че, преди да се рекламира толкова гладуването, трябва да се посочат и противопоказанията цитирани в същия сайт:

"Список заболеваний при которых показано голодание меняется в зависимости от авторов и школ практикующих голодание. Так имеются сведения о лечебном эффекте голодания при таких тяжелых заболеваниях как туберкулез, саркоидоз, лучевая болезнь, при онкологических заболеваниях и даже СПИДе. Очевидно, что голодание может быть использовано практически при любом заболевании. Единственное, что необходимо помнить и понимать, что в каждом конкретном случае необходим строгий индивидуальный подход. В зависимости от тяжести заболевания, состояния больного, возраста и других факторов необходимо подбирать методику голодания, а в особо тяжелых случаях проводить голодание в специализированных клиниках и санаториях под наблюдением квалифицированных специалистов. При таком подходе вам удастся избежать различных неприятностей и получить максимальную пользу от этого эффективного метода лечения и оздоровления.

Показания и противопоказания к проведению РДТ из/ "Применение РДТ в восстановительной медицине" (пособие для врачей)Москва 2005,МЗ и СР РФ/


Противопоказания к применению РДТ:

Абсолютные противопоказания:-

 выраженный дефицит массы тела (более 15% от должных величин);
- злокачественные опухоли;
- активный туберкулез легких и других органов;
- бронхоэктатическая болезнь;
- системные заболевания крови;
- сахарный диабет I типа;
- тиреотоксикоз;
- нарушения сердечного ритма и (или) проводимости любого генеза;
- состояние после перенесенного крупноочагового инфаркта миокарда;
- сердечная недостаточность II Б - III степени;
- хронический гепатит и цирроз печени;
- хроническая почечная и почечная недостаточность любого генеза;
- тромбофлебит.
Относительные противопоказания:
- ишемическая болезнь сердца с нарушениями ритма и сердечной недостаточностью выше II А стадии;
- выраженная гипотония;
- желчекаменная болезнь;
- мочекаменная болезнь;
- язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки;
- хроническая венозная недостаточность;
- сахарный диабет II типа;
- подагра;
- лихорадящие состояния;
- беременность и период лактации;
- детский и старческий возраст больных.


 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

То който ще гладува, ще се информира Мия :) ,Естествено , противопоказания има при всяка методика. Имай предвид обаче, че дори в Русия матрицата си работи   ;)   и току така никой няма да те остави  да му измъкнеш клиента (пациента)  tooth, най-малко олигархичната БигФарма :) За да не я  дразнят, умишлено са разширили спектъра противопоказания . А може и самото им законодателство да не позволява например онкологично болни да бъдат лекувани с глад.. ( въпреки, че има огромен брой документирани случаи на изцеление ) или други рисковани състояния. Почти сигурно е , че същите специалисти, писали противопоказанията , в личен разговор или по форуми като напр. голодание.су. , ще дадат съвсем други разяснения :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Мия, от десетилетия не бях срещал по-глупаво съдържание на текст, при това написан от уж лекар. Всеки, който си даде труд да попита излекуваните от "неизлечими", влачени с десетилетия и задълбочавани страдания, да попрочете дори част от изброение от Бино, не би и помислил да напише такива смешки.
Вече 29 години провеждам на себе си и около 25 - на други хора временно въздържане от храна - от 1 до 31 (тридесет и един) дни и имам само положителни резултаи. Лекувал съм дори едномесечни пилета по този начин, всичките оцеляха, а преди това бяха намалели с 50% от неизвестни нелечими причини... През годините допълвам, обогатявам и конкретизирам метода в зависимост от състоянието на участника и т.н. и т.н. Изобщо, при такъв огромен и многовековен опит за лечение, да се отрича единствения истински траен, с дълбоки промени в тялото и съзнанието метод за лечение на тоооолкова много състояния е... няма как  да го нарека изобщо. Разсъжденията за "шлаките" са толкова невежествени, за отслабването, за лечение на слаби хора, почистване на червата, нищо не е разбрал и никога не е дори присъствал на такова лечение - този автор.
Изобщо няма смисъл да обсъждам повече.
А ти защо подаваш тези цитати изобщо??
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Здравейте!
Какво ще кажете за мнението за гладуването на руския доцент Туманов?


"Първо, относно шлаките, ние, човеците, нямаме шлаки в организма си. Бързам да разочаровам читателите ви: през живота и практиката си съм виждал хиляди човешки черва - и отвън, и отвътре. И никъде не видях шлаки. Ние нямаме доменна пещ, че да се отлагат шлаки. А онези продукти на обмяната, които се появяват, моят и вашият организъм ги изкарва съвсем успешно. Затова в медицината никой не знае какво са шлаките. Този термин се ползва от натуропатите. Червата не се задръстват. Разбира се, сега не говорим за онези патологични състояния, когато се случва увреждане на червата, например при тромбоза или в резултат нарастване на тумор. Няма да се спираме на тези патологични състояния, говорим за това, че у здравия човек шлаки няма. Нашият епител регенерира веднъж в денонощието. Червата са покрити с дебел слой слуз, лигавица. Опитайте да прикрепите каквото и да е към тази слуз - първо трябва да я изстържете. Но няма как да се случи. Дори и да се залепи нещичко към чревната лигавица, само след ден пак ще падне в чревното пространство, защото епителът нараства. И къде ще се дене? В пространството на червата, естествено.
Затова шлаките са абсолютна глупост. За тези, които не разбират: мен много ме забавляват онези плакати, на които има нарисувани черва, и то със завъртулки, ъгли и т.н, където са написали: “местата, на които засядат шлаките”. Истината е, че човешките черва нямат такива ъгли. Това понятие е малко виртуално, защото червата постоянно перисталтират и този ъгъл се мести през цялото време ту малко насам, ту малко натам, ту малко нагоре, ту малко надясно, ту малко наляво."

...
Истината е, че щом човек започне да гладува, рязко се забавя придвижването на хранителната маса по червата, защото организмът е в паника

Защото, от една страна, си казва: “Трябва да приема храна”, а от друга страна: “Да, но храна не е постъпила”. Затова скоростта на евакуация на стомашно-чревното съдържимо рязко се забавя. И организмът започва да си взема максимум от всичко. Така се формира екскрементен камък, който след това трябва да се изкара по някакъв начин от организма. Т.е., “чудото на гладуването” винаги е свързано с клизми, задължително. Това е разбираемо. От една страна, червата не се разгъват при гладуване, т.е. произтича нарушение на моториката им. А от друга страна, тези камъни, които се формират в резултат на гладуването, трябва някак си да бъдат изкарани, трябва да се помогне на организма да ги изхвърли. По-нататък, първите ден-два организмът ще живее за сметка на запасите от хранителни вещества, които все още ги има в червата. Както и за сметка на запасите от гликоген, който се съдържа в червата и в мускулите. Но с времето тези запаси намаляват драстично. Гликогенът изчезва. А на организма му е нужна енергия за оцеляване. И най-простичкият, най-ефективният и енергийно оптимален път в тази ситуация, когато на организма му се налага веднага да получи енергия, е започването на разграждане на собствените мускули.

Мазнината се разгражда последна, най-напред започват да се разграждат мускулите. Този процес се нарича неоглюкогенеза, но той не е съвсем съвършен. В хода на глюкогенезата се образуват много странични продукти, които се наричат кетонови тела. И се развива състояние, което се нарича кетоацидоза. Вие никога ли не сте общували с хора, които са гладували четири-пет дни? Те имат тежко дишане, устата им издава неприятен дъх, защото тези кетонови тела започват  да се изпаряват през белите дробове. Това са токсични вещества и организмът започва да ги изкарва през кожата, през белите дробове, с урината, с изпражненията. Но в същото време кетоновите тела действат токсично и върху централната нервна система.  



http://zdrave.to/zabludi-za-zdraveto/4262-doc-eduard-tumanov-gladuvaneto-e-forma-na-toksikomaniq
                Ако не се задържат шлаки то как тогава има тумори  по дебелото черво и има толкова много хора с диагнози.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215


[/quote]                Ако не се задържат шлаки то как тогава има тумори  по дебелото черво и има толкова много хора с диагнози.
[/quote]
Според мен, причината за образуване на тумори, са:

1. Приемът на некачествени и вредни за тялото храни
2. Приемът на храни неподходящи за дадения организъм
3. Хранителните алергии и непоносимости и незнанието на хората, че имат такива, и дълги години се борят със здравословни проблеми, а някои от повечето са следствие на такива непоносимости.
4. Генетична предразположеност и несъобразяване с индивидуалната генетика, поради незнание
5. Злоупотреба със спиртни напитки

Може да има и още, но за момента се сещам за тези причини.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 23 запитвания.