Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Орехова тинктура  (Прочетена 42065 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Орехова тинктура
« Отговор #20 -: 18-02-2013, 00:43:55 »

Сталин е ненадминат в това отношение, спор няма. Иначе, доколкото знам не е спазвал никакви режими, около 70-те  е бил жива развалина.

Адолф е бил по своему поет, но уви, нито Вагнер, нито вегетарианството му помагат да стане "свърхчовек". Макар да бледнее пред бащицата в Кремъл, не смятам, че е бил особено човеколюбив. Виж, кучета и сърнички е обичал. Поне така казват съратниците му... :pensif_29:
Активен

Соня Токушева

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Орехова тинктура
« Отговор #21 -: 24-02-2013, 14:10:13 »

  Здравейте,

Тази година реших да си напрая орехова тинктура по рецептата на Хулда Кларк (http://radionic.hit.bg/thecure.html).
След като миналата седмица прецедих тинктурата се оказа че съм добил едно добро количество :)
Та ако някой не е успял да си направи и иска - да казва :)

Здрвейте,

ако все още предлагате от посочената тинктура, бих желала да си купя.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Орехова тинктура
« Отговор #22 -: 25-02-2013, 00:18:18 »

Ако вече не го предлага, тук има друго предложение: http://zepir.com/bg/products/Hranitelni-dobavki_1/Ekstrakt-ot-Oreh/harakteristiki.html. Не мога да кажа дали си заслужава, но поне има алтернатива за тези, които имат нужда, а няма как да си направят в момента.
Активен

Соня Токушева

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Орехова тинктура
« Отговор #23 -: 25-02-2013, 08:38:07 »

Благодаря!

Това ми е резервен вариант.
Крайно се нуждая, за да приложа това  лечение.
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Орехова тинктура
« Отговор #24 -: 01-03-2013, 18:21:26 »

Хм, аз имам колкото си искаш(което ще рече поне половин литър), но съм в Италия, а тук пощите са скъпички. Ако решиш, мога да проверя за едно шишенце (не знам колко мл. ще са ти необходими - има едни стъклени шишенца с едновремешни запушалки около 250 мл.) или пък пвц да кажем от вода, че е по-леко, но пък нали пък е само за еднократна употреба, та да видя колко ще излезе до теб. Не е много изгодно, може да си го запазиш като краен вариант.
Направих я лятото (държах я на слънце в буркан покрит с няколко слоя тензух- защото има и такава, която я държат на тъмно) и докато минат необходимите дни, успях да пия само няколко лъжици, защото забременях (да не се чудиш защо няма да я ползвам).
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Орехова тинктура
« Отговор #25 -: 02-03-2013, 20:30:46 »

Ако не си намерила досега, мога да ти изпратя 250 мл, аз си я правих преди 2 години
Активен

Соня Токушева

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Орехова тинктура
« Отговор #26 -: 10-03-2013, 17:34:03 »

Благодаря за съдействието, но намери много по- лесно отколкото предполагах:)
Активен

ivka_007

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Орехова тинктура
« Отговор #27 -: 18-03-2013, 23:48:18 »

Някой продава ли все още орехова тинктура?
Активен

Васко

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Орехова тинктура
« Отговор #28 -: 21-05-2014, 18:20:15 »

Здравейте, имам нужда от малко тинктура от зелени орехчета, ако някой си е направил повече ще съм благодарен ако ми продаде малко. Купих си 100 гр. сушени обелки от зелени орехчета, но не знам дали ще е същото и как се прави.
Благодаря предварително и поздрави!
              Имам такава тинктура , но ми кажи как да ти я изпратя . Много помага .
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Орехова тинктура
« Отговор #29 -: 06-08-2014, 21:42:00 »

  Здравейте,

Тази година реших да си напрая орехова тинктура по рецептата на Хулда Кларк (http://radionic.hit.bg/thecure.html).
След като миналата седмица прецедих тинктурата се оказа че съм добил едно добро количество :)
Та ако някой не е успял да си направи и иска - да казва :)
Имам един въпрос: Хулда Кларк изрично казва, че тинктурата се прави с Juglans hindsii. Нарича се Black Walnut, защото обвивката почернява когато е узрял, eто така:


Въпросът е, че в България расте видът обикновен орех (Juglans regia), на който обвивката не почернява и не е сигурно, дали той става за тинктура. Аз си правих преди години точно по рецептата на Хулда с нашенски орехи и ми прилошаваше ужасно от тинктурата, дотолкова, че се наложи да спра програмата. А с оригиналната тинктура на Хулда Кларк, която се продава на запад нямаше такъв ефект на прилошаване.
Затова се питам - нашите орехи стават?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Орехова тинктура
« Отговор #30 -: 07-08-2014, 07:05:22 »

Има черен орех и у нас , но е много рядък. В Балчик в Ботаническата има, навремето съм ходил да бера от там. В Бургас също има, една съфорумка беше дала координатите на дървото. И тук важи принципът - "който търси - намира" :)  , но трябва много да се търси :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 25 запитвания.