Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се хранят децата?  (Прочетена 8996 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #20 -: 18-08-2014, 11:09:38 »

В повечето случаи децата  ни показват  коя храна искат, говоря за възрастта 0-2 години.

   От 0-2г децата се обръщат за храна към майка си, след това към телевизора и в магазина сочат тоблероните и шоколадите. Не съм видял още някой малчуган да се хване за стръковете целина или грудките цвекло, може би ако започнат да ги рекламират ще е друго  :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #21 -: 18-08-2014, 21:01:13 »


Аз, от опит го казвам!
Възрастта 0-2 години е момента, когато детето опитва храни под напътствието на майката.
Майката е тази която, е длъжна да научи детето да се храни правилно!
Навиците се изграждат!
Детето когато тръгне на училище, ако му се дават пари за закуска, естествено, че ще си купува чипсове и кроасани.
Всеки родител е различен!
Ако аз сложа на детето си сандвич и ябълка в чантата, друг може да сложи тоблерони.
Това е деликатна тема!

Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #22 -: 21-08-2014, 11:35:27 »

Ама разбира се как, и аз това имах предвид по горе, макар и да не го пиша в прав текст. Тази намеса на родителското тяло е по-скоро наложителна, за да се даде правилна посока, пък по-натам детето ще си реши кое иска, но да има знанието да избира е най-важно.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #23 -: 21-08-2014, 19:14:39 »

А как да се справим с детските рождени дни и детски партита, на които се дават всички възможни евтини боклуци от магазина - като се почне от пуканки, боядисани лимонади, кола, картофки, чипсове.....та до оцветените незнайно с какво торти?
 Аз не искам детето ми да яде такива неща. А си представям реакцията на някоя изумена мама, ако моето дете откаже торта, а поиска банан, примерно.
Това ще рече да не ходи и да не общува с децата и да не играе с тях, защото те се тъпчат с безобразни ( по мое мнение ) неща.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #24 -: 21-08-2014, 21:46:18 »

Не можете да се справите. Изживейте го, в очакване детето да се осъзнае като порасне.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #25 -: 22-08-2014, 07:57:06 »

А как да се справим с детските рождени дни и детски партита, на които се дават всички възможни евтини боклуци от магазина - като се почне от пуканки, боядисани лимонади, кола, картофки, чипсове.....та до оцветените незнайно с какво торти?
 Аз не искам детето ми да яде такива неща. А си представям реакцията на някоя изумена мама, ако моето дете откаже торта, а поиска банан, примерно.
Това ще рече да не ходи и да не общува с децата и да не играе с тях, защото те се тъпчат с безобразни ( по мое мнение ) неща.

Нави, това е един невероятен момент в който твоите кулинарни способности могат да изпъкнат, също така и да представиш вегетарианството в една друга светлина.
Просто предложи на майката на детето да направиш тортата или сладките за тържеството.
Абсолютно не е нужно да се споменава, че те са веге или прочие :)
Така като съм голям фен на сладкишите, то мога спокойно да твърдя, че вегетарианските по нищо не отстъпват на тестените блатове, дори обратно!
Ако децата предпочитат вашите сладкиши пред останалите, денят ще се превърне и във ваш празник + че е възможно да откриете повече приятели в тази насока :)


« Последна редакция: 22-08-2014, 08:00:11 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #26 -: 22-08-2014, 15:06:23 »


Нави, това е един невероятен момент в който твоите кулинарни способности могат да изпъкнат, също така и да представиш вегетарианството в една друга светлина.
Просто предложи на майката на детето да направиш тортата или сладките за тържеството.
Абсолютно не е нужно да се споменава, че те са веге или прочие :)


Тъкмо това планувам, Даниелка! Моя син скоро има рожден ден и тук традиция е да се организират детските празници на различни места ( тази година ще сме в Боулинг клуб :).
Та можеш да поръчаш или тяхна торта - в смисъл заведението я осигурява и влиза в цената . Или да внесеш твоя отвън. Та сега съм намерила рецепта за веган торта и имам време да я оттренирам. Ако стане сполучлива, такава ще носим.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #27 -: 23-08-2014, 15:22:33 »

Звучи като един много добър план, Нави :)
Вярвам, че тортата ще се получи чудесна :essen:
 
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #28 -: 01-10-2014, 18:44:30 »

Според Байкова проблема с неправилното хранене на децата тръгва още от семейството и по конкретно от родителите. http://pressadaily.bg/publication/2519-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84.-%D0%91%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0:-%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%82%D1%8A%D0%BF%D1%87%D0%B0%D1%82-%D1%81-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D1%83%D1%86%D0%B8
Като се замисля в този случай Байкова има право, зщото от кого другиго, ако не и от самите родители зависи храненето на децата. Не можем да обвиняваме за всичко рекламите и лъскавите опаковки. Ако родителите се опитват да обясняват на децата, кои храни са вредни и кои не, нещата биха изглеждали по доста по-различен начин. Но когато знанието и културата по тези въпроси липсва в самите родители, тогава нещата са тревожни.
Активен

РентаБилен

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #29 -: 02-10-2014, 12:01:04 »

Според мен проблемът със затлъстяването ще става все по-голям. Едно, че децата изобщо не са следени дали не преяждат, и второ - храните, които ни продават, от ден на ден стават все по-некачествени. Вземете най-простото - хляба. Какъв беше навремето, а сега какъв е - има вкус на плужек, нещо гадно ти се върти из устата, и същевременно все едно е картон. Дори след 3 дни състоянието му е същото - ни мухъл, ни втвърдяване... Абе, какво да говорим.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #30 -: 02-10-2014, 15:19:33 »

Призлява ми като видя рекламата на кренвирши "бони", направо...
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #31 -: 02-10-2014, 18:06:13 »

На мен също  >:( моето дете като я чуе и всеки път каза "Не предпочитаме месо ! Ние сме вегетариаНи  :love_007:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #32 -: 12-10-2014, 22:04:27 »

Според мен проблемът със затлъстяването ще става все по-голям. Едно, че децата изобщо не са следени дали не преяждат, и второ - храните, които ни продават, от ден на ден стават все по-некачествени.
И все по-вкусни бих добавил. Това е нещото за което никой не се замисля. Та нали именно вкусното води до преяждането и конкретно до онова, което почти никой не осъзнава и което аз наричам надрусване с вкусна храна. Защо например представителите на хранително-вкусовата промишленост си позволяват използването на аромати и овкусители дори и в детските хранителни продукти. А и кой би могъл да ги спре, щом употребата на подобни съставки е разрешена от закона? Интересното е кой лобира пред властта за създаването и легализирането на подобни съставки!!! Защото аз лично не разбирам кому и защо е нужно вкусът в храните да еволюира, вместо да си остане на нивото дадено ни от природата?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.