Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневниче на Zzaska :)  (Прочетена 4757 пъти)

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Дневниче на Zzaska :)
« -: 22-08-2014, 15:17:18 »

Здравейте всички знайни и незнайни зрители пред малките екрани tooth

..от опит знам, че човек може с години да влиза тук и да е изчел почти всичко.. и дори да приема редовните "драскачи" като близки приятели, а те естествено и идея да си нямат за съществуването му ..както стана с мен  tooth  Аз чета от около 4 години форума и доста неща съм научила от всички вас, но практиката ми куца  :whistling2 - emotloader:

Накратко - старая се да се храня със свежи и пресни храни. Ям си редовно готвено. Но често изпадам в периоди, в които не вечерям примерно и така давам по-голяма почивка на организма си. Предимно лятото ми идва музата да гладувам, като и тук не блестя с някакви рекорди  tooth ..май най дълго съм правила два пъти по пет дни каскадно (първите 5 сухо, вторите - 2 вода и 3 сухо). Сухото гладуване ми понася по-лесно, предимно психически. Ползвам го освен за физическо прочистване и за емоционално.

Мислех да си направя дневника, като задобрея малко, но май така ще си останем непознати още дълго време ..та реших да пиша сега, белким това ми даде начален тласък  tooth


Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #1 -: 20-01-2015, 14:35:12 »

Здрасти Zzaska, ето аз ти пиша. Дано това ти даде начален тласък.  ;D Браво за успехите до тук, макар и минимални според теб. Аз лично никога не мога да издържа 5 дни без да сложа нищо в устата си. И казвайки го по този начин ми идва следния въпрос. Докато постите (обръщението е към всички във форума), въздържате ли се от плътски удоволствия?  :whistling2 - emotloader:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #2 -: 20-01-2015, 16:59:57 »

Здравей ZZaska  :flowers2:

на твоя въпрос Newly - доста ми е интересно как ще ти отговорят опитните и експертите...най вероятно че би трябвало, с оглед духовната страна.
аз не съм толкава твърдо веган, някои живи твари не ги изключвам от менюто  ;D



Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #3 -: 20-01-2015, 17:26:57 »

Новичката определено ме кефи. Иска  да разбере наведнъж света. Всичко се времето си. Плътските удоволствия започват и завършват в главата на човек. Да се има предвид при разсъждения по темата. Колкото до мен, не обвързвам поведението си с готови формули. Живея както ми подскаже колегата вътре в мен, каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #4 -: 20-01-2015, 19:47:37 »

Докато пости на вода, човек може да прави всичко. Има и необходими и достатъчни условия:
- да не е в някакво много тежко състояние в началото на въздържанео отг храна (високо наднормено тегло, много високо кръвно налягане, висока степен на стесняване на кръвоносните съдове и пр. и пр.);
- Да прави плътските, пък и други неща за удоволствие, по вдъхновение, не по задължение;
- да обърне внимание  върху възможните последствия от общо -разумна гледна точка... тук няма общовалидни правила, всеки случай е отделен;
- други..  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #5 -: 21-01-2015, 09:33:45 »

Благодаря за бързия и приемлив за мен отговор   ;D и на двама ви. Тихия, ти не си ли искал да научиш всичко за света, по някое време в своя живот?
Вов, ти правил ли си сухи гладувания?
А по време на сухо гладуване, нали все пак човек може и трябва да се мие. Но дали да се къпе?  ??? Както и да е, далеч съм от тези постижения.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #6 -: 21-01-2015, 11:58:13 »

О, да, поради непреодолима склонност към опитване, един единствен път, и за последно, направих 1 денонощие сухо въздържане от храна...
Не искам да използвам цветисти думи, но, да речем, за мен то не е подходящо. Водно правя всяка година от 1989:  14-16- до 21 дни.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #7 -: 21-01-2015, 13:46:07 »

Охо, доста годинки са това. Значи веднъж годишно гладуваш? Ей сега ще отида да прочета още от дневника ти. Той беше една от първите теми, които "захапах" като се озовах тук. Поне това си спомням.
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Дневниче на Zzaska :)
« Отговор #8 -: 15-02-2015, 23:26:01 »

Благодаря на всички за интереса ..честно казано, не очаквах темата за "плътските удоволствия" да ме застигне точно тук   tooth

..съгласна съм с останалите, че човек трябва да следва вътрешния си глас. Идеята е да останеш чист - ако обичаш някого и сексът е отдаване, всичко си е в реда на нещата, така да се каже  :peperudi:  ..не бива да се цели единствено и само физическа наслада, защото това води до разпиляване на енергията и възпрепятства изчистването на съзнанието. :whistling2 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.