Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47700 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #100 -: 22-09-2015, 22:04:05 »

Тихий, аз съм изцяло на същото мнение по отношение "случаят Зинаида" .  Ама за млякото ..  tooth няма как, приятелю, да е добра храната, която ме изстрелва в тоалетната със звучни колики и "рядко щастие"  tooth само половин час след приемането й . Дори и домашно козе да е -пак е същото. Който иска , на който му понася - да си пие.  tooth
Ти да не би да си разбрал погрешно за млякото - че трябва да се ПИЕ ?
Защото ако се правят с него млечно-маслени микроклизмички , тогава е вече друго нещо ,така съм съгласен  tooth tooth

Шангрила , много много е сложно всичко в храносмилателната система. Причини за рефлукса- колкото искаш!
От обикновено дългогодишно преяждане, както казва Неумивакин, през хиаталната херния , че до вегетативната дисфункция.. А според някои "умници" ( като посоченият ми за най-добрият гастроентролог във Варна  - д-р Мерджанов )  не винаги имало причина...  tooth tooth  Да бе да , щом Медицината не може да я намери - значи нямало причина  tooth  Тоя човек като усети , че задавам и то нелесни въпроси , направо си каза, че по-добре да не го занимавам с тоя проблем.. и ме насмете деликатно -чакали го 16 гастроскопии и нямал време за мен tooth tooth Най-добрият във Варна  tooth tooth Представяй си останалите  tooth  
 
Физическите упражнения не помагат много, а тези  с тежести са абсолютно забранени за страдащите от рефлукс! Три дни четох хиляди постове ( в момента са 6734 ) в един руски форум http://www.woman.ru/health/woman-health/thread/3951841/135/,  - тяхната  бгмама :)   Много лошо нещо , кой какво не пробвал и пак не може да се оправи. :-\

За дневника , какво да ти кажа.. Освен да ти отговоря подобно на  Катон Стари, който на въпрос защо няма паметник, казал : "Предпочитам , като умра , да питат защо нямам паметник, отколкото - защо имам "  tooth
Вижда ми се някак нескромно да ви занимавам и от още едно място  - че и от дневник  tooth И без това достатъчно съм ви омръзнал с честите  си включвания, но какво да се прави , трябва да се търпим  , пълно щастие нямало tooth

Зинаида, не мога да кажа кое точно ми е помогнало. А най-лошото е , че не мога да кажа и дали изобщо съм  постигнал нещо  tooth  Обаче пък нали затова  владея  достоверна диагностика, ще се тествам да видим какво ще покаже. ( защото при нея вече скрито-покрито няма :)  )

Сериозно, това ще трябва да го пусна в отделна тема, защото е много важно: много малко хора са наясно , че затихването на симптомите  може и да не означава подобрение!  И бързат да се похвалят из форумите, че излекували еди кое си.. Не бива! Трябва да мине доста време или да държат връзка с добри диагностични методики  ;). Иначе подвеждат останалите, които само чакаме да чуем , че някой оправил нещо и бързаме да повтаряме челният му опит :)

Вариант 1 : Дори и ортодоксалните докторчета ( tooth ) знаят, че острите заболявания утихват и преминават в хронични! И болка почти няма.  Но защо.. как.. тове вече не им е интересно :)
Но има и медици, които не спират дотам..    Блестящо е изследвано и обяснено напр. от внучката на великият Бехтерев - акад. Наталия Бехтерева.   - "Когато човек заболее, и боледува дълго, той преминава в особено състояние, нещо като стабилизация на болестния процес. Устойчиво Патологично равновисие. Чрез което организмът се старае да се самозащити от по-големи увреждания.  Създава се нова хомеостаза, обезпечаваща оптимално приспособяване към средата , но  вече не средата на здравият , а на болният организъм!  Просто организмът се подстроява под болестта, когато разбере , че не може да се справи с нея!"  :-\

Вариант 2.
(Блестящо изложено от Нобеловият лауреат за Алтернативна Медицина - проф. Георгос Витулкас.)
 Неправилно лекувана , тоест - потисната с лекарства или други средства болест, "влиза навътре" в организма , като след време еволюира като съвсем друга  , уж НОВА болест, която е още по-трудно лечима от първоначалната,  точно защото е по-навътре  и вече на друго ниво .. Ако и тя се потисне - влиза още по-навътре и става още по-сложно..
(Примери -бол:  Ако питаме кой да е беден възрастен човечец, излизащ от аптеката с празен джоб, но с пълна торбичка с лекарства, ще си припомни , че преди доста време лекарствата  са били само 2 или 3 , а сега са вече 15 ! )  
Тогава, за да излекуваш първоначалната си болест, трябва да избуташ  последователно първо другите две навън ,и чак тогава първоначалната" , защото  и трите "болести" са всъщност една и съща патология  :-\

Естествено , ние не трябва да мислим като академици, а да си вярваме , че се лекуваме успешно  :) Но все пак, да имаме едно наум  ;D
--------------------------

Да отговоря на Емо , че се включил междувременно =)
Емо, за да стане поне отчасти ясно  какъв ни е проблемът с храносмилането , трябва да се направят десетки изследвания! Голямата част от тях въобще не се правят в БГ. А останалата част едва ли има кой да ги интерпретира грамотно и в комплект. И се обзалагам, че нито един гастроентеролог няма да се сети да ти изследва Вегетативната Нервна Система , която регулира работата на всички органи! И която е  основен заподозрян :)  А дори и да се сети - няма да знае КАК. Да не говорим, че още по-малко ще му е ясно от кое се е разстроила и най-малко - как да й се върне баланса  tooth

Не, "най-малкото" е да установи , дали точно "болната" ВНС е причина  за болния ни стомах!   :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 22-09-2015, 22:43:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #101 -: 22-09-2015, 22:30:15 »

Бате Бино, винаги избираш най-сложния житейски вариант  :Content_14: Не, че не си прав, но невинаги нещата са толкова сложни. Нека на първо време Зина отиде на лекар, да си пусне изследвания, да чуе някакво що-годе професионално мнение, пък тя винаги може да си има едно наум. Но в момента си стреля в тъмното, което е по-лошият вариант от това да отидеш на лекар, който да ти прегледа стомах, черва, жлъчка...
Не дай си, Боже, жената може да си има сериозно заболяване, което си иска лечение. Дали с билки, дали с гладуване или с по-конвенционални лекарствени средства - това ще се решава после.
Между другото, в нашите търсения нерядко се случва като облекчаваме и лекуваме едно - да се случи да отключим друго. Което не означава, че първото е било грешка, просто не сме били наясно с факта, че правенето на нещата по този начин си има определени последствия.
Примерно, прочистваш си дебелото черво, научаваш се да гладуваш: първо следствие, сваляш високо кръвно и лош холестерол - кеф; премахваш ставни проблеми - кеф; второ следствие, обостряш хемороидите - а сега кво да правим?! Или пък се сдобиваш с някой гастрит или язва - поради фанатична преданост към суровата храна. На теория ни казват само за позитивите, рядко се сеща някой да пусне нещо и за възможните негативи.
« Последна редакция: 22-09-2015, 22:33:36 от emo75 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #102 -: 22-09-2015, 23:15:50 »

Две неща мога да ти река, Емо. :) , (като малко по-запознат с лекарските логика и "специалитети"  tooth )
А и знаеш, че аз като говоря, не си ги измислям  :)

1. Баща ми , бог да го прости, казваше - "Бизнесът е просто нещо, но не е за прости хора"  tooth  Същото е и с Медицината - тя е сложна , защото така е изгодно да бъде представена и само малцина  успяват да стигнат отвъд! , тоест - да я опростят  tooth  
2. С диагностики се виждат ( и пак  зависи кой гледа..  tooth )  ОРГАНИЧНИ нарушения. ( гастрити, езофагити, язви, хиатални хернии..)  но ФУНКЦИОНАЛНИ нарушения - няма как да се видят!  Нито жлъчна дискенезия ,нито проблеми с панкреаса ще видиш  с диагностика!  Нито спазми!  Най-честата диагноза   "Синдром на раздразнените черва" се поставя само на база описания на симптоми!
( жлъчната дискенезия пък се доказва само с жлъчна манометрия, която в БГ не се прави! )

Нали един от гастро-величията, които обиколих, беше уж от най-добрите  - проф. Григоров от София. Аз му изплаквам за поне  десетина симптома, като един от тях е поява на кръв от гърлото! ,показах му снимка.  Той ми направи една обикновена ехография, не видя нищо на нея   и авторитетно отсъди, обръщайки се към майка ми ( имам го на запис, мога да ти го пусна  tooth)
Колежке, този човек е  невротизиран до безкрай, със страх от смъртта , от тежка болест, и от самият страх!
 :pensif_29: :pensif_29:
Демек , аз съм някакъв натраплив хипохондрик, който  губи времето на великият професор, а не отиде направо при психиатъра  tooth
Четял съм глупости в интернет..
  Велик, само дето не знае , че от хипохондрия кръв от гърлото не може да ти се появи! ( тя нямала общо , била от другаде.. tooth  да , от другаде ,само дето съвпадаше по време с дискомфорта  в стомаха ми.. )
 Друг един, варненски авторитет пък след рентген с каша и в различни наклони на тялото, заключи , че съм имал и каскаден стомах и ГЕРБ ( рефлуксна болест) ! После отивам при моя д-р Драганов, който ми направи гастроскопия и каза, че нямам нито ГЕРБ, нито каскаден стомах , нито дори гастрит  tooth tooth tooth
Също нямам и ерозия на хранопровода , която беше видяна от варненска специалистка,( пак чрез гастроскопия)  според която  съм имал също и  ГЕРБ.  
   Или съм ги оправил, или въобще не ги е имало, или вероятно и сега сънувам всичко това  tooth Нищо не знаеш, ти , Емо, щастлив човек си  :pensif_29: на доктор сигурно не си ходил .. :whistling2 - emotloader:
"Добър гастроентеролог" - това е точно "евреин-миньор"  tooth
Добри са да оперират. ( и то ако не стане лекарска грешка :) )  Но да диагностират или лекуват ..
Но Зинаида това го знае и затова не смее да отиде на преглед  :)


« Последна редакция: 23-09-2015, 00:17:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #103 -: 23-09-2015, 03:56:45 »

Съчувствам ти. По принцип редовно си плащам здравните осигуровки, нищо, че съм "свободна професия". Но гледам да не ми се налага да ги ползвам  ;D Предпочитам да не стигам до лекарския кабинет.

Истината е обаче, че има и свестни лекари. Може да е едно на хиляда, но ги има. Зависи на кой ще попаднеш, зависи в какво настроение ще е, зависи дали ще си издърпал дългата клечка в живота или си с малшанс... Наистина си е "руса рулетка".

А пък то не е тайна, че 90% от стомашно-чревните заболявания са свързани с психиката и вегетативната нервна система. Всичките ми приятели и близки с язва са припряни и леко стресирани хора. Даже един лекар беше казал, че човек, ако закъснява редовно за среща с по половин час, значи е готов язваджия  ;) Така, че тук не е само храната. Има си много фини фактори.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #104 -: 23-09-2015, 07:37:41 »


Шангрила, на дилемата ти има решение: заработваш по 3-4 бона месечно и си купуваш продукти от био-магазините или фермерските братства в градовете, които вече са доста модерни у нас; другият вариант е да се върнеш към земята и да започнеш лека-полека сам да си отглеждаш зеленчуци, плодове и животинки - за яйца, мляко или месо, зависи какво търсиш.


Емо, аз не търсех отговор на дилемата ми..  :)
Написаното важи само за хора, като Зина, които не могат са си позволят гладуване и чрез него да постигнат здравословен баланс, ако разбираш за какво говоря.
Защото ако беше някой друг човек а не Тя, то бихме водили изцяло друг разговор тук.

Както и да е.
По повод забележката ти, не знам как е при теб, но моят месечен бюджет значително намаля в полза на вегетарианството, а то пък никога не ми е било като цел, дори не се наричам веган, но се чувствам по-добре, като ограничавам местните и млечни продукти.
Ако мога да намеря и органичен заместител на витамини, като Б1, Б6, Б12 и тн. то радостта ми няма да има граници..
Инак връщането към земята и природата ми е цел в живота, дано имам шанс да я осъществя.

---

бате Бино,  жалко е настина че в България здравната ни система е на толкова лошо ниво, същото важи и за фармацефтиката.
Така че, дори и да случиш на лекар, дори и да диагнозата да излезе сполучлива, то нещата ще издишат от към фармацефтика. Съжалявам за противно вярващите, но е факт.
В България не се плаща за интелектуален труд, затова и никой не си прави и труда да е в течение на най-новите методи за лечение, както и диагностициране.
Каквото научил в академията, това е.. никой не обръща внимание, че всичко еволюира с невероятна скорост.. НО дори и да обърне внимание, то не може да го приложи поради липса на апаратура или адекватен метод за лечение.

Цитатът на Катон Стари е доста проникновен, хареса ми, въпреки че ти имаш какво да споделиш..
Сигурна съм, че ако решиш да пишеш книга на база преживяно, то тя ще пожъне успех, защото едно е, че имаш огромен опит, вникваш в нещата и обмисляш всеки детайл, и две, знаеш как деликатно да се надсмееш над инак сериозните неща и ги направиш по-приемливи и интересни за читателят.
Моето скромно мнение, че имаш абсолютен талант за писане и не е случаен изборът на Мер във връзка с този форум.  :love_026:
« Последна редакция: 23-09-2015, 07:39:50 от Shangrila »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #105 -: 23-09-2015, 09:05:47 »

"В България не се плаща за интелектуален труд, затова и никой не си прави и труда да е в течение на най-новите методи за лечение, както и диагностициране.
Каквото научил в академията, това е.. никой не обръща внимание, че всичко еволюира с невероятна скорост.. НО дори и да обърне внимание, то не може да го приложи поради липса на апаратура или адекватен метод за лечение.
"

Това абсолютно не е вярно. Не знам с какви лекари имаш досег. На всеки 2-3 месеца се организират специализации, симпозиуми, конференции из цяла Европа. Това си е цял бизнес: фармацевтичните компании плащат разноските на лекарите, срещу евентуално тяхно съдействие при налагане на новия им продукт. Освен това, всяка по-голяма и по-богата болница инвестира постоянно в нова апаратура и нови обучения. Говоря за частните болници. При държавните е ясно как стават нещата.
По-скоро проблемът на повечето лекари е в парадигмата: малцина са склонни да си сменят чипа и да погледнат малко по-различно на професията си.  Но има и такива, които го правят.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #106 -: 23-09-2015, 09:39:29 »

Ооох приятели, за медицината - на какво ниво е мога ферман да напиша. Бате Бино знае , че не бих отишла на лекар, защото е пределно наясно какво ще последва от там насетне. Ще ме завъртят в един кръг , ще ми изпишат някой Дуспаталин(Антиспазмин, Спазмомен ) , в комбинация с някой инхибитор на протонната помпа (Езомепразол или Омепразол) , може да включат и някой друг ензим (Креон, Мезим форте) или Симетикон (във варианта Еспумизан или Дегазин) и ако на някой му хрумне ще добави и Пробиотик. И всичко това ще бъде изписано на конкретна фирма , която е обещала поредната конктретна дестинация  в чужбина или нещо още по-голямо. :whistling2 - emotloader:
За добро (или по-скоро за лошо ) 6 години следвах Фармация , след което започнах практиката. За съжаление с познанието ми за Световната конспирация срещу здравето
се запознах едва преди 2 години и не че е невъзможно , но е доста трудно решение за захвърля 10 годишен труд , още повече когато трябва и да се грижа за препитанието не само моето, но и на цялото си семейство.....както и да е да е, да не влизам в оправдателен режим ще дойдат различни времна....
По-скоро исках да ви кажа , че ежедневно се срещам със стотици хора- жертва на медицината, които идват в аптеката с надежда за здраве, държейки в ръце рецептата от поредното светило. Няма смисъл да ви описвам колко, през моите очи, могат и знаят лекарите (какви абсудри се къдрят), само ще ви кажа че всичко , ама всичко за тях е бизнес , и сякаш колкото повече време минава , толкова по-ясно се усеща.
А иначе Емо, вярвам че не страдам от някоя страшна болест, и вярвам че нещата ще се оправят и без дундуркане из лекарските кабинети . Убедена съм .
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #107 -: 23-09-2015, 10:58:10 »

Емо, блажени са вярващите.
Ти наистина не си боледувал, късметлия си!
Не дърпай дявола за опашката, бих казала аз.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #108 -: 23-09-2015, 14:34:33 »

Зина, знаейки, че това, което работиш е зло и участвайки в тази зла система вредиш на хората, да знаеш, че ти вредиш много и на самата теб!
прдупреждавам те като колега, разбрал с какво си има работа, но за разлика от теб - отказал се да участва в това пъклено зло.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #109 -: 23-09-2015, 16:34:11 »

Емо, блажени са вярващите.
Ти наистина не си боледувал, късметлия си!
Не дърпай дявола за опашката, бих казала аз.


Не дърпам. Просто познавам доста доктори, някои са ми близки хора. Познавам и хора от бранша, който ги зарибява за фармацевтични продукти и нови технологии.
Един лекар цял живот чете и се учи. Ако не го прави, не е лекар. А джи пи  tooth
Аз именно, защото знам мирогледа на масата в бели престилки, не ги търся, стига да мога да си го позволя. Но не мога всички да ги сложа в кюпа.

Просто лекарите са хора. Правят грешки. Те не са свръхчовеци, а им се вменява подобна архетипна функция. А и те се самозабравят понякога. Но вече доста поумняха. Преди 20 години беше кощунство на лекар да му говориш за билки, гладуване или хомеопатия. Сега мнозина са склонни да хвърлят един поглед и встрани, стига това да помага на пациентите им.

А пък кармата и съдбата - това са неща, които просто ги приемаме.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #110 -: 23-09-2015, 17:41:28 »

Зина,бобовите не са за вата.Те са за кафа.Може и оттам да идват проблемите със стомаха.От бобовите най-лесно смилаеми са нахут и грах.Боб,леща и др.подобни-не.
Вата трябва да консумират топла храна-супи,задушени зеленчуци(картофи,зеле,карфиол,тиквички,червено цвекло и т.н),най-добре на пара.Според мен супите са задължителни при теб.И всичко готвено на пара,особено през есента и зимата.Сурови консумирай само плодовете,ядките.Лятото е сезона на суровата храна.
"Хората с вата конституция трябва да избягват горчиви, люти и стипчиви храни. Препоръчвани за тях са сладките, солените и киселите храни. Не са подходящи леките, сухи и студени храни. Добре е всичко да е сготвено, топло, с достатъчно мазнина, тъй като вата доша е лека, суха и постна."
Имам позната доша вата.Гладува 1 ден в седмицата(точно определен ден)-сухо гладуване.Месо не консумира,но супи,готвени и млечни храни-да,по малко.Прясното мляко е най-тежко и с най-дълга молекула.Не го препоръчам.По-добре кисело или сирене-там белтъка е коагулирал(разграден).Също-масло,маслини.Моята позната не боледува от нищо.Защо не опиташ да гладуваш един ден в седмицата-водно гладуване.Напр.-всеки петък или ден,който ти е най-малко натоварен.Така ще излекуваш стомашните си проблеми.Иначе на мен ми прилича на гастрит това,което ти описваш.И суровите храни го активизират.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #111 -: 23-09-2015, 17:49:22 »

Емо, блажени са вярващите.
Ти наистина не си боледувал, късметлия си!
Не дърпай дявола за опашката, бих казала аз.


Не дърпам. Просто познавам доста доктори, някои са ми близки хора. Познавам и хора от бранша, който ги зарибява за фармацевтични продукти и нови технологии.
Един лекар цял живот чете и се учи. Ако не го прави, не е лекар. А джи пи  tooth
Аз именно, защото знам мирогледа на масата в бели престилки, не ги търся, стига да мога да си го позволя. Но не мога всички да ги сложа в кюпа.

Просто лекарите са хора. Правят грешки. Те не са свръхчовеци, а им се вменява подобна архетипна функция. А и те се самозабравят понякога. Но вече доста поумняха. Преди 20 години беше кощунство на лекар да му говориш за билки, гладуване или хомеопатия. Сега мнозина са склонни да хвърлят един поглед и встрани, стига това да помага на пациентите им.

А пък кармата и съдбата - това са неща, които просто ги приемаме.

Емо, разбарх позициите ти още няколко поста назад.
Да лекарите са хора, но и социопатите са!

Аз също, имам много познати които практикуват.. не само в България, собственици на клиники, и други, които захвърлиха образованието си на страна и завършиха друго, коренно различно, това ли трябва да е от значение за да съм обективна във вижданията си?

Разликата между мен и теб са годините, опита и преживяното, защото за разлика от теб съм боледувала с години, поради лекарска немарливост, изпила съм една аптека лекарства, похарчила съм пари за два живота и въпреки това се наложи да извадят важни органи от тялото ми, повредени от компетентните им лечения.
С колко лекари и псевдо светила от цяла България съм се срещала, няма да споменавам..
Баща ми, който го лекуваха от грип пък той имал рак.. замина си по бързата процедура, милият ми.
Знаеш ли че 40% от онкоболните през миналата година са починали поради лоша диагностика: грип?
Питай обичните си, те ще ти разкажат...
Ако имахме закони в тази държава пълна с некадърници, да съм ги осъдила всичките милиони пъти до сега.

Ти мили Емо, очевидно живееш в пашкул, живота не те е пуснал през мелачката си, затова си толкова благоразположен към милите ни медици в Б-я.
Животът може да бъде изпълнен с много болка, страдания и най-страшното.. с безнадежност и безсилие.
Хайде понатрупай малко житейски опит, и тогава ще си разговаряме с теб.

---------------

*Зина, извинявай миличка, че натоварихме темата ти.
Приключих с този младеж днес.
« Последна редакция: 23-09-2015, 17:51:39 от Shangrila »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #112 -: 23-09-2015, 17:59:57 »

Емо, блажени са вярващите.
Ти наистина не си боледувал, късметлия си!
Не дърпай дявола за опашката, бих казала аз.


Не дърпам. Просто познавам доста доктори, някои са ми близки хора. Познавам и хора от бранша, който ги зарибява за фармацевтични продукти и нови технологии.
Един лекар цял живот чете и се учи. Ако не го прави, не е лекар. А джи пи  tooth
Аз именно, защото знам мирогледа на масата в бели престилки, не ги търся, стига да мога да си го позволя. Но не мога всички да ги сложа в кюпа.

Просто лекарите са хора. Правят грешки. Те не са свръхчовеци, а им се вменява подобна архетипна функция. А и те се самозабравят понякога. Но вече доста поумняха. Преди 20 години беше кощунство на лекар да му говориш за билки, гладуване или хомеопатия. Сега мнозина са склонни да хвърлят един поглед и встрани, стига това да помага на пациентите им.

А пък кармата и съдбата - това са неща, които просто ги приемаме.

Емо, разбарх позициите ти още няколко поста назад.
Да лекарите са хора, но и социопатите са!

Аз също, имам много познати които практикуват.. не само в България, собственици на клиники, и други, които захвърлиха образованието си на страна и завършиха друго, коренно различно, това ли трябва да е от значение за да съм обективна във вижданията си?

Разликата между мен и теб са годините, опита и преживяното, защото за разлика от теб съм боледувала с години, поради лекарска немарливост, изпила съм една аптека лекарства, похарчила съм пари за два живота и въпреки това се наложи да извадят важни органи от тялото ми, повредени от компетентните им лечения.
С колко лекари и псевдо светила от цяла България съм се срещала, няма да споменавам..
Баща ми, който го лекуваха от грип пък той имал рак.. замина си по бързата процедура, милият ми.
Знаеш ли че 40% от онкоболните през миналата година са починали поради лоша диагностика: грип?
Питай обичните си, те ще ти разкажат...
Ако имахме закони в тази държава пълна с некадърници, да съм ги осъдила всичките милиони пъти до сега.

Ти мили Емо, очевидно живееш в пашкул, живота не те е пуснал през мелачката си, затова си толкова благоразположен към милите ни медици в Б-я.
Животът може да бъде изпълнен с много болка, страдания и най-страшното.. с безнадежност и безсилие.
Хайде понатрупай малко житейски опит, и тогава ще си разговаряме с теб.

---------------

*Зина, извинявай миличка, че натоварихме темата ти.
Приключих с този младеж днес.


Съчувствам ти.
Но само се замисли за едно: лекарите ли са отговорни за здравето ти или ти самата, или твоите кармично-биографични натрупвания?
Съгласен съм, че лекарят може да убие и осакати и здрав човек, но не е ли малко прекалено да очакваме от тях да бъдат едни съвременни чудотворци, без ние да поемаме отговорност за решенията и изборите си?

Ами, ако се беше родила 200 години по-рано, и се заразиш от чума - кой е виновен - Господ ли или плъховете или твоето невежество или съдбата? Сега и мангалите имат претенции: раздават юмручно правосъдие по линейките, сякаш някой им е задължен да живеят като скотове и да ги лекува безплатно.
« Последна редакция: 23-09-2015, 18:02:47 от emo75 »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #113 -: 23-09-2015, 18:23:04 »

Емо, блажени са вярващите.
Ти наистина не си боледувал, късметлия си!
Не дърпай дявола за опашката, бих казала аз.


Не дърпам. Просто познавам доста доктори, някои са ми близки хора. Познавам и хора от бранша, който ги зарибява за фармацевтични продукти и нови технологии.
Един лекар цял живот чете и се учи. Ако не го прави, не е лекар. А джи пи  tooth
Аз именно, защото знам мирогледа на масата в бели престилки, не ги търся, стига да мога да си го позволя. Но не мога всички да ги сложа в кюпа.

Просто лекарите са хора. Правят грешки. Те не са свръхчовеци, а им се вменява подобна архетипна функция. А и те се самозабравят понякога. Но вече доста поумняха. Преди 20 години беше кощунство на лекар да му говориш за билки, гладуване или хомеопатия. Сега мнозина са склонни да хвърлят един поглед и встрани, стига това да помага на пациентите им.

А пък кармата и съдбата - това са неща, които просто ги приемаме.

Емо, разбарх позициите ти още няколко поста назад.
Да лекарите са хора, но и социопатите са!

Аз също, имам много познати които практикуват.. не само в България, собственици на клиники, и други, които захвърлиха образованието си на страна и завършиха друго, коренно различно, това ли трябва да е от значение за да съм обективна във вижданията си?

Разликата между мен и теб са годините, опита и преживяното, защото за разлика от теб съм боледувала с години, поради лекарска немарливост, изпила съм една аптека лекарства, похарчила съм пари за два живота и въпреки това се наложи да извадят важни органи от тялото ми, повредени от компетентните им лечения.
С колко лекари и псевдо светила от цяла България съм се срещала, няма да споменавам..
Баща ми, който го лекуваха от грип пък той имал рак.. замина си по бързата процедура, милият ми.
Знаеш ли че 40% от онкоболните през миналата година са починали поради лоша диагностика: грип?
Питай обичните си, те ще ти разкажат...
Ако имахме закони в тази държава пълна с некадърници, да съм ги осъдила всичките милиони пъти до сега.

Ти мили Емо, очевидно живееш в пашкул, живота не те е пуснал през мелачката си, затова си толкова благоразположен към милите ни медици в Б-я.
Животът може да бъде изпълнен с много болка, страдания и най-страшното.. с безнадежност и безсилие.
Хайде понатрупай малко житейски опит, и тогава ще си разговаряме с теб.

---------------

*Зина, извинявай миличка, че натоварихме темата ти.
Приключих с този младеж днес.


Съчувствам ти.
Но само се замисли за едно: лекарите ли са отговорни за здравето ти или ти самата, или твоите кармично-биографични натрупвания?
Съгласен съм, че лекарят може да убие и осакати и здрав човек, но не е ли малко прекалено да очакваме от тях да бъдат едни съвременни чудотворци, без ние да поемаме отговорност за решенията и изборите си?

Ами, ако се беше родила 200 години по-рано, и се заразиш от чума - кой е виновен - Господ ли или плъховете или твоето невежество или съдбата? Сега и мангалите имат претенции: раздават юмручно правосъдие по линейките, сякаш някой им е задължен да живеят като скотове и да ги лекува безплатно.


Емо, ти току що написа че от лекарите няма нужда!  tooth
Хайде със здраве и сполука!
Активен

shivambu

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #114 -: 23-09-2015, 20:23:46 »


4. Киселинността. Защо обаче мислиш, че е понижена? Напротив, следва да е завишена!  Защото при старият начин на хранене е била нужна в по-големи количества. ;) И по инерция си остава висока.  Не вкарвай Болотов обаче ( щипката сол след ядене) , преди да си направиш денонощна PH на стомаха! Може да се окаже , че не е нужно и че киселинността ти е нормална.


Киселинността доколкото е известно не е константа и зависи почти пряко от храните и питиетата които се изливат в стомаха. Здрав стомах обикновенно се свързва с производство на сокове с адекватно pH спрямо това какво е подадено за обработка, ако е подаден белтък е нужно ниско pH за да го разгради, ако е подаден въглехидрат - високо. Неправилното комбиниране на храните според pHто което е нужно за разграждането им е една от основните причини за дисбаланс в стомаха. Организъм който има по гъст стомашен сок е в състояние да се справи с всякакви комбинации от храни, такъв с по не гъсти стомашни сокове е далеч по чувствителен откъм време на сгъстяване на соковете и съответно разнообразието на храните приети по едно и също време.

Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #115 -: 23-09-2015, 20:43:04 »

Относно суровоядството имам сериозни резерви...вече.Имаше период,в който се опитвах да се храня почти суровоядно,но според мен това не е начина на живот на днешния градски човек.В града трудно се намират  плодове и зеленчуци без химия.Също-те са непълноценни откъм хранителни нутриенти.След години се получават хранителни дефицити.Много интересно е статията на д-р Гайдурков по въпроса:
https://georgigaydurkov.wordpress.com/2015/04/20/%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8/

и особено това:
"Известно е, че в миналото, съзнателно или не, хората са приемали за храна насекоми. Днес все още една голяма част от Изтока ги ползва в менюто си. Ние всички несъзнателно  ядем насекоми със зеленчуците. Но бедата е, че в днешно време ползваме много пестициди, които силно снижават наситеността от микронасекоми в суровата храна, а и се стараем да я измиваме добре. Генетично най-близките до нас живи примати са шимпанзетата –  биологично те са над 99% човек. Логично е тяхното оригинално препитание в природата поне в 99% да отразява и нашето автентично човешко меню. А то включва до 5-6%  животинска храна – главно насекоми и рядко (до веднъж месечно) месо от дребни животни." ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #116 -: 23-09-2015, 22:07:51 »

като гледам, тоя форум вече почти не е суров :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #117 -: 23-09-2015, 22:09:58 »

Шангрила, Емо , а и другите  :pensif_29:
Има един принцип при форумното писане,  който е добре да се спазва, за да не се товарят постовете с излишен баласт. Имам предвид копирането на цели ,( че и обемни ) постове. Виждате, копират се по 40-50 реда пост, а после му се отговаря с едно изречение  tooth Така много се натоварва дискусията. ( прегледайте я и ще се съгласите  :) )
Ако например Емо е пуснал дълъг откос, а веднага след него му отговори Шангрила, по подразбиране постът й е отговор на Емовия пост, още повече ,ако се обърне към него по име. Тоест, няма нужда да се копира целият пост на Емо. Ясно е , че му се отговаря именно на него.
Ако пък в случай, че междувременно в дискусията са се включили и  други, то би могло да се уточни  само с едно изречение - "В отговор на пост № 105 на Емо "..    Всеки може да превърти малко нагоре и да си припомни пост №105.
Естествено, ако в един пост ще се отговаря  да кажем , на трима човека , е допустимо да се цитират по няколко техни изречения , но представете си ако тримата са пуснали постове от 40-50 реда, колко реда ще  се получи ако копираме  и трите , че и да им отговаряме..  tooth
Предлагам само, не е зъдължително :) , но по-подредено и естетично е, пробвайте, може даже и на вас да ви хареса  повече  :Appetit_17:

Чери, загледах статията на доктор ни Гайдурков и едно нещо ми направи впечатление . Според мен няма как да е вярно ,  но за всеки случай ще го проверя специално, че ми стана интересно. Това, че организмът понеже не можел да разгради зехтина , и затова го натрупвал и складирвал по тялото под форма на тлъстини и затова имало дебели суровоядци  :surpris_23: ЗА пръв път чувам, че зехтин не може да се разгради .. След като дори маргарин се разгражда  ::)  Както и месото, което е много по-сложна структура от зехтина .  
За мен затлъстяване при суровоядец ( дет се вика - да видя няма да повярвам  tooth ) е възможно само при някакъв метаболитен проблем, например хипофункция на щитовидната. Но не и при здрав човек.  
« Последна редакция: 23-09-2015, 22:23:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #118 -: 23-09-2015, 22:29:27 »

Шангрила, Емо , а и другите  :pensif_29:
Има един принцип при форумното писане,  който е добре да се спазва, за да не се товарят постовете с излишен баласт.

бате Бино, направи ми услуга и изтрий коментарите ми в този пост, ще съм ти безкрайно благодарна!  :fluretaa:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #119 -: 23-09-2015, 22:45:09 »

че защо трябва да ги трие?
има ли нещо , за което съжаляваш, че си писала?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.