Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47722 пъти)

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #80 -: 21-09-2015, 11:47:08 »

Зина, това което го чувстваш като тъпа болка в диафрагмата, е киселини, и да възможно е да имаш и несмляна храна..
При наличието на киселини храната не се усвоява напълно от организма.. и може да удължи престоят си в стомаха ..
Проблемите идват, повечето, от вегетативната нервна система, жлъчка и черен дроб, а те на свой ред се "разхлабват" от липси на минерали и витамини...

Съжалявам наистина за това което ти се случва, аз съм на същият режим от 3 месеца чисто, но си имам някакви съмнения и аз от няколко дена.
Ще следя с интерес темата ти, дано някой вещ се включи в нея.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #81 -: 21-09-2015, 12:02:28 »

Зина, жалко, че така са се получили нещата, много е гадно човек да не се чувства добре.... особено след като е променил нещата в живота си къмто по- добро и очаква да е добре.

сега, трябва да се отчете факта, че не е ясно дали и ако не беше променила нищо в диетата си пак би се получило това гадно и тормозещо състояние.

друго - тия плодове и зеленчуци какви са, които ти консумираш?
ако не са домашни, без пръскания и отрови... лошо, това може също да е причина за състоянието ти поради вродена чувствителност на стомаха ти...
примерно, вече няколко пъти купуваме уж домашни неща, а се оказва, че нито сортът е автентичен, а е някакъв гаден хибрид, нито пък е без пръскане с отрови... хората тотално тънат в невежество по тия въпросии и дори за себе си прозивеждат гадости....

трето, може би е добре, все пак, постепенно да включиш добри животински продукти, ако има отде да си набавиш такива - отглеждани без ГМО фуражи и без АБ и хормони.
мисля, че би ти се отразило добре.

четвърто, но първо по важност - никога не забравяй, че здравето е функция преди всичко не на физически фактори като храната, а на духовни такива - кому служиш в живота си и на кого е посветен животът ти!

пожелавам здраве - духовно, душевно и физическо!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #82 -: 21-09-2015, 12:16:21 »

Ако не си имала сериозен здравословен проблем преди да започнеш промяната, е недопустимо да правиш това, което си направила.

Хора, разберете, столетници-месояди и любители на млечните има! Не е толкова сигурно обаче, че хората, които се ограничават от всичко ще доживеят и до 70!

Едно е да правиш разтоварващи цикли по няколко пъти в годината, друго е да поведеш операция "шок и ужас" срещу собствения си организъм и да искаш да го промениш от днес за утре завинаги. Да, такъв тип промяна понякога е наложителна, но при условие, че нямаш друг изход и трябва да решаваш спешни здравословни проблеми с въздържане от храна.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #83 -: 21-09-2015, 12:30:13 »

Ох аз ви благодаря сърдечно, но се питам все повече и повече, ако съм сбъркала с това , че започнах да се храня здравословно - какво следва от тук нататък , направо ще се побъркам  :surpris_23: Уж за хубаво човек спира разни храни , път то...какво да ми дойде до главата - като в онази поговорка съм : Да би мирно седяло , не би чудо видяло  :Confus_3:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #84 -: 21-09-2015, 16:43:38 »

Споко. Просто организмът ти сам си казва кое за него е "здравословно". Сега се учиш да го слушаш. Няма "нездравословни" храни. Има токсични храни, има неправилно съчетани храни и т.н., но самото рупане на моркови не е априорно "здравословно", както свинската мас се оказва не е априорно "шит".
Естествено пестициди, хормони, е-та - всичко това трябва да се избягва, колкото е възможно!

Покрай работата си съм се срещал с поне десетина столетници. Нито един не беше веган. Нито един не пушеше. Не прекаляваше с концентриран алкохол. Но всички хапваха умерено, не преяждаха. Животът им е бил изпълнен с движение, без излишни притеснения и хамлетовски въпроси. Или ако ги е имало, не са им отдавали чак такова драматично значение.
« Последна редакция: 21-09-2015, 16:45:39 от emo75 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #85 -: 21-09-2015, 16:44:54 »

Зинаида, аз лично имам едно предположение за причините , но в случая е най-добре да се консултираме с човек, наистина знаещ!  Има такъв, ще го спомена после.
А тук малко на база моите знания:
1. Вата по натура са си с изнежени и деликатни стомаси! ( и всичко останало при тях е деликатно ..) Тоест – предразположени са (сме :) ) към подобни проблеми!  Всички вати от един момент получават някакъв храносмилателен проблем! Дори и тези, които не експериментират.. Затова , ако 10 човека повторят  „експеримента” ти , далеч не всички ще получат тези болки!
2. „Липсата на ензими”  е възможна, но тя не е първопричина! Ако я има ,тя ще е следствие от промяната и новата логика на храносмилане!  Тоест , няма да бъде точно „липса”..
Това можеш лесно да установиш – попий малко ензими, но ако са животински ( а повечето са такива)  - не повече от месец! Защото потискат собственото производство на панкреатичните сокове и после няма да можеш без тях!  По-добре да са от растителен  произход, напр. на основата на  папаин.
3. Явно не е въпрос на дисбактериоза или възпаление, след като не се е повлияло от Ветом.
4. Киселинността. Защо обаче мислиш, че е понижена? Напротив, следва да е завишена!  Защото при старият начин на хранене е била нужна в по-големи количества. ;) И по инерция си остава висока.  Не вкарвай Болотов обаче ( щипката сол след ядене) , преди да си направиш денонощна PH на стомаха! Може да се окаже , че не е нужно и че киселинността ти е нормална.
5. Емо, има някаква идея в тоя „автомобилен” принцип, но авторът му не е бил твърде  даровит в главата  човек де..   tooth Дори  при автомобилите този принип важи само понякога .. Важи само за определени техни части.)  .”Нещото „  може да си работи добре  , но ДОКОГА ще работи добре ?..:)   ;)
 
Ако си бях  сменил бензиновата помпа навреме ( нищо че си работеше отлично ) , нямаше да  се разтвори ( от старост) гуменото й уплътнение, тя да го засмуче, да се запуши отворът й  ,  да се получи бедна смес,  да предизвика  детонация и да ме се пробие буталото  tooth точно когато не трябва  ))  Случи се точно като пътувахме за Киев през 2010  групичката  да учим диагностиката.  И стана наистина весело . tooth

А пък за организма да се отнесе, съвсем пък  не пасва. Той си се настройва  на определен ритъм и  може докрай да не ни сигнализира! Да работи на предела дълго време и изведнъж – ЧАТ! Пада главния бушон.. Ами инфарктът и инсултът не са ли точно това?  ;) Всичко си е наред УЖ и в един момент – прас!... А  проблемите са били почнали 20-30 години назад.. ;) Същото е и с бъбреците.

6. Шангрила, две различни неща са - „киселини”  и  „усещането за киселини”  :)  Хората ,които се оплакват от тях, нямат проблем със самите киселини, а с незатваряне на сфинктера на хранопровода. Поради което те се качват нагоре по него и го парят.  Ако си работи добре клапата, ти „киселини” няма как да усетиш!
 ( отварям скоба – алкалните сокове от жлъчката ,проникнали в хранопровода,  го повреждат дори повече ,отколкото киселините!  ;) това е проблем,когато и долната клапа на стомаха не затваря )
  
Болката при Зинаида  може да бъде от незатваряне на клапата.  Но може да бъде и от СПАЗЪМ .  Като и двете състояния  може да са от вегетативната, както казваш.  А за нея какви са причините..?  сложно е , не са една и две..  :-\

За мен, както казах  в началото, причината  (  която и  Емо изтъкна  ),  е че преходът не е станал ПЛАВНО.  За това трябват години!! И Петко , и другите около него юнаци, също не са се съобразили и побързаха
( тесногръдо и първосигнално ) да обвинят самият метод!! Така е най-удобно – някой друг да е виновен , а не ние самите   ;D  )
 
 Всяко нещо си иска пинизът, драги мои , и не спазиш ли някоя точка от инструкцията.. имаш проблем  :pensif_29: )

Един от хората, които могат  да кажат  в случая къде е проблемът, е този:
http://ufrolov.ru/
Това е уникат някакъв - пращи както от знания, така  и от практика. ( суровоядец е ) А също е в постоянен контакт с хиляди, също пращяши от знания и практика суровоядци, натуропати, човекът е абсолютно отдаден на тази материя.  Блогът му е претъпкан с ценна информация по всякакви въпроси, който има време - да чете, няма да съжалява .
Аз веднъж му писах, веднага ми отговори, въпреки , че е страшно зает!  
  Според мен, Зинаида , напиши му любезно писмо, кажи му , че е популярен дори у нас , и той ще намери време.  :)  И няма нужда да правим тука разни догадки, а да се произнесе за краставиците направо краставичарят.



    


 
« Последна редакция: 21-09-2015, 16:59:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #86 -: 21-09-2015, 21:23:28 »

Благодаря ви за всичко, което писахте по темата , а и извън нея ( всяка информация  е ценна).
Взех решение като за начало  да продължа с Ветома поне още 10 дни , и да включа ензими . Ако след 10 дни нищо не се подобри пак ще ви пиша , за да се ожаля  :laugh: Ще спра със солта ( Благодаря ти Бино ) .
Само не ми е ясно дали има храни, които според вас трябва да включа или пък изключа  :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #87 -: 21-09-2015, 21:41:38 »

Пиши на Фролов, обаче, Зинаида. Защото е много важно. Ако не искаш, аз ще му пиша.
Може и да се подобри с ензимите, но изчакай да мине време за да се види да не би подобрението да е било временно.
Ветома според мен не е необходим в тоя случай.  Няма от какво да имаш възпаление или дисбактериоза, че да ти трябва Ветом.
Ако ще ги пиеш двата продукта , пий ги едно след друго, за да прецениш кое как действа.
« Последна редакция: 21-09-2015, 21:48:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #88 -: 21-09-2015, 21:50:06 »

Зинаида, за вата е добре да консумира хубаво прясно мляко. Не знам какви мазнини потребяваш, но омазняването вътрешно и външно е наложително при теб. Явно си започнала неща за които не си била готова, особено ментално.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #89 -: 21-09-2015, 22:14:43 »

Тук, Бате Бино, бъркаме жанровете  ;) Ангренажът и маслото са консумативи, които е добре да се сменят на определен пробег от километри, те не са "болежки", в смисъл на ремонти. С ангренаж може да изкараш и 150 хил км, но хората са те предупредили, че след 50 хил км играеш на "тука има, тука нема". Именно защото майсторите по сервизите/ докторите са пълни малоумници, не е хубаво да им даваш едни стотачки и хилядарки, без ясната идея какво и защо, и как. Ако тръгнеш да го правиш само заради идеята "автомобилът ти да е свръх обслужен/надежден", уверявам те, ще ти излезе златен и пак е съмнително доколко е надежден.
Пресен пример - имах напукано маркуче на маслената помпа. За къв ч..п ми трябваше да тръгна да го сменям, при условие, че така може да изкара още 100 хил км - такава поредица от разправии ми се отвори, че вече не си и помислям подобни "ясновидски" самолечения.
Същото е и с природо-лечението. На млад, здрав, корав младеж да му назначаваш диети, въздържание, философски откровения - това е престъпление спрямо Природата. Вярно, след 20 години може да му се наложи да пробва някой метод, но всяко нещо с времето си.  :Confus_3:
                                                                                                                                                            Маслото не се сменява само на определен пробек километри.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #90 -: 22-09-2015, 08:33:36 »

Бате Бино , нещо с руският хич ме няма , да не кажа че са ми на равно с китайския, а през Гугъл преводача, сигурно ще се получат доста комични ситуации ,ако опитам . Така че, ако не е свръх нахално ,ще съм безкрайно благодарна  ако му напишеш от мое име нещичко.....

Благодаря ви на всички за включването - мисля , че точно в момента съм в някаква криза остра- снощи не съм спала от болки и черни мисли - болката е в горната част на корема, точно под гърдите усещам сякаш стомахчето ми се е свило на топчица , твърда и болезнена , страх ме е да хапна каквото и да е защото ще ме заболи още повече.
Отдавна всъщност съм забравила какво е усещането да нямам проблеми със стомаха - било то на гладно или на сито.....все ме боли от нещо , а вече имам усещането , че ме боли от всичко....болката не винаги е еднаква по сила или характер, понякога е тъпа, понякога е глождене, понякога дискомфорт, но все си е с мен...
А колкото до черните мисли - те са основно  вина върху себе си , че съм сбъркала някъде по пътя , по който Тихий ,с такова желание тръгнах да вървя. Не съм убедена , че не бях готова - вярвах , а и още вярвам че това е правилният начин , за това не мога да се примиря вътрешно , че имам проблем. Зеленчуци, плодове, кълнове, ядки, бобови, зърнени - това е менюто ми....не знам....просто не знам какъв е този парадокс.....Естествено , че трябваше да се осъзная , че вреднотиите из магазинската мрежа не вещаят нищо добро никому, и ако не на 30 , то кога ? Когато стана на 50-60 с куп хронични болежки и с шепа лекарства?
Относно мазнината , ползвам основно Гхи (от на баба ми кравичката на село) и кокосово масло понякога за сурови бонбони.
За  млякото - ако и сега инцидентно реша да хапна кисело мляко (пак от това на баба ми - аз общо взето преди почти не съм купувала от магазина, винаги е било домашно)  задължително се събуждам на другият ден задръстена със храчки и жилави секрети, което пък ме навежда на мисълта , че решението да спра млечните е било добро (защото когато едно време ги консумирах сутрин винаги бях задръстена със слуз)
Бях отворила преди време тема за ГНМ - убедена съм , че нещата написани от Хамер имат огромна доза истина , защото винаги откривам конфликта при дъщеря ми при внезапните й неразположения- ако ви е инетерсно ще ви споделям  в темата там. Мислила съм и че в случая с мен може да е пак някакъв конфликт , който да е свързан с храненето , защото тогава реално започна всичко, но аз го исках, вярвах  че е за добро и си бях щастлива с избора- не съм се насилвала или тормозила от това, за това ми е трудно да разгадая или да се сетя за внезапно изживян шок от дадена конкретна случка....и от това си правя изводите , че проблемът е в самата храна...знам  ли...

Аз знам какво ще ми изпишат официалните лекари (за това и няма да ги посетя )  и мога да посегна във всеки един момент към химиите зад гърба си - но това за мен не е решението , защото искам да открия причината , заради която се случва всичко това с мен .....и ако причината е резкият скок, искам да разгадая правилният път от тук насетне , защото тази болка започва да ме тормози не само физически , но което е по-страшното и психически....
« Последна редакция: 22-09-2015, 08:36:55 от zinaida »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #91 -: 22-09-2015, 09:42:09 »

Зина, сподели, ако искаш за дъщеричката си повече, защото си спомням нещо смътно от рода, че нещата са станали по насилствен път и доста бързо, без плавен подход.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #92 -: 22-09-2015, 10:03:27 »

Разбира се , Зинаида, ще се свържа с Фролов. Не ми тежи изобщо.

- Недей да изпитваш вина! Дори да си сбъркала! ВИНАТА Е ОТДЕЛЕН БОЛЕСТОТВОРЕН ФАКТОР !  ;)
- Сещай се за мен - аз имах ТОЧНО СЪЩИТЕ оплаквания, ( че и допълнителни ! :-\ )
и без да съм правил резки промени в храненето !  ;) :)  Така че и при теб може да няма връзка :)
( не знам какво съм оправил или...  влошил :) , но сега нямам тези мъки, ще видим  за в бъдеще, то ще си покаже :)  Изпил съм множество цярове , и аз много мислих, четох, направих огромни промени в храненето, би било честно някой да ме възнагради за усилията   :-[  :) )
- ГНМ  - да, един от факторите.  Но далеч не единственият възможен, както се представя.
(Нормално е , почти всеки изследовател е така: напипва някаква причинно-следствена връзка, но греши , когато я лансира като единствена  ;)  )
« Последна редакция: 22-09-2015, 10:05:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #93 -: 22-09-2015, 11:36:17 »

Ох Бино, сещам се аз за теб  често , даже последният път като говорихме бях що годе по-добре и си мислех , че с включването на готвена храна съм решила прблемите си , пък то се оказа, че не е баш така...
Напълно съм съгласна с теб , че нищо не трябва да се абсолютизира - но пък това , което виждам с очите си ми дава определена убеденост , че има много вярно в теориите на Хамер.
 Кажи ми моля те ако ти е удобно - ти откри ли какво точно ти помогна от всичко изпробвано (което далеч не означава, че би помохнало на мен де)

Миа - за ГНМ и дъщеря ми ще напиша в темата  направо - но при нея  няма общо с моите болежки, просто нейните комфликти водят до нейни си неразположения (Слава на Бога временни и краткотрайни).
А за ГНМ и моите болежки - истината е че точно както и ГНМ казва проблемите със стомаха са неразрешени ядове (в къщи или в рабоата), събития или постъпки , които не можем да приемем (буквално конфликта е "да смелим") Имаше такива моменти в живота ми , и сега си мисля да насоча мисълта си към разрешаването им до колкото е възможно. По този повод прочетох нещо много хубаво : " Ако не можем да променим ситуацията / човекът/ събитието трябва да променим отношението / нагласата спрямо него. В моя случай не мога да променя случката (и човекът в нея) , но ще се постаря да променя моето мислене в посока прошка, та белким ми помогне......

Знаете ли колко съм ви благодарна, самият факт че ви споделям какво ми е , сякаш ми намалява болките . Много ви благодаря , на всички наистина от сърце :love_026:

Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #94 -: 22-09-2015, 12:32:27 »

Останала съм с впечатление, мисля че и в "бг мама" имаше нещо като настойчиво убеждаване, че този път по който си тръгнала,  ще е правилен и за щерка ти.

Точно за година, когато променях начина си на хранене, като плавно започнах да се отказвам от месните продукти и вкарах доста други разнообразни неща в менюто, когато аз свалях маса, моята 7 годишна вече дъщеря понартупа наднормени килца. Закръглихме ги на 30, като излишъкът е концентриран в областта на корема и паласките. И това е, като се има предвид, че е ограничавана от доста лакомства и джънк храни. При нея проблемът е, предпоплагам, с ленивите черва и притесненията, защото има запек, а когато се притеснява за нещо, коремът задължително започва да я боли.

Та мисълта ми е, че й давам съвети, наставления, предлагам й от храните, предполагащи, че са полезни за нея, но когато виждам отпор- не насилвам нещата. Тъй като все пак има саботажи от страна на баща й, реших да се примиря донякъде, но едно от решенията, по което достигнахме консенсус с нея е, че започва да спортува- 3 пъти в седмицата ще ходи на гимнастика. Тя с голяма охота и нетърпение чака да дойде четвъртък, когато ще е първата тренировка, но само времето ще покаже дали ще се нахъса или ще се откаже.

Това, което в случая може да помогне, е балансът, който би се постигнал. На второ място примерът, който даваме е от голямо значение, като плавния преход е решаващ и може да трае повече години- та нали толкова години сме свикнали да храним тялото с едно, как за месеци да го откажем от това.

Виж при децата може би бавния преход си става по-естествено, при тях се случва на интуативно ниво- те вдигат революции, ако им налагаме постоянно "правилното хранене" и то силово.
И какво се получава в крайна сметка- вътрешни, външни борби и битки, никому ненужни революции, стаен гняв, тровене на мисли, а оттам и на думи и дела.

Реших за себе си, препоръчвам и на всички- движение в балансирания център към плавна еволюция, с чисти мисли, слова и действия.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #95 -: 22-09-2015, 13:30:42 »


6. Шангрила, две различни неща са - „киселини”  и  „усещането за киселини”  :)  Хората ,които се оплакват от тях, нямат проблем със самите киселини, а с незатваряне на сфинктера на хранопровода. Поради което те се качват нагоре по него и го парят.  Ако си работи добре клапата, ти „киселини” няма как да усетиш!
 ( отварям скоба – алкалните сокове от жлъчката ,проникнали в хранопровода,  го повреждат дори повече ,отколкото киселините!  ;) това е проблем,когато и долната клапа на стомаха не затваря )
  
Болката при Зинаида  може да бъде от незатваряне на клапата.  Но може да бъде и от СПАЗЪМ .  Като и двете състояния  може да са от вегетативната, както казваш.  А за нея какви са причините..?  сложно е , не са една и две..  :-\

За мен, както казах  в началото, причината  (  която и  Емо изтъкна  ),  е че преходът не е станал ПЛАВНО.  За това трябват години!! И Петко , и другите около него юнаци, също не са се съобразили и побързаха
( тесногръдо и първосигнално ) да обвинят самият метод!! Така е най-удобно – някой друг да е виновен , а не ние самите   ;D  )
 
 Всяко нещо си иска пинизът, драги мои , и не спазиш ли някоя точка от инструкцията.. имаш проблем  :pensif_29: )

Един от хората, които могат  да кажат  в случая къде е проблемът, е този:
http://ufrolov.ru/
Това е уникат някакъв - пращи както от знания, така  и от практика. ( суровоядец е ) А също е в постоянен контакт с хиляди, също пращяши от знания и практика суровоядци, натуропати, човекът е абсолютно отдаден на тази материя.  Блогът му е претъпкан с ценна информация по всякакви въпроси, който има време - да чете, няма да съжалява .



бате Бино, интересно ми е, какво би накарало тези клапи да не се затварят.. и ако причината са мускулите на стомаха, може би физически упражнения биха помогнали?

Вярно е това за плавното преминаване и отказ от дадена храна.. макар че ако живеех на село и имах възможност да си набавя истинско сирене, никога нямаше и да се замисля да го откажа... както и ред други неща..
Ето ви една дилема: Да ядем ли химично направени продукти, мислейки всеки ден, че са "отровни" за тялото ни с цел постепенното им отказване, или да ги откажем от раз...
Защото в момента в който започнем за изпитваме съмнения за дадена храна или угризения че сме я поели, това удря директно в стомаха във вид на киселени и дори и храната да не е била чак толкова зле, то тя се превръща в такава.

ГНМ казва проблемите със стомаха са неразрешени ядове (в къщи или в работа), събития или постъпки , които не можем да приемем (буквално конфликта е "да смелим")

Ето това е, негативното мислене превръща стомахът ни в киселинен резервоар.. и следват "приключения".

--

Както и да е, Тихият намекна че Вата има нужда от малко по сериозна храна.. може и там да е ключовият момент..

Инак, Зина, питаш какво да ядеш в момента..
Бих те посъветвала, да намалиш: леща, боб, ядки и прочие, всичко с ципа или кора трябва да се бели.
Пробвай с варени картофи, моркови, печени ябълки, тиква.. такива по лесно смилаеми храни.
Хапвай по малко на по-начесто, като последното ядене да не е по късно от 7 вечерта.
Намали студените напитки, като се опиташ повечето от тях да са на стайна температура..
Водичка и разходки с дъщеря ти на открито.

-----

Ох Бино, сещам се аз за теб  често , даже последният път като говорихме бях що годе по-добре и си мислех , че с включването на готвена храна съм решила прблемите си , пък то се оказа, че не е баш така...
Напълно съм съгласна с теб , че нищо не трябва да се абсолютизира - но пък това , което виждам с очите си ми дава определена убеденост , че има много вярно в теориите на Хамер.
 Кажи ми моля те ако ти е удобно - ти откри ли какво точно ти помогна от всичко изпробвано (което далеч не означава, че би помохнало на мен де)


бате Бино, къде ти е дневника да те питам аз?  tooth

    



 
« Последна редакция: 22-09-2015, 13:50:42 от Shangrila »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #96 -: 22-09-2015, 19:19:46 »

Зинаида, мила моя. Вата е най-финната и трудна за обуздаване енергия. Опитай да хванеш етера. Съдейки по твоите разкази за себе си, ти си прекалено ватирана. Разбалансирано ти е всичко и не е чудно утре да те заболят и други неща освен стомаха. На вата главата е най-големия проблем. Не те слуша. Храната която консумираш, а сигурно и други неща в живота ти, увеличават неимоверно тази енергия в теб. Моят съвет е да попрочетеш малко, каква е храната и начина на живот при разбалансирана вата, например Васант Лад. Млякото никак не е лошо ако се украси с необходимите подправки. Успех ти желая и скорошно намиране на хармонията.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #97 -: 22-09-2015, 20:29:01 »

По препоръка на Тихий, ето какво открих на бързичко.

Аюрведични препоръки за есента от д-р Васант Лад
Според Аюрведа през есента е най-важно да се подкрепи ВАТА доша.
Нейните свойства са:
хладно, подвижно, сухо, грубо, леко, тъмно.
Емоциите които носи са: страх, празнота, безпокойство
 
Режим за Есентта:
* Яжте вата- успокояващи храни
* Яжте храни предимно със сладък, кисел и солен вкус
* Яжте загряващи, успокояващи и лесно-смилаеми храни, като супи
* Пийте загряващи билкови чайове, като джинджифил, кардамон, канела
* Лягайте си рано и ставайте рано
* Правете редовно йога, медитация и пранаяма
* Поддържайте топлина в тялото и стойте далеч от силни ветрове
* Правете ежедневно само-масаж с масло от сусам или царевично масло
* Правете ежедневно почистване на носа ( Нася) с използване на Вача масло или гхий
* Правете ежеседмично лечебна клизма (Басти) за премахване на натрупаната вата
 
 
Какво да избягвате в есенния сезон:
* Избягвайте суха, сурова  храна
* Избягвайте пропускане на хранене или постене
* Избягвайте прекомерно  хранене  между основните хранения
* Да се избягва студени или ледени напитки
* Избягвайте да стоите будни до късно през нощта
* Избягвайте излагане на студени течения и вятър
* Избягвайте прекомерната сексуална активност
 
 Избягването или ограничаването им ще подкрепят баланса на вата и ще доведе до по-щастлива и здравословна есен!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #98 -: 22-09-2015, 20:50:01 »

"Ето ви една дилема: Да ядем ли химично направени продукти, мислейки всеки ден, че са "отровни" за тялото ни с цел постепенното им отказване, или да ги откажем от раз...
Защото в момента в който започнем за изпитваме съмнения за дадена храна или угризения че сме я поели, това удря директно в стомаха във вид на киселени и дори и храната да не е била чак толкова зле, то тя се превръща в такава".


Без проба и грешка не става в тоя живот. Това е нормално. Въпросът е да има някаква поука накрая и да се намери решение.

Шангрила, на дилемата ти има решение: заработваш по 3-4 бона месечно и си купуваш продукти от био-магазините или фермерските братства в градовете, които вече са доста модерни у нас; другият вариант е да се върнеш към земята и да започнеш лека-полека сам да си отглеждаш зеленчуци, плодове и животинки - за яйца, мляко или месо, зависи какво търсиш.

Според мен, обаче всички малко или много сме в плен на съвременните здравословни митове. Преди 20-30 години беше "куул" да лапаш овесена каша, да се тъпчeш с отвратителен ябълков пектин и да набиваш здраво фруктозно-глюкозни сладкиши. Заблуда си е било. Както и днес сме пълни със заблуди.

Моята лична гледна точка е, не казвам, че съм прав - просто на този етап така мисля: проблемите идват не от самите храни като такива, а от лошото им съчетание, от неадекватното им количество и съотношение. Като прибавим и липсата на навици да се чисти периодично дебелото черво и да има някакви периоди на въздържание от храна /такива си е имало едно време покрай постите/, като добавим обездвижването, лесното набавяне на хранителни продукти, сложните вкусови съчетания - постепенно малкият проблем става голям. И в опит човек да го реши, изпада в нова заблуда и крайност... Уви, така е.
Докато сме живи, ще се учим.

Не знам какъв съвет да дам на Зина. Колкото и клиширано да звучи, все пак не е излишно да си направи едно изследване при нормален лекар. Пък после да прави изводи и да решава кое как.
« Последна редакция: 22-09-2015, 20:51:36 от emo75 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #99 -: 22-09-2015, 22:01:23 »

според мен, германската нова медицина забива хората в десета глуха, а йогата - в гъсти гори тилилейски...
наистина, май е най - добре Зина да си направи някои изследвания, не за да се лекува с техните бълвочи, а просто да знае дали има соматичен проблем някакъв.
ако има възможност да заживее на село и сама да си произвежда храната, това би било най - доброто решение :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 23 запитвания.