Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коензим Q10  (Прочетена 26083 пъти)

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Коензим Q10
« Отговор #60 -: 30-09-2014, 16:49:48 »

интересно става  :)
и се откривам близо до идеята на ДеНиро за крайните драстични позиции.
Аз от хубаво кафе не съм се отказала, и не мисля че има смисъл в това лудо търсене на перфектно хранене. А иначе едно кафе знам как се отразява и че подкиселявало и възбужда пикове на cortisolo който пък те кара да търсиш сладко и подобни, и че точно сутрин "не бива" защото възбужда панкреаса а например следобед му създавало по малко стрес...но всички тия инфо ги подминавам ако реша че днес сутринта имам нужда да започна деня с аромата и вкуса на хубаво кафе, аромат какъвто ме е будил в детството и е един вид мантра  ;D
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Коензим Q10
« Отговор #61 -: 30-09-2014, 20:57:20 »

grow,обсъждам гладуването защото ме интересува.Също-млечни не консумирам от две години,защото са "смъртоносни" за моята особа.Също-месни и белобрашнести изделия не консумирам от години.Иначе-да,хапвам си вкусотийки на корем, не отричам-любимата ми са зеленчуковите салати и сочните плодове.Просто казах,че в киселото мляко няма грам калций,а в ядките е малко.
Ех,пак бях разбрана погрешно,еййййй.... :Confus_3:

   Според мене има калций в млякото, натуралното мляко имам предвид, не може да се изпари сам тоя Ca, вече в мандрите какви смески забъркват това е нещо различно. Но и да има Ca в млеката, по-важното е  какъв процент тялото може да използва ефективно от него.
   Сусама си е доста добър източник на Ca, както са и бадемите, не виждам кое е недостатъчното. Това на което можеби e по-добре да се обърне внимание е не толкова пътя на Ca навътре към тялото, а превенцията на същия от тялото навън. Твърде много са факторите които спомагат изходящия поток ми се струва.

Много ти благодаря за информацията Зина!  :flowers2:

--------------------------------------------------

Постарах се да изровя малко информация за неосведомените като мен по повод пробиотиците  :)

Мисо /Miso/ е традиционна японска подправка, която е обявена за една от най-полезните в целия свят. Въпреки че я наричаме подправка, мисото по-скоро е гъста и лепкава паста, която има много солен вкус и наситен аромат. Мисо се произвежда от процеса на ферментация на соя, ечемик или ориз, които са накиснати във вода, сол и специален вид плесенна гъба, наречена „кохи“.
Процесът на ферментация е доста дълъг – трае седмици или дори години. Вече ферментиралите продукти се смилат на фина паста.

Повече информация: http://goo.gl/FTY07u

   Много време му трябва на туй мисо!, Темпе съм опитвал, вкусно и леко е, за Мисото някой да добави как го усеща на стомаха  :)


Не виждам проблем да си похапвам от всичко, стига да не прекалявам, тоест да не преяждам. Храната си остава зависимост за мен, но като се замисля целият живот е изграден от зависимости. Слънцеядството не е ли поредната зависимост? Въобще, може ли около това да се върти целият ми живот...да мисля за храна и кое колко вредно било? Не, благодаря.

   Зависимости много, и храната и слънцето и все по "зле" ще става :) Иначе от което и да е в малки количества, не може да окаже негативно влияние на човек със задоволителна двигателна активност.

Ама то тука станало забавно. Ще си позволя да вметна между другото: Видно от написаното, повечето знания не само, че не помагат, но и объркват. Просто защото са чужди такива.

  Това сякаш най-сладкото е, да ползва човек информация синтезирана и сбита, без да открива всичко от начало като за първи път, е стига да не го прави с лоши намерения.

интересно става  :)
и се откривам близо до идеята на ДеНиро за крайните драстични позиции.
Аз от хубаво кафе не съм се отказала, и не мисля че има смисъл в това лудо търсене на перфектно хранене. А иначе едно кафе знам как се отразява и че подкиселявало и възбужда пикове на cortisolo който пък те кара да търсиш сладко и подобни, и че точно сутрин "не бива" защото възбужда панкреаса а например следобед му създавало по малко стрес...но всички тия инфо ги подминавам ако реша че днес сутринта имам нужда да започна деня с аромата и вкуса на хубаво кафе, аромат какъвто ме е будил в детството и е един вид мантра  ;D

   Всичко ще си признаете  ;), само аз ли съм на вода!?, май е време да взема мерки- живота е кратък   tooth



Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #62 -: 30-09-2014, 21:48:20 »

Ама то тука станало забавно. Ще си позволя да вметна между другото: Видно от написаното, повечето знания не само, че не помагат, но и объркват. Просто защото са чужди такива.

Имаш нещо да добавиш .. ми се струва.
Хайде да не бъдем голословни и подкрепяме думите си с факти.. би било хубаво, нали :)
Ние сме свикнали да не разбираме Тихия, ще свикнеш и ти. За себе си съм разбрал, че най-доброто е да не обръщам внимание.
« Последна редакция: 30-09-2014, 21:50:42 от DeNiro »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #63 -: 01-10-2014, 07:26:47 »

"Според мене има калций в млякото, натуралното мляко имам предвид, не може да се изпари сам тоя Ca, вече в мандрите какви смески забъркват това е нещо различно..."
Има,но не в термично обработеното,а в суровото.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Коензим Q10
« Отговор #64 -: 01-10-2014, 07:45:33 »

Усещам аз,  съвсем скоро ще ни поканят от  бг.мама да се побратимяваме
с такива стегнати теми ,дето почти нищо не е "по темата"..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.