Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Стомашно Чревен Тракт - Здраве  (Прочетена 16366 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #20 -: 16-12-2014, 21:01:48 »

Ти най-добре си знаеш. Все пак си мисля, че смисъла на форумите е да се споделя. Не трябва да забравяме, че има и други освен нас самите, които търсят отговори.
 
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #21 -: 16-12-2014, 21:53:32 »

Много често самото търсене е в пъти по-важно от отговорите. Всеки има глава да мисли. Да не чака някой да му каже накъде да върви.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #22 -: 18-12-2014, 09:17:45 »

Аз мисля, че проблемите на които grow е тръгнал да търси отговор са доста по-сложни от кратко прочистване на организма.

бате Бино, успя ли да си излекуваш рефлукса ми е интересно?

Хиаталната херния може да е един от проблемите, но последно четох че това явление се среща най-често при спортисте и отпускането на стомашни мускули.
Не съм сигурна дали има някаква логика, но лекарите далеч не препоръчват правенето на коремни преси и прочие в този случай.
Други причини са както споменахте, липса на ензими и стомашна киселина, които са доста ограничени след многобройните серии за лекуване с антибиотици.
Както и да е.. темата е доста интересна.. дали иде реч за рефлукс, гастрит, колит и прочие проблеми.. много сме хората търсещи отговори и наистина адекватно лечение.

Активен
Keep it Simple

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #23 -: 18-12-2014, 16:01:35 »

От доста години не посягам към никакви добавки, камо ли лекарства. Каквото и да се обади в тялото ни, с правилно хранене и мислене, си тръгва както е и дошло. ....
:Content_14:
Е, понякога, дори често, само мисленето не е достатъчно. Или, за да се научим да решаваме въпросите само с мислене, трябва да поживеем 1-3 години в някой ашрам или манастир, или тук да си тренираме дъъъълго.


      Ако се вкарват допънително ензими да подпомагат жлезите от една страна това е добре - би могло да подпомогне храносмилането и останалите процеси които зависят от правилното разграждане и усвояване на храната. От друга страна закърняват системите като им вкарваме наготово материал от вънка, отгоре на всичко ни струва и пари..  :'(  кое е по-малкото зло?
..... :Content_14:
   Какво правим в случай че причината е в самите нас, и то е било така още от раждането т.е. ако още в ранна възраст не сме успели да стартираме с оптималните нива на това или онова по независещи от нас обстоятелства?  ако е така наистина май ще трябва да се допитаме до финтове и техники иначе   :-[..   


Всяко подпомагане на нашите органи и системи, сваля товара от тях и те незабавно почват да атрофират. "Незабавно" не означава изведнъж да загубят качествата си, но тръгват натам.

Ако някой се е родил с някакво изменение (първият пеницилин са ми "били" на 11 месеца!), може и да се наложи непрекъснато подпомагане - до края на живота... Но това е в много редки случаи.
 
Не можем с това ниво на осъзнаване, да си отговорим на глобални въпроси от типа как функционира тялото ни и защо се появяват болежки тук и там. Няма и нужда.
:Content_14:
Ето, ако вземем примерно едно ..."червено кръвно телце". То пренася кислород, отнася въгл. двуокис и кой знае още какви неща прави... Но нали не си мислим, че всеки път, след като е минало през белия дроб - за почистване, то отива отново и отново на същото място, като предния път?
Или да вземем израстването на 1 единствен косъм: представяме ли си кой взема решение къде, кога, какъв косъм (цвят, дебелина, форма...) с каква скорост да израсте??? И като вземе решението, по коя система за управление, как точно го предава на кого, за изпълнение? Какво остава за намалена киселинност например.
Не казвам, че не трябва да изследваме връзки, причини/следствия, зависимости и пр. Просто, добре е да не забравяме че всички процеси в тялото ни са свързани с всички органи и системи, ЧЕ душевното и духовното ни състояние винаги влияят на всички процеси, органи и системи и то е толкова сложно, че всяко изречение от типа "Възпалените сливици се оправят с отрязване", "Псориазис не се лекува", "Язвата на стомаха е причинена от ..." и т.н. не са верни.
Според мен можем да научаваме какви действия водят до какви резултати ...и дори да опитваме различни такива, но без да се величаем, че сме разгадали безкрайно сложните, фини, неуловими тайни на Вселената - нашето тяло.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #24 -: 19-12-2014, 10:24:48 »


Не казвам да не търсим отговори, а просто тези не са състоятелни, според мен. Базовите въпроси са по скоро от типа кой съм аз, къде съм, какво правя тук? 

    Значи тези въпроси са примерни и за всеки са малко различни въпросите, важен е принципа с който се подхожда, така че е ок да не са състоятелни за теб, но може да са такива за някой другиго.
Кой съм аз - аз съм, ей ме на тука съм, какво правя- опитвам се да обединя хора под обща кауза, нещо от което мнозина са заинтересовани, заедно да избистриме какви са връзките за дисбаланса в стомаха и надолу, от какви фактори зависят!, но дали не е това обречена кауза :)

Моите отговори са важни само за мен. Износът на духовност не ми е присъщ.

   Ааааа Тихия, заачи не си прав, не може да секваш някого че неправилно според теб търси отговори на въпроси, и че самите въпроси не са ок, а да не споделиш твоята гледна точка.

   Също малко недовършено е да даваш примера със западното общество и в какво се е провалило според теб(макар аз да смятам че доста добре се справя) а да се уповаваш на източните учения(Будизъм...), макар ти самия да си по средата между двата свята! :), хората искат да чуят твоята гледна точка.

   В интерес на истината това може да се окаже доста амбициозна задача, но и ти самия можеш да допринесеш за темата/темите с повечко обективна информация, знам че имаш достъп до такава? :)


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #25 -: 19-12-2014, 11:04:53 »

Нещата са доста по-сложни Гроуи. Отговорите на тези въпроси са изключително важни. Лично аз не съм спирал години наред да разсъждавам ежедневно да не кажа и ежечасово по тези въпроси. С годинит и отговорите се променяха и еволюираха. Най-актуалните към днешна дата са следните: Кой съм аз - човешко същество. Къде съм - В инкубатора наречен "Майка Земя". Какво правя тук - изпълнявам пробиотични функции. Ние готвим "храна" за планетата, чрез храносмилателната система. Всички останали човешки функции са просто екстри към основната. Не казвам, че не са важни - напротив, важни са за нас, но ви споделям, каква според мен е ОСНОВНАТА функция на човешкият организъм, която е от жизненоважно значение за планетата.
« Последна редакция: 19-12-2014, 11:25:04 от DeNiro »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #26 -: 19-12-2014, 18:06:57 »

 Боли, осъзнаването боли. Но кое истинско чудо не идва с болка? Онази планетарна чувствителност към житейските несъответствия.
Притиснат до стената, разпънат на кръст между непрестанни желания, изгряващи надежди и падащи илюзии, отново и отново, рано или късно осъзнаваш, че големият разговор не е с някого отвън, а винаги е бил вътре в теб, с позабравената ти същност. Откриваш, че първият и последният ти коз и опора си само ти, твоята интуиция като шепот на духа, твоята божествена природа. Че единственият вятър който духа в платната на твоят живот е само исконната ти вяра в пътя по който вървиш. Да. Пътя. Какво е животът ни, ако не безспирен път, тръгващ от сърцето и свършващ дълбоко, много дълбоко вътре, в повехналите ни от умора и материално двуличие души.
 Боли, осъзнаването неизбежно боли. Но не физическата същност ни съобщава нещо чрез болката. Боли прозрачната тишина когато сме сами и без посока. Боли сравнението между съвършенството на природата и липсата на такова у нас и между нас...

Весели празници на всички.

тих
« Последна редакция: 19-12-2014, 18:09:17 от Тихия »
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #27 -: 20-12-2014, 22:00:03 »

Yuls, а ти защо точно питаш?   :)  Интресува те на коя методика съм заложил ли ? :)
Симптоматично съм много по-добре, отколкото преди месеци. Обаче липсата на симптоматика по принцип не означава веднага , че си се оправил..  :-\  (  с което много малко хора са наясно де ..и затова когато някой се похвали нейде , че е излекувал нещо си, е възможно  без да иска да бърка думата "излекувал" с "облекчил"  ;D  Което - какво точно е постигнал, ще стане ясно до някое време и затова не трябва да се бърза с хвалбите, ако става въпрос за трудни за лечение болести , като рефлукс например  )
 Възможно е това, че се чувствам по-добре, да означава,  че процесът е хронифицирал  ;)   :surpris_23:
 Не си ме питала , затова и няма да кажа какво съм използвал до този момент. :)
 ( даже същинската борба още не съм я почнал,безсрамно  гледам да мина по "лесния начин" , защото съм много ангажиран този сезон  :-\  "Тежката артилерия"- билките ,  генератора ,методиката на Болотов,  поредното прочистване на черния дроб , гладуването..  още чакат ред ..)
« Последна редакция: 20-12-2014, 22:14:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #28 -: 21-12-2014, 09:58:13 »

Е как защо питам, бате Бино  tooth боря се с този проблем от бая време..
Радвам се, че нещата са се пооправили при теб. :Content_22: Браво! Дано така се задържат :)
Хайде да ни споделиш, какво спомогна за по-доброто ти здравословно състояние.
Всичко което ти дойде на ум.. много ще ми е интересно, вярвам че и на мнозина ще е полезно.  :love_026:
Активен
Keep it Simple

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #29 -: 23-12-2014, 00:46:07 »

Не успях да прочета, но прехвърлих връзката тук, да не я изгубя и ако е интересна на някой...:

http://links.thealternativedaily.com/click/127450/46948576/6454247413e0a63d23a3a000055392b009674392/bb21157347627de5189eec40ee4b00f3e9411754
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #30 -: 24-12-2014, 11:54:26 »

Вов, страницата от линка ти липсва.
Дали се сещаш за заглавието на статията?

Активен
Keep it Simple

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #31 -: 27-12-2014, 18:32:17 »

Нещата са доста по-сложни Гроуи. Отговорите на тези въпроси са изключително важни. Лично аз не съм спирал години наред да разсъждавам ежедневно да не кажа и ежечасово по тези въпроси. С годинит и отговорите се променяха и еволюираха. Най-актуалните към днешна дата са следните: Кой съм аз - човешко същество. Къде съм - В инкубатора наречен "Майка Земя". Какво правя тук - изпълнявам пробиотични функции. Ние готвим "храна" за планетата, чрез храносмилателната система. Всички останали човешки функции са просто екстри към основната. Не казвам, че не са важни - напротив, важни са за нас, но ви споделям, каква според мен е ОСНОВНАТА функция на човешкият организъм, която е от жизненоважно значение за планетата.

    Може и такава да е основната ни функция :), не се бях замислял върху тази ни характерна черта. Дали пък няма да ни се обиди майката земя ако спрем да я храним пълноценно. А тя всъщност какво знае за нашите желания, че някои се интересуваме от здравословно това или онова например. Иначе да, заобиколени сме от материя, навици, желания, битие, бъдеще, което няма общо със земята в частност, единствено умът ни в даден момент е решил че иска да се занимава с такива материи- примери много, то не върви и всички да са "природозащитници" и да живеят на някоя скала отделени от цивилизакцията. :)

   Въпросите кой съм и защо съм тука, не са маловажни и несъществени, просто казвам че от чиста проява на лукс можем да се запитаме и някои други такива, като например защо/как някои процеси в тялото 
се случват и като мръднат от центъра да се запитаме защо и какво може да ги върне пак там- смисъл да дълбаеме в тая посока, поне това беше пъроначалната идея/посока на темата, та и отговора им като допълнение на основните въпроси Кой съм..., може също да се приема като себеопознаване, интелигентност, мъдрост дори.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #32 -: 18-01-2015, 18:57:10 »

Възможно ли е с храни, като лютив пипер, чесън или кисело да стимулираме храносмилателната ни система да произвежда повече ензими ? :Cherries
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #33 -: 19-01-2015, 00:00:52 »

Възможно ли е с храни, като лютив пипер, чесън или кисело да стимулираме храносмилателната ни система да произвежда повече ензими ? :Cherries

    Една от препоръките на Аюрведа е именно стимулирането на храносмилателния огън. По всяка вероятност пикантните подправки ще окажат влияние в тая посока, макар че в това е трудно да убедиш някого, който има дисбаланси надолу по пътя, като цяла да консумира люто и пикантно, вероятно дискомфорта е голям.

    Постигането на горното би следвало да се получава и чисто на ниво мисли, мислейки си за нещо вкусно и апетитно, което може и да е забавно, но да го правиш често си е лакомия :)

Производството на стомашни ензими се твърди че е свързано като цяло и със:
- състоянието на чревната лигавица
- приемането на течности, хидратирането на стомаха и чревния тракт


Когато чревната лигавица е суха, се възпалява по лесно, което пречи на очистването на тялото от токсините.
- Това на свой ред товари допълнително Черния дроб,
- жлъчните пътища се задръстват и сокове стават по гъсти.


    Задръстените жлъчни канали и движение на сокове пречи-( тука е и връзката с пречистването на Черния дроб и жлъчката)
    и на производството и освобождаването на храносмилателни ензими, като резултат:

- храносмилането е компрометирано,
- имаме газове,
- подуване на стомаха,
- неразградена храна,
- неусвоена храна,
- интоксикиране,

и става един порочен кръг.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #34 -: 19-01-2015, 11:02:12 »

Когато чревната лигавица е суха, се възпалява по лесно, което пречи на очистването на тялото от токсините.
- Това на свой ред товари допълнително Черния дроб,
- жлъчните пътища се задръстват и сокове стават по гъсти.

 :pensif_29: :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #35 -: 19-01-2015, 20:50:41 »

Чел съм, че в суровите плодове и зеленчуци има природни ензими, което подобрява тяхното смилане. Може би и съчетанието на храните е важно - всички знаем подходящите и неподходящи хранителни комбинации....
 Дали би могло да се започне с плод, който да пробуди храносмилателната система  :Appetit_4: и после умерено хапвене.
 Би било добре ако се отдиференцира с кои ензими е проблема:
 - ако има лъскави мазни изпражнения - проблема може да е с панкреасната липаза
 - аки има запек, проблема вероятно е с недостатъчна секреция на жлъчка - тя стимулира перисталтиката и смила мазнините
 - при зловонни изпражнения може да има недостиг с панкреасния трипсин, който смила белтъчините
 Обикновенно когато не се смилат и съответно резорбират пълно хранителните вещества има ускорен пасаж на изпражненията   
Намалената секреция на солна киселина може да се дължи на атрофия на стомашната  лигавица .....
Така след като се ориентираме къде е проблема може да насочим усилия за стимулиране на съответната жлеза ...
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #36 -: 21-01-2015, 00:53:47 »

Май май борбата е именно за ензими  :Appetit_4:.
    Съчетанието на храните някои го правят добре, други според мен мислят че го правят добре, за трети комбинирането включва: въглехидрати с въглехидрати с въглехидрати на едно ядене 1ж- 2пъти дневно, и така поне 5 дни от 7, и на третата седмица вече сме вкарваме тялото в режим на диабет.

    Плодовете подпомагат според мен много повече от само храносмилането, аз съм ги издърпал в отделно ядене от един вид плод.
   За наличието на ензимите мисля някъде трябва да правят тестове, само да не са като онези минерални анализи от по 300лв, лично не съм тествал храносмилателни ензими стомашни и панкреатични.

   При всички положения съотношението между ензимите е от важно значение, вероятно често едни са в по- големи количества за сметка на други и дисбаланса е налице, както казваш ivo и по цвета и по миризмата може да се съди за тези състояния.
   
"Обикновенно когато не се смилат и съответно резорбират пълно хранителните вещества има ускорен пасаж на изпражненията  "

   Под това вероятно се има предвид съвсем своевременното напускане на тялото на храните след като са били приети.

  Твърди се че здрава храносмилателна система се чисти след всяко хранене, можем да се замислим всъщност колко здрава е нашата ако забавянето е осезаемо, дори и с дни понякога!
  
   Вероятно всеки от жлезите и органите има свое самостоятелно значение за общата картина, дали пък жлъчката не ги дирижира тия процеси, как да сме напълно сигурни.

« Последна редакция: 21-01-2015, 01:07:28 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Orchid

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #37 -: 22-10-2015, 20:07:52 »

А какво ще кажете за запека по време на бременност? Широко обсъждана тема в прилежащите форуми, но според мен с изключително ниска успеваемост. Май се отклонявам малко тук от основния замисъл на този форум, ама се досещате предполагам, че темата живо ме интересува  :Content_4 - emotloader:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #38 -: 22-10-2015, 20:58:21 »

Докато няма други решения, при всяка потребност е възможно и безвредно да си правим клизма с хладка вода. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Стомашно Чревен Тракт - Здраве
« Отговор #39 -: 22-10-2015, 21:20:52 »

Една вероятност за подобен проблем при бременност е липса на В12.
Друга е проблеми с усвояването на глутена.
Засега друго не се сещам.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.