Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: опит за дневник :)  (Прочетена 4192 пъти)

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
опит за дневник :)
« -: 14-04-2015, 19:56:58 »

здравейте,
хвана ме едно вирусче, и реших че е крайно време да се взема в ръце и да се храня по-здравословно.
10.04.2015

закуска фреш от ябълки
обяд 2 банана
следобяд - портокали и банани, и промишлено количество билкови чайове през целия ден
сега е пик-а на болестта - тоест чувствам се изтощена с болки в главата - слепоочието, и може би с лека температура. пробвах няколко пъти и с мед в ноздрите.

11.04.2015
закуска фреш от морков
обяд - ябълки, банани
следобяд - фреш от ябълка, круша и мента, слънчогледови семки
вечеря - салата, отново много чайове и мед в ноздрите
състоянието ми се подобри - само ми е отпаднало.

12.04.2015 - за пръв път да не уважа великден с яйца и козунаци. закусих ябълки и банани, след това си направих салата и апетита ми взе да идва.вечерях салата домати и краставици и запечени картофи с лук
вече умората е още по малка, главоболието изчезна

13.04.2015 - закуска фреш от портокал и суров лешник 50 гр,картофена крем супа за обяд, 2 банана за следобяд,през деня пих отвара от коприва
вечерях салата от моркови и една пълнена чушка постна
от вирусчето няма и следа!

14.04.2015
закуска фреш от ябълки, обяд салата зеле и моркови ,една топка варен ориз и едно спаначено кюфте, вечеря крем супа от броколи, салата домати и краставици.

поставих си за цел да спра хляба, сладкото/тук съм тежък случай, по скоро с него убивам стреса/ и сиренето, което рядко хапвам, но по малко. чувствам се леко и приятно, което ме навежда на мисълта че може би имам някаква степен на глутенова непоносимост,или пък непоносимост към някакви съставки на хляба - набухвателите например, защото когато хапна дори и 2-3 филийки хляб на ден усещам понякога тежест и умора. А когато съм на път и нямам избор да се храня освен със закуски положението става плачевно ... преди няколко месеца се лекувах от кандида, уж след изследванията вече нямам,ще видим дали и там ще има някакво развитие.
не сам ползвала никакви лекарства през този период, пих само витамин ц и цинк, и пробиотици с витамин б
« Последна редакция: 14-04-2015, 20:10:16 от m_jivkova225 »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:опит за дневник :)
« Отговор #1 -: 14-04-2015, 23:24:41 »

 :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:опит за дневник :)
« Отговор #2 -: 15-04-2015, 13:01:04 »

Вирусче по принцип ликвидирам само за 1-2 дни.Просто спирам да се храня.Пия само изворна вода,но може и без вода.След това съм свежа като репичка.Не хранете болестта,било то и с плодове.
А това,че има решение за промяна на начина на живот е страхотно. :peperudi:
« Последна редакция: 15-04-2015, 13:13:07 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:опит за дневник :)
« Отговор #3 -: 15-04-2015, 18:36:29 »

cherry, и аз по начало за ден - два ги пречупвам вирусите, дори намирам сили и да потренирам и да се поизпотя , но този път натрупаните преумора и стрес също оказаха голямо значение според мен.А само с вода не мога, понеже гастрита почва да се обажда .... точно това си мисля, че се нахвърлям понякога да ям вредна храна, вместо да стоя гладна , за да не ме боли.

15.04.2015

закуска - банан и билков чай, обяд - половин боб яхния и салата зеле и моркови, следобяд 50 грама суров лешник и чай от коприва, вечеря - половин крем-супа от броколи и моркови , една постна пълнена чушка с малко домат ... и за награда една миниатюрна бучица сиренце :). Просто се учудвам как за обяд се засищам 150 гр. зеле с моркови и има - няма 10тина лъжици яхния.

отново ми е леко и се чувствам добре, и въпреки голямото натоварване държа фронта :) ... и изобщо не се изкушавам от заобикалящите ме козунаци, кифли , баници и прочее тестени дразнители
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:опит за дневник :)
« Отговор #4 -: 15-04-2015, 19:24:25 »

Гастрит се лекува с глад... :bleh
Моя колит така си замина... :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:опит за дневник :)
« Отговор #5 -: 16-04-2015, 00:34:17 »

Вирусче по принцип ликвидирам само за 1-2 дни.Просто спирам да се храня.Пия само изворна вода,но може и без вода.След това съм свежа като репичка.Не хранете болестта,било то и с плодове.
А това,че има решение за промяна на начина на живот е страхотно. :peperudi:

аз пък, слава на Бога, от доста години не помня никакъв вирус да съм му се дала даже за 1-2 дни  :)
а си излизам доста леко облечена винаги и почти нон - стоп у нас прозорците са отворени, даже през зимата.
Активен

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:опит за дневник :)
« Отговор #6 -: 17-04-2015, 21:09:37 »

браво на вас, завиждам ви благородно... :) аз бях много здрава - от 1ви до 11 клас точно 3 пъти съм боледувала от грип.Но после като се стекоха работа , учене и стрес като че ли ме пречупиха, имало е периоди, когато всеки месец съм имала настинка, но тогава се хранех много нездравословно. Не бях боледувала от септември миналата година, това за мене е голямо постижение при положение че около мен има постоянно болни и кихащи хора. надявам се да преборя и сенната хрема или поне по-леко да я карам - имам малък напредък засега.
днес търчах по задачи и развалих режима с тестяно и се налагаше да ям на крак, но пък ще се реванширам и утре ще карам пак по старому
Активен

Janeto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:опит за дневник :)
« Отговор #7 -: 24-08-2015, 23:32:26 »

 Браво, че такъв режим си си направила, оздравяващ!  :Content_14: :flowers2:
Активен
"Мисли преди да дъвчеш."
 

Страницата е създадена за 0.147 секунди с 24 запитвания.