Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на DeNiro  (Прочетена 62688 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #120 -: 03-03-2015, 08:43:41 »

Точно така, Гроуи.  Оказва се , че животът е пълен с дилеми.
А най-неприятното е , че  дори да отреагираш правилно  към момента , почти винаги в бъдеще съжаляваш , че си бил избрал точно този вариант.  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #121 -: 04-03-2015, 00:35:45 »

За лекарите е ясно, но добре знаем, че и без тях не може. Какво правим, ако счупим крайник, получим инфаркт, спукаме апандесит, отвори ни се хернията, получим възпаление от зъб и така нататъка и така нататък... списъка е безкраен. НЕ МОЖЕ БЕЗ МЕДИЦИНАТА. Друг е момента, че тя е много слаба в лекуването на хронични заболявания. И това меко казано, защото те не само, че не могат да лекуват тези заболявания в голямата си част, а вместо това просто подтискат симптомите и интоксикират яко пациентите си с химическите си лекарства. Но всичко това ние, ще го разберем, но бай-Иван от горно-нанадолнище, дето е с кръвно 160 на 100 няма да го разбере и ще предпочете да си пие "вълшебните молекули", вместо да откаже иначе така вкусната комбинация от свинско и винско.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #122 -: 04-03-2015, 09:00:15 »

значи, съвременната "медицина" я бива, даже не винаги, само в чакръкчийството - да ти се намести едно друго... и това е.

НО, и едно време е имало и то много по - успешно справящи се с това.
а като е нямало "лекари", които да се "погрижат" за теб още от малък / с ваксинки примерно!  :) /, като ги е нямало и колегите им от "хранително" - вкусовата промишленост, то и възпаленият зъб бямаше да е възпален, апандиситът - също.

така че, медицината на днешното тъмно и гнусно съвремие не в помощ даже и при окутните състояния, защото в повечето случаи именно тя ги предизвиква!

или пък е фактът, че човекът не е дал любов?!   :surpris_23:    tooth
за последното Тихия знае най - добре!   tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #123 -: 31-03-2015, 22:10:29 »

Привет на всички,
да се похваля, като ви споделя един метод, който практикувам от месец насам. Това, което със сигурност няма да ви учуди, че и той е не по-малко екстремален от останалите ми експерименти в борбата с хранителните изкушения. Та всичко се заключава до факта, че не държа вече вкъщи абсолютно никакви хранителни запаси. Казано още по-разбираемо, хладилника ми е празен като ученически бележник на 15 септември  :D. Идеята ми беше да се избавя от непрестанното похапване измежду основните хранения. Замислете се по-колко пъти на ден, средностатистическият член на съвременното високоразвито общество си отваря хладилника или кухненският шкаф за да си подложи нещо, защото:
а; стомаха му стържи
б;вие му се свят от глад
в; гложди му под лъжичката и т.н.
Та мисълта ми е, че този феномен при мен вече липсва напълно, а резултата е по-малко натоварване на храносмилателната система, повече свободно време, никакво досадно миене на съдове и преразход на ток и топла вода, както и доста спестени пари от храна. Когато огладнея, просто си правя разходка и си купувам плодове, яйца, сок, сандвич и т.н. Това се случва обезателно само веднъж на ден.
Поздрави
« Последна редакция: 31-03-2015, 22:14:42 от DeNiro »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #124 -: 01-04-2015, 20:00:39 »

Значи като ти дойда на гости ще стоя гладна  :Content_22:.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #125 -: 02-04-2015, 10:36:34 »

Ха-ха-ха! Браво, ДеНиро, явно мислиш по въпроса. Ние с моя приятел отдавна сме така. Пазаруваме само за 1-2 яденета, не се запасяваме, което обаче доведе до пазаруване по 1-2 пъти на ден, всеки ден. Което вече сериозно ми писва. Както знаеш (а може и да не знаеш) се опитвам да започна да гладувам по 24/36 часа веднъж в седмицата. Но забелязвам, че винаги когато си намисля някой ден за глад и точно деня преди това си накисвам ядки или си опичам някоя безглутенова питка, примерно. Или при поредния пазар все се изкушавам да си купя нещо за салата и т.н. Т.е винаги се самосаботирам.
Така че това с пазаруването си е ангажиращо и времеизяждащо. Имай го предвид.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #126 -: 02-04-2015, 10:49:12 »

Ха-ха-ха! Браво, ДеНиро, явно мислиш по въпроса. Ние с моя приятел отдавна сме така. Пазаруваме само за 1-2 яденета, не се запасяваме, което обаче доведе до пазаруване по 1-2 пъти на ден, всеки ден. Което вече сериозно ми писва. Както знаеш (а може и да не знаеш) се опитвам да започна да гладувам по 24/36 часа веднъж в седмицата. Но забелязвам, че винаги когато си намисля някой ден за глад и точно деня преди това си накисвам ядки или си опичам някоя безглутенова питка, примерно. Или при поредния пазар все се изкушавам да си купя нещо за салата и т.н. Т.е винаги се самосаботирам.
Така че това с пазаруването си е ангажиращо и времеизяждащо. Имай го предвид.
Привет Newly,
Аз се стремя да не пазарувам за две яденета. Купувам само неща, които ще изконсумирам на момента или веднага щом се прибера у дома, тоест няма да остане нищо, което да прилапам на по-късен етап и така до следващият ден. Изключение правя само, когато работя, тъй-като смените ми са нощни и дълги, понякога над 12 часа. В тези случаи оставям част от храната за работа или пък измествам храненето за през нощта.
Поздрави
« Последна редакция: 02-04-2015, 10:57:09 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #127 -: 02-04-2015, 13:23:07 »


Така че това с пазаруването си е ангажиращо и времеизяждащо.

именно!
точно това щях да пиша и аз - че това отнема доста време, а времето е ценно.
разбира се, може да се разгледа като време за разходка.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #128 -: 02-04-2015, 14:51:25 »

Точно така гледам на това време, като на разходка. Пък и става въпрос за време от 15 до 30 минути на ден все пак.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #129 -: 02-04-2015, 15:11:07 »


Така че това с пазаруването си е ангажиращо и времеизяждащо.
разбира се, може да се разгледа като време за разходка.

Егати разходката в Кауфланд постоянно! Ми то ми писва да гледам само продукти, от които 99% не бих купила...
До нас много близо откриха нов био магазин, много ми е интересен все още. Има много неща, но пък е със същото работно време като моето и рядко мога да го посещавам. От него бих си пазарувала всеки ден, ако можех.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #130 -: 02-04-2015, 15:39:31 »


Така че това с пазаруването си е ангажиращо и времеизяждащо.
разбира се, може да се разгледа като време за разходка.

Егати разходката в Кауфланд постоянно! Ми то ми писва да гледам само продукти, от които 99% не бих купила...
До нас много близо откриха нов био магазин, много ми е интересен все още. Има много неща, но пък е със същото работно време като моето и рядко мога да го посещавам. От него бих си пазарувала всеки ден, ако можех.
А питаш ли ме мен при положение, че в UK дори био храните са менте. Органик ябълките например ми блъскат на суров картоф по всичко. По едно време се замислих да не би да разменят артикулите в магазина.  :D А ти в Бг се оплакваш, където навсякъде и по всяко време можеш да намериш, ако не истински био продукти, то поне такива, които са отгледани на село.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #131 -: 02-04-2015, 20:13:39 »

Значи като ти дойда на гости ще стоя гладна  :Content_22:.
Неразбрах, нещо против гладуването ли имаш?  :bleh
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #132 -: 02-04-2015, 23:22:18 »

хаха, едва ли има нещо против гладуването, но сигурно би имала много против гладуване когато ти е на гости   tooth
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #133 -: 03-04-2015, 14:35:54 »

Е, то е ясно! Гладна мечка хоро не играе, ДеНиро. Не го забравяй ;)
Не се оплаквам, изобщо. В Бг има всичко - и истинско и фалшиво. Сега даже много нови магазини отвориха с претенции за истински продукти, от не знам си кои села и т.н. Не трябва ли да има някакви сертификати по стените за доказване на качеството обаче, питам аз? Иначе по какво да се различават от Кауфланд, например, където на кутията с яйца поне си пише, че кокошките са отглеждани клетъчно  :'( (Горките те)
А на теб ти съчувствам. Явно доброто изхранване е трудно при теб.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #134 -: 03-04-2015, 15:50:24 »

Няма да се храните като ходите на гости, приказвайте си, че иначе ако трябва и да дъвчете мезета по 99 пъти вс. хапка, вечерта отишла...  :D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #135 -: 03-04-2015, 23:13:16 »

е, между дъвченията все може да се промърмори нещо   tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #136 -: 05-04-2015, 19:18:43 »

Бързам да се похваля. Най-накрая се сбъдна една от най-големите ми мечти. В момента разполагам с перфектна панорама към залеза. Просто няма друго подобно върховно удоволствие, като възможността да се любувам на слънцето необезпокояван от никакви обстоятелства. Е, верно можеше да бъде и по-добре, ако панорамата ми беше към изгрева, защото лично на мен той ми действа по-зареждащо, но и така съм щастлив. Най-накрая, ще имам възможността да доусъвършенствам сънцеядните си способности. В момента с нетърпение очаквам залеза.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #137 -: 06-04-2015, 09:46:23 »

DeNiro, понеже се храниш веднъж на ден би ли сподели:
1. Кога огладняваш? Към колко часа е това ядене?
2. Като количество по колко изяждаш? Как редуваш продуктите?
3. Примерно вчера какво и колко изяде като количество?
4. Колко дена вече направи направи на този режим?
« Последна редакция: 06-04-2015, 09:47:58 от kati_na »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #138 -: 06-04-2015, 10:05:48 »

DeNiro, понеже се храниш веднъж на ден би ли сподели:
1. Кога огладняваш? Към колко часа е това ядене?
2. Като количество по колко изяждаш? Как редуваш продуктите?
3. Примерно вчера какво и колко изяде като количество?
4. Колко дена вече направи направи на този режим?

Точно за вчера ли ти хрумна да попиташ? tooth Вчера хапнах малко повече боклуци и то на два пъти, чак се срамувам да споделя. По принцип обаче ям веднъж на ден, стига да не съм на работа от 6 вечерта. В случай, че работя нощна смяна, правя едно хранене на обяд, а остатъка от храната оставам за почивката ми през нощта. Когато обаче почивам, което е доста често напоследък или когато работя денем се храня веднъж на ден. Огладнявам между 11 и 12 на обяд, но се стремя да изместя храненето възможно най късно, за около 14 ч. Колкото по-късно, толкова по-добре. От днес обаче към този режим, ще включа обезателно и сок преди храненето за да убия апетита. Количеството храна не съм изчислявал, но е около 500 гр. може би, ще изчисля и ще пиша. Все още променям и доусъвършенствам този режим.
Поздрави
« Последна редакция: 06-04-2015, 10:11:25 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на DeNiro
« Отговор #139 -: 06-04-2015, 19:32:27 »

Днес съм на едно хранене в 15 ч. следобед. Първо изпих половин литър портокалов сок в 12, а след това в 15 изпих един литър и изчаках да поотмине жаждата на умът за вскусна храна, след което бавно изядох 300 грама пица с моцарела и други кашкавали и сирена. Вода не съм пил, няма и да пия, защото 1,5 л. портокалов сок ми е напълно достатъчен. Моля, помислете добре преди да осъдите хранителните ми предпочитания.
В този смисъл, ще ви споделя и най-новата ми концепция за правилно хранене, която се основава на убеждението, че 300 грама разнообразна храна е много, направо в пъти по-полезна в сравнение с например 3 хранения от по 700 гр. сурова храна дневно, раздуваща дяловете на стомаха и натоварваща ВСИЧКИ отделения на храносмилателната система за десетки часове напред. Защото суровата хранана се преработва сравнително бързо от стомаха, но да не забравяме колко още часа, ще отнеме до пълното и превръщане във фекална маса. Провеждал съм подобно изследване. Храната пътува между входа и изхода около цели 40 часа. Яжте само шипки и боровинки, ако щете, чия, мия, все е тая, защото около 40 часа храната, ще се превръща във фекалии  и ще замазва ситивността в тялото. Въпросът за мен е не толкова, каква като вид храна ще ям, а по-скоро, какъв обем от храносмилателната система, ще запълва тази храна. Например, днес съм на 300 грама разнообразна храна и ви гарантирам, че ще се чувствам по-добре отколкото, ако бях изял 2 или 3 кг плодове, зеленчуци и ядки. Глад почти не съм изпитвал и вече е почти 19ч., а към момента се чувствам напълно сит. Със сигурност нито, ще огладнея, нито, ще ям повече през днешният ден.
Поздрави

Поздрави
« Последна редакция: 06-04-2015, 19:37:00 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.