Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на cherry или борбата с костните заболявания.  (Прочетена 19430 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

От бобовите растения идеално покълват и са много вкусни зелената и черна леща, боб мунг и боб - мот, жълтия грах и соята , нахута - обикновен и дребен червен.Липсата на бобови в менюто води до липса на някои основни и качествени белтъци.Така, че ако сте само на сурово внимавайте много.
Благодаря. :flowers2:
Всъщност бобовите предизвикват засилен метеоризъм и червата ми започват да се бунтуват и затова не ги консумирам.По принцип покълвам боб,леща или нахут и после леко ги клоквам на котлона.
А те дали може да се консумират сурови? И ако може-не дразнят ли още повече стомаха? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

При добре сварен бял боб, с добавен в последния момент джоджен, много старателно дъвчене... метеоризмът е сведен до минимум, дори при увредени черва. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Вярно е, че бобовите растения предизвикват газове.Но когато са добре покълнали и смлени няколко пъти са много вкусни.Аз не покълвам само бял боб.Но покълвам зелена и черна леща, боб - мунг и боб - мот, жълт грах и соя, няколко сорта нахут.Продават се в индийските магазини, не дразнят стомаха, по - леки са за приемане и са много вкусни.Правя пасти от бобови кълнове с подправки, зеленчуци, зехтин или лимонов сок.Дори и хора с по - тежки здравословни проблеми могат да приемат такава паста.Особено ако са изключили всички животински храни.В индийските магазини се продават много сортове дребни на вид бобови растения, които  покълват идеално и нямат толкова тежък вкус.Обикновено бобовите растения / напр. белия боб / в готвено състояние не се приема от хора с проблеми - болки в стомах или черва.Но с кълновете въпроса стои по малко по - различен начин.Така, че включвайте бобовите кълнове в менюто.Аз преди години бях направила тази грешка да ги изключа и си навлякох проблеми.Не правете като мен.Но човек се учи от опита и от грешките си.Може да се покълват също сминдух, люцерна, фий, ряпа и още куп семена.Фият е много, много полезен особено при диабет.Използвам неговите кълнове, когато го намеря по пазарите за храна на животните.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Елиа,да разбирам ли,че кълновете от бобови се консумират сурови,след смилане?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Защо не? Всички, или поне голямото мнозинство от кълнове, се потребяват сурови. И се дъвчат старателно още по подразбиране. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Да, кълновете от бобови се смилат сурови и се правят на кюфтета, паста, блат за пица.Аз съм консумирала и кълнове от репко и сорго, също и от просо.Семената и зърната за кълнове са много разнообразни, вкусни са също кълновете от бурчак и сминдух.Всичко се продава по пазарите , където има храна за животни.
Храненето с кълнове и диви растения от години ме впечатлява и много вдъхновява да експериментирам в кухнята.
Поздрави !
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Като ви чета и теб и raw, че и Чери (откакто има нутрибулет  tooth), се надявам някоя от вас да ме покани на гости с почерпка сурова гозба  :essen: Много искам да опитам такава храна и също да видя как се приготвя.  O0
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Мдаааа.Нутрибулет-а ми е вече наличен,даже в момента си приготвям за обяд следната вкусотия:смилам покълнала ръж,но не до паста,а на по-едри парченца,защото както казва Вов трябва всяка хапка да се дъвче 99 пъти ;D. Към покълналата ръж прибавям покълнал слънчоглед и риган.Сместа се разстила в чиния и отгоре се гарнира със ситно нарязани магданоз,копър,зелен лук,ябълков оцет,сол... :essen:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Много добра комбинация, ако отгоре се гарнира с различни зеленчуци ще се получи вкусна сурова пица.Аз смилам кълновете до паста, имам проблеми с язвата и поради тази причина искам да не ми дразни стомаха.Но щом нямате този проблем можете да използвате по - едро смлени или цели кълнове / зърна /.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Седем дневен воден пост... :whistling2 - emotloader:
Днес ми е първи ден.Смятам да вмъкна и сухи дни. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Cherry, гледам ти черешките, и точно такива червени рубинчета си хапвам.
Имаме две черешови дръвчета на село, бера ги вече 3 седмици и от толкова дни до вечерта съм само на  :Cherries и шепичка сурови ядки. Много е разтоварващо и зареждащо едновременно.

Успех с водният пост! :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Здравейте,приятели  :Content_22:
Реших да споделя с вас нещо много полезно.Миналата седмица започнах един пост по-дълъг пост,но още от първия, както и на втория ден се почувствах доста зле. Правила съм дълги постове досега,но така не съм се чувствала.Едвам издържах и затова зададох въпрос в една група за гладолечение във фейса. Отговориха ми нещо много интересно-миналата седмица според природните цикли бил период на "изграждане" или не било добре да се пости.Обясниха ми,че е трета фаза от луната-време неподходящо за пост.Посъветваха ме да започна във вторник-7-дневен пост-така,че края му да съвпадне с новолунието,след което пак започва фаза на изграждане.
Прекъснах поста си от миналата седмица и вчера започнах нов.Днес се чувствам перфектно.Природата си знае работата.Просто трябва да се съобразяваме с нея. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Това се оказва, че важи не само за гладуването, но и при сеитбата на растенията, cherry :). Ние тази година спазихме тези изисквания - срещу пълнолуние, след пълнолуние..., още малко остана да видим какъв ще бъде резултата :).
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Здравейте,приятели  :Content_22:
Реших да споделя с вас нещо много полезно.Миналата седмица започнах един пост по-дълъг пост,но още от първия, както и на втория ден се почувствах доста зле. Правила съм дълги постове досега,но така не съм се чувствала.Едвам издържах и затова зададох въпрос в една група за гладолечение във фейса. Отговориха ми нещо много интересно-миналата седмица според природните цикли бил период на "изграждане" или не било добре да се пости.Обясниха ми,че е трета фаза от луната-време неподходящо за пост.Посъветваха ме да започна във вторник-7-дневен пост-така,че края му да съвпадне с новолунието,след което пак започва фаза на изграждане.
Прекъснах поста си от миналата седмица и вчера започнах нов.Днес се чувствам перфектно.Природата си знае работата.Просто трябва да се съобразяваме с нея. :peperudi:
А аз се чувствах прекрасно на 6 и 7, но днес се събудих изморен, въпреки, че вече се чувствам по-добре след сутришното изхождане. Плодовете от вчера ми се сториха много изкуствени, кой знае с какви химии са ги пръскали, та на този факт отдавам проблема. Днес хрупам едни ябълки, които уж идват от друг континент, което не е гаранция за качество разбира се. Между другото, докато работех във фермата в Шотландия ми направи впечатление, че прекаляват с  това пръскане. Къде я смисълът от сурова храна, но пнаблъскана с химии. Малко съм отчаян в момента, защото, ако и от ябълките се чувтсвам по същият начин, не знам какво ще правя.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Здравейте,приятели  :Content_22:
Реших да споделя с вас нещо много полезно.Миналата седмица започнах един пост по-дълъг пост,но още от първия, както и на втория ден се почувствах доста зле. Правила съм дълги постове досега,но така не съм се чувствала.Едвам издържах и затова зададох въпрос в една група за гладолечение във фейса. Отговориха ми нещо много интересно-миналата седмица според природните цикли бил период на "изграждане" или не било добре да се пости.Обясниха ми,че е трета фаза от луната-време неподходящо за пост.Посъветваха ме да започна във вторник-7-дневен пост-така,че края му да съвпадне с новолунието,след което пак започва фаза на изграждане.
Прекъснах поста си от миналата седмица и вчера започнах нов.Днес се чувствам перфектно.Природата си знае работата.Просто трябва да се съобразяваме с нея. :peperudi:

Би трябвало петък, 12-ти юни - плюс-минус няколко дни да е подходящ за гладуване. Тогава са екадашите. А иначе сега периодът май-юни е най-подходящ за гладуване: най-силен ефект има върху чуждите за организма образувания - най-лесно биват отстранени с глад. Това са така наречените "Петрови пости".
Докато през зимата гладуването е повече за общо укрепване, а не за "хирургическо прочистване" с природния скалпел.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Шести воден ден ;D
Днес е екадаши.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Браво Чери! Получаваш ли кризи и в какво се изразяват?
В момента пътувам и миналата седмица не правих гладен ден, но тази седмица ще имам непременно.
ДеНиро, наистина ли нищо читаво няма за ядене около теб? И аз имам съмнения, че доста химия поемам, хранейки се здравословно, основно само с плодове и салати. А в Италия като гледам как се хранят... доста тесто, сладкиши и разбира се гъсто вкусно кафе :)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Как мина пречистването Чери, нищо не споделяш?
Наистина съм разочарован от местните плодове, Newly. И не си внушавам, защото ги употребявах след два дни сух глад, или иначе казано при напълно чист стомах, което е гаранция, че неприятните усещания бяха именно от тях. Не мога да твърдя, че всички плодове са такива, обаче къде е гаранцията на какви, ще попадна? Поради това, твърдо се въздържам да се храня само със сурова храна. Иначе се стремя да ограничавам количествата храна и вода, като цяло. Днес съм на около 400 гр. храна и 500 мл. вода.
Поздрави  :flowers2:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Мина. ;D
Кофти захранване,както винаги де.Този път - обратното на запека от миналия път... tooth
Нооооо....пък хубаво пречистване беше - по време и след глада .Сега съм шест.;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Браво Чери! Получаваш ли кризи и в какво се изразяват?
Да,след 2-ия ден-болки в гръбначния стълб - разшлаковане някакво явно.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.143 секунди с 24 запитвания.