Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спонтанно започнато гладуване след стомашно-чревен грип  (Прочетена 1853 пъти)

Aliana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2


Здравейте, момичета и момчета!

Имам въпроси относно гладуването, започнато от мен неочаквано и естествено без подготовка.


Преди 5 дни се разболях от стомашно-чревен грип. Събудих се в 5 сутринта от ужасно гадене и повръщах до 10 часа сутринта. За да не се мъча на сухо, изпивах всеки път по една чаша вода, та да си изплаквам стомаха при следващия пристъп. Така и стана, и след това повече не повръщах. Разстройство също не ме хвана, аз имам доста стабилно храносмилане и когато ме хване такава инфекция, никога нямам разстройство, само повръщам. Но пък вдигнах температура и си бях полуспяща целия следващ ден и цялата следваща нощ. Лекарства не взех, защото не ги обичам. А и температурата не беше над 39 градуса. През целият ден нито бях гладна, нито съм смятала да се храня. Пиех по малко вода доста често, направих около 3 литра за денонощието.
На следващият ден се събудих здрава, но отпаднала. Реших да не се храня, какво да си мъча организма да храносмила, като явно не му е добре. Нямах подръка иригатор за клизма, търсих в тукашната аптека, но искаха да го поръчат за следващия ден и на мен ми се стори доста дълго време. Така че си купих горчива сол (магнезиев сулфат) и си взех указаната доза. Действите си беше както трябва. Иригаторът си го поръчах де, и ми го доставиха на следващия ден.

Според моите знания съм си прочистила червата както трябва. Или не?

Реших да не се храня няколко дни, а да остана на сокове от зеленчуци. Поръчах сокоизстисквачка, която пристигна на следващия ден.

Днес е третия ден, откакто съм на сок, а преди това изкарах 2 дни само на вода (първият от които болна).

Пия 4 х 250 мл прясно изцедени, смесени сокове от целина (корен и стебла), сурово червено цвекло, моркови, фенел, зеле, карфиол, спанак, зелена салата. Комбинирам ги различно. Освен това пия и около 1,5 - 2 л вода.

Клизма правих вчера със солена вода - 8 г на 1 л. И тук имам въпрос - кога да е следващата клизма?

Следващият ми въпрос се отнася до това, как се чувствам. Понякога след изпиване на сока ми става леко черно пред очите. Сякаш кръвното ми пада... не е за дълго де, за около 15 минути. Но чак се усещам, сякаш ми лазят мравки по лицето. Това нормално ли според вас? И като цяло след пиенето на чаша вода ми причернява доста често. За информация - в последните години когато се ядосам или "побеснея", или когато се уплаша, или притесня, ми се покачва кръвното за около 20 минути. Ниско кръвно имах преди това винаги. Нямам как да го меря тук, а и не съм от хората, които се контролират сами. Просто описвам, че ми става странно след пиенето на течности.

Обложеният език няма какво да го коментирам. Но пък имам и болки разни, болят ме неща, които и преди това са ме наболявали малко или много, или много-много... Сега ме болят всички заедно. Болките не са за дълго, а на приливи. Значи ли това, че "не ми понася гладуването"? Иначе се чувствам добре, днес вървях около час; е, само 4 км, но е адски студ, а и не исках да се втурвам да ходя както ми е навик - аз по принцип вървя дневно между 5 и 8 км с бързо темпо, най-вече по горите.

Дълго стана питането ми :) Надявам се не отегчавам никого :)

Поздрави на всички ви, с пожелание за хубав ден!

Ралица

Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво Ралица!
Много грамотно като за първи път! Продължавай така, увеличи облеклото и ходенето, 1 - 2 пъти душ на денонощие, огромна усмивка през цялото време, много сън - като ти се спи...
Внимателно да не паднеш на снега, излагай лицето на слънце....
След това следва захранването. :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Браво и от мен.  :Content_14: След този тур трябва да си доста по - добре и свежа. Сподели как се чувстваш, ако минаваш от тук.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 24 запитвания.