Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ от запознатите с лунните цикли  (Прочетена 15370 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #20 -: 29-01-2015, 15:03:22 »


@ Ouroborus
  имах предвид, че ако постовете ми не са достатъчно Yang, ще ми се наложи да се "самоуспокоявам", а не че жените като са Yin трябва да се прегръщат с дърветата..  ;) Ето част от един пълен цикъл на Луната, от по близко лично не съм я виждал.

@ бате Бино
  навярно искаш да ме върнеш в часовете по Физика, бих се върнал само заради усещането по онова време.. :)
 несъмнено ще трябва да се върнем към часовете по Химия и Биология също.
   Интересува ме как да си нагодя тялото и режима към биоритмите на Луната с този на тялото, от гледна точка хормони, спане, бодърстване в посока засилване и балансиране! Луната казват доста хора не им дава покой..   :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #21 -: 29-01-2015, 15:18:25 »

Благодаря, grow! :)
Всъщност и мен точно това ме интересува :)
"Интересува ме как да си нагодя тялото и режима към биоритмите на Луната с този на тялото, от гледна точка хормони, спане, бодърстване в посока засилване и балансиране''
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #22 -: 29-01-2015, 16:16:32 »


@ Ouroborus
  имах предвид, че ако постовете ми не са достатъчно Yang, ще ми се наложи да се "самоуспокоявам", а не че жените като са Yin трябва да се прегръщат с дърветата..  ;) Ето част от един пълен цикъл на Луната, от по близко лично не съм я виждал.

@ бате Бино
  навярно искаш да ме върнеш в часовете по Физика, бих се върнал само заради усещането по онова време.. :)
 несъмнено ще трябва да се върнем към часовете по Химия и Биология също.
   Интересува ме как да си нагодя тялото и режима към биоритмите на Луната с този на тялото, от гледна точка хормони, спане, бодърстване в посока засилване и балансиране! Луната казват доста хора не им дава покой..   :)


Извинявам се за намесата в дискусията ви. Може би просто трябва да правиш, каквото ти се прави, тоест да не се опитваш да заспиш на всяка цена, когато не ти се спи. В такива моменти, аз лично чета до късно някаква литература. Пробвал ли си гладуване по време на пълнолуние? На мен лично много добре ми понасят двете неща заедно.  А ако пълнолунието не влияе върху сънливостта ти, значи всичко е ОК.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #23 -: 31-01-2015, 16:54:20 »



@ Ouroborus
  имах предвид, че ако постовете ми не са достатъчно Yang, ще ми се наложи да се "самоуспокоявам", а не че жените като са Yin трябва да се прегръщат с дърветата..  ;) Ето част от един пълен цикъл на Луната, от по близко лично не съм я виждал.

@ бате Бино
  навярно искаш да ме върнеш в часовете по Физика, бих се върнал само заради усещането по онова време.. :)
 несъмнено ще трябва да се върнем към часовете по Химия и Биология също.
   Интересува ме как да си нагодя тялото и режима към биоритмите на Луната с този на тялото, от гледна точка хормони, спане, бодърстване в посока засилване и балансиране! Луната казват доста хора не им дава покой..   :)


Извинявам се за намесата в дискусията ви. Може би просто трябва да правиш, каквото ти се прави, тоест да не се опитваш да заспиш на всяка цена, когато не ти се спи. В такива моменти, аз лично чета до късно някаква литература. Пробвал ли си гладуване по време на пълнолуние? На мен лично много добре ми понасят двете неща заедно.  А ако пълнолунието не влияе върху сънливостта ти, значи всичко е ОК.

    Почти винаги е така, правя както го усещам, често дори си лягам след полунощ. Това е което бих регулирал. Често обаче има фактори които са с по-силно въздействие, Луната обаче лично аз не я свързвам с тези фактори.
   Принципно не би трябвало да е проблем заспиването вечер ако човек си е взел дневната доза светлина + физическа активност, резултата е налице съвсем скоро, лично при мен.
   Въздържанията от храна са ми кратки до 35-6ч. и зависят понякога и от субективни фактори, не непременно фазите на Луната. Ама какви ти "гладувания", аз съм 2+ години на режим който започвам хранене около 15часа след края на последното хранене, което за мен е детокс, почти всеки ден съм така.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #24 -: 31-01-2015, 17:07:06 »

@ Ouroborus
   Лично за мен балансирането и оптимизирането на растежния хормон(hgh), оползотворяване на пиковите нива на мелатонина са нещата на които бих обърнал внимание лично аз. Там е работата че оптимизирането на горните не е непременно в пряка зависимост с влиянието което се твърди че "оказва" Луната, в някои случаи е тъкмо в обратна зависимост.
   Мисля че е уместно да се обърне внимание и на другата страна, на факта че влиянието на луната и което то оказва върху хората е също така и на психологическо ниво. Самата мисъл че оказва влияние, наличието на календар който да бъде гледан съвсем съзнателно кара да и отрежда човек по специално внимание. Което с времето според мене започва и на подсъзнателно ниво да си работи. Дали е лошо или хубаво това- Луната е хубаво нещо :)

« Последна редакция: 31-01-2015, 17:09:49 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #25 -: 01-02-2015, 00:04:36 »

Ама какви ти "гладувания", аз съм 2+ години на режим който започвам хранене около 15часа след края на последното хранене, което за мен е детокс, почти всеки ден съм така.


че то излиза, че и аз съм на нон - стоп детокс  тогава :)
аз понякога започвам хранене и 24 часа след последно ядене.
но редовно имам поне 15 -  16 часа интервал и се чудя как хората стават и почват закуски.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #26 -: 01-02-2015, 12:17:53 »

 
Ами да, защо не :), за всеки се отнася, за мен това не е малко- никак даже, да имаш прозорец от 8-10ч. в който да приемаш храна на интервали 2 или 3, т.е. от 24ч. да не приемаш храна през повече от половината време. Когато е всеки ден, то се натрупва, тялото си "замита след него". Аз лично нямам да боря усложнение на хронифицирало състояние на дисбаланс и подобна програма работи за мен в достатъчна степен.
   Това не значи, че от време на време не може да се прави и по дълъг пост, въпроса е вече до личен избор, предпочитания и цели най-вече, дали е готов/желае човек да навлезе по-дълбоко в "материята".


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #27 -: 01-02-2015, 17:25:51 »

Така е Гроу. И аз смятам, че това, което правиш, не е малко, а именно гладуване 36 часа и хранене през интервал от 15 часа след последното. Много по-важното е накъде се е устремил човек, а не каква част от пътя е изминал.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #28 -: 03-02-2015, 03:06:47 »

Повече информация за лунните фази, обикновено черпя от следният сайт: http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2015/02/04/. Тази нощ например все още не ми се спи и преди малко погледнах, и видях, че е пълнолуние. Така, че следете лунните фази и се самонаблюдавайте, щом се съмнявате в общоприетите схващания.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #29 -: 03-02-2015, 09:48:45 »

Де Ниро, последователите на учението на Дънов много съблюдават тези фази, за тях пълнолунието е равнозначно на гладуване и приемане на максимално количество течности, когато има разпад пък е добре да се започне пречистващ режим...такъв е и Житния режим - винаги се започва при разпад на Луната, за да се изхвърлят по-успешно мръсотиите от тялото...Общо взето поне за гладуването имам наблюдение, че много хора по-леко и по-успешно гладуват по време на Пълнолуние, особено тези, които не са свикнали.
И аз поглеждам този сайт от време на време и ето какво открих като статия

http://fazinalunata.com/bulgarian/lunna-dieta/
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #30 -: 03-02-2015, 12:25:47 »

Ouroborus, интересен тест за правилно  хранене има в линка ти.
Пробвала ли си го ? :)

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #31 -: 13-02-2015, 10:54:06 »

да смейте се вие на лунните цикли  
На италиански даже езикът отчита това влияние и е нормално да се казва (за мъже и за жени) "днес май си станал с крива луна" или "тоя/тая днес има една (гадна) луна!" за да се подчертае че този човек е по добре да не го приближаваш даже  ;D
« Последна редакция: 13-02-2015, 10:58:21 от ribkata »
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #32 -: 13-02-2015, 11:17:39 »

Ros, бях пробвала преди време...нищо съществено освен пиене на повече вода бяха съветите им..а не съм от непиещите вода, втори път не бих си го направила :)
Рибката, не знаех това за италианския език, много интересно звучи...какво ли ще стане, ако се разровим в по-древните езици или тези на разни племена :)))
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #33 -: 13-02-2015, 11:52:11 »

Ros, бях пробвала преди време...нищо съществено освен пиене на повече вода бяха съветите им..а не съм от непиещите вода, втори път не бих си го направила :)

Благодаря ти, Ouroborus  :love_026:

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #34 -: 13-02-2015, 11:56:38 »

Няма защо, извинявай за закъснелия отговор...отдавна го бях правила този тест, но освен съвета за водата и мисълта ми втори път да не се подлъгвам по подобни онлайн тестове, друго не помня  :)
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #35 -: 13-02-2015, 12:22:06 »

Ама какви ти "гладувания", аз съм 2+ години на режим който започвам хранене около 15часа след края на последното хранене, което за мен е детокс, почти всеки ден съм така.

че то излиза, че и аз съм на нон - стоп детокс  тогава :)
аз понякога започвам хранене и 24 часа след последно ядене.
но редовно имам поне 15 -  16 часа интервал и се чудя как хората стават и почват закуски.

Приятели, нали не забравяме, че при въздържане от храна преходният период до цялостно, пълно преминаване на организма ни към изяждане на непотребности и изхвърляне на боклуци (още неясно защо наричано "детокс") е между 4 и 12 дни - при различните хора? И си има доста ясни, видими с око признаци?
Иначе, в изпълнение на главно правило "ако не съм гладен, не приемам храна", може и 15 часа да минават от предишно хранене до ново. Но това по-скоро се дължи на преяждане, късно хранене и последващо съсредоточаване върху важни задачи, което забавя/потиска (забелязването на) първите признаци на глад.
Съвсем друго е, ако още при захранване, след 16-20-25 дневно въздържане, човек си избере един ден в седмицата и твърдо го нарече за воден ден. Тогава още сме сравнително почистени и всички многобройни "настройки" са лесно задвижваеми отново и отново - ако упорстваме. Само след 4 - 5 такива седмици, по време на водния ден изобщо няма да ни се яде, без никакви трудности или намалена работоспособност.
Това не се отнася за хора, извършващи тежък физически труд или такива, на които постоянно им трябват пълните физически, умствени, душевни, духовни и пр. способности (летци по време на полет, миньори, подводничари, парашутисти, висококатерачи, пожарникари, спортисти, спец. части - при действия, бременни, кърмачки... и други).  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #36 -: 13-02-2015, 12:53:41 »

Вов,
този воден ден, фиксиран ли трябва да е, за да го разпознава лесно организма...примерно всеки понеделник?
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #37 -: 13-02-2015, 20:37:32 »

Да.   :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #38 -: 13-02-2015, 21:44:36 »

Ама какви ти "гладувания", аз съм 2+ години на режим който започвам хранене около 15часа след края на последното хранене, което за мен е детокс, почти всеки ден съм така.

че то излиза, че и аз съм на нон - стоп детокс  тогава :)
аз понякога започвам хранене и 24 часа след последно ядене.
но редовно имам поне 15 -  16 часа интервал и се чудя как хората стават и почват закуски.

Приятели, нали не забравяме, че при въздържане от храна преходният период до цялостно, пълно преминаване на организма ни към изяждане на непотребности и изхвърляне на боклуци (още неясно защо наричано "детокс") е между 4 и 12 дни - при различните хора? И си има доста ясни, видими с око признаци?
Иначе, в изпълнение на главно правило "ако не съм гладен, не приемам храна", може и 15 часа да минават от предишно хранене до ново. Но това по-скоро се дължи на преяждане, късно хранене и последващо съсредоточаване върху важни задачи, което забавя/потиска (забелязването на) първите признаци на глад.
Съвсем друго е, ако още при захранване, след 16-20-25 дневно въздържане, човек си избере един ден в седмицата и твърдо го нарече за воден ден. Тогава още сме сравнително почистени и всички многобройни "настройки" са лесно задвижваеми отново и отново - ако упорстваме. Само след 4 - 5 такива седмици, по време на водния ден изобщо няма да ни се яде, без никакви трудности или намалена работоспособност.
Това не се отнася за хора, извършващи тежък физически труд или такива, на които постоянно им трябват пълните физически, умствени, душевни, духовни и пр. способности (летци по време на полет, миньори, подводничари, парашутисти, висококатерачи, пожарникари, спортисти, спец. части - при действия, бременни, кърмачки... и други).  :flower:

   Как точно неконсумирането на храна в период от 15-16ч се свързва с предхождащо го преяждане ми е много странно. Те хората пари за ляб нямат.., от години не бях чувал че някой преяжда въобще, мисля че това е отживелица с преяжданията.  :essen:
   Много ми е интересно след колко дни престой в сауната започва детокса, или и там трябва да прекара човек 5-10 дни за да се детоксикира качествено.
   Това леко странно звучи "16-20-25 дневно въздържане" , здрав човек да е на вода 20 дни, това не може да е норма.
В днешно време и от хляба настрана да стоиш и настрана от цигари и толумбички пак е кяр.
   Или детокса настъпва само тогава като кажеш, ей ся почвам детокс, ако случайно минат 15 часа и в началото не си заплюл че правиш детокс, значи нищо не си направил  :D
   Оп за да сме по темата, предполагам че е наложително да е и пълнолуние разбира се

« Последна редакция: 13-02-2015, 21:47:59 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #39 -: 13-02-2015, 21:46:15 »

дублирано, за триене
« Последна редакция: 13-02-2015, 21:48:57 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.