Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да отгледам праскова  (Прочетена 4105 пъти)

Kristalina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Как да отгледам праскова
« -: 31-01-2015, 08:56:40 »

Здравейте!

Тази година подарих на сестра си прасковено дърво. Видях един сайт за био овощарство и идеята много ми допадна. Сега обаче дойде трудната част. Идеята на подаръка ми е  да убедя сестра ми, че може да се грижи за нещо по-различно от себе си. Иска ми се и много ще се радвам, ако можете да ми дадете някакви съвети за био отглеждане, защита, подхранване и там каквото се изисква за да може прасковата да не умре докато е в ръцете й. В сайта Моето дръвче moeto-dravche.com има съвети и стъпки, които да се следват, но бих желала да науча повече за био отглеждането на праскова и най-малкото ако може да се избегне употребата на агресивни химикали.

Благодаря ви предварително!

Кристалина
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Как да отгледам праскова
« Отговор #1 -: 31-01-2015, 09:18:13 »

Преди всичко трябва да знаеш какъв сорт е прасковата. Има стари сортове, при които не е необходимо да се употребяват никакви препарати /имам едно такова дръвче - плодовете са бледожълти като узреят и със силен аромат/. Новите сортове не са пригодени за такъв тип отглеждане. Ако дръвчето е от тях ти препоръчвам преди да напъпи напролет /но след резитбата, в случай, че извършиш такава тази година/, да го напръскаш с бердолезов разтвор, както и да намажеш долната част на ствола с по-концентриран такъв. Освен това за да отгледаш хубави плодове е необходимо често /2-3 пъти на седмица/ обилно да се полива, особено в периода на цъфтене и до един месец след това.
Успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 24 запитвания.