Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ  (Прочетена 10095 пъти)

Doychinova87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Диетичните храни за специални медицински цели са:

1. храни с пълноценно стандартно съдържание на хранителни вещества, които при ползване съгласно указанията за употреба на производителя могат да бъдат единствен хранителен източник за лицата, за които са предназначени;
2. храни с пълноценно съдържание на хранителни вещества, адаптирани към спецификата на дадено заболяване, нарушение или болестно състояние, които, използвани съгласно указанията за употреба на производителя, могат да бъдат единствен хранителен източник за лицата, за които са предназначени;
3. непълноценни храни от гледна точка на хранителните им характеристики със стандартен хранителен състав или с хранителен състав, адаптиран към спецификата на определено заболяване, нарушение или болестно състояние, които не са подходящи за употреба като единствен хранителен източник.
Можете да разгледате много добри такива продукти на адрес: http://netstorebg.net/12-dietichni-khrani-za-specialni-medicinski-celi
« Последна редакция: 16-02-2015, 19:02:10 от Doychinova87 »
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #1 -: 16-02-2015, 22:39:13 »

Дълго веме се чудех дали да коментирам .....
 Но се пристраших - първо тава са повече медикаменти отколкото хранителни добавки .....
И все пак - ренохелпа не върши никаква работа - дойде ли бъбречната недотатъчност, един от подходите, който съм виждал, че работи е да се ограничат белтъчините до 0,6 гр/кг. тегло и да се премене към веган източници на белтъчини.
 Липомезина обаче е друга бира - при висок холестерол - действа добре. За разлика от друите "хапченца" за висок холестерол това чудо не уврежда черния дроб, а е съпоставим като сила - не и като цена - не можах да си го позволя за баба ми защото изиза около 50 лева месечно. Последните материали които изчетох за атеросклерозата ме впечатлиха - всъщност метаболитния синдром и високия инсулин в кръвта са причина за хронично съдово възпаление и от там атеросклероза. Това обяснява защо хора с нормален холестерол правят атеросклероза.....
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #2 -: 17-02-2015, 13:11:40 »

И аз се чудя дали да коментирам.А преди векове хората как са живяли ? Дали са купували такива измислени от човека храни имащи за цел повече реклама отколкото лечение или нещо друго.В миналото също е имало различни заболявания, но те са лекувани само с натурални , естествени храни - сурови и диви растения и билки, а не с тези изкуствени боклуци.Как така човек знае точно в какво съотношение са всички ензими, витамини и ферменти в дадена храна? Това са храни, произведени за заблуда на хората, както и все по - големия брой синтетични лекарства, за които хората дават доста пари.Лечението е на поляната и в градината, в гората , а не в тези кутии, предназначени за реклама.
Активен

Doychinova87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #3 -: 17-02-2015, 14:55:56 »

Здравейте,съветвам Ви да се информирате повече относно състава на продуктите.   :fluretaa:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #4 -: 17-02-2015, 16:22:59 »

И аз се чудя дали да коментирам.А преди векове хората как са живяли ? Дали са купували такива измислени от човека храни имащи за цел повече реклама отколкото лечение или нещо друго.В миналото също е имало различни заболявания, но те са лекувани само с натурални , естествени храни - сурови и диви растения и билки, а не с тези изкуствени боклуци.Как така човек знае точно в какво съотношение са всички ензими, витамини и ферменти в дадена храна? Това са храни, произведени за заблуда на хората, както и все по - големия брой синтетични лекарства, за които хората дават доста пари.Лечението е на поляната и в градината, в гората , а не в тези кутии, предназначени за реклама.

да, подкрепям напълно!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #5 -: 17-02-2015, 16:52:19 »

И аз се чудя дали да коментирам.А преди векове хората как са живяли ? Дали са купували такива измислени от човека храни имащи за цел повече реклама отколкото лечение или нещо друго.В миналото също е имало различни заболявания, но те са лекувани само с натурални , естествени храни - сурови и диви растения и билки, а не с тези изкуствени боклуци.Как така човек знае точно в какво съотношение са всички ензими, витамини и ферменти в дадена храна? Това са храни, произведени за заблуда на хората, както и все по - големия брой синтетични лекарства, за които хората дават доста пари.Лечението е на поляната и в градината, в гората , а не в тези кутии, предназначени за реклама.

На същото мнение съм, изцяло! :)  :Content_14:
« Последна редакция: 17-02-2015, 17:22:07 от Ros »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #6 -: 17-02-2015, 18:32:47 »

Ха, Мер си е написала в правилата - т.8 и 9, този текст най-горе грябва да бъде изтрит.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #7 -: 18-02-2015, 11:44:14 »

Признавам от начало ми заприлича на викторина с отговори: а, б и в. Аз бих заложил на "в" :)
После ми стана ясно че е обикновена реклама, жалко.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #8 -: 18-02-2015, 20:18:21 »

ЗНачи да я трием , казвате ?  :surpris_23:
Ама айде , нали така и така си чешем езиците  в тая тема.. да попитам  съфорумката Дойчинова, че ми стана интересно .

Защо тези продукти са наречени "храни" , /като на тази формулировка се набляга на няколко места / ,след като представляват хапчета и капсули, които се вземат по 3 на ден. /средно /    :surpris_23: Не е ли по-правилно да се нарекат "добавки", както и всички подобни продукти на пазара, в такава форма?
Или просто целта е на всяка  цена да се разграничат от останалите добавки ? :surpris_23:

Освен това, от уважение към продукта / и към темата / , се зачетох в текст от произволно избран продукт -
Хранителните съставки в ИМУНОГАРД®М регулират имунната система. Те осигуряват бърз имунен
отговор при бактериални или вирусни инфекции, като увеличават способността на Т-клетките да се
справят със заболяването - имунните клетки отделят до 5 пъти повече интерферон (агент за борба с
инфекциите и туморите).

 
Какво ми направи впечатление  тук:
1. Т-клетките нямат отношение  към "Бързият имунен отговор "   ;) ! , защото се отделят чак няколко дни след проникване на инфекцията в тялото . Към "бързият отговор" отношение има само интерферонът!  ;)
/ при това не друг , а  алфа-интерферонът който обаче не се отделя от тях..  :) /

2. За кой  точно интерферон става дума обаче ? Те са няколко!  ;) В Т-клетките се произвежда само гама-интерферон, но няма как да ги накараш да го произведат 5 пъти повече!  Можеш да накараш само обикновените клетки да форсират производството , обаче  на алфа-интерферон    |
/ това правят например пробиотиците Стелкор и Ветом /
Алфа-интерферонът обаче е твърде слаб и няма  никакво отношение към вече възникнали тумори!!
Да, той се бори с-у инфекции, предизвикани от вируси, /вкл.   и  онкогенни вируси/  , но не и с тумори!  

3. Най-важното: Интерферонът , който  използват някои   онколози / естествено  без почти никакъв реален ефект /  , не е собствен, ендогенен! /Тоест - този , който се образува в нашите клетки./
  При тази терапия  се използва  изкуствено създаден в лабораторни условия /от донорска човешка кръв / защото за тази цел той е нужен в много по-голяма концентрация!  И въпреки това, надеждите за лечение с интерферон  се провалиха , заради по-голямата вреда , отколкото полза от него.  / използват го само от няма и къде, тъй като е много токсичен и канцерогенен във високи дози. А в ниски - няма смисъл../
  /подчертавам - вреден е само внесеният отвън интерферон.Заради огромната му концентрация. Това шашка имунната система . /

Така че , колкото и   да се повиши отделянето на собствен ,ендогенен, интерферон , / което се твърди за тази "храна за медициски цели"  /   то никога няма да се повиши до нужните лечебни концентрации !
 Такива се постигат само благодарение на изкуствено създадения , екзогенен интерферон !
,  с който се правят и лабораторните тестове. / който е и много скъп, защото е необходима  1 л. кръв само за една доза /
 
И  на практика рекламираното  от тези "храни" "повишение на интерферона" се явява  едно поредно  въвеждане в заблуждение на незапознатият потребител , защото няма никакво въздействие върху тумора.  ;)   :-\  
Освен това , и наистина ми  е интересно коя точно от съставките провокира отделянето на интерферона. Това не е толкова лесна работа..   ;)  
Не съм се задълбочавал в останалите продукти , ама по-добре да не се, че кой знае какво ще лъсне и там  tooth



« Последна редакция: 18-02-2015, 20:50:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #9 -: 18-02-2015, 21:31:45 »

 :Content_14:
Активен

Doychinova87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #10 -: 19-02-2015, 09:00:04 »

Дам,наистина изтрийте темата!
Защо били "храни"? Защото има наредба!
А на хората,които се чудят как са живели хората едно време?
По Вашата логика,то и кувиози не трябва да има... да си остане естественият подбор!
Пийте си статините цял живот със страничните ефекти,когато някой съвременен апарат ви установи високия холестерол,защото не вярвам,че цял живот сте се лекували с това,което имате в градината и на полето.
Благодаря Ви за вниманието и ДА ,изтрийте темата, моля!
Извинявайте,че я пуснах,направих го за добро и за да дам информация!  :whistling2 - emotloader: :flowers2:  :thankyou:
« Последна редакция: 19-02-2015, 09:52:10 от Doychinova87 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #11 -: 19-02-2015, 10:46:02 »

С какво ли ядосахме толкова Doychinova87 ?   ;) :surpris_23:

Нека да й върнем благоразположението и това , че уважи нашият форум.  Ще направим  жест -

НЯМА ДА ИЗТРИЕМ ТЕМАТА !  

Нали целта е хората да се запознаят с тези продукти? Добре, ще им дадем възможност - този форум е много четен  и теми от него излизат на първи позиции в гугъл ! Гарантирам ти , Дойчинова , много хора ще научат.

Благодарности не щем, само ако може да си получим отговорите на въпросите, които вероятно ще очакват и бъдещи читатели, попаднали на горният ми пост.  ;)
Мисля, че те имат право на това.. ? А вие тъкмо ще имате време да се подготвите  :Content_22:

Въпросите бяха:

1 - Коя от съставките във вашият продукт "ИМУНОГАРД М" усилва произведството на интерферон?
2.  За кой точно интерферон става дума?
3.  На каква база в рекламата на продукта се твърди, че има противотуморно действие? След като за цялата  научна общност е ясно , че отделящият се  в организма интерферон е с концентрация, абсолютно недостатъчна за да се бори с тумора! Както и да подпомага останалите имунни клетки да го правят!  ( Ако беше достатъчна - нямаше да го синтезират изкуствено в лаборатории, като после го инжектират в тялото.. )

Мобилизирайте колко искате учени , лекари или лечители, ние бърза работа нямаме  :whistling2 - emotloader:

Но ако не се получат отговори , да не вземат потенциалните ви клиенти  да се усъмнят нещо..  че отново ги въвеждат в заблуждение.  


Иначе продуктите може като цяло да са наистина добри и необходими, за тях нищо лошо не към казал / а и не бива нищо да се отрича  само ей така от инат../ ,    само поставих няколко въпроса..
« Последна редакция: 19-02-2015, 11:45:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #12 -: 19-02-2015, 11:44:12 »

Aз пък си мислех,че когато човек се разболее спира да се храни,както правят всички живи твари  в природата,а не приема специални храни...Просто е,а и е безплатно... :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #13 -: 19-02-2015, 11:44:46 »

Уважаема госпожо Дойчинова,
аз за разлика от вас съм културен човек, имам и медицинско и екологично образование.Но навремето, преди 20 години когато се разболях не ми помогна нищо от това, което вие предлагате.За ваше учудване лекар ме посъветва да се храня точно с прясна храна от градината, непръскана, прясна и сурова.Така по - късно се запознах и с храненето с кълнове от жена , която е била за хемодиализа на 2 бъбрека / хидронефроза и ред други заболявания /.Днес тя се храни само само с кълнове, диви растения и сурова храна , вече повече от 20 години и е с възстановена бъбречна кора на двата бъбрека.Такива като вас, които не са запознати не бива така лесно и некултурно да отхвърлят натуралната храна.Защо вие не се лекувате с тези изкуствени храни.Знаете ли колко слепи деца има увредени именно от кувьоз.Аз знам, защото съм работила в очна болница.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #14 -: 19-02-2015, 12:23:24 »

Много лекари днес стават дистрибутори именно на такива добавки и храни.Няма чудодейно хапче за съжаление.Но хората, изпаднали в безисходица от някое тежко заболяване дават луди пари за добавки , изкуствени храни и т.н.Апаратурата в болниците подпомага тежките операции и диагностиката, но лечението е в нашите собствени ръце.Така постъпих аз преди 20 години и победих някои от заболяванията ,които имах.Начинът на мислене на всеки човек е различен, всеки сам може и трябва да вземе решение дали да употреби такива храни.А дивите животни как живеят ? Хранят ли се с храна от кутия ? Храннят се с натурална, естествена, непроменена генно храна и са здрави.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #15 -: 19-02-2015, 15:18:42 »


Пийте си статините цял живот със страничните ефекти,когато някой съвременен апарат ви установи високия


статини от тук списващите никога няма да видиш някого да пие!   ;D
а защо да не продължим с намаляване на  холестерола именно с градинската продукция, че нещо не ми стана ясно поради разфучаването ти?   ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #16 -: 19-02-2015, 16:33:00 »

Насъбраха се въпросчета..Тъкмо ще разберем, дали и тук ще ни приложат хватката  "обидена съм, затова няма да ви отговоря"  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #17 -: 19-02-2015, 18:15:22 »


Пийте си статините цял живот със страничните ефекти,когато някой съвременен апарат ви установи високия холестерол,защото не вярвам,че цял живот сте се лекували с това,което имате в градината и на полето.

  Статини!, висок холестерол!? Не бих се притеснявал от висок холестерол, той е из цялото тяло, участва в едни от най-важните хормони  :surpris_23:
  Това е като да плашиш куче с кокал  :D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Doychinova87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #18 -: 20-02-2015, 10:37:22 »

Здравейте,не съм ядосана,дори не съм и разочарована.На мен ми беше ясно,че ще има остри реакции(всички предполагам сте чували и за кутиите с хранителни добавки на които дори няма адрес на производителя...няма да споменавам сертификатите за качество на тази,на която са продуктите в темата,всеки може да ги провери,за да не Ви звучи пак като реклама).

За състава на ИМУНОГАРД- съставката,която спомага за увеличаването на интерферон е L-theanine.
За кой тип точно нямам спомен,честно казано (не ме убивайте с камъни).
Не се рекламира ,че има противотуморно действие!
Тъй като има антиоксиданти и имуномудолатори,има и благоприятно действие по време и след химиотерапия.

Elia, не искам да оставате с такова впечатление за мен ,че не съм културен човек (извинете ме,ако съм Ви обидила с нещо). Права сте за кувьоза-не беше уместно сравнение,храните със специални медицински цели нямат никакви странични действия и реакции и не причиняват увреждания.

Не искам да ме разбирате погрешно,аз също съм „За“ правилното хранене,не споря ,че е мощно средство за поддържане на организма в добро състояние. Не всеки обаче има градина ,а и не разбирам защо трябва да се ограничаваме до възможностите на „полето“ само в България.

Пожелавам хубав и успешен ден на всички Ви!  :fluretaa:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ХРАНИ СЪС СПЕЦИАЛНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ
« Отговор #19 -: 20-02-2015, 12:39:29 »

Дойчинова, май сте забравили , какво сте написали в рекламата на продукта  ;D E ,случва се , затова ще ви го припомня:
Хранителните съставки в ИМУНОГАРД®М .......... като увеличават способността на Т-клетките да се
справят със заболяването - имунните клетки отделят до 5 пъти повече интерферон (агент за борба с
инфекциите и туморите).
[/u]

След като не се рекламира противотуморното му действие, махнете последната дума.  Защото  потребителя остава със съвсем различно впечатление от така написаното. Тук не говорим кой колко е културен, говорим за наука. ;)
Пак казвам - интерферонът в телата ни няма НИКАКВО отношение към тумора! 

Има и втора манипулация обаче: За да се произведе  "5 пъти повече интерферон" , на участниците в експериментите са давани сериозни дози от тази аминокиселина - трябвало е да изпият 5-6 чаши черен чай!
 А в дневната доза на ИМУНОГАРД  съдържа ли се същото количество от тази съставка?
Защото ако концентрацията й е по-малка, то тогава никакъв интерферон няма да ни се повиши и  пак става въпрос за въвеждане в заблуждение на потребителя.  ;) 

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.