Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Храна за Косата  (Прочетена 9388 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Храна за Косата
« Отговор #20 -: 23-10-2015, 21:22:31 »

 Atlantis, а спиртен или ракиен извлек с люти чушки пробва ли?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Храна за Косата
« Отговор #21 -: 23-10-2015, 21:22:41 »

Мерси за съветите Шангрила :thankyou:
Иначе хич не съм малка, гоня 29-тата година  :Content_22: Затова и ме притеснява това състояние. Аз в тинейджърските си години имах по нормална кожа и коса, но какво да се прави.
Ще експериментирам с разни неща, пък ако някое даде ефект, ще споделя. Току виж и друг има подобни проблеми и нужда от помощ и подкрепа  :kisss:

Миа, това не съм пробвала. Не знам защо  но имам усещането, че проблемите ми няма да се решат само с козметично третиране. Все повече се убеждавам в това, защото какви ли не ракии и помади съм ползвала. За жалост нищо не дава ефект
« Последна редакция: 23-10-2015, 21:25:04 от Atlantis »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Храна за Косата
« Отговор #22 -: 23-10-2015, 21:36:55 »

То, че само мазила няма да помогнат- добре си го осъзнала, но моята интуиция е, че предвид вълшебните свойства на лютия пипер, то не е за изпускане.
Убедих се в неговата сила лично, но за това ще пиша скоро в дневника си, защото има какво да кажа,,,мисля.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Храна за Косата
« Отговор #23 -: 23-10-2015, 21:39:05 »

А лютия пипер от къде го взимаш? За него знам, че има страхотни загряващи свойства и с това подпомага притока на кръв и съответно оросяването ... ако не го бъркам :)

Просто вече съм се шашнала, защото косата е важна част за всяка жена, а за жалост моята е най-голямата ми слабост. Не мога да се чувствам красива, когато имам тази мазна баница на главата си :D
« Последна редакция: 23-10-2015, 21:42:47 от Atlantis »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Храна за Косата
« Отговор #24 -: 23-10-2015, 21:45:12 »

Засяла съм си го на терасата и бера и суша. На пазарите е пълно с тях сега.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Храна за Косата
« Отговор #25 -: 23-10-2015, 21:55:23 »

Едно скромно мнение по темата, тъй като не съм имала проблеми с косата, но ноктите ми не бяха в добро състояние. Допълнителният прием на сяра е добро средство за подхранване на кожа, нокти и коса. Резултатите не са моментални разбира се, ефект при мен имаше след 3-тия месец.
Тук има повече информация:
http://www.zoya.bg/product/1119
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Храна за Косата
« Отговор #26 -: 24-10-2015, 01:22:27 »

Вътрешното става външно, мила. Насочи натам търсенията си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Храна за Косата
« Отговор #27 -: 24-10-2015, 14:29:38 »

Прав си Тихи, добър съвет, но докато човек прояви готовност за разрешаването на вътрешните си конфликти е добре да си помага и с външни средства.
В този ред на мисли каква е ролята на косата - тя представлява нашата сила. Когато сме напрегнати и ни е страх, скалпът също се напряга. Това води до запушване на порите, вследствие на което косъмът не може да диша, а омазняването е прекомерно. Има теория че жените бизнесмени имат най-често проблеми с косата, поради напрегнатата си работа. Общото физическо разтоварване и цялостната релаксация е важна при теб
Atlantis, доколкото разбрах работиш с много хора, можеш да опиташ да казваш на скалпа си да си почине, колкото пъти се сетиш през будното си състояние.
Ако гореописаното е вярно за теб, то може би работата те натоварва много и е добре да си помислиш дали си заслужава да работиш точно това. Защото сега косата ти страда, но утре може и по-значителен проблем да се прояви.

И малко напомняне за взаимодействието помежду ни - всички ние си влияем на енергийно ниво. Всеки от нас предава мислите си на всички хора с които взаимодейства по някакъв начин. Косите ни са антенки - те улавят и попиват чувствата и мислите на хората, с които комуникираме, возим се в масовия транспорт и дори просто се разминаваме. Не напразно в нашите народни носии задължителен аксесоар е кърпата за глава. Нашите предци са били мъдри и са знаели, че дългата женска коса е добре да стои по/-с/крита от чужди погледи. В наше време това няма как да стане, но поне може дългата коса да се прибира на опашка, кок .....

Желая ти много спокойствие и повече време за почивки Atlantis   :Content_22:
« Последна редакция: 24-10-2015, 14:39:04 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Храна за Косата
« Отговор #28 -: 24-10-2015, 17:58:38 »

Мерси за съветите  :thankyou:
Тих, аз съм осъзнала че проблема е на по-дълбоко ниво, но както каза Сочи в момента съм в подготовка за решаването му.    :Appetit_4:
Ще пробвам сега няколко седмици да изолирам млечните и захарите и ще видим как ще потръгне работата :)
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Храна за Косата
« Отговор #29 -: 25-10-2015, 09:21:31 »

Да, Атлантис, споделяй ни как се развиват нещата при теб.
Човек се учи докато е жив.  
:flowers2:


.. и говорейки за учение, Соти, много интересни неща споделяш за косите, старобългарски обичаи и поверия.
Предполагах, че забрадката е свързана с домашната работа на жените от едно време, тези които са имали село и животни знаят какъв прах е там..
.. но това което ни сподели е доста интересно, наистина.  :love_026:

Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Храна за Косата
« Отговор #30 -: 25-10-2015, 19:12:06 »

Прах има днес и на село и в града. До преди няколко десетилетия обаче селата ни бяха чисти. Израснала съм в планински села. От прабаба ми така знам - косата на жената не е добре да се държи много на показ, собено ако е дълга, защото попива чуждата лошотия и жената става сприхава. Затова - плитки и забрадки. А останалото е по аналогия от по-съвременни знания. Имах късмета да общувам с доста възрастни представители на моя род, тъй като са дълголетници и интересни и малко известни нещица съм понаучила от тях.  :Content_22:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Храна за Косата
« Отговор #31 -: 26-10-2015, 11:19:09 »

Здравейте Атлантис,
имате проблем с косата, но тя е свързана с функционирането на тялото като цяло.Белтъци могат да се набавят от всички кълнове от бобови храни.А чаят от коприва и корените и добре помага и за миене на косата и за пиене.Навремето старите жени съм ги питала как поддържат дългите си коси.И отговорът им е бил коприва и хума.Има ефект наистина.Но без ползване на нищо друго, в смисъл шампоан или балсам.Сигурно и урината дава чедесен резултат.За кожата съм сигурна, много добро козметично средство е прясната урина, ползвала съм я за лицето.Но според мен къпането всеки ден не е полезно за кожата.Тя така се изнежва и се отмиват защитните вещества, които я предпазват от външни фактори - от прах, замърсявания и т.н.Навремето една колежка, която учеше за акушерка имаше проблеми с кожата и кожен лекар и каза да не се къпе всеки ден.Мисля,че и за косата това е валидно.Според мен това ще води до по - честото и омазняване.Аз навремето си миех косата с хума , слагайки в нея вит.А и Е.Има добър ефект.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.053 секунди с 22 запитвания.