Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Променяме ли духът, ако променим хранителните си навици?  (Прочетена 26187 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

 скръстените ръце и погледът, вперен напред на...  tooth  
В моят случай, погледът е вперен напред към слънцето.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

 ПРОВОКИРАТЕ МЕ ДА ВИ ЦУНКАМ ВСИЧКИТЕ!!!
 

е, на мен са ми достатъчни цветенцата от предишния пост!   tooth

п.с. така че, Бино, поне аз няма да ти се пречкам на опашката за мляскането от академика!  tooth
« Последна редакция: 16-05-2015, 01:39:31 от iskrena »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Аз пък се записвам в списъка, бате Бино tooth. Нямам нищо против да се разцелуваме с Венци, с него станахме такива големи приятели :). Само сега да не се спречкаме с теб, бате Бино, за реда tooth. Ти като модератор е редно да минеш първи, но като кавалер - да отстъпиш място на дамите tooth...Та не знам, пак проблем tooth.

А по повод снимките, Венци - хубави сме, споко tooth. Поставянето на снимка крие големи рискове - като например да не можем да се оттървем после от обожатели и пак да създадем проблеми на бате Бино tooth.
« Последна редакция: 16-05-2015, 08:14:14 от donna »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Ах, какви сте сладки.  :-* :-* :-* Всеки копнее за прегръдка и целувка. или поне за погалване по главичката или добра дума, все неща за душичката. Аз лично в този форум (и във всеки друг) търся анонимност. Не бих си сложила снимка. С когото имам възможност и желание бих се видяла на живо, но да си показвам муцунката... ей така просто, не виждам смисъл.  :bleh но както писа Донна, хубави сме, споко  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Всеки копнее за прегръдка и целувка. или поне за погалване по главичката или добра дума, все неща за душичката.

а то темата беше за духа, не за душиците   ;D
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

  Да се включа и аз по темата, в момента чета една интересна книга "Естествен чигун" от Ван Циенцюн..
Духовното издигане е обяснено с увеличаване на жизнената енергия. То е основополагащо.Ето и цитат:

Тялото трябва да се пази не само да е здрав човек, а и за да може да се усъвършенства и издига.Защото
издигането, става само на базата на здравето.Ако човек не е постигнал дори това ниво- доброто здравословно
състояние, значи нещо не му достига, няма достатъчен баланс.Как може тогава да смята, че се издига духовно.
Това са много логични неща, те са взаимосвъразани.
Ако човек не обръща внимание и не пази тялото си, тогава духовното усъвършенстване и издигане остава все още в рамките на желанията и не е цялостно.


Храната и то правилната е само една брънка, чрез която можем да увеличим жизнената си енергия. Правенето
на упражнения-чигун, йога, медитирането , гледането на слънцето са начини за увеличаване на тази енергия.
Но всеки се ражда с различно количество жизнена енергия и затова при двама души , които работят целенасочено за увеличаването й резултатите ще са различни. Има хора с много енергия по рождение..
Издигането е процес на непрекъснати положителни промени в материята.
По-точно не може да се каже.Напълно подкрепям.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

а за мен написаното е пълно бла- бла-  ;D
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

  Тялото трябва да се пази не само да е здрав човек, а и за да може да се усъвършенства и издига.Защото издигането, става само на базата на здравето.Ако човек не е постигнал дори това ниво- доброто здравословно
състояние, значи нещо не му достига, няма достатъчен баланс.Как може тогава да смята, че се издига духовно..... Ако човек не обръща внимание и не пази тялото си, тогава духовното усъвършенстване и издигане остава все още в рамките на желанията и не е цялостно.


Храната и то правилната е само една брънка, чрез която можем да увеличим жизнената си енергия. Правенето на упражнения-чигун, йога, медитирането , гледането на слънцето са начини за увеличаване на тази енергия.
Но всеки се ражда с различно количество жизнена енергия и затова при двама души , които работят целенасочено за увеличаването й резултатите ще са различни. Има хора с много енергия по рождение..
Издигането е процес на непрекъснати положителни промени в материята.
По-точно не може да се каже.Напълно подкрепям.
   :Content_14: :Content_14:  :love_028:
При много хора е добре да започнем с цялостно (вътрешно) почистване, промяна на отношението, мисленето...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Според мен всичко е комплексно, не можеш да имаш едното без другото. В крайна сметка дух и тяло са едно цяло :)
Колкото и духовно извисен да си, ако по цял ден нагъваш боклуци няма да е на добре. И обратното, колкото и правилно да се храниш нищо няма да се промени, ако не промениш начина си на мислене и на възприемане. Но не можеш да очакваш, че ще спреш да ядеш месо и ей така магически целият ти свят ще тръгне към по-добро и ще се извисиш. Без да работиш над себе си, ако щеш на фотосинтеза карай - пак няма да се променят нещата, докато не се положат усилия.
« Последна редакция: 29-07-2015, 13:32:42 от Atlantis »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

аз пък казвам друго - ако човек не избере да повярва в Истинния БОГ / не в някакви копия Негови и идоли / и не се остави на Неговото благодатно въздействие, ако ще да се скъса от ядене на най - чистите възможно плодове и зеленчуци, ако ще да е поставен в най - чистата природна среда, заобиколен с хора с чисти мисли / такива няма :) /, да прави всякакви очистващи процедури и какво ли не, НЯМА да има истинска промяна на духовно ниво, НИКОГА И НИКАКВА!!!!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Жалко за 5 тте милиарда невярващи в истинския бог.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Аз гладувам за да постигна хармония с природата и винаги ми се почучава. Просто от самосебеси ставам смирен, щастлив, по-добър. Защо тази хармония трябва да бъде отъждествявана с делюзията Бог не мога да разбера.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Жалко за 5 тте милиарда невярващи в истинския бог.

даа, жалко, наистина!

Матей 7:13 Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.    
14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.


Йоан 14:6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

При рязкото ми променяне на хранителните навици рязко ми се промени и духът. Същото се случва и когато определени хора влизат или излизат от живота ми, когато спирам или започвам да се движа повече. ..

:) Като се замисля, всяко нещо променя духът, тялото , въздухът .. вселената.
Цитат
Не можеш да стъпиш два пъти в една и съща река.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

"Преди хиляди години древните мъдреци и йоги са твърдели, че това, което ядем, оказва
дълбоко влияние не само върху тялото, но и върху ума и духа. Според великия духовен учител
П.Р.Саркар: „Човешкото тяло е съставено от безброй живи клетки. Природата на вашите жизнени
клетки ще се формира в зависимост от това какъв вид храна приемате, а това ултимативно повлиява
до определена степен вашия мозък и съзнание. Ако клетките на човешкото тяло растат от храна,
гнила и лошо миришеща, получена от плътта на животни, при които преобладават низшите
тенденции, то е съвсем естествено умът и съзнанието да бъдат повлияни и насочени към
посредственост, низост и духовна бедност". В действителност, думата вегетариански не произлиза от
УЕСЕТАВЬЕ (растение), а от латинската дума УЕСЕТАКЕ, което означава оживявам, съживявам.
Когато римляните са използвали термина „хомо вегетус", те не са имали предвид човек, който се
храни с растения, а енергичен, динамичен, здрав човек."

Сега, като попречитам Философия на вегетарианството
по материали от книгите на П. Р. Саркар, стигайки до тук, го споделям с вас. ;)
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.304 секунди с 24 запитвания.