Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20110 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #100 -: 19-12-2015, 22:15:11 »

Чери , за теб ако гладуването е "непозната материя"  , за други не е  :)
Ако искаш , запознай се, вече има информация.
( прегледа ли линка , който дадох?)
« Последна редакция: 19-12-2015, 22:30:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #101 -: 19-12-2015, 22:23:29 »

Мия, ако искаш нека попитаме отец Никанор от Гигинския манастир дали си права? Ако той можеше да прави това, което прави сега от там, щеше да си седи в Ню Йорк. Искам да кажа, че ти може да си полезна на едно място и напълно безполезна на друго.
Активен

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #102 -: 19-12-2015, 22:30:50 »

Мога да ти го кажа и по цветно. Ако си се родила в Саудитска Арабия, там си учил и после са те пратили за обучение на камикадзета в пустинята, ще имаш съзнание, коренно различно от това ако си се родила пак там, но на 16г. са те пратили да учиш в Оксфорд и си станала примерно лекар.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #103 -: 19-12-2015, 22:31:28 »

Точно! Зависи с какво съзнание си.

"Искам да кажа, че ти може да си полезна на едно място и напълно безполезна на друго."
« Последна редакция: 19-12-2015, 22:35:05 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #104 -: 19-12-2015, 22:33:47 »

Бино така ли си решаваш проблема като ми изтриеш поста? Не виждам оригиналният източник на цитата който цитираш. Като се сетиш да го върнеш така както си беше без редакторска намеса тогава ще ти отговоря как и защо е доктор Норман Уокър.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #105 -: 19-12-2015, 22:38:57 »

Знаех си , че все ще измислиш нещо и тоя път  tooth
Копирал съм ти думите от поста, който пусна преди минути. Или вече не помниш какво писа в него?  tooth
( обидните постове се изтриват, особено на тези, които друго не могат да кажат :) )
« Последна редакция: 19-12-2015, 22:40:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #106 -: 19-12-2015, 22:51:28 »

Сещам се какво пише но няма да го напиша пак какъв е смисъла като Милко Балев ще го изтрие когато му скимне. Ако няма свобода на словото и се крием под обидни постове тогава защо да си губя времето. То и аз мога да кажа че съм обиден ама ти няма да изтриеш това което ме е обидило. Последно ще те светна защо Уокър е Доктор и напускам. Ако имаш и една негова книга ще видиш че пише Доктор на науките още в началото на книгата. Той е натуропат ти сам казваш че не вярваш на днешната медицина а сега искаш Уокър да има Диплома по Конвенционална медицина. Ти ако имаш хронично заболяване при кой ще отидеш при Уокър (ако беше жив) или на Конвенционален лекар с диплома? Уокър слага в малкия си джоб всички днешни лекари с диплома. А и не виждам защо трябва да сме расисти и да казваме Американците така луната онака. За мен няма значение националността а това дали човека е стойностен
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #107 -: 19-12-2015, 23:00:01 »

Човече , ще престанеш ли с празните приказки? Ти конкретно не можеш ли да говориш?
Ти ми се присмя ,(ДЕБЕЛАШКИ при това,) дето казах, че Уокър не бил доктор. Затова -
Дадох ти линк и очаквам отговор - КОЙ МЕДИЦИНСКИ КОЛЕЖ Е ЗАВЪРШИЛ УОКЪР. И КОГА. Търси където си искаш, нямам против.
 Или може би не знаеш значението на думата "доктор" ? ( съмнявам се да си чак толкова посредствен)
 Да, Знам, че на българските книги го пишат "доктор".  За Уокър знам от преди 20год. ,  доста преди ти да чуеш за него . и много преди да го преведат на руски и на български ;)

 И още нещо да добавя.. ;)
Съфорумците  " не ми се мазнят" , както ти се изрази, а просто се държат с мен като с човек, който знае какво говори ;)  
( и се грижи , освен това, да не се струпват твърде много празнодумци)
« Последна редакция: 19-12-2015, 23:24:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #108 -: 19-12-2015, 23:10:30 »

Мия, сега като се замислих, процеса май е дуалистичен. Винаги се е поставял въпроса за материята и енергията. И те вървят неразделно ръка за ръка. Колкото битието определя съзнанието, толкова и обратното.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #109 -: 19-12-2015, 23:56:36 »

От началото на еволюцията, та до ...10 - 15 години след Втор. Св. В. хората, както и другите животни, растения, ...организми са живели, практически всеки ден редувайки период (време) на хранене и ситост, с такъв на нехранене и огладняване... Независимо от това, всички по-известни религии препоръчват периоди на въздържане от храна. Известен е и примерът на хунза - без необходимост от религия...
След това в Европа и Сев. Америка се произвеждат все повече храни и хората се увличат (увличаме) по храненето, превръщат го в главен източник на удоволствие и ...страдаме по съответни, характерни начини.
Ако се опитам да обобщя известната ми теория и практичен опит:
1. Ако можехме, най-добре е да се храним със светлина.
2. Като не можем само със светлина, зеленчуци, плодове, ядки и семена, вода  доставят необходимото, но си имат и те правила за ...всичко.
3. Организмите ни са толкова мощни, че ако не им пречехме чак толкова много (с идиотски храни, дишане, мисли, течности, движение...), щяха да си живеят здрави много стотин години.
4. Почти всички ненормални състояния (т. нар. "болести") се лекуват от нашите организми, ако само им позволим да се освободят от замърсяванията (т. нар. глад).
5. Който е съгласен, битието му определя съзнанието. Ако пък пожелае, може да промени съзнанието си, дори и да започне в това, сегашното битие. Известен е например изразът " В здраво тяло, и здрав дух" - т.е., човек е пожелал да подобри здравето си, за да извиси духа си, в ...сегашното тяло и при сегашния си дух.
6. Известни са безброй примери и случаи, когато животни и малки деца, в опити да си набавят недостигащи елементи (калций и др.) ядат хоросан, земя, глина, сол, минерална вода и мн. др. Известно е и изследване в голяма клиника: на нелечимо болен залепили на гърба малки пластинки от няколко (5-7 по спомени) отделни чисти метали. При махане на лепенките след 10-15 дни, някои от металите били изчезнали, други - частично, трети си стояли както са били поставени. Тези примери не означават, че трябва или не прябва да ядем неорганични съединения. Означават, че организмите ни могат да усвояват и такива. На каква цена, с каква скорост, последствия ...е друг въпрос.
7. Алергииге наистина са проява на висока степен на замърсяване. Алергените не са алергени. Те са съединения/вещества, при влизане в допир с които многострадалният ни организъм отчаяно почва да се чисти - по някакъв начин (кашляне, кихане, сърбежи, отоци, теч на слуз, сълзи и пр...).
8. При моя начин на живот в голям град, доста спорт, подбор на храната и пр. и пр., успявам да се замърся дори за по-малко от година. Е, нямам и следа от оригиналните страдания, но всяка година си провеждам 14-16-21 дневно въздържане от храна - вече 27 години.

Няма нужда от лични определения и нападки. Ползите от обсъждането са огромни, недопустимо е да ги намаляваме или унищожаваме защото  нямаме достатъчно високо ниво, способност за общуване. Различното мнение е богатство. Но трябва да имаме културата, необходима за пълноценно общуване.

Не споря с никого. Не се обиждам.
 
Благодаря на всички, които споделят опит, резултати, методики, източници...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Търся решение
« Отговор #110 -: 20-12-2015, 09:42:22 »

Дюлгеров, никой не може да те накара да се чувстваш нещастен, без твоето съгласие. Където и да живееш. Каквото и да работиш.
Колкото до спора за силиция, според мен е безмислен. Ако тялото е достатъчно чисто, то си произвежда това което му трябва, от това което му дават, без значение колко грама от кой елемент му предлагате. Като цяло, желанието на несъвършения ни ум да разбере как функционира духът, е начинание обречено на провал. Не губете енергия за тези неща. Ползвайте я за личностно развитие.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #111 -: 20-12-2015, 12:09:01 »

Чери , за теб ако гладуването е "непозната материя"  , за други не е  :)
Ако искаш , запознай се, вече има информация.
( прегледа ли линка , който дадох?)
Бате Бино, говорех за Фрутариано и Дюлгеров, но не знам защо ТИ ме захапа... ??? ??? ???
Нищо...смятам да бъда пестелива в постовете вече...
Дюлгеров,промени си начина на хранене и алергията ще отшуми.Дъщеря ми преди години така се отърва от сенна хрема-с консумация на повече сурови,естествени храни-повече плодове,зеленчуци,ядки,семена.Поне 50% от дневния рацион трябва да е съставен от естествени храни.
И спри цигарите. Вредят ужасно, не толкова колкото една 1-2 чаши вино например...
Иначе суровоядство съчетано с алкохол и цигари си е чиста проба... роден в Бъкингам, но обучен за камикадзе... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #112 -: 20-12-2015, 13:43:40 »

Ами, значи , недостатъчно ясно си се изразила , Чери. :)  Нали точно тогава бях пуснал и аз тирада за гладуването.  
Ама прибързано реагирах , покрай тези фрутариански ексцесии се опитлахме всички май  tooth ( абе мина ми за части от секундата , че на този пост няма как точно ти да си му автора, ама се отнесох после   :Confus_3: ) Не е чак "захапване" , но да кажем - не много уместно от моя страна  :-[
Ако имам  вина , поемам я веднага !  :fluretaa: И се извинявам.  
Но ти не бъди пестелива, моля тя, бъди си си ти.  :peperudi:
« Последна редакция: 20-12-2015, 13:58:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #113 -: 20-12-2015, 15:25:00 »

... Като цяло, желанието на несъвършения ни ум да разбере как функционира духът, е начинание обречено на провал. ...

:Content_14:

И е само желание, не истинска потребност... Но, ако това желание, въпреки обречеността си, ни помага да се превъзпитаваме, да изграждаме нови навици, да осъзнаваме все повече себе си (напр. като упорито тренираме, отново и отново, осъзнато дишане, осъзнато дъвчене...), то тогава е добро желание и не е нужно да го подтискаме.
Искам да подчертая една често срещана особеност на нашата душевност ("психика") и мислене. При обсъждания с хора, решаващи дали да участват в лечебно-учебния (ми) курс, един от най-честите въпроси е приблизително: "Добре, ще участвам в курса, няма да приемам храна 15 дни, ще направя всичко както казваш, ще се излекувам... и после какво, ще трябва да се лишавам дори от ...пилешко?!?..." Това е типичен случай на мислене: приемаме сегашното положение (хранене, пиене, пушене, неподвижност и пр....) за изходно, нормално състояние и си мислим, че след нечуваното, но може би резултатно лечение, ще се върнем към същия или почти същия начин на живот и ...ще си бъдем здрави завинаги. И тогава подробните препоръки за изоставяне на млечните произведения, белия и пр. хляб, месо и всички известни в този форум неща, изглеждат "крайни". А както знаем, крайностите са опасни, дори вредни... Виждал съм няколко човека в доста тежки, дори опасни състояния след 1 или 2 пъти лечение при д-р Емилова. Резултат от същото мислене.
Изобщо, в най-широк смисъл, много е трудно да променим средата, но е лесно да променим себе си. Ако нямаме или упорито премахваме изкуствените, вътре в нас, невежествени пречки.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #114 -: 20-12-2015, 20:50:38 »

И е само желание, не истинска потребност... Но, ако това желание, въпреки обречеността си, ни помага да се превъзпитаваме, да изграждаме нови навици, да осъзнаваме все повече себе си (напр. като упорито тренираме, отново и отново, осъзнато дишане, осъзнато дъвчене...), то тогава е добро желание и не е нужно да го подтискаме.
Искам да подчертая една често срещана особеност на нашата душевност ("психика") и мислене. При обсъждания с хора, решаващи дали да участват в лечебно-учебния (ми) курс, един от най-честите въпроси е приблизително: "Добре, ще участвам в курса, няма да приемам храна 15 дни, ще направя всичко както казваш, ще се излекувам... и после какво, ще трябва да се лишавам дори от ...пилешко?!?..." Това е типичен случай на мислене: приемаме сегашното положение (хранене, пиене, пушене, неподвижност и пр....) за изходно, нормално състояние и си мислим, че след нечуваното, но може би резултатно лечение, ще се върнем към същия или почти същия начин на живот и ...ще си бъдем здрави завинаги. И тогава подробните препоръки за изоставяне на млечните произведения, белия и пр. хляб, месо и всички известни в този форум неща, изглеждат "крайни". А както знаем, крайностите са опасни, дори вредни... Виждал съм няколко човека в доста тежки, дори опасни състояния след 1 или 2 пъти лечение при д-р Емилова. Резултат от същото мислене.
Изобщо, в най-широк смисъл, много е трудно да променим средата, но е лесно да променим себе си. Ако нямаме или упорито премахваме изкуствените, вътре в нас, невежествени пречки.
:Content_14: :Content_14: :Content_14:
Това е фундамента...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Търся решение
« Отговор #115 -: 21-12-2015, 12:48:26 »

papa64 Не си прочел добре постът ми въпреки че го цитираш. Месоядните като кучето не са животните с които трябва да сравняваме човека. И второ твоето куче дори не е диво а е домашно, това има огромно значение за неговото поведение. Искам да те попитам след като твоето куче хапва пръст и кора на дърво ти правиш ли го? Дали някой нормален човек би го правил защото домашният му любимец го прави?
             Аз не хапвам кора но от нея правя отвари за пиене,както и мазила за кожни проблеми.Колкото до пръста всичко под нея е полезно.Без пръст няма живот.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Търся решение
« Отговор #116 -: 13-05-2016, 18:43:02 »

Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.