Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20111 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #20 -: 12-12-2015, 19:23:53 »

При гъбичките и паразитите е малко по-различен въпроса. Малко.
Да, трябва да се изследват с оглед да се унищожат.
Но следва резонен въпрос: След като веднъж са ни налазили, кой ще им попречи да го направят пак?  ;)
Тоест , основна причина: пак същата -слаб организъм.
( колко често ми разказват вече за деца, каращи по 4-5 пъти ангина за една зима!При това - лекувани с мощни и скъпи антибиотици!)
Всичко е въпрос на баланс - малко гъбички не са проблем. ИЗлязат ли извън контрол - проблем.
Същото е и с паразитите.

Прочети тази тема, важна е:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2264.msg38711#msg38711
и особено текста с наклонения шрифт.
« Последна редакция: 12-12-2015, 19:28:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #21 -: 12-12-2015, 19:26:26 »

Логичния ми въпрос тогава е, защо тук във форума толкова се акцентира на прочиствания от паразити и гъби(има доста теми и за двете), ако както ти казваш, какъв е смисъла, като ще накацат пак? Та да ги махаме или да си ги държиме в организма? И лично, би ли ми предложил да си направя противопаразитна терапия или не? При положение, че нямам доказани с изследване такива(не съм правил).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #22 -: 12-12-2015, 19:39:31 »

Акцентира се , защото в тази цивилизация няма как да останем здрави.
( традиционно здравите китайци в момента в големите градове боледуват като за световно! Всеки втори- рак. Защото при тях цивилизацията и "благоденствието" настъпиха шоково, нямаха време да се напаснат. Организмът може да се нагоди и към отрова, стига да му се дава достатъчно постепенно.. )
 :-\  
Тоест Трябва по цял ден само с това да се занимаваме, а кой има време?
И след като не можем да докараме организмът сам да се справя, се налага да му помагаме. Кой повече, кой по-малко.. почти на всеки му се налага. :-[
Който успява без външни средства - шапка долу и поклон. ( както и поклон на предците му за силният ген )

Противопаразитно - ти и да искаш, няма да можеш да ги докажеш лесно  ;D , няма достоверна диагностика.
Затова прилагаме профилактично и регулярно.
Разбира се , който съзнава необходимостта.  
Някои казват, че било съвсем нормално да имаме паразити.
Може и да са прави, но аз лично не искам да заспивам с мисълта, че точно тогава отбор юнаци в мен се пробужда за пирует..  tooth
« Последна редакция: 12-12-2015, 19:51:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Търся решение
« Отговор #23 -: 12-12-2015, 20:39:15 »

Здравей, ако имаш свръхкандидоза, ще имаш кандида и в гърлото :).

Ноктите, поразени от гъбички, се лекуват с приемане на силиций - аз получих преди две години на единия нокът - с приемът на 10-15 пъти силиций, израстна нормален нокът и постепенно поразения участък с изрязването изчезна.

Болките в ставите при нормални изследвания е възможно да се дължат на натрупване на киселини, които тялото не може да изхвърли - поради стрес, лошо хранене... причини различни. Тук помагат Шуслеровите соли.

Като обобщение - липса на силиций, калций и други минерали :). От там и отслабения имунитет.
« Последна редакция: 12-12-2015, 20:40:52 от donna »
Активен

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #24 -: 12-12-2015, 21:07:11 »

Благодаря, Дона. Ще пробвам със силиции. Но как се приема? За това ми бяха предписали Орунгал, но се въздържам от прием, заради страничните ефекти. Колкото до кандида по гърлото, това тепърва трябва да се изключи.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #25 -: 12-12-2015, 22:19:12 »

за усвояване на калция и магнезия, освен силиций, трябва и бор, а всички елементи са дефицитни поради торенето и химията.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #26 -: 13-12-2015, 01:02:36 »

Колега Дюлгеров, предлагам да не се заяждаш - до сега целият форум е доброжелателен към теб, опитваме се в най-най-кратък изказ да си дадем предложенията...

Ето и малко за вирусите. Те попадат в устата и носа ни денонощно (!), прости си ги има навсякъде. Единственото важно за тях (във връзка с нашето здраве) е - като попаднат на нечие гърло/сливици, там имат ли прекрасни условия за живот и размножаване или не.
Прекрасните условия са боклуци, нахлули в клетките ни и в междуклетъчните пространства след продължително приемане на неподходящи храни, течности и газове, живот в неподходяща електрохимична, светлинна среда... Тогава нашият (и твоят) свещен организъм старателно се опитва и ги изхвърля - през кожа, урина, изпражнения, бял дроб, лигавици...(т.е. на гърлото, сливиците и др.)
Та точно тези боклуци създават поне две неща:
1. Непрекъснато на много места в тялото, почти едновременно, се развъждат непривично големи бройки чужди микроорганизми.
2. Наличието на боклуци затруднява и забавя действието на нормалните електрохимични процеси в органи и системи.

Следствие от 1. - имунната ни система постоянно работи в авариен режим или близък до него. Така тя хем отслабва, хем не може да съсредоточи големи ресурси срещу някой по-опасен (изброени от Бино).
Следствие от 2. - Забавеното действие на целия организъм намалява още повече възможностите на имунната система, довежда до по-ранно делене на клетки, т.е. - стареене.
В този смисъл, "лошите" микроорганизми не са лоши. Ако ги нямаше тях, ние с нашата безпределна глупост, лакомия, неудържим хедонизъм, приемане на желаното за действително, детско отношение към себе си и живота ни изобщо, щяхма да сме умрели и изчезнали като вид отдавна. Но, те се хранят с неща, които за нас са вредни и така ни спасяват. Е, като се хранят, се и изакват... и този химически състав не ни е подходящ също. Отделно имунната система отчаяно почва да ги бие, привлича се повече кръв, лимфа, вдига се температурата - за да убие вирусите и т.н. и т.н., прояви, които ние наричаме болест. А някои автори казват - път.
Следователно здраве ще имаме след достатъчно доброкачествено почистване на боклуците в тялото ни... Това включва и промяна на мисленето, дишането, пиенето, движението, храненето(дъвченето)...
Те така.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #27 -: 13-12-2015, 01:07:29 »

...
Пиенето на течности СЛЕД хранене, обаче, препоръчват да е даже мин. 1.5 часа след вегетарианско и 2 часа! след месно хапване.
:Content_14:
Разбира се, Бино. Храната не се обработва само 30 мин в стомаха...
Като знам и виждам всеки ден как се прилагат дори 30-те минути... Гледам поне нещо да има, отколкото нищо.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #28 -: 13-12-2015, 08:45:47 »

Вова, той не се заяжда Дюлгеров, но май обича да пита. И много по-добре ако пита , отколкото да не tooth  Усещам го , че е като нас - иска да си изяснява нещата. Което  определено си е много неблагодарно занимание
 tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Търся решение
« Отговор #29 -: 13-12-2015, 15:15:12 »

Здравей idulgerov,

аз съм приемала до сега немски силиций - най-много под формата на гел и сравнително рядко - на прах. И двата са от морски отлагания и се усвоява бавно. Мисля, че идентичен на този на прах, е диатомитът, който се продава в Интернет в България. Преди време попаднах на тази страница -

http://zdravnaakademia.blogspot.de/2014/11/blog-post_28.html

Мисля, че опитът на авторката и близките й на страницата по-долу не е преувеличен. Само знам, че е необходимо този вид силицй да се приема с Шуслерова сол 11, защото има много случаи на образуване на жлъчни камъни и отстраняване на жлъчки...И аз така го приемам. Старая се да се храня разнообразно и приемам и други минерали, защото знам, че изтегля бора от организма, а на мен ми се струва, че организмът губи не само него, а и други минерали.
Не съм сигурна дали се приема при язва и обострени гастрити :surpris_23:, за гела съм чела, че е противопоказен. Не бива да се вдишва, защото може да причини рак на белите дробове.

Наскоро попаднах в българския Интернет на водоразтворим силиций от оризови люспи. За съжаление не успях да намеря нито един отзив за него и в момента съм опитно зайче :). Недостатъкът му, освен високата му цена, е лимонената киселина, която дразни стомаха понякога.

http://shopthebest.eu/product/6535/fitne-naturalen-silitsiy-za-piene-na-prah-120-gr.html

И най-евтиният вариант, е овесената отвара, която се прави от овес с обвивката. Има много информация в Интернет за нея. Недостатъкът й е наличието на фитинова киселина, а от там и евентуална загуба на важни за тялото минерали. Има рецепти с накисването на зърното една нощ във вода.

Знам, че пресния жиловлек, приет по 2-3 листа на гладно, ако няма повишена киселинност на стомаха или запек, е много добро средство за лечението на гъбички. Пролетно и лятно време, когато съм имала възможност, съм го яла. Но въпреки това храната ни е бедна на силиций, откакто започнахме да ядем само бял хляб, и е необходимо периодично от някъде да си го набавяме. Лошото е, че всеки метод на набавяне си има и негативи :) :flower:


« Последна редакция: 13-12-2015, 15:26:57 от donna »
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #30 -: 13-12-2015, 15:49:46 »

Кремъкът е силициев камък. Потопен във вода отделя силициева киселина в малки количества, която е достатъчна за нуждите на организма. Разтваря шлаките и отложените соли. Може да е черен, но има и сиви, които съдържат магнезии или червеникъв, съдържащ и желязо. Ако не можете да си ги намерите в природата безплатно, в София се продават в Интергеоресурс, музеят Земятя и хората. Цената за един камък тижащ около 50г е 7лв. 
От около 6 месеца слагам във водата си кремък. Не мога да твърдя за положителните ефекти от приема му нищо конкретно, защото непрекъснато нещо променям в начина си на живот и не мога да изолирам само един елемент. Добавянето и на шунгит във водата спомага за обезпаразитяване.

А тук има още информация:
http://www.sibir.bg/blog/ninkaka/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=264201
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #31 -: 13-12-2015, 20:07:12 »

Бино и Дюлгеров,
Приемам всички разяснения и забележки и моля за извинение. Май не трябва да чета бързо и късно вечерта едновременно. :Confus_3:  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #32 -: 13-12-2015, 22:03:48 »

Ти пък, това са дреболии, за какво  да се извиняваш  :Cherries
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #33 -: 13-12-2015, 22:11:14 »

май от всичко написано досега излиза, че няма начин по оптимален за организма ни начин да си доставяме необходимите ни вещества, освен чрез самата храна.
явно нищо, което е в изолиран вид, колкото и на пръв поглед да  би следвало да е добро и да попълва липсите и да помага, на практика не го прави.
така че,  изводът е само един - да ядем органична, прясна храна от добра почва, необработвана с химикали.
а как точно ще я ядем и по колко, май, не е толкова определящо за здравето, в смисъл - ако се ползват естествени методи на обработка на храната.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #34 -: 14-12-2015, 22:49:53 »

 :Content_14: :Content_14:

Ако сме добре почистени, устремени напред и нагоре... и т.н., правилните количества биха си идвали подсъзнателно, без специални измервания, самонаблудение самоуправление и пр.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #35 -: 15-12-2015, 01:58:40 »

Вова, а откъде ще идват тия правилни количества, при положение, че липсват в самите растения поради всичкия боклук, с който ги ръсят?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #36 -: 15-12-2015, 09:14:47 »

Аз също имах синузит и то в тежка форма.Излекувах го след като спрях млечните продукти от всякакъв вид и род.А за изчистване на синусите може да се приложи прочистване с мед(има го тук в сайта),но меда да е по-слаб-например акациев.Правила съм го и е подходящо за случая.
Едно 5-7 дневно водно гладуване,последвано от подходящ хранителен режим ще излекува синузита.Слуз в организма се образува от млечните продукти,хляба,зърнените храни,картофите,банани.Тези храни трябва да се избягват,най-вече млечните.
Аз лично ако изпия и 100 грама прясно мляко на другия ден сутринта се събуждам със запушен нос.
Прясното мляко е с най-дълга молекула и се усвоява най-трудно.Сиренето и кашкавала са концентрати.Само киселото мляко може да е полезно,дотолкова,доколкото съдържа пробиотичните бактерии,полезни за червата,но пък те си се произвеждат сами в организма,така че млечните са само и единствено източник на слуз...
« Последна редакция: 15-12-2015, 09:23:33 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #37 -: 15-12-2015, 21:47:17 »

Тук,във форума е станало много интересно. :sorcerer - emotloader:
При всеки зададен въпрос първо се появява Вова и започва да обяснява на страдащия,че трябва да пие много вода и да дъвче всяко нещо 99 пъти. :pensif_29:
След това идва и Дона,която за всичко набеждава силиция,евентуално ако страдалеца има късмет-може и липсата на калций или магнезий. Решението-естествено...шуслерови соли. ;D
Искрена обяснява,че няма никакъв смисъл нито от лечение, нито от промяна в храненето защото и едното и другото са еднакво вредни в днешния химизиран свят,а бате Бино се опитва да балансира между различните гледни точки,белким страдалеца не се отчае съвсем от живота, горкия...
 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Търся решение
« Отговор #38 -: 16-12-2015, 00:12:03 »

Здравей,Дона.  :love_006 - emotloader:
Благодаря ти от все сърце за включването ти по моята тема.Купих си полски хвощ,бирена мая и диаспорал.В понеделник спрях да пия хапчета и започнах с тези три нови придобивки... :) Изглежда,че магнезия ми помогна доста за невралгията....Полският хвощ ще ми стане настолната билка.Досега не съм знаела,че след гладуване организма изпитва глад за минерали.Мислех,че глада е панацея,но се оказа,че е много важно и какво приемаш в останалото време...

Пак благодаря и ти пожелавам много,много здраве :flowers2:.


cherry, това е част от писмото, което си ми изпратила на 19.11.2014 г. Няма да цитирам и другото, в което пишеш, че използваш Шуслерови соли и мислиш, че помагат. Но, да се изказваш така за човек, който ти е помогнал в труден момент, мисля че е некрасиво. Дори и да е на шега. Още повече сама си достигнала до извода, че наистина тези минерали са необходими за човешкия организъм. А може вече да си на коренно различно мнение, не знам :surpris_23:.

Съветите, които даваме тук, са към хора, които са опитали всичко друго и този форум понякога им е едва ли не последна надежда. Както се казва в една българска поговорка - Не питай старило, питай патило.
Пътят, по който вървят в момента много хора, аз, а и някои хора от този форум, сме го извървяли и вече се връщаме обратно. Не виждам нищо лошо да се повтаря едно и също нещо, не всички имат възможност да изчетат всичко написано тук. Последния пост, съвсем искрено ти го казвам, написах умишлено много подробно, с цел да дам необходимата информация на тези, които имат нужда, а не само на idulgerov, която ми е коствала много години труд и страдания и да не се включвам повече точно поради тази причина, която и ти си забелязала - периодично повтаряне на едно и също нещо. Затова можеш да бъдеш абсолютно спокойна, че Дона повече няма да се включва и да набеждава за всичко силиция, калция и магнезия или пък да рекламира постоянно Шуслеровите соли  :).
Та, отбора намалява с един човек :).

« Последна редакция: 16-12-2015, 00:19:31 от donna »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #39 -: 16-12-2015, 00:54:22 »

Вова, а откъде ще идват тия правилни количества, при положение, че липсват в самите растения поради всичкия боклук, с който ги ръсят?

Искре, за мен почти не идват... Не осъществих намерения та си да заживея в малко селище без промишленост наоколо, с голям двор и близо до ...море.
Старая се да срещам селски и дворни продукти.
Всяка година провеждам по едно 15-20 дневно въздържане от храна...
Те така. ;)  :flower:

Чери, мнозина не са и чували, все още, как да дъвчат, какво, колко и каква вода и пр. и пр.... Повтарянето или неповтарянето на някакви препоръки, практики, насоки... прави ли ги по-малко или повече ценни, истински? Просто подсещам поредния попитал... Тук е форум, т.е., горе-долу - обсъждалня. Обсъждаме решаване на здравословни неща. И да, на физическо ниво тези препоръки са верни работят, само не се познават много-много, или пък не се следват... Просто е. Както е просто и замърсяването ни - причиняваме си го по едни и същи, повтарящи се безброй пъти, но познати, известни причини...
А презрително-подигравателните забележки едва ли носят светлина във фору- ...пардон, в тунела.
« Последна редакция: 16-12-2015, 01:02:34 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.