Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20114 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #80 -: 18-12-2015, 23:47:33 »

Досега никъде не съм срещал някой да  е направил сравнителен анализ м-у органични и неорганични минерали.  :-\ Какъв процент от едните и какъв от другите се усвоява от човека. Да не говорим, че те са винаги в някакви комбинации с други елементи, както и в различни форми.. това е сложна материя, жива химия , при това - за тесни специалисти!

Но "здравият разум" говори точно  в посоката , в която писа и Сочи. Може да не се усвояват най-оптимално, може би напрягат някак организма, но в някаква степен неорганичните минерали вършат работа.
Един натуропат "от световна величина" :) ( Пааво Айрола) беше разказал, как жителите на Хунза пиели силно минерална вода ( направо тъмна) , която се стичала по скалите и обирала всякакви минерали и микроелементи и затова Хунза били много здрави. Не знам, не съм бил там  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Търся решение
« Отговор #81 -: 19-12-2015, 01:29:21 »

Сочи, сигурна ли си че дивите животни ближат сол, аз не съм. В книгата без автор също изказват съмнения за това. Но дори и да ближат, тревопасните не са мярка за сравнение с човека нито плодоядните прилепи. Животните които трябва да наблюдаваме когато говорим за хранене са само и единствено антропоморфните маймуни а те не ближат сол, дори не пият и една капка вода през целият си живот. Бате Бино с удоволствие бих ти звъннал но ти нямам телефона
                 Моето куче  понякога  ближе пръста и я хапва ,също кора на дърво.За мен това е че му е нужно след като го прави.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #82 -: 19-12-2015, 11:33:20 »

fruttariano, разбирам идеализма ти,но нали се сещаш,че днешните храни вече са доста бедни откъм нутриенти. Да не говорим,че са и химизирани на всичко отгоре.Затова естествените добавки са желателни.Единствения начин е да си произвеждаш сам храната,която консумираш.
Но колко хора могат да си позволят това?
А за слузта съм съгласна.Същите са вижданията и на Арнолд Ернст написал книгата "Целебна система-безслизеста диета".Там той застъпва тезата,че слузта в организма е виновник за повечето болести.
Но тъй като имам опит със синузита споделям,че при отказа ми от млечните продукти слузта напълно изчезна(респективно синузита).
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #83 -: 19-12-2015, 12:48:07 »

cherry това че почвата е изтощена от химии и по-бедна на нутриенти не означава че човека може да превръща неорганичните минерали в органични, ако искаш да взимаш добавки единствените които ще ти вършат работа са органичните, синтетичните витамини и неорганичните соли само ще ти навредят.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #84 -: 19-12-2015, 13:17:05 »

Бате Бино първо пишеш да спрем защото не било интересно за другите а виждам че ти самият не спираш. Щом искаш ще продължим няма проблем. Синтетични витамини и неорганични соли съм ги сложил заедно защото ефектът и от двете е един и същ - вреда за организма. Казваш че никой не е правил сравнителен анализ между органични и неорганични соли и че било сложна материя. Дали е сложна материя за учените незнам но че има такива анализи и е писано е факт. Пак ти повтарям книгата на Норман Уокър Водата и вашето здраве, там се говори по темата. Със сигурност има и други книги по темата. Ако цитираният от теб натуропат наистина е казал че Хунза са дълголетници само и единствено благодарение на тази мътна вода значи не е авторитет. Факторите определящи дълголетието винаги са няколко никога само един. Това е все едно бай Иван който казва аз съм столетник и пуша цигари. Той не е станал столетник благодарение а въпреки цигарите. За дълголетието има различни фактори някои от които са Гени, чист въздух, начин на хранене, движение, липса на стрес, климатични условия, приятна среда тоест весел живот с приятни хора и т.н. Не е сериозно да кажем че е еди кой си отделен индивид или цял народ е дълголетник само заради един единствен факт. Въобще това с хунза беше такъв пример че незнам да се смея ли или да плача. Ти не можа да отговориш на най-важните въпроси затова ти ги повтарям тук задай ги на Семенова дано поне тя да може да отговори. И най важният въпрос, след като си ходил два пъти при Семенова пита ли я дали човешкият организъм е в състояние да превръща и други неорганични минерали в органични или това важи само за силиция? Ако не може да превръща другите минерали защо е така? Това ще е доста интересен казус как превръща само силиция а другите не може. Ако можем да превръщаме всички неорганични минерали в органични това означава че можем да се храним с почва и така директно да си набавяме минералите от пръстта вместо да чакаме растенията да ги превръщат в органични. Ако почвата, глината или друго полезно изкопаемо беше полезно за нас природата щеше да ни го подскаже, със мирис и вкус. Не вярвам на някой човек да му харесва поглъщането на почва или полезно изкопаемо. Животните оцеляват като използват само собствените си инстинкти, не четат книги. Въпреки неправилният начин на живот човека все още не е изгубил собствените си инстинкти, доказателство за това е, че плодовете продължават да ни привличат с мирис и вкус така както нищо друго. Силицият е минерал, няма причина поради която да си набавяме който и да било минерал от нехранителен източник.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #85 -: 19-12-2015, 13:23:03 »

papa64 Не си прочел добре постът ми въпреки че го цитираш. Месоядните като кучето не са животните с които трябва да сравняваме човека. И второ твоето куче дори не е диво а е домашно, това има огромно значение за неговото поведение. Искам да те попитам след като твоето куче хапва пръст и кора на дърво ти правиш ли го? Дали някой нормален човек би го правил защото домашният му любимец го прави?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #86 -: 19-12-2015, 14:44:47 »

Фрутариано, не внимаваш  :pensif_29: Преди да си публикуваш поста, моя вече го бях изтрил. Хвърляй по едно око :)

След като са факт изследванията и сравнителните анализи (  органични-неорганични минерали) , моля предостави ги. Очаквам таблици с числа и проценти, защото другото не е анализ, дето с едно изречение се споменава кои са по-добрите .
( за това е писано на 100 места, не само при Уокър , но само е писано , без да има сравнителен анализ)  
Само да не е пак от някое изследване без автори  tooth tooth
Внимавай със смеховете си ( по моите примери ) , защото ако си решил да се смееш, първо трябва да почнеш от твоята "книга без автор"   tooth tooth

За гладуването в твоята "книга" са написани колосални глупости от неграмотни хора! Те вероятно и затова не са си сложили имената, да не им се смеят..  tooth tooth  
(Той и ВОВ , Чери и другите , от възпитание си мълчат, да не влизат в поредната безплодна дискусия ..)
 
В Русия са защитени ДЕСЕТКИ професорски и кандидатски дисертации на тема лечебно гладуване! Огромен практичен опит!  Всяка година се провеждат конференции, научни форуми, на които стотици медици , работещи в клиники по гладуване предоставят резултатите от тази методика. Този метод се преподава и за следдипломна квалификация на лекари! Има го и в учебниците  на студентите в медицинските вузове!  
Ето ти тук да четеш , ако не знаеш руски, намери си някой да ти превежда
(Ама първо прочети , преди да се ежиш  tooth )
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.0
(Май си изненадан, че съществува  и такава област в холистичната медицина :) )
Да не ставаш и ти покрай тях за смях .. някакви анонимни шматароци ( а може и да са зевзеци , а също и индианци  tooth )  нямали работа и взели да пишат фантасмагории  за наивници   tooth И понеже умишлено са вкарани научни жаргони,  и простодушните хорица , които не са запознати , като видят сложна терминология , вярват ли вярват..
Нали искаш наука? Сядай и чети тогава :)   Щото нито Уокър, нито Брег са лекари, и въпреки че са прекрасни лечители, нямат нито една научна публикация, а само популярни книжки. Та за такива като теб, дето признават само науката - дал съм безценна информация!

А пък във форума за гладуване ( golodanie.su ) , дето е събран колосален 20 годишен опит и има хиляди примери за  излекувани "неизлечимо болни" , ако им кажеш тая глупост, сигурно ще изпаднат в масов делириум от смях и ще те потърсят да те почерпят за емоциите , които им доставяш  tooth tooth Сигурно така няма да са се смяли от години ..

Ама да не вземеш сега да се оправдаваш - "ама аз ви дадох книгата за да проверявате"  tooth
След като е публикувана в твои постове, значи ти заставаш зад нея :)
И аз ти давам насоки ( Семенова напр. ) да проверяваш, ама на теб май не ти се занимава, искаш все наготово някой да ти го поднесе. Нямам против, но по цял ден не мога да стоя тука и да копирам линкове и препратки  tooth Ще се изгърбя, а вече имам май и остеохондроза и ще идвам при теб да ме оправяш  :pensif_29:
« Последна редакция: 19-12-2015, 15:44:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #87 -: 19-12-2015, 20:09:34 »

Фрути, интуицията ми подсказва, че имаш добри попадения и доводи за минералите, животинската интуиция, за това, че масите постоянно са лъгани, заради финансови интереси, а за маймуните не съм знаела, че не пият вода, но като се замисля, не звучи невероятно, защото от ядене на толкова плодове, как и да им се прииска вода.
Озадачи ме, обаче друго нещо- това, че при бърз преглед на книгата, прочетох това....

"5) Флората се състои от само ябълкови дървета получени от засаждане на семена. " :surpris_22:

...и като си помисля, че има толкова плодчета, привличайки ме с мирис и вкус се натъжавам, че колкото и да са полезни ябълките, би се чувствала голяма плодова празнина. :Cherries :Appetit_4: :Content_22: :peperudi: :love_028:
Не съм прочела още книгата, и ако има неща, които обясняват тези неща, ясно е- не съм разбрала и ме извини ме невежеството.
Точно затова е и моят въпрос към теб- какво е твоето мнение за моноябълкоядството?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #88 -: 19-12-2015, 20:38:06 »

Мнението ми за моноябълкоядството е че дори и да е вярно това което го пише в книгата то в градски условия е труднопостижимо ако не и немислимо. Колкото повече време е минало от откъсването на плода толкова повече хранителни вещества е загубил той. Плодовете в магазините и пазарите са на дни, седмици, или месеци. В идеалният вариант трябва да се храним с току що откъснати плодове ако имаме собствена земя. Аз се храня основно с ябълки през есента зимата и началото на пролетта плюс краставици, домати, чушки авокадо, банани, това са ми основните плодове есента и зимата. . През лятото приоритет са ми сезонните плодове (череши, ягоди, кайсии, праскови, пъпеш, диня и т.н) защото ябълките през лятото са най-стари от есента когато ги берат е минало много време.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #89 -: 19-12-2015, 20:51:09 »

Благодаря!
Опитай и райската ябълка, сега като поомекнат, са наистина райски плодове.

Това важи за единия сорт- стипчивия, а другите се хрупат и твърди, предполагам знаете.
« Последна редакция: 19-12-2015, 21:00:22 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #90 -: 19-12-2015, 20:59:51 »

Да и тях ги ям, забравих да ги спомена
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Търся решение
« Отговор #91 -: 19-12-2015, 21:15:32 »

Бихте ли ми синтезирали, какъв е основният спор, че нещо ми се губи между постовете?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #92 -: 19-12-2015, 21:26:33 »

Бате Бино и Фрутириано, вкарахте ме във филм. Във вашия спор, до тук не се ражда истина. Съгласен съм за две неща. Първо, че човек не е устроен да гладува. Може би това се налага напоследък, защото сме се отровили от боклуци. Сега живеем за да ядем, а не обратното. И ядем хормони, пестициди, консерванти, антибиотици и бои. Баба ми е на 90 г.и досега не е гладувала и ден. Но от друга страна, понеже се храним със споменатите боклуци, явно трябва да се чистим от тях, което допреди 40-50 г. не се е налагало. Другото е да се храним само с ябълки. Също абсурдно. Най-добрата храна е тази която вирее на 500 км. от мястото къдео живеете. Не съм го установил аз, но го подкрепям. И другата теза, пак според мен вярна ,е да се храним сезонно. Т.е. каквото сезона предлага в прясно състояние. Относно ядене на глина, хума, камъни и прочие, не съм чул и чел някой през изминалите хилядолетия да се е хранил с това. Прочетох тук и че минерална вода на трябва да се пие, но пак от древен Рим още хората са ходели на балнеолечение, с вътрешно и външно приемане на минерална вода. И накрая съм сигурен в едно. Битието определя съзнанието, оттам и мислите, оттам и здравето. И за последно давам един пример. Един англичанин бизнесмен преди 10 г. фалира, взима си малкото пари, които са му останали, около 2 млн. паунда и си купува малък остров и заживява там сам. След тези 10г. казва. Преди тежах 90кг., сега 74. Имах 10 хронични заболявания- кръвно, диабет, холестерол и прочие. Сега нямам и помен от тях. Живея на острова, всичко си приготвям сам от плодовете на острова, от рибата в океана и от моята зеленчукова градина. Движа се по цял ден. Всичките ми болести изчезнаха.
« Последна редакция: 19-12-2015, 21:43:25 от idulgerov »
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Търся решение
« Отговор #93 -: 19-12-2015, 21:29:49 »

Усвоява ли се от организма неорганичния силиций е въпросът.  :Confus_3:
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #94 -: 19-12-2015, 21:38:04 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:Дюлгеров!
Само когато разберем, че съзнанието определя битието, а не обратното- ще сме стъпили по Пътя.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #95 -: 19-12-2015, 21:54:31 »

Добре, Мия, давам пример. Ти живееш в България. Работиш като роб за някого, получаваш 500 лв. Бориш се за оцеляване. Около теб се движи зомбиран народ. Личния ти живот също е отишъл на кино. С две думи си нещастна. Зомбират те медиите. Това е битието ти. Какво ще бъде съзнанието ти? Това беше просто пример. Ако съзнанието ти на духовно извисен човек със всичките му дободетели те постави пак в тези условия, как ще промениш битието си? Което трябва да се случи според твоето виждане.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #96 -: 19-12-2015, 21:55:45 »

Не ми харесва насоката на разговора и това, че глада е метод за лечение на болни хора.
Глада е заложен още в будистката религия, която е на повече от 5 хиляди години.Това е метод за духовно извисяване. Исус Христос е гладувал 40 дни, а не е постил с неживотински храни, което църквата удобно е променила с времето. Постене(глад) има и в мюсюлманската религия.Чрез гладуване се постига и слънцеядството- за него Петър Дънов казва,че е бъдещето на човечеството.
Така,че моля,моля...по-умерено с коментарите за непознатата материя...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #97 -: 19-12-2015, 22:05:39 »

Даже не дадох добър пример. Ако си се родила и живяла в Бъкингамския дворец и ако си се родила и израсла в дом за изоставени деца, в двата случая съзнанието ти трябва да бъде еднакво. Дали?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #98 -: 19-12-2015, 22:07:20 »

Фрутариано, ти си поредният съфорумец, който като не може да обори по същество, почва да си го изкарва на личността, че и да обижда! При това - сочно  tooth  Като малко дете, което като не може да се защити с думи, почва да храчи по другарчетата си. (Нормално  за инфантилен човек, какъвто се оказа , че си. Ще извиняваш. ) Аз да съм те обиждал и коментирал личността ти ?
 Коментирам ти глупостите , щот си нямам работа и аз .. tooth Още от вторият ти пост те усетих , че освен да лалаш , друго съществено няма да кажеш. Ама да ме пита някой защо си губя времето с теб.  :Confus_3:

"дори виждам че си писал че Уокър не бил лекар. Всеки който е чел книгите на Уокър знае че той е лекар. Имал е кабинет и е правил хидроколонтерапия. Уокър познава до последният детайл човешката анатомия и я описва по много лесносмилаем начин в книгите си. Освен това Уокър е и изобретател, той измисля първата сокоизстисквачка която и до ден днешен носи неговото име NORWALK JUICER и е най-добрата в света, струва няколко хиляди долара. Уокър е легенда пред него Семенова е като Кубрат Пулев срещу Кличко, губи с нокаут. Нормалният човек на твое място не би реагирал така като теб по Бай Ганьовски сипейки хули.
"

Човече малко, аз знам какво говоря, за разлика от теб  ;)
Ето ти биографията на Норман Уокър , очаквам с нетърпение да  ми  цитираш  кога е завършил медицина и в кой колеж. (За сокоизтисквачката му  не съм спорил  tooth )
https://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Several of Walker's books mention him having a DSc degree and the title page of his book Colon Health even mentions him as having a PhD, as well. However, no mention is made as to where and when he actually earned or was awarded these academic titles.

А ако съм прав, може и да ми се извиниш ако искаш :)
 
Явно не познаваш американците.. те все ще си припишат някаква заслуга , която нямат :) Че Уокър бил лекар, че Брег бил живял 95г, че били кацали на луната..
« Последна редакция: 19-12-2015, 22:35:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #99 -: 19-12-2015, 22:11:08 »

Добре, Мия, давам пример. Ти живееш в България. Работиш като роб за някого, получаваш 500 лв. Бориш се за оцеляване. Около теб се движи зомбиран народ. Личния ти живот също е отишъл на кино. С две думи си нещастна. Зомбират те медиите. Това е битието ти. Какво ще бъде съзнанието ти? Това беше просто пример. Ако съзнанието ти на духовно извисен човек със всичките му дободетели те постави пак в тези условия, как ще промениш битието си? Което трябва да се случи според твоето виждане.

Тема за дълбоки размишления. Но за по-пряко, когато откриеш себе си и най-важното- обикнеш себе си, но не животинското(материално себе), а духовното себе, тогава в каквито и условия и да попаднеш, мисията ти ще бъде само една- да споделяш и помагаш.

пп. Тези, родените в Бъкингамския дворец не мисля, че са за завиждане.
« Последна редакция: 19-12-2015, 22:17:10 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.349 секунди с 24 запитвания.