Даже според някои изследователи ( напр. Марк Яковлевич Жолондз ) тази работа се върши не от имунната система , а от друга по-висша система в организма, която той нарича "система за естествен отбор". Тук вече става интересно -
по какъв критерий тази система преценява кого да унищожава и кого не? Той твърди , че критерият е
мнозинството клетки. ( логично
)
Ако те са здрави , те са БАЗА, която тази "система за естествен отбор" взема за еталон.
Оттук изводът : Колкото повече болни ( мутирали ) клетки има в един организъм ( заради ,най-общо, нездравословен начин на живот) , толкова по-трудно тази система си върши работата , защото след като
доминират болните, то как тогава ще се извършва този естествен отбор? Посоката вече е сменена от болните ( мутиралите ) клетки , които доминират. И оздравяването става все по-невъзможно.
Това прекрасно обяснява как когато се натрупат болести, излекуването става почти невъзможно. Става все по-лошо и по-лошо. Тоест , доказва се за пореден път теорията за различните фази на болестите
( от малките към големите симптоми) - теория , описана още от Аюрведа, "доказана" отново впоследствие от д-р Рекевег ( баща на хомотоксикологията) и споделяна от всички натуропати.
Същата теория на д-р Жолондз ( за системата за естествен отбор) обяснява дори и рака!
Той се развива в тяло, в което преобладават болните, мутирали клетки. И затова на организмът е трудно сам да се пребори, защото така преценява системата за естествен отбор - след като всичко тук е мутанти, токсин и шлака , защо да се боря с рака? Още повече , ракът поразява най-вече в късна възраст, когато 70 % от клетките са мъртви.
Това съвпада и с гореспоменатата теория за различните фази на болестите - според нея, ракът е последната фаза от интоксикирането на организма.
И обратното - колкото по-здравословно живее човек , толкова повече са здравите му клетки, които задават
базата, еталона, по който работи тази система за естествен отбор. И тогава тя работи надеждно.
Като ,вече сме го говорили , - за тези здрави клетки е важна не само храната , а и движението и емоциите и стреса , и нравствеността.
Доказва го племето хунза - там ракът е непознат.
На международния конгрес за ракови заболявания в Париж, проведен през август 1977 г., експерти обявиха, че пълното отсъствие на рак се наблюдава само при народа хунзи.
http://bit.ly/1TO62hyТака че , с мутациите вече знаем как да се борим
( И тук Миа е права - хранене + ..+...+..+)
Обаче генетичните болести са вече друго.
Доколкото съм ги учил, те всички са вродени.
Може да се проявят на 40 годишна възраст ( има такава болест) , но винаги са вродени.
Та, Миа, очаквам да ни зарадваш, че при теб е било обикновенна мутация , а не генетична болест