Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Протеини  (Прочетена 9259 пъти)

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Протеини
« -: 10-01-2016, 16:32:11 »

Здравейте!
Всички знаем, че протеините са от жизненоважно зачение за човешкият организъм, но аз имам проблем с тяхното усвояване и имам въпрос към вас:
Кои са храните с най-ниско съдържание или без съдържание на протеин?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #1 -: 10-01-2016, 18:19:57 »

Миа, дай да тръгнем отпред назад :)
Че много често се касае за погрешни диагнози, които отприщват дълги дискусии , и в един момент се оказва, че всичко е било напразно. Защото или някой недоразбрал нещо, или пък си внушил нещо друго.. :)
Въпросът ми към теб е : КОЙ и КАК установи, че имаш проблем с усвояването на белтъчините.
Обърни внимание на думата УСВОЯВАНЕ . ( Има разлика между "смилане" и "усвояване"  ;) )  
« Последна редакция: 10-01-2016, 18:21:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #2 -: 10-01-2016, 18:32:40 »

Миа, дай да тръгнем отпред назад :)
Че много често се касае за погрешни диагнози, които отприщват дълги дискусии , и в един момент се оказва, че всичко е било напразно. Защото или някой недоразбрал нещо, или пък си внушил нещо друго.. :)
Въпросът ми към теб е : КОЙ и КАК установи, че имаш проблем с усвояването на белтъчините.
Обърни внимание на думата УСВОЯВАНЕ . ( Има разлика между "смилане" и "усвояване"  ;)


Направих си генетични изследвания.
Ако някой разбира от генетика, мога да цитирам резултатите.
« Последна редакция: 10-01-2016, 18:35:57 от Mia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #3 -: 10-01-2016, 18:56:53 »

Дай да ги видим, ще ги проучим. Темата е интересна. Но няма общо с генетиката , генетиката се занимава със съвсем други патологии. И да има неусвояване , това е в областта на гастроентерологията  и ендокринологията ( черния дроб е най-голямата ендокринна жлеза)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #4 -: 10-01-2016, 19:15:16 »

Дай да ги видим, ще ги проучим. Темата е интересна. Но няма общо с генетиката , генетиката се занимава със съвсем други патологии. И да има неусвояване , това е в областта на гастроентерологията  и ендокринологията ( черния дроб е най-голямата ендокринна жлеза)

Имам няколко генни мутации и няколко полумутации.
Ето част от изследванията с две пълни мутации.

SNP        Gene     Variation   Result   Call
RS4680     COMT        V158M      +l+       A
RS4633    COMT         H62H        +l+       T
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #5 -: 10-01-2016, 19:50:06 »

Миа, какво те накара да си направиш точно тези изследвания?
Някакви симптоми ли си имала?
Попрочетох, тези  генни мутации са отговорни за редица лоши патологии, които ти едва ли имаш.
По принцип е изключително сложно да се докаже, че някаква дребна патология ( различна от явните ген. болести, които не можеш да сбъркаш, като напр. Даун )  се дължи именно на генетична мутация. Както и обратното - че  точно мутацията  е отговорна за някакво смущение, за което би могло да има още сто причини.
Ясно е  че нито тук , нито в който и да било друг форум, някой е наясно  с генетичните мутации. Това е супер специфична материя , която дори  ВСИЧКИ лекари  със специалност , различна от "генетика" , не разбират.

Мисълта ми беше , че ако поводът за тези изследвания е бил подуване на корем, газове ,запек и други "банални" състояния,   дали откритите  после  мутации,  са причината  за твоите симптоми?  
Мутации всякакви се появяват  в нашите тела. Една от функциите на имунната система е именно ликвидирането на мутиралите клетки. Възможно е  да има мутации, които  да са съвсем безобидни на практика.  
Според мен само генетик може да тълкува тези тестове.    

Но няма как да няма никакво усвояване на белтъци, иначе човек не може да живее, мозъкът не може да работи без аминокиселини.
« Последна редакция: 10-01-2016, 19:56:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #6 -: 10-01-2016, 19:54:47 »


Според мен само генетик може да тълкува тези тестове.    

Да, обикновени лекари не могат да тълкуват тези тестове.
Бях насочена от специалисти да си направя тези изслевания, тъй-като никакво здравословно хранене не можа да повлияе върху болките по ставите и костите, които имах. Дори напротив, въпреки че здравословното хранене успя да повлияе върху по-голяма част от медицинските ми изследвания, болките се усилиха дори.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #7 -: 10-01-2016, 20:06:42 »

Зарежи го здравословното хранене, то не е панацея , особено пък да получиш БЪРЗИ резултати при по-сериозна патология.  
Важното е  да се разбере какъв процес върви, който да се изявява с конкретните симптоми.
Останалите класически изследвания направи ли си ? Термовизуална диагностика направи ли? Тя може да види ако някъде има огнище. Имаше и някакъв Т.нуклеарен протеин ( ако не се лъжа) , чрез който установяват  автоимунни процеси ( които са възможни при такива болки. Такъв е ревматизмът например)  
Такива болки  имат много хора и това няма нищо общо с генни мутации.
Ето , виждаш  ли , работата отива към "без връзка на мутациите с усвояване на белтъците" :)
Но така и така ги имаш резултатите , направи един консулт с генетик, аз залагам, че няма да има нищо сериозно предвид тези мутации.  :whistling2 - emotloader:
Болките са от друго. А това , че медиците не са успели да го познаят, не значи , че за това са виновни гените :)
( чудят се те какво да обвинят ,когато не успеят да намерят причината. Ако се окаже , че гените не са проблем, следващата им стъпка е .. на психиатър  tooth )
« Последна редакция: 10-01-2016, 20:15:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #8 -: 10-01-2016, 20:16:05 »

Зарежи го здравословното хранене, то не е панацея , особено пък да получиш БЪРЗИ резултати при по-сериозна патология. 
Важното е  да се разбере какъв процес върви, който да се изявява с конкретните симптоми.
Останалите класически изследвания направи ли си ? Термовизуална диагностика направи ли? Тя може да види ако някъде има огнище. Имаше и някакъв Т.нуклеарен протеин ( ако не се лъжа) , чрез който установяват  автоимунни процеси ( които са възможни при такива болки. Такъв е ревматизмът например) 
Такива болки  имат много хора и това няма нищо общо с генни мутации.
Ето , виждаш  ли , работата отива към "без връзка на мутациите с усвояване на белтъците" :)
Но така и така ги имаш резултатите , направи един консулт с генетик, аз залагам, че няма да има нищо сериозно предвид тези мутации. Болките са от друго. А това , че медиците не са успели да го познаят, не значи , че за това са виновни гените :)
( чудят се те какво да обвинят ,когато не успеят да намерят причината. Ако се окаже , че гените не са проблем, следващата им стъпка е .. на психиатър  tooth )

Все пак гените не трябва да се подценяват, а дори напротив - трябва да се приемат много насериозно, защото всички тайни се крият в нашето ДНК.  :Confus_3: tooth  :Content_14:

"Около 80% от редките заболявания са с доказан генетичен произход, като засягат един или няколко гена или хромозомни аномалии. Те могат да са унаследени или да са в резултат на de novo генна мутация или хромозомна аномалия. Това се наблюдава при 3% до 4% от новородените. Други редки болести се развиват в резултат на инфекции (бактерии или вируси) или алергии, или се дължат на дегенеративни, пролиферативни или тератогенични (химически, радиационни и др.) причини. Някои редки болести се причиняват от комбинираното действие на генетични фактори и фактори на околната среда. За повечето редки заболявания етиологичният механизъм е все още непознат поради липсата на изследвания в тази област, чрез които да се разкрие патофизиологията на болестта.

Редките болести създават проблем за медицинските специалисти, за самите пациенти и техните семейства, за обществото като цяло и за здравната система на всяка страна. За всички засегнати групи проблемите са от едно естество и могат да бъдат обобщени в следните три категории:
· недостатъчно информация;
· закъснение в поставянето на диагнозата;
· липса на лечение."
« Последна редакция: 10-01-2016, 20:28:29 от Mia »
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Протеини
« Отговор #9 -: 10-01-2016, 20:37:12 »

ДНК молекулата синтезира белтък. Чела съм за случай с невъзможност именно за синтеза му. Това е мутация при която от белтъчна форма на живот клетката се превръща в кристална. Още преди доста години Вадим Зеланд пишеше за това. В момента се правят проучвания и от квантови физици и от Вълновата генетика. Намирала съм такава информация в някой научни доклади преди време. 

Миа, ако просто си претърпяла еволюционна трансформация, всичко е наред. Но ако проблемът е в друго, не знам. Доколкото знам с най-ниско съдържание на протеин са плодовете или поне част от тях, много е важен силицият за правилното функциониране на подобен род клетъчна структура.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #10 -: 10-01-2016, 21:09:24 »

ДНК молекулата синтезира белтък. Чела съм за случай с невъзможност именно за синтеза му. Това е мутация при която от белтъчна форма на живот клетката се превръща в кристална. Още преди доста години Вадим Зеланд пишеше за това. В момента се правят проучвания и от квантови физици и от Вълновата генетика. Намирала съм такава информация в някой научни доклади преди време. 

Миа, ако просто си претърпяла еволюционна трансформация, всичко е наред. Но ако проблемът е в друго, не знам. Доколкото знам с най-ниско съдържание на протеин са плодовете или поне част от тях, много е важен силицият за правилното функциониране на подобен род клетъчна структура.
Здравей, Сочи!
Четох, че ние се раждаме с тези гени и ако евентуално имаме някакви мутации, те са ни заложени по рождение.
Нашето съзнание може да еволюира, но не знам дали гените ни могат да се променят по време на живота ни и да еволюират или да се трансформират...
Лошото е, че нямам само една мутация и проблемът не е само с протеините, а и със сулфатите, сярата. Т.е. не е препоръчително да консумирам и храни, богати на сяра... :surpris_23:
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Протеини
« Отговор #11 -: 10-01-2016, 21:34:50 »

Миличка, ако ти е от полза пак ще дам препратка към интервюто със Зинаида Баранова. Тя е имено такъв случай, добре обследван - http://www.otkrovenia-bg.info/articles.php?lng=bg&pg=819
Този вид структура на клетките всъщност не провеждат електричен ток (сяра, йод). Различават се по разтворимостта си във вода.

Съзнанието е основното определящо вида на материята, промяната в съзнанието води до промени в материята. И това е научно доказано. Но се случва само ако в т.н. отпадъчна ДНК има код за това. Всички ние като човечество съдържаме невероятно много неактивни гени, които само при определени условия започват да се активират и разгръщат възможностите си. Именно съзнанието е катализатор за тези процеси.

С риск да стана досадна пак ще кажа - квантовата физика и вълновата генетика дават много отговори. Истината е че хората с подобна мутация не се нуждаят от физическа храна. В крайна сметка тя ни дава едва 20% от необходимата ни енергия за живот. Всички остали % са от енергиен обмен с Космоса и Земята. Това НЕ е съвет да спреш да се храниш.

Дано по-скоро намериш начин за нормален живот в собствените ти нови условия. Явно наистина нещо съществено си променила във възприятията и съсЗНАНИЕТО си.  :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 10-01-2016, 21:39:53 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #12 -: 10-01-2016, 22:08:22 »

Пак изви разговора към "общите приказки" :)
Белтъкът на ДНКто какво общо има с белтъкът от сиренето?
 Ти, Миа , нямаше ли предвид точно тези белтъци, от храната, като пишеш "неусвояване на белтъците" ?
Нещата са понятни:
1. Установете какво точно се случва , че да болят стави и кости.
2. Установете при генетик дали тези "мутации" са фатални. И дали имат нещо общо със симтомите ти.
Другото е вече "приказки за под асмата " :)  

Генетичните болести са много редки. И най-често - унаследени. Къде отидохме първо при тях..
Има една хубава мисъл:
"Като чуеш тропот на копита, представяй си коне , а не зебри" :)
« Последна редакция: 10-01-2016, 22:11:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #13 -: 10-01-2016, 22:23:11 »

Миличка, ако ти е от полза пак ще дам препратка към интервюто със Зинаида Баранова. Тя е имено такъв случай, добре обследван - http://www.otkrovenia-bg.info/articles.php?lng=bg&pg=819
Този вид структура на клетките всъщност не провеждат електричен ток (сяра, йод). Различават се по разтворимостта си във вода.

Съзнанието е основното определящо вида на материята, промяната в съзнанието води до промени в материята. И това е научно доказано. Но се случва само ако в т.н. отпадъчна ДНК има код за това. Всички ние като човечество съдържаме невероятно много неактивни гени, които само при определени условия започват да се активират и разгръщат възможностите си. Именно съзнанието е катализатор за тези процеси.

С риск да стана досадна пак ще кажа - квантовата физика и вълновата генетика дават много отговори. Истината е че хората с подобна мутация не се нуждаят от физическа храна. В крайна сметка тя ни дава едва 20% от необходимата ни енергия за живот. Всички остали % са от енергиен обмен с Космоса и Земята. Това НЕ е съвет да спреш да се храниш.

Дано по-скоро намериш начин за нормален живот в собствените ти нови условия. Явно наистина нещо съществено си променила във възприятията и съсЗНАНИЕТО си.  :love_006 - emotloader:
Благодаря за препоръките ти, Сочи!  :heart_2:

Наистина ще се поинтересувам повече по въпроса. Наистина е възможно да е така както казваш.  :love_028: :love_006 - emotloader:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Протеини
« Отговор #14 -: 10-01-2016, 22:23:53 »

И мен ме болят костите и ставите,откакто се развали времето,бабините... tooth
А най-лошото е,че точно сега нямам време за дълго гладуване-само то оправя положението... :Confus_3:
Миа,за какви точно болки говориш? Изключиха ли остеопороза,правиха ли ти костна плътност,колаген?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #15 -: 10-01-2016, 22:39:28 »

Пак изви разговора към "общите приказки" :)
Белтъкът на ДНКто какво общо има с белтъкът от сиренето?
 Ти, Миа , нямаше ли предвид точно тези белтъци, от храната, като пишеш "неусвояване на белтъците" ?
Нещата са понятни:
1. Установете какво точно се случва , че да болят стави и кости.
2. Установете при генетик дали тези "мутации" са фатални. И дали имат нещо общо със симтомите ти.
Другото е вече "приказки за под асмата " :)  

Генетичните болести са много редки. И най-често - унаследени. Къде отидохме първо при тях..
Има една хубава мисъл:
"Като чуеш тропот на копита, представяй си коне , а не зебри" :)
За всички процеси в нашето тяло, отговарят различни гени и много от болестите се дължат на генни мутации. А тези болести не са толкова редки, колкото си мислим...А както знаем всички, храната влияе пряко на всички процеди в организма, а нашето тяло се състои от кръвни клетки и е много наивно да твърдим, че храната няма връзка с гените или увредените гени нямат връзка с усвояване на храната, която приемаме.

http://www.raredis.org/?page_id=2041&mel=3&smel=31
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Протеини
« Отговор #16 -: 10-01-2016, 22:40:47 »

И мен ме болят костите и ставите,откакто се развали времето,бабините... tooth
А най-лошото е,че точно сега нямам време за дълго гладуване-само то оправя положението... :Confus_3:
Миа,за какви точно болки говориш? Изключиха ли остеопороза,правиха ли ти костна плътност,колаген?
Мен ме болят от 20 годишна, но изследванията не показват ревматоиден артрит.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Протеини
« Отговор #17 -: 10-01-2016, 22:50:19 »

Много интересно, защо се хващаш точно за тези изследвания? А знаеш ли че има наука наречена епи-генетика, която казва, че гените могат да се трансформират в зависимост от нашата нагласа към света.
  Според мен може да се задълбае и в духовните причини за тези болки, все пак човека е многопластово същество - много добри на тази тема са Луиз Хей и Синелников, новата германска медицина. Ето само един пример - http://www.yogaplace.bg/za-yoga/useful/item/149-polezno5
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #18 -: 10-01-2016, 22:57:01 »

Миа, познанията ти по медицина не са достатъчни, за да прецениш  връзката ХРАНА-ГЕНИ-ПАТОЛОГИЯ.
Даже твърдя, че никой не е компетентен. Това е супер сложна материя! Медицината още не е разгадала половината функции на черния дроб, далака, епифизата , на КЛЕТКАТА дори!  .. , а ние сме тръгнали да говорим за гени.
Можем да си философстваме и да си копираме текстчета безспир, но това не е моят стил на  говорене :)
Моят стил е конкретиката и съдържанието.
След като си си харесала тази насока, настоятелно те моля :
Дай ми поне едно име на лекар или друг вид специалист в България ( а и по света! ) , който да е компетентен , да е изследвал или да разполага с информация за взаимовръзката ХРАНА-ГЕНИ-ПАТОЛОГИЯ
И да отговори на въпросите:
1.Кои храни  до какви мутации  на кои гени  водят  и какъв може да бъде резултатът от това.
  

 2. И защо твоят начин на хранене не е довел да подобни мутации при други хора? ( ако изобщо "мутациите" ти се дължат на хранене ;) )

Това ,че някакви лаици ( Баранова и сие )  се изказват  по въпроси от фундаментална сложност , без да имат и грам компетентност , не значи нищо. Още повече, те нищо конкретно не казват.  

Няма ли конкретика , пак казвам, само си чешем езиците преди лягане  :Dormir_13 - emotloader:
Направи си първо консулт с генетик и после пак ще говорим.
То и каква е била  идеята да си правиш генетични изследвания, без да ги коментираш с когото трябва? :)
Ние тук не сме генетици.

На база моите познания една що годе натурална храна ( без някакви ултра вредни токсини ) не може да доведе до генетични болести!  Абсурд е , а и никой никъде не го е и допускал.
 И е важно също , че от "генни мутации" до "генетични болести" разстоянието  е от небето до земята.  
Ако има вече радиация , силни електромагнитни полета и т.н. ,  неестествени въздействия - там е друго , за тях не говорим.
Мутации има постоянно у всички нас, но никой не е установил кое точно ги провокира. А и какъв е смисълът, след като имунната система сама си знае кой е "свой" и кой - "чужд" :)
Тя си се справя , стига  да не й се пречи.  А и за нея едва ли има значение кой е "мутант" и кой е "бацил-патоген". За нея всички те са антигени и подлежат на унищожаване.


« Последна редакция: 10-01-2016, 23:52:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Протеини
« Отговор #19 -: 10-01-2016, 23:51:57 »

Даже според някои изследователи  (  напр. Марк Яковлевич Жолондз )  тази работа се върши не от имунната система , а от друга по-висша система в организма, която той нарича "система за естествен отбор". Тук вече става интересно -  по какъв критерий тази система преценява кого да унищожава и кого не? Той твърди , че критерият е мнозинството клетки. ( логично :) )
Ако те са здрави , те са БАЗА, която тази "система за естествен отбор" взема за еталон.
Оттук изводът : Колкото повече болни ( мутирали ) клетки има в един организъм ( заради ,най-общо, нездравословен начин на живот) , толкова по-трудно тази система си върши работата , защото след като доминират болните, то как тогава ще  се извършва този естествен отбор?  Посоката вече е сменена от болните ( мутиралите ) клетки , които доминират. И оздравяването става все по-невъзможно.
Това прекрасно обяснява как когато се натрупат болести, излекуването става почти невъзможно. Става все по-лошо и по-лошо. Тоест , доказва се за пореден път теорията за различните фази на болестите
( от малките към големите симптоми) - теория , описана още от Аюрведа, "доказана"  отново  впоследствие от д-р Рекевег ( баща на хомотоксикологията) и споделяна от всички натуропати.    

 Същата теория на д-р Жолондз ( за системата за естествен отбор)  обяснява дори и рака!
 Той се развива в тяло, в което преобладават болните, мутирали клетки. И затова на организмът е трудно сам да се пребори, защото така преценява системата за естествен отбор - след като всичко тук е мутанти,  токсин и шлака , защо да се боря с рака? Още повече , ракът поразява най-вече в късна възраст, когато 70 % от клетките са мъртви.
Това съвпада и с гореспоменатата теория  за  различните фази на болестите - според нея, ракът е последната фаза от  интоксикирането на организма.  

И обратното - колкото по-здравословно живее човек , толкова повече са здравите му клетки, които задават
базата, еталона,  по който работи тази система за естествен отбор. И тогава тя работи надеждно.
Като ,вече сме го говорили ,  - за тези здрави клетки е    важна  не само храната , а и движението и емоциите и стреса , и нравствеността.
Доказва го племето хунза - там ракът е непознат.  :Content_22:
На международния конгрес за ракови заболявания в Париж, проведен през август 1977 г., експерти обявиха, че пълното отсъствие на рак се наблюдава само при народа хунзи.

http://bit.ly/1TO62hy

Така че , с мутациите вече знаем как да се борим :) ( И тук Миа е права - хранене + ..+...+..+)
Обаче генетичните болести  са вече друго.  :-\ Доколкото съм ги учил, те всички са  вродени.
Може да се проявят на 40 годишна възраст ( има такава болест) , но винаги са вродени.

Та, Миа, очаквам да ни зарадваш, че при теб е било обикновенна мутация , а не генетична болест   :peperudi:
« Последна редакция: 11-01-2016, 00:42:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.