Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Растителни масла във Варна  (Прочетена 3892 пъти)

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82

 Здравейте,

  След година ровене, проучване и тъкмене, най-накрая започнах да си произвеждам:

  Бадемово масло
  Пресовано, без никакви шмекерии вътре. От ядката, направо в стъклото.
  Предполагам, че е чрез така спекулирания "студен процес", защото външен топлоизточник, по време на извличането не ползвам. Температура се генерира от самото пресиране на суровината. Бадемите са от дърво, дето само дъжд го вали и слънце го пече (наречете ги "био", "еко" или както искате...аз им викам "нормални") :)
 
    Скоро ще стартирам и кокосово масло(знам, че към него ще е най-големият интерес). Пречката е само намирането на достатъчно качествена и не скъпа суровина....но и това ще преодолея някак/някога.

  Намеря ли си снабдител за кайсиеви ядки, които да не са тровени, започвам и кайсиево масло

  Бадемовото и кайсиевото, засега ще са в развасовки от по 20ml., тъй като май се ползват предимно за козметични цели, а кокосовото ще е в буркани от по 500гр. Според мен, това са средно оптимални количества за едномесечна употреба, тъй като маслата са пресни и нямат "подправки".

   Имам си самоотвержена група "опитни зайчета" в различна възраст, които ползват всичко, което направя. Досега не само че никой не е умрял, но по техните думи- младеят и хубавеят :)  Сертификат за чистота на продукта съм самият Аз! Няма автоматизация на производството. Всичко се прави на ръка и всяка секунда от процеса(получаване на суровина, подготвянето й и екстракцията на маслата) се контролира от производителя (демек от мен)!

   Ако някой ОТ ВАРНА се заинтересува - към края на другата седмица мисля, че ще е готова първата  "непробна" партида бадемово масло и веднага ще го обявя в съответния раздел.
  Казвам "от Варна", защото не знам дали някой от "чужбина" ще прояви интерес!

  Туй то, ако съм пропуснал нещо важно - питайте! Айде, поздрави

« Последна редакция: 17-02-2016, 19:49:55 от VENCI »
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Растителни масла във Варна
« Отговор #1 -: 17-02-2016, 21:16:36 »

Чудесно!
Ако беше написал и цени, щеше да е добре.
До други населени места,  ще можеш ли изпращаш?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.