Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте Слънчеви хора!  (Прочетена 275 пъти)

Lia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Здравейте Слънчеви хора!
« -: 31-07-2023, 16:06:56 »

Казвам се Таня  на 52 години, живея в Германия .Попаднах тук уж случайно ,но аз не вярвам в такива и значи съм на правилното място. От месеци насам ,търся разни информации  относно причини ,следствия ,медицина и алтернативна такава, и Гугъл ме доведе до тук .Понякога човек ,когато на младини не е мислил и не е водил здравословен живот ,то самият Живот на старини го принуждава за рестарт ,макар че бих казала е късно ...Моята одисея е дълга и понеже се убеждавам ,че е много трудно да намеря лекар ,който да не ме лекува ,,на парче ,, по протокол ,  а цялостно се принудих да търся инфо и все още нямам план ,като как да се измъкна от блатото защото изгубих края на първопричината ,а последствията са лавинообразни и нямат край ...но аз съм тъпа и упорита и знам ,че има решение /все още обаче не го намирам/ .Преди 4 години започнах да качвам килограми ,след прегледи никой не установи какво ми е и защо и решиха ,да го нарекат пред менопауза .Откриха ми миома и по бързата процедура ,понеже бе холяма ми отстраниха матката със запазени яйчници. Последва хормонален дисбаланс ,аз продължавах да си дебелея .Предложиха ми хормонална ,но след 2 месец я спрях /не ми понесе/.Последва хипофункция на щитовидна жлеза ,много труден период .Започнах да чета за хормони и да се опитвам да знам ,какво се случва ,но лекарите си знаеха едно /единия вдига дозата на хормона /другия ме гледа само гинекологично ,никой не се интересува ,че това тяло е един механизъм .Лекуват на ,,парче,, Закрепих се ,къде с хранителни режими ,къде с добавки /станах си сама лекар/,така и сама си направих изследвания в Бг за ИР и се оказа ,че съм на границата и ми бе ясно ,защо дебелея още ,болят ме мускули ,изморена и т.н . Бях вече в един омагьосан Ад и не виждах излизане .Преди да ми открият миомата изследванията ми показаха занижени белтъчини и лекаря ми препоръча повече месо /до тогава аз почти не ядях месо / и се почна една убийствена за мен диета на протеин и месо  до днес. ..Но Живота не се шегува ,когато не слушаме тялото си .На рутинен преглед януари при мамография ми откриха калцификации  и се почна следващият ад .Минах 3 операции ,като на последната ми отстраниха едната гърда  .Диагнозата ми е  DCIS  in sity -предраково състояние  хормонално зависим ,ниска степен ,без метастази .На контролния преглед ми казаха онколозите ,че това беше ,всичко е ок и ще правя 5 г. прегледи на 3 месеца. След 2 седмици ми се обаждат ,че комисия е решила ,като превантивна мярка за другата гърда ,да започна антихормонална терапия .Е ...там вече отказах ,категорично и така започнах да търся начин ,да си помогна без антихормоналните ,които ще ме досъсипят.Често раково болните не умират от рак ,а от страничните действия на терапиите им.И почнах да чета за Айдънов и разните му билки ,така попаднах тук. Аз не съм от хората ,които могат да си гледат часовника и да чакат поредното хапче ,добавка или чай да вземата ,това ме стресира .Вярвам ,че храната е и лекарство и отрова ,вярвам ,че живота трябва да се живее с удоволствие и че ,медицината е до някъде ...после Човек трябва да поеме собствена отговорност ....И да ви призная ,не зная от къде да започна ,не зная ,как да си подредя начина на хранене и да вляза в някакъв баланс .Благодаря ,че ме изчетохте. :fluretaa:но това е моят път ,който ме доведе до всички вас и Благодаря за това ,защото няма нищо по ценно от насока и информация .
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Здравейте Слънчеви хора!
« Отговор #1 -: 28-01-2024, 16:28:24 »

Здравейте Таня!
Ако видите този отговор, е добре.
Обсъжданията за здраве се преместиха във ФБ, създадени са групи, по видове заболявания. Стойността на обсъжданията намаля, но, това е положението.
От 37 години изучавам и практикувам лечебния метод Временно въздържане от храна.
От 26 години провеждам лечебно-учебни курсове-семинари по този метод. Ако няма противопоказания, възможно е този метод да помогне и на Вас.
Ако Ви интересува, можете да ми пишете във ФБ - Volodya Kotsev. На тази страница можете и да прочетете доста информации по здравни въпроси. :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 23 запитвания.