Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - не знам какво ми става? Рейно, ревматология, световъртеж...  (Прочетена 10258 пъти)

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте. Пише едно отчаяно момиче на 21 години. Моите здравословни проблеми започнаха април месец 2016 година. Един ден се събудих с болка в мускулите, температура и често уриниране. Отидох при личната и пуснахме кръвни изследвания и урина. Кръвните бяха окей, урината беше проблемна - каза уроинфекция и ми изписа антибиотик. Пих го, но продължих да имам температура 37.2/3 и така пуснахме стерилна урина - излезе чиста и личната ме изпрати на инфекционист. Той ми пусна пак изследвания - не откри нищо (само завишен титър на инфекциозна мононуклеоза). Изписа ми много силен антибиотик и аз не знам защо (Таваник) Бях глупава, че го купих и пих. На третия ден от приемането му колабирах в банята. След този ден вече не съм същата. Мускулите, сухожилията започнаха да ме болят още повече, почна да ми се вие свят и да ме боли главата, да ми се спи, да вижда замъглено. Последваха редица ходения при всякакви лекари. Ендокринолог откри ниски стойности на вит. Д и пих витамин Д цяло лято, но нямах други еднокринологични проблеми, поне според лекарката. Тя се осъмни за множествена склероза, ходих на 5 невролога, които бяха на мнение, че е изключено да имам МС. ПРавиха ми ЕЕГ и ЕМГ- нормални. Озовах се в ревматологията на Урвич в София. Направиха ми пак изследвания - единственото, което откриха беше синдром на Рейно - откриха го чрез капиляроскопия (това беше Август месец). След това отидох на гинеколог - излседвах хламидии, трихомони,гъби , бактерии  - излезе стрептокок Б във влагалищен секрет - лекувах го локално с глобули, ноо на другото изследване пак излезе, изписа ми антибиотик, който аз не пих, защото вече имам страхова невроза от тези антибиотици. Бях на невроофталмолог заради главоболието и виенето на свят - нистагъм съм имала, изписа и разни хапове ии ми даде бележка за ЯМР на глава. Платих си ЯМР-то, преди една седмица го направих - началото на ноември. Разчитането е - запушен ляв сфеноидален синус, уж нямало лезии и други находки. Бях на УНГ - той казва, аз не го виждам това запушване, според мен няма нищо, а тъкмо си мислех, чее е от това световъртежа. Каза ми да отида при един доцент във ВМА за синуси - запасих си час. Освен световъртежа , то е като замайване и залитане на ляво , дясно (почти непрекъснато е ) ръцете (китките) ми мравучкат ужасно, краката - стъпалата сутрин ме болят, сковани са ми и през деня ( вечно студени са) . Болят ме сухожилията на ръцете и краката и мускулите мн бързо се уморяват. Може ли вс това да е от едното Рейно...? Тази седмица съм пак и на ревматолог да ме види, защото ми казаха,че много заболявания ревматични започвали с Рейно и трябва да се следи. Но, хора, аз не знам какво се случва с мен. Уж нямам нищо серизоно открито, а съм като парцал. От месеци обикалям лекарите . Моля, дайте мнение
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Carsil , добре дошла първо.   :Content_22: ( макар и по нерадостен повод )
(Между другото, предполагам знаеш, Carsil е лекарство за черен дроб )
 Наистина много си изстрадала за крехката си възраст, но предполагам си извлякла от това поне една важна поука  ;) - да не се предоверяваш на първият срещнат лекар :)  

Прочетох поста ти 6 пъти. Конкретният ти въпрос е за Рейно. Обаче симптоматиката при теб излиза извън характерната за синдрома на Рейно. Другите вероятни причини също не са определящи - трихомони, синуси, влагалищни възпаления..и т.н  Те не могат да доведат до такива оплаквания, особено при едно 21 годишно момиче. Проблем със съдовете и с оросяването  е ясно, че има, но причината за него, според  мен,  е другаде..
От всичките лекари, които обиколи, поне един не се ли сети да потърси връзка между антибиотикът Таваник и всичко, което е последвало след него?   ;) Ти сама казваш "Всичко започна след като го пих".
 Това лекарство явно е силно увреждащо, след като е забранено за прием от деца и юноши! Пише го в листовката. ("юноши" сме до 20г. ) Най-вероятно си имала лошият късмет  да пострадаш именно от страничните му ефекти. Или се е отключила някаква "спяща" и по-незначителна патология, или направо  е възникнала  някаква нова, но много по-сериозна.

Акцентирай и изследвай тази взаимовръзка и после ще мислим пак.  
 
 
  
« Последна редакция: 13-11-2016, 09:48:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Знам, че Carsil е такова лекарство, на времето дядо ми го пиеше :D Наистина преди това почти не съм имала проблеми със здравето, бях жизнено и активно момиче. На няколко прегледа съм казвала, че всичко започна след този антибиотик и припадъка, но каточели това мое отбелязване всеки път се отимонаваше почти нечуто и не св правеше коментар. Казват ми, че мравучкането в китките е от Рейното, но от къде са болките в мускулите и сухожилията вече месеци. Главоболието и световъртежа също за сега нямат причона, те първа ще се види тпзи синус. Личната ми лекарка клони към фибромиалгия и се чуди всеки път как да ме отпрати, а на мен ми е неудобно пред родителите ми, които не знаят какво ми, а аз мрънкам. Ходя на лекции, опитвам се да не обръщам внимание, но е по силно от мен.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ето, значи и при теб е на път да настъпи озарение, което задължително спохожда всички страдащи, които имат поне  няколко гънки :)   А то е следното - в един момент  усещаш, че вече няма смисъл от лекарите ( от "официалните" имам предвид ) ,  и че напред трябва да продължиш сам.  Малцина са честните и доблестните медици, които ще признаят, че не разбират нищо от ( официална! ) Медицина!  ( Има такива обаче, мога да назова поне три имена)   
 Да бяха прочели поне  книжлето на знаменитият  Витулкас ( Нобелов Лауреат за Алтернативна Медицина за 1996 )  и да научат какво се случва в организма, когато грубо и  неграмотно с помощта на антибиотици една болест се "замете под килима" .  Много скоро тя еволюира като  (уж) съвсем нова болест, при това - още по-лоша от предходната, ( и на още  по-дълбоко ниво ).
Но тук  при теб дори и това "еволюиране" не е смогло да настъпи, защото е било изпреварено от страничен ефект. 
 Явлението е много разпространено, след като има цял нов раздел в Медицината - "ятрогенни болести"
( предизвикани от лекарства)
Въпросът е какво следва обаче..
Не знам кой е компетентен по ятрогенните болести  - колко продължава "ятрогенното" увреждане  и как се неутрализира.
Освен да се направят няколко курса глад на вода ( или сокове )  и да се чака организмът да се опита да си върне  "заводските настройки"  :surpris_23:
Ама това с "личната" няма да го коментираш, защото е ясно , че тя няма компетенциите за това :)
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Много благодаря за подкрепата и отговорите, ще размисля върху тях. Забравих да спомена две неща, които не знам дали оказват влияние на моето състояние. Имам възпален венец близо до мъдрец (горе в ляво). Казват ми, че ме боли венеца заради мъдреца, който расте на криво. Трябва да се извади, но си е операция и пак антибиотик, а аз толкова вече съм се наплашила, че само отлагам, а от месеци ме боли и се храня само на другата страна. Не знам дали това възпалние може да дава отражение на болките по тялото ми.  Дори понякога си мисля, че главоболието от лявата страна на челото и при окото може да е от мъдреца ама чак замаяност и световъртеж? Другото, което чувстам като усещане пак от месеци е болка в ляво под сърцето, на моменти ее като пробождаща, но не е точно в ляво аа леко по средата, не знам как да го опиша. Също често чувставам и сърцебиене, но го отдавам на нервна почва покрай всичко.
« Последна редакция: 13-11-2016, 21:25:26 от Carsil »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Carsil, така както си го описала -  "венец, БЛИЗО до мъдрец", не става ясно дали е венеца ДО мъдреца :)
Ако е през един зъб, е ясно, че няма да е възпален заради  мъдреца :)
Второ - възпален венец не е като възпален мъдрец  ;) ;)  Кое от двете е ? :)
Само венец не е страшно, но ако е  мъдрецът - възможно  е голяма част от симптоматиката да идва от него. ( Макар това да е по-малко вероятно ) В предишен пост съм разказвал случай , при който след изваждане на болен зъб ,  пациентът се избавя от хипертонични кризи!! Оказало се , че точно през този зъб минава енергийният канал  на сърцето и след изваждането на зъба, цялата сърдечна дейност се нормализира напълно!  
Обаче , ти така или иначе тоя мъдрец трябва да го махаш. Възможно е  да бъде изваден и без операция. ( от опитен стоматолог-хирург)  Тогава антибиотик въобще не ти трябва. Ако пък ще се прави операция , има и други препарати, които могат да се вземат вместо антибиотик и които да предотвратят евентуална инфекция. Ще се обадиш и ще ти предложим :)

Сърцебиенето може да е от разбутана вегетативна нервна система.( ВНС) А това, че тя не функционира добре, е повече от сигурно , защото капиляроскопията е показала сериозни отклонения в оросяването на капилярите, нали така?  Неврологът не ти ли каза, че капиляроскопията е методика, чрез която се изследва   и вегетативната нервна система?  ;) Лошо оросяване почти винаги  означава и проблеми с ВНС. Тоест - дистония. А сърцебиенето е най-характерният признак на дистонията. Главоболието и световъртежа - също.
Съжалявам, че сега ще почваш да четеш и за дистонията :) , но според мен симптоматиката при теб е по-характерна за вегетативна дистония , отколкото за ревматоидна болест.
Съветвам те да направиш един консулт с моята позната невроложка от Пловдив-   д-р Маджурова. Тя също прави капиляроскопия , но има и познания, каквито, тези в Урвич може и да нямат :)  ( разказвала ми е за Урвич :) )
« Последна редакция: 13-11-2016, 22:38:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

И аз познавам човек, който се е излекувал от задух и сърцебиене след изваждане на болни кътници.
Чувал съм и за случай на човек с придобита слепота да прогледне.
 Но ваденето на зъб, пък бил той и мъдрец е крайна мярка. Най - напред трябва да се направи опит за успокояване на венците, защото там се задържа замърсена кръв всеки път когато мъдреца се намества.
Добри процедури за венците са налагане с памуче, напоено с оригинална шведска горчивка - тя изтегля възпалението. Сутрин е добре да се прави жабурене с шарлан.
Ако няма чувствително подобрение на мъдреца се прави рентгенова снимка и консултация с поне двама стоматлози дали този зъб е развален, може ли да се лекува или действително е направо за вадене.
Аз неведнъж съм си казвал за някой от моите зъби "този май вече няма да го бъде", но си седят в устата ми след съответното лечение. Вярно, че преди последното лечение се молих на св. Лука Войноясенецки, а и зъболекарят на който попаднах е много добър и като специалист и като човек.
За изтръпванията и болките в мускулите можеш да опиташ с китайския метод ПайдаЛаджин. В spiralata можеш да намери книгата "Самолечение с ПайдаЛаджин" от Шао Хончи на български. Официалния сайт на методиката е http://paidalajin.com/
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Има издадена книга на български за Паѝда Ладжин,то китаѝчето беше на гости при Слави,този метод ми прилича на метода ТЕС с тези потупвания и разтягания,всичко води до прословутата енергия ЧИЯ(прана) по нашему.
Активен

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Явно не съм обяснила много разбираемо. Боли ме венецът на последния ми ляв горен кътник, не венеца на мъдреца и не самия мъдрец. Възпален е венеца на зъба до мъдреца, който всъщност беше развален и преди близо година му се приложи кореново лечение. Трябва да помисля какво да правя и с него. Посъветвайте ме как мога да се отърва и от вагиналните бактерии без антибиотик, само чрез лечебно гладуване ли. Шуслерови соли, хомеопатия, ирисодиагностика - все си мисля да се насоча към някое от тези неща, дайте мнение. Наскоро посещавах боен терапия(6-7 пъти). Не видях особено подобрение на състоянието ми...  :(
« Последна редакция: 14-11-2016, 23:24:15 от Carsil »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Carsil , първо изясни  на какво се дължат "сериозните" ти симптомите  - тези "ревматичните". Ако не знаеш кой е врагът - как ще се бориш срещу него?   Зъбът и вагиналните проблеми не са ти страшни.  Пошушнах ти какво е най-важното - изясни дали имаш автоимунен процес или става въпрос за странична реакция от антибиотик.

Не прави грешката да се насочваш към "лечение на парче".
Няма такова понятие "вагинални" бактерии :))  Бактериите са навсякъде по тялото!
И защо те притесняват тези, "вагиналните" ? И въобще по какъв повод тръгна да ги изследваш?  Имаш ли някакви оплаквания гинекологични?
Ако нямаш , не се занимавай да търсиш под вола козле :)  

(Това е грандиозно заблуждение на посредственото лекарско мислене  - ако намерят някакво отклонение на някакъв параметър, някакво бацилче например, ..  - и веднага викат "ура", вярвайки , че то е  причината за  конкретната болест.  И   "ура , намерихме проблема, отървахме се от търсене  на други възможни причини.. " )

И си направи ревизия на консултантите :)  Кои са тези лауреати, които "ти казват" , че мъдрецът ти е проблемен, след като е ясно като ден, че възпаленият ти венец е заради неуспешно проведено кореново лечение! И няма нищо общо с мъдреца.
(По принцип умъртвените зъби винаги са бомба със закъснител, дори да са запълнени професионално. Те се явяват чужди тела за организма и са непрекъснат източник на анаеробни бактерии, които живеят в самите микропори на зъба!  Тлеещо огнище на инфекции. Но здравият организъм ги потиска, до времето когато няма да може да ги потиска...)
Но при теб или не е  излекуван добре ( по-вероятното) и се налага пак да се отваря или има автономно някакво възпаление на самият венец, без връзка със зъба. Снимка на зъба ще даде информация.
 Затова намираш друг стоматолог, който ще се справи по-добре.  
 За съжаление, такъв е светът - много е трудно да се попадне на хора, които си разбират от работата. Това важи за всички области.  
« Последна редакция: 15-11-2016, 10:42:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Carsil,
когато прочетох твоята история си спомних и за моята преди време, преди доста години, когато бях много болна.Веднъж ме объркаха лекари, не ми поставиха диагноза и аз почти две години ходих по мъките.А тази история , която сега ще ти разкажа е пак за жалост допусната от нашите лекари.
Преди доста години получих подуване на 2 лимфни възела около шията и отидох на лекар.Имах зачервяване подобно на херпес около дясното ухо.Веднага кожният лекар ми постави диагноза Херпес зостер и незнайно защо ми изписа Гентамицин на инжекции / Херпес зостер се лекува със швейцарското лекарство Акловир /.Аз станах много зле на петата инжекция и бях по спешност изпратена в кожна клиника.Диагнозата там се оказа следната - Нямам кожна болест.Така започна моето ходене по мъките почти 1.5 години.В крайна сметка бях употребила 8 антибиотика и имах страшни болки в дясното ухо.По мое настояване ми направиха антибиограма и се установи стафилококова инфекция - Стафилококус хемолитикус.На първата антибиограма заложиха 12 антибиотика и този стафилокок въобще не реагира.Направиха втора антибиограма и стафилококът реагира само на Линкомицин.Изпих 9 - тия антибиотик и отново направих антибиограма, стафилококът отново излезе жив.Имах болки, но по - слаби.След две години тази инфекция отново се повтори.Пак направиха антибиограма, но аз като знаех вече какво ходене по мъките ме очаква реших самоволно да остана на глад на вода.Гладувах 10 дни и подуването на лимфните възли и болките спряха.Захраних се и отидох за да видя какво е излязло от антибиограмата - пак беше жив стафилокока и реагирал пак на 1 антибиотик.Казах на лекаря,че съм гладувала на вода и в момента болки нямам.Той ме прегледа и потвърди, каза, че е излишно назначаване на друг антибиотик.Така се оттървах от този стафилокок.
Днес вече знам - в чистият организъм болестотворни бактерии не могат да виреят.Бактериите се хранят с отпадъци и ако си почистваме организма ще сме здрави.Така разбих всички медицински теории за лечението с антибиотици - вече знам,че бактерията може да бъде убита ако премахнем 1 от факторите необходими за нейното съществуване.Така както ако няма кислород ние не можем да дишаме.
Всички бактерии виреят в захарни и солеви разтвори и имат определена температурна граница , в която се развиват.Ако всеки лекар знае това и е учил микробиология ще се позамисли как да стопира развитието на бактерията без антибиотик.Не може да се лекуват тежки инфекции без назначена антибиограма.Без да знаеш коя е бактерията и с кой антибиотик да я унищожиш.Оказа се,че това, което е написано в медицинските учебници не е пълната истина.Аз на практика го доказах и навремето една лекарка ме беше поканила да работя в медицинска лаборатория.Сама започни да мислиш как да си пречистваш организма и бактерията сама ще умре.Няма да имаш нужда от никакъв антибиотик.
Навремето моят дядо е разказвал как по време на войната са лекували холера.Тази болест се развива при по - ниска температура на тялото.Затова те са пили алкохол / за да вдигнат температурата / и така са се спасили от холерата / болест от замърсена вода /.
Така,че помисли, не се оставяй да те тъпчат с антибиотици, при необходимост си направи антибиограма, не вземай антибиотици на сляпо.Днешната генерация лекари никак не обичат да правят антибиограми, обичат на сляпо да изписват антибиотик.
От моите страдания преди години съм си направила голечите изводи.Старата генерация лекари са лекували с природни средства на база пречистване на тялото, нищо общо с днешната медицина, която лекува хората с химични лекарства.
Поздрави !
Активен

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

бате Бино от всичко лекари, които посетих, никой не потвърди автоимунна болест. В ревлатологията изследванията ми бяха добри, единствено ми казаха ако искам да си пусна като изследване AHA профил, иначе АНА скрининг ми беше окей. Още не съм го пускала, казаха ми, че това е само уж, за да съм спокойна аз. Невролозите също не виждат основания за автоимунен процес и при тях. Ти може би ще се окажеш прав- страничен ефект от антибиотилика или Вегетативна дистония. Все пак за моя сигурност ще пусна и АНА профил, но не ми остава нищо друго по въпроса освен сама и с ваши предложения да си помогна.  За венеца ще се опитам да намеря добър специалист (давайте предложения за такъв в София), че днес ме скъса от болка, не мога да хапна на тази страна...
« Последна редакция: 16-11-2016, 19:49:37 от Carsil »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей Carsil,

главоболието ти е напълно възможно да е от зъба. Мои близък беше като теб преди години, докато открият, че проблема е там, премина през цялата медицина, изследваха го включително и за тумор в мозъка...

Относно проблемите ти с антибиотика мога много да пиша, защото имам горчивия опит...Не искам да те плаша, пиша го само като факт - има много случаи при прием на антибиотик / не Таваник / със скъсани сухожилия или силни болки в тях с години...

Антибиотиците променят обмяната на веществата в организма. Подкиселяват го много и понякога се стига до там, че в последствие той не е способен да изхвърля сам киселините от съединителната тъкан, от там се появяват и болки в ставите и мускулите, които дори и много здравословно да се храни човек, се увеличават все повече и повече...Тук би могло да помогне прериодично разтоварване от храна - преминаване на плодове или сокове - 1-3 или повече дни. Но ако не си гладувала до сега, трябва много хубаво да проучиш всичко и ако решиш да правиш нещо, предварително да засилиш малко организма и евентуално да се посъветваш с лекар, занимаващ се с природолечение...
От прекалена киселинност на организма съм поддържала 5 месеца температура 38 градуса...Получавала съм и световъртеж от киселини...

Колкото и да са против гастроентеролозите, ако нямаш стомашни проблеми, бих те посъветвала да пийнеш 2-3 пъти по малко сода, разтворена в чаша вода. Възможно е да се почувстваш друг човек, бодра и енергична...Това е един от начините да разбереш, дали наистина ти е подкиселен много организма.

Болките в мускулите мисля, че трябва да се облекчат от прием на магнезий известно време/не постоянно/ и магнезий - съдържащи храни. Много отпуска т. нар. Гореща седмица от Шуслерова сол 7 и след това се приема магнезия. Храната ни е бедна вече на магнезий поради лошото хранене и бедните на минерали храни и понякога е необходимо да се приема допълнително.

Сковаността също може да се дължи на киселини - понякога пречат не само киселините от храните, но и стомашните киселини, когато са в повече, липсата на магнезий или силиций...Аз пих пролетта немски силиций, екстракт от хвощ, който приемат немските спортисти и се чувствах изключително подвижна и еластична...С този екстракт немски лекар лекува артрит...
При прием на антибиотици, стрес, лошо хранене се получава дисбактериоза, гъбичките се хранят със силиция ни и той понякога драстично намалява в организма, появяват се неврологични оплаквания - участва в обвивката на нервните клетки, болки в сухожилията и ставите, мускулите...Действа и противовъзпалително, прочиства клетките...при липсата му не се усвояват 70-80 елемента от тялото от общо около 100-110...Необходим е и за усвояване на калция в организма. Навремето само от едномесечен прием ми се увеличи ръста с 3 см, които бях загубила преди това...

Относно студените крайници - лекарите препоръчват един месец вечерно време краката да се топят в топла вода с шепа сол за 10-15 мин. Аз също съм го правила преди години и от тогава не съм имала проблеми.

Изнесох ти цяла лекция :), прецени си дали нещо може да ти е полезно и действай! :flower:
« Последна редакция: 16-11-2016, 23:44:46 от donna »
Активен

Carsil

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Мила donna , много ти благодаря за разбирането и отделеното време. Имам няколко въпроса към теб- само шуслерова сол номер 7 ли да си купя. Относно магнезии - пих го цяло лято, но нямаше облекчение. Сега съм му дала почивка и на него и на вит.Д. От къде мога да си набавя този немски силиций? А всички други съвети относно храненето, содата и т.н ще ги послушам и ще се опитам да направя някои от тях. Много ме е яд, че съм се тровила с тези антибиотици, надявам се нещата за мен да се орпавят скоро, защото е мъчително на 21 години да си с болки. Четох много за Тодикамп в този форум, удачен ли е за мен. Много, много благодаря на всички, които се отзовавате. Изпращам ви позитивна енергия, колкото и малко да ми е останала. Вие ме зареждате с коментарите и подкрепата си. Бъдете здрави  :heart_2:
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Най-естественото нещо,когато се разболее човек(от животните трябва да взимаме пример), е да прекрати да се храни. И сега кото боли, при дъвчене, процесът си става още по-лесен. А ако има възпаление- да спре и да пие, защото възпаленията виреят най-добре във водна среда. Когато ми се подуе венецът, моментално минавам на сух пост, най-малко за 36 часа, като съм достигала до 5 дни като двата последни са били с мъничко водичка. Организмът има запаси от мазнини, които ще му осигурят ендогенната вода, и по този начин ще се пречистим от застоялата мъртва , болна и възпаляваща вода в клетките и междуклетъчните пространства, без страх от дехидратация. Има бол материали по въпроса и който иска да се учи, може да започне с книжката на Филонов- Лечение на организма със собствени сили, или да изгледа клипчетата за начинаещи по въпроса:

http://lchf-bulgaria.com/category/fasting-2/
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Carsil, първо ако трябва оправи зъба и после другите неща.
Магнезият разрежда кръвта, при евентуална интервенция трябва няколко дни преди това да се спре, ако се употребява.

От Шуслеровите соли ти трябват поне номер 7 и евентуално 11.

Пет таблетки сол 7 потенция D6 се разтварят в чаша гореща изворна /не минерална/ вода, бъркат се с неметален прибор. Отпива се глътка и се задържа в устата по-продължително време, прави се жабурене. Така солите преминават от водата чрез лигавицата в кръвообръщението, а от там в клетките. Те се отварят за магнезия, който ще постъпи с храната. Цялата чаша се изпива за около половин час - на глътки. "Гореща седмица" може да се пие 3-4 дена, за по-дълго трябва да се говори с лекар.
Добър магнезий е Diasporal - магнезиев цитрат, немски, продават го в аптеките.

За съжаление силиция, за който писах, не се продава в българските аптеки. Но лекарят, за който споменах, дава рецепта - 10 гр. хвощ се варят 2 часа на тих огън /не дава количеството вода/, оставя се да пренощува, прецежда се сутринта и се разделя на три порции - за 3 дни. Съхранява се в хладилник. Съответната порция се изпива през деня. Аз лично бих си правила порцията за деня. Не съм го правила, но съм чела, че хвоща може да се пие 1-2 месеца /дано не греша/ и после се прави задължително почивка, за да не увреди стомашната лигавица. Дали при тази рецепта важи това - не знам. Но при прием на силиций се спазва правилото - пие се 3-4 седмици и се прави поне седмица почивка, за да не се увредят бъбреците, защото е киселина.
Казват, че колкото хвоща е по твърд, толкова повече силиций съдържа - аз така се ориентирам, като го купувам от  аптеката. Когато е мек, изобщо не го ползвам.
Силиций има още в хумата - там бате Бино е спец, в копривата, в картофените обелки - предупреждават да се употребяват само непозеленели и непокълнали картофи, био, заради риск от отравяне.

Хубаво е да се ядат плодове и зеленчуци, където е възможно, с корите - разбира се, ако са домашни.

Когато се употребява силиций, тялото се тонизира, променя се положително и психиката...

Виж и за вит. Б-комплекс, морковен сок, коприва, цвекло...

Carsil, моят съвет е да потърсиш лекар в София, който се занимава с природолечение, с билки. Щом си толкова млада, имаш нужда от опитен човек до себе си. Имаме и добри лекари, не всичките са "маскари" :). Така на казал-рекъл е доста рисковано да се самолекуваме, понякога може да има лоши последици :surpris_23:.
« Последна редакция: 17-11-2016, 17:58:49 от donna »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Carsil,
за да предотвратиш болките във венеца ти препоръчвам едно  просто средство, което ползвах и аз за пародонтозата и сега съм добре, овладяла съм силните възпаления.Използвах отвара от билки, както и една смес от вода, морска сол и йод.
Ето ти рецептите :
1.Вода 500 мл., морска сол - 3 с.л. пълни с връх.Тази смес се слага на котлона докато солта се разстопи се вари.Става бързо за около 10 минути.След това тази солена вода се охлажда и се добавят 15 - 20 капки йод.Веднага течността се налива в тъмно стъкло, запушва се добре и се съхранява на хладно.Правят се жабурения при силни болки няколко пъти на ден.Като се овладее възпалението се прави жабурене 2 пъти - сутрин и вечер.
2.Отвара от билки - лайка, смрадлика, градински чай, златна пръчица, жълт кантарион се слагат в гореща вода и се варят 5 - 6 минути.Отварата престоява 10 - 15 минути след като се снеме от котлона и се прецежда и охлажда.Правят се жабурения.Прави се по - силна отвара, за да може и ефекта да е по - силен.
Запомни добре,че каквото и да вземаш - това, което не е натурално ако в организма има отпадъци ще има и бактирии и гъбички.Затова си пречиствай организма, това е най - доброто.Животните гладуват когато са болни, не се тъпчат като нас с антибиотици, лекарства и витамини или соли.Внимавай с тези шуслерови соли, трябва да имаш здрав стомах за да ги вземаш вътрешно.Но и те са си чиста химия, на мен лично / с язва съм / ми дразнят страшно стомаха.Макар,че много ги хвалят и те са си химия.А всяка химия се усвоява зле от организма.Най - доброто нещо, което не струва пари, не изисква ходене по лекари е диетата и пречистването на организма.Всеки сам може да си прочисти организма гладувайки на сокове - дори и за начинаещи за няколко дни или седмица не е опасно да се направи.Има днес толкова литература по този въпрос.Но човек трябва да пробва все пак ако никога не е правил такива прочистващи процедури.Дори и много пари да се дават за изследвания няма гаранция ,че ще се установи истинската причина за дадената болест.Но пречиствайки организма се създават условия много болестотворни бактерии да престанат да съществуват.
Поздрави !
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Антибиотиците може и да не помогнат при един проблем, но 2-3 месечно лечение с правилно подбраните билки със сигурност ще помогне. И това не е мое мнение, а на известен авторитетен български лекар. Тук изобщо не говорим за ползата от гладуването, безспорно тя е голяма. А, че има животозастрашаващи ситуации, в които е неотменно приложението на антибиотик, за това също не може да се спори.

Не искам да се заяждам или да обиждам някого, но напоследък във форума започва да се говори против лекарите и дори против тези, занимаващи се с природолечение. На това искам да обърна внимание!

Кои сме ние да съветваме някого, че не се изисква да се ходи на лекар дори и само заради гладуването? Кой от нас знае как изглежда човекът, когото съветваме така, каква е кръвната му картина, какви други неописани тук проблеми има? И да му внушаваме, че - "дори и много пари да се дават за изследвания няма гаранция ,че ще се установи истинската причина за дадената болест." Това, че така се е случило с нас, означава ли, че непременно и с този човек трябва така да се случи? Да заразяваме с песимизъм едно 21 годишно момиче, животът на което е пред него?

Лично аз съм чела във форумите за сериозни проблеми, получени и след 3-дневно пречистване на организма. Наистина има много издадена литература по въпроса, но най-тънките подробности много често се скриват и ги знаят точно тези лекари, които оплюваме. Аз лично от тях съм ги научавала.

След като дори атонските монаси ползват услугите на лекарите, кои сме ние, че да ги отричаме и да отказваме хората да ходят при тях? Това малко започва да намирисва на сектанство.

Да отидем на лекар, означава и да се смирим. А да си мислим, че всичко знаем и можем, и сме по-добри от лекарите, след като все пак нямаме дипломата им за завършено образование - означава, че в нас има гордост. А това вече не е хубаво.
« Последна редакция: 21-11-2016, 01:50:13 от donna »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Донна,
подсещам се,че този твой коментар е адресиран към мен, но за твое сведение аз също съм учила не за лекар, за медицински фелдшер.Затова някои неща ги знам.Но човек за да лекува трябва да има дарбата, а не дипломата.Много хора имат дипломи, но нямат дарби и там е цялата трагедия.Стажувала съм и съм работила по болниците, била съм свидетел на много объркани и грешни диагнози, но има и много добри лекари - това е факт.За жалост обаче вече много от тях не работят в България.Навремето моята баба е била лекувана от воден плеврит от руски лекар.Само с природни средства, но той е извършвал преглед и посещение на болната 40 дни в нейният дом.Ако ми посочиш днес такъв лекар, който 40 дни ще те посещава без да му заплащащ ще ти кажа Браво ! Но аз както и много мои познати - мед. сестри и акушерки днес са свидетели как се заблуждават хората, особено по - неуките, или тези , които не са наясно.Другата ми баба навремето е имала брат, болен от жълтеница.В техният дом го посещава лекар руснак и го излекува с 1 чаша прясно мляко / топло /, 1 ч.л. мед и 1 ч.л. пепел от изгорено дърво липа.За една седмица се е оправил от жълтеницата.
Пак казвам - днешните лекари не изучават в мед. институти тази медицина, не съм учила и аз в мед. институт лечение с природни средства.Затова и не са наясно.В България няма такъв институт, който да обучава лекари - природолечители.А в Русия и Германия има, учи се 6 години и се взема и специалност.Днес даже много мед.лица не желаят да попадат в болница.Знаят, били са свидетели също като мен на много объркани диагнози.Аз имам братовчеди лекари - единият е доцент, другият стана вече професор.Но пълната трагедия е,че понякога се налага да питат мен за нещо отнасящо се до природолечинието.И аз работих в тяхната болница - едни пациенти се оправяха след операциите, други ставаха по - зле.
Но е факт,че много свети отци са живяли в лишения, от храна, вода, на студ и пек и така Бог им е дал дарбите.Никой не е получил дарба от Бог лесно, защото Бог лесно не дава.Трябва самият човек да се промени.Така навремето и аз четейки мед. учебници и тъпчейки се с много лекарства реших да прибягна до молитвата.Търсех и исках здравето и Бог ми посочи този път - запознах се с Димитър Станев и Мария Георгиева.Бог дава пътя, но всеки сам решава дали ще тръгне по него.
За твое сведение през тези вече 16 години сме помагали с Мария на много тежко болни, някои вече отписани.Най - голяма радост ни донесе една жена - православна християнка, тя живя на пълно суровоядство 8 години с рак на белия дроб.За почуда на всички лекари.Едно дете също мина на суров режим - то беше подготвяно за 10 операция.
За жалост и много хора, на които сме казвали не пожелаха да си променят начина на хранене и на живот.Направиха си 5 - 6 операции и някои вече не са между живите.Не бива, не е редно да оспорваш това, което Бог е дал при силна и денонощна молитва.ЗАщото ние сме плакали и сме се молили дни наред, търсили сме Бога - той да ни посочи изцелението.
Пътят го избира всеки човек, но аз съм длъжна да кажа истината.Казах я навремето и на моя близка приятелка, тя тогава не ме послуша.Така беща и почина , не желаещ да се промени.В замърсеният организъм има бактерии, вируси, гъбички, но пречистим ли го нещата могат да се променят.Много светии, както и сам Иисус е гладувал.Много свети старци въобще са отказвали да ходят на лекар.И сега в Атон се пости цялогодишно.Не се консумират месо , дори и някои други храни.Няма как да получим здраве без да се променим, нещо да дадем от себе си.Защото за да получиш трябва и да дадеш.
Иначе защо Св.Серафим Саровски се е молил 1000 дни на 1 камък за съдбата на Русия и Бог му дава 3 дарби.Скоро четох и за Св.Йоан Кронщадски.Всички са получили, но са и дали много и то за Бога.
Харата искат здраве, обаче не желаят никаква промяна.Продължават с вредните си навици - пушене, пиене на много кафета, пиене на алкохол , преяждане и други подобни.Но няма ли промяна, няма и здраве.
А самите лекари също си имат вредните навици, много от тях пушат дори в кабинетите си, нали и аз съм работила с лекари.Затова и знам, за жалост и аз попаднах в клопката и 2 пъти не ми поставиха точна диагноза.
Ако търсим лекар трябва да сме способни най - напред сами да си помогнем,да не си мислим,че лекарят ще ни даде магическото хапче и ние ще се оправим.Няма как да стане изцеление ако то не се отпусне от горе, от Бога.За да се отпусне обаче трябва да има промяна.Вече 16 години си помагам сама, чета много литература и пробвам, помагаме с Мария на много тежко болни.Но те трябва да изберат сами този път.Сами решават.Това момиче е объркано, то не знае какво да прави.За да се ориентира обаче в ситуацията трябва да му се каже истината.Аз я казвам истината - в замърсен организъм много болестотворни вируси, бактерии и гъбички съществуват.Първата крачка е прочистването.Дори и лекари вече са признали нашият опит.Самата д - р Емилова е изпращала много пациенти при Мария.И то много тежко болни, някои тръгнаха пи този път и се оправиха, даже една жена се спаси от тежка левкемия.Др. не пожелаха.
Днешната медицина лекува хората с химия, рекламата на лекарства по телевизията трябва да се забрани.Но тя съществува.Та нали и 5 лекаря могат да ти посочат 5 различни начина на лечение.Същото е и тук във форума.Нормално е всеки да има различно мнение, но особено този, който е пострадал и сам си е помогнал.
Навремето ДИмитър Станев, който не е лекар, а адвокат ми каза : 14 дни глад на вода ! НЕ ПИТАЙ СТАРИЛО, А ПИТАЙ ПАТИЛО И НЕ САМО ПО КНИГИ УЧИЛО ! И ми помогна, пречистих си организма.Не вземам никакви добавки и лекарства.А САМ ХИПОКРАТ Е КАЗАЛ : " ЛЕКАРЮ, ИЗЛЕКУВАЙ САМ СЕБЕ СИ !
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.