Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Калции в домашни условия въпрос?  (Прочетена 5194 пъти)

taka87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Докато доста почетох из интернет си направих една доста разпространена рецепта за чист калции. Добре измити селски яйца (бяха с учудващо тънка кора) .Сложих в лимонив сок, който направих ръчно на момента. След 2 дни със суровите яйца и лимоновия сок в буркан се случи ,че сместа плуваше в някакви червени съсиреци(като кръв). Извадих яйцата, които нямаха почти никаква черупка изглеждаха като сварени изхвърлих ги. Та въпроса ми е дали може да има негативни ефекти тази смес ако се консумира, защото ми се вижда някак не много приятна за консумация дали съм объркал някъде нещо също не знам. Ще съм много благодарен ако някой ми сподели мнение !
« Последна редакция: 02-02-2017, 12:50:05 от taka87 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #1 -: 02-02-2017, 17:49:53 »

Така87 , те си прочел някъде някаква рецепта, а после си избрал да се оплачеш именно тук :)
Не беше ли по-правилно да питаш там , където си я прочел? :)
Освен това, би било интересно и ние да разберем кой и къде препоръчва  да се слага цялото яйце.  Ако не за друго , поне за да се посмеем  tooth
Правилната рецепта е да използваш само черупката.  И не е необходимо да кисне 2 дни в лимона. 8-10 часа са достатъчни.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

taka87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #2 -: 02-02-2017, 20:01:59 »

Така87 , те си прочел някъде някаква рецепта, а после си избрал да се оплачеш именно тук :)
Не беше ли по-правилно да питаш там , където си я прочел? :)
Освен това, би било интересно и ние да разберем кой и къде препоръчва  да се слага цялото яйце.  Ако не за друго , поне за да се посмеем  tooth
Правилната рецепта е да използваш само черупката.  И не е необходимо да кисне 2 дни в лимона. 8-10 часа са достатъчни.

Това е рецептата, ако прочета нещо по смислено , което ще ми помогне да разбера дали е полезна рецептата ще съм благодарен.

http://biopogled.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8%D0%B9-%D0%B8/
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #3 -: 03-02-2017, 09:19:56 »

Как пък точно на тази рецепта налетя  tooth
"Смисленото" ти го написах вече, след като си ми копирал поста, значи трябва да си го прочел :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

taka87

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #4 -: 03-02-2017, 16:44:11 »

Как пък точно на тази рецепта налетя  tooth
"Смисленото" ти го написах вече, след като си ми копирал поста, значи трябва да си го прочел :)

Честно казано аь не разбрах какво смислено сте напусали тук. Аз целите яйца ги извадих и остана само калция уж. Просто ми е любопитно защото в нета пиша разнопосочни неща дори че може да е вреден при консумирането калция ...
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #5 -: 03-02-2017, 22:03:36 »

Така явна трудно разбираш,значи трябва ти само черупката,после обелваш бялата ципа отвътре на черупката и смилаш на прах черупката,после добавяш лимонов сок от истински лимон и готово имаш калциев цитрат,наѝ-лесно усвоимата форма на калция,но трябва и много движение за да се вгради калция,но ти трябва и вит.D,магнезии,вит.К и силициѝ,цялата група вървят заедно.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Калции в домашни условия въпрос?
« Отговор #6 -: 13-02-2017, 09:53:28 »

Така явна трудно разбираш,значи трябва ти само черупката,после обелваш бялата ципа отвътре на черупката и смилаш на прах черупката,после добавяш лимонов сок от истински лимон и готово имаш калциев цитрат,наѝ-лесно усвоимата форма на калция,но трябва и много движение за да се вгради калция,но ти трябва и вит.D,магнезии,вит.К и силициѝ,цялата група вървят заедно.
:Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 24 запитвания.