Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Бактериална вагиноза/дисбактериоза  (Прочетена 3466 пъти)

Ahicks

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,

От доста време (години) имам проблем с повтаряща се бактериална вагиноза. Ходила съм при много различни специалисти, които ми предписват обаче идентично лечение - метронидазол (орално или локално) и прием на пробиотици. Единственото подобрение обаче, което съм виждала, не е идвало от клинични препарати, ами от откъслечни практики с природни средства.

В момента правя следното:

- използвам ябълков оцет, органичен, пия малко от него с вода; алтернативно - вода с лимон
- спирулина на прах
- чесън, лук
- пелин на капсули
- алое вера
- приемам пробиотици и витамин Д

Проучих доста въпроса, според мен проблемът в моя случай идва от факта, че като дете много съм боледувала и съм изпила доста широкоспектърни антибиотици.

Напълно съм изключила захар, кофеин, пакетирани храни. Чета за алкализирането на тялото, старая се да ям много зеленчуци и да намаля въглехидратите.
Има голямо подобрение спрямо преди, но все още не е идеално положението.

Ако някой има опит с природни средства, които помагат за това състояние, ще съм много благодарна. Писна ми от лекарства :)
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Бактериална вагиноза/дисбактериоза
« Отговор #1 -: 12-03-2017, 19:48:14 »

Натурални средства за бактериална вагиноза
Не винаги трябва да разчитате на лекарства и антибиотици за лечение на случая на BV. Естествения свят на медицината е пълен с възможности, в които не се използват химикали за лечение.
Предложения:
а) промени в диетата:
Увеличете консумацията на пресни зеленчуци, плодове, зърна и ленено семе, за лечение на бактериална вагиноза. Не забравяйте да пиете голямо количество прясна вода за изхвърляне на нежеланите бактерии от тялото.
б) “добри бактерии”:
Продукти които съдържат “добри” бактерии,  се борят успешно с бактериалната вагиноза инфекция. Киселото мляко е ефективен избор за лечение на  това състояние.
в)Свещички от борна киселина :
Изследванията са показали, че борната киселина във влагалището абсорбира естествено срещащия се амоняк , който насърчава бактериите да виреят. Помислете за използване на свещички от борна киселина като лечение за 14 дни, за да се борите с хроничнтаа бактериална вагиноза.
г) Кефир :
Кефир (kephir, kewra, talai, mudu kekiya, milkkefir, búlgaros) е ферментирала млечна напитка, произхождаща от населяващите Централна Азия тюркски, монголски и тибетски народи. Особено популярна е в Русия и бившите съветски републики. Получава се след коагулация на краве, козе или овче мляко с помощта на кефирни зърна или т.н. кефирна гъба, Тибетска гъба. Добавянето на кефир към вашата диета може да помогне в борбата с бактериалната вагиноза, защото тя е култивиран млечен продукт, който съдържа “добри” бактерии и полезна мая.
д) храни с Ацидофилус:
Яденето на храни, които съдържат ацидофилус могат да помогнат за лечение на бактериалната вагиноза. Примери за това са  киселото мляко, обогатеното мляко, и някои соеви продукти, като мисо и темпе.
е)  Компреси със студена вода:
Прилагането на компреси със студена вода върху проблемната зона свива кръвоносните съдове и облекчава неприятните симптоми.
ж) ябълков оцет:
Накисване в топла вана с няколко добавени капки чист ябълков оцет може да облекчи сърбежа и възпалението, което може да се развива с BV.
з) Пробиотици:
Можете да отворите частично  капсула от пробиотик и да я поставете във вагината, за да насърчите растежа и репродукция на “добрите” бактерии.
и) Тампон от кисело мляко :
Някои жени твърдят, че са лекували бактериална вагиноза, като поставят тампон, накиснат в кисело мляко за около 10 минути. Поставете тампона във вагината, оставете го за няколко часа, извадете го, а след това повторете отново тази процедура. Продължете тази линия на лечение два пъти на ден в продължение на една седмица.
к) Витамини:
Витамини А, B комплекс, C, D и Е съдържат антиоксиданти, които могат да помогнат при лечение на бактериална вагиноза.
к) Крем с витамин Е :
Витамин Е може да помогне за облекчаване на сърбежа. Можете да избирате между готови кремове ,прах и капсули за да облекчите симптомите на BV.
л) топла вана:
Напълнете вана с топла вода и останете там до успокояване на раздразнената вагинална зона.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 25 запитвания.