Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49606 пъти)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #140 -: 26-02-2017, 21:16:00 »

6-ти ден успешно приключва. Днес имах криза с много силни болки в основата на гръбнака, но мъжът ми ми направи масаж и заспах, а като се събудих, бях ок.
Днес никак не ми се пие вода, устата ми е суха, но, като пийна, и имам чувството, че ще се пръсна и ми става гадно. Това е много странно - досега не ми се беше случвало.
Храчките продължават.

Утре съм на работа, но мисля вечерта да пробвам да направя клизма.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #141 -: 27-02-2017, 21:39:15 »

Край на 7-ми ден. Не ми се пие никак вода, само устата ми е суха, но като пийна една глътка и имам чувството, че ще се пръсна. Досега не ми се е случало. Чудя се дали да се насилвам да пия повече вода или да слушам тялото си.
Днес отново спонтанно освобождаване на червата - малко, но от сърце - и пак се спасих от клизмата, хи-хи. Кръстът ниско долу ме боли, но на кризи - боли ме адски 30 мин, след това два часа е спокойно, и после пак ме боли.
Иначе съм добре, мисля.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #142 -: 01-03-2017, 13:34:09 »

Такаа-а-а-а, 9-ти ден.
Чувствам се добре, болките в гърба намляха чувствително, всъщност много рядко се обаждат. Обаче носът ми тече като водопад и ми се отделят храчки - УРА! Това означава, че синузитът ми излиза малко по малко.
Устните ми са напукани и много ме болят, но не смея да ги намажа с нищо.
Мислех да захранвам след 10-и ден, но се очертава да сме на гости при мама, а там няма шанс за читаво захранване, така че.... ще откарам още три дни, стига да съм ок.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #143 -: 02-03-2017, 16:01:41 »

10-ти ден, чувствам се прекрасно. Мина ми кръстът, и умората не е толкова тягостна. НО носът ми тече и е запушен едновременно и ми се струва, че не мога да захраня докато не се изчисти. В момента имам буквално изострен синузит и, ако захраня, ще го влоша. Знам го от опит. Затова ще се наложи да продължа няколко дни. МОже би захранване след празниците.

Хвана ме мания за чистене вкщи и днес изхвърлих сума ти неща, дето напоследък все им се назлъндисвах.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #144 -: 03-03-2017, 02:18:02 »

Здравей,
Не напразно те питах за данните. Моето скромно мнение е следното. 7-10 дни гладуване е малко и много. Ако си болна от тежко заболяване, ще ти трябва 15-20 дни поне. Ако обаче не си, по-добре да правиш няколко пъти по 7-10 дни отколкото едно дълго. Стреса в който влизаш при дългото гладуване е сериозен.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #145 -: 03-03-2017, 08:55:30 »

Здрасти пак, благодаря за отговора. Нямам тежки заболявания. Е, на 38 години не съм чиста като сълза - синузит, късогледство (но то е малко, а и вече взе да намалява), шипове във врата, хронична умора такива неща. А да, разбира се и хранително разстройство, от което страдам от 12-годишна и до сега не съм открила начин да го изкореня.

Основната ми мотивация за поста не е отслабване. Искам да се чувствам добре и жива и по-млада  :Content_4 - emotloader: За тази цел 10-дневните курсове плюс след това 36 часови веднъж седмично правят чудеса.
Но си мечтая за едно дълго гладуване - най-добре сухо, което да изтрие емоционалния ми товар и да ми помогне да се отърва от хранителното разстройство. Защото колкото и да се опитвам, както няма бивш алкохолик и наркоман, така няма и бивш булимик.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #146 -: 03-03-2017, 11:00:19 »

Какви по-точно са симптомите на това "хранително разстройство" , душко?
Имам вече моя авторска методика ( на база и на други автори :) ) , която върши чудеса при смели и немързеливи  хора , като теб.  Лично е отработено и тествано всичко в достатъчно продължителен период. Възможно е да се оправят нещата и без дълго гладуване. Преди да се приложи програмата  обаче , е  необходимо ЯКО противопаразитно прочистване.
Не само с тройчатка и  разни други гъдели , а и с доста по-мощни средства - брезов катран, Тодикамп, евкалиптово масло, "царска водка" ..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #147 -: 03-03-2017, 20:53:59 »

Хранителните разстройства са анорекси невроза, булимия, хиперфагия. Това са емоционални, психични заболявания. Така, че споменатите методи едва ли ще помогнат. Булимията се изразява в безконтролно тъпчене на каквото ти попадне, понякога по 10 000 ккал наведнъж, всичко това последвано от предизвикано повръщане и после пак отначало. Ако не се предизвиква повръщане е хиперфагия.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #148 -: 05-03-2017, 09:12:13 »

Разбирам, Iggiberry , случаят е по-различен. С което е и по-интересен :)
Както казваш ти, ( и тези, които минават за "експерти"  ) , при тези състояния има намесена емоционална и психо-компонента. Даже ми е чудно защо се наричат "хранителни разстройства" , след като те само се ИЗЯВЯВАТ на ниво хранене  ;) А самото разстройство явно е на по-дълбоко ниво.
Дотук, да кажем, е ясно.  :Dormir_13 - emotloader:
Само че,  "Общоприетото мнение най-вече заслужава изследване ".. ;)

Както отдавна знаем, следвайки стратегията за извличане на максимална печалба, БигФарма има изгода да продава на пациента лекарства  и услуги  максимално продължително. За целта тя обозначава редица болести като "психични" ,което й дава възможност сладко да си ги "лекува " цял живот..  :Content_22:
А всъщност, се оказва , че голяма част от тях  никак не са психични, а са си съвсем обикновени ПАРАЗИТНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. След като дори за "класически" нервно-психични болести като епилепсия и шизофрения  се установи , че се предизвикват от токсоплазма, и при ликвидирването  й   се постига пълно излекуване, е възможно и за други  уж "психо"патологии да важи същото.  :surpris_23:
Естествено, за такива открития не се шуми ( има си хас  tooth ) , затова който има потребност, може да проучва тихо и внимателно  в тази насока , аз само давам жокер  :sorcerer - emotloader:
(За мен лично , едно е ясно до момента - почти нищо не е такова , каквото ми го представят  tooth )
  
« Последна редакция: 05-03-2017, 09:19:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #149 -: 05-03-2017, 09:59:36 »

За протокола:
За пръв път повръщах по този начин на 12 години
Режим на плодове и чай от 30 дни, на вода от 10 дни и сух пост 4 дни досега не са ми повлияли.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #150 -: 05-03-2017, 14:34:40 »

Ако причината са паразити, (особено от сорта на токсоплазмата или други упорити гадинки), е ясно , че   гладуването на вода или сухо, не е достатъчно, още повече в такива кратки за целта срокове. "Плодовото" не го броим въобще, то няма никаква противопаразитна функция.
 Казвам "ако са паразити". Защото може и да е другаде причината. Но най-вероятно , както винаги , се касае за комплекс от причини. Паразитите обаче никога не бива да се изключват и затова каквато и терапия да се почва, противопаразитните действия са първи и задължителни.
Даже е редно да се направят и преди  по-сериозни срокове на гладуване. Логично е , че то ще протече по-лесно .  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #151 -: 05-03-2017, 19:11:24 »

НИкога не съм правила процедури за прочистване от паразити, не ми е хрумвало. Но ще започвам да чета, то се е видяло
Иначе днес захранвам след 12 дни на вода. Последите дни ми бяха доста тежки, някакси различни от предишните дни. Започнах с накиснати във вода домашно изсушени сини сливи, първо водата, после сливите, а за вечеря салата метличка. Малко ми беше като трева, липсва ми солта, но... Това ми е най-дългият воден пост до сега, но само ми даде да разбера, че трябва да направя още поне два, преди да се почувствам по-добре.
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #152 -: 07-03-2017, 15:32:19 »

Iggiberry,  само да попитам..  (защото аз не съм привърженик на клизмите)
За тези 12 дни само на вода прави ли клизми?
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #153 -: 07-03-2017, 19:55:34 »

Достатъчно продължителното и правилно проведено въздържане от храна, с пиене на вода, изгонва и убива паразитите, които почти винаги променят поведението, хранителни, пиителни навици и т.н...
Освен това изчиства излишните и чисто отровните молекули и съединения. Съчетано с подходящи упражнения, това връща "заводските ни настройки" и после нямаме трудности с безмерна лакомия и т.н...
Достатъчно продължително е различно за всеки човек. Статистически около 80% от възрастното население получава желаните изменения за време 3-6 седмици... И т.н и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #154 -: 07-03-2017, 20:13:09 »

Не съм правила клизми. Естествено изчистване получих на 1, 2 и 5 ден, след това нищо. Добре щеше да ми дойде една клизма, но... следващия път.
И по-дълго гладуване също.

Добре съм, захранвам повече с горещи, люти и кисели бульони, отколкото със сурови зеленчуци, но нещата са под контрол.

Засега планирам следващия курс за началото на април.
Активен

Bora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #155 -: 04-04-2017, 18:15:31 »

 Здравей.. не е свързано с гладуването, но има една добавка "Мио-Инозитол", от натурални източници разбира се(съдържа се в ядки, яйца, кафяв ориз), която мисля, че ще ти помогне с хранителното разстройство.
 Препоръчвам ти да прочетеш на английски, освен на български информация и разбира се, по-големички дози са за по-сериозни случаи но и с 1-2 грама на ден с времето се случват нещата. И все пак най-изгодно е да си вземеш пудра от 227 грама от амазон.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.