Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Klebsiella pneumoniae  (Прочетена 2379 пъти)

cyberchoice

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Klebsiella pneumoniae
« -: 20-02-2018, 01:46:31 »

Привет на всички, някой сблъсквал ли си е с тази бактерия? При мен е изолирана в гърлото и ми създава ужасни главоболия в преносен и буквален смисъл вече почти година и половина. Възпалява ми лявата сливица, лявото ухо, имам чести главоболия и световъртежи, както и болка в основата на езика. Сутрин се събуждам все едно не съм спал , ами копал цяла нощ. Лекарят ми , разчитайки и анализирайки антибиограмата ме убеди, че няма как да се справя с нея, ако не взимам антибиотици. Така пробвах веднъж и нищо не стана. Сменихме антибиотика и пак след десет дни тровене отново не даде резултат. Уж показва чувствителност при тестовете, а не ще да мре. Пробвах с чесън на капсули, масло от риган, жабурене с кокосово масло и какво ли още не , но не се получава. Някой , който може да помогне със съвет? Бих бил много благодарен. Бъдете здрави!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Klebsiella pneumoniae
« Отговор #1 -: 20-02-2018, 08:24:20 »

Уважаеми господине,
имах някъде пост за бактериите в този форум.И аз съм минала по този път само,че бактерията беше стафилокок.Бактериите умират когато организмът се изчисти от боклуци / собствените си отпадъци /.Иначе отпадъците служат за храна на бактериите и те се размножават на воля.Аз преди години правих гладуване на вода 10 дни и моята бактерия умря след година и половина тровене с 8 антибиотика.Изводът е чистете си организма с повече сурова храна.Ето едно средство, което може да помогне :
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода за хляб
1 капка йод
няколко капки вода
  Разбъркайте тази смес, трябва да е гъста и мажете гърлото с нея.По - точно мажете сливиците.
Друго средство е лимонът, той блокира бързо възпаленията.Капете в носа капки лимонов сок - 2 - 3 капки във всяка ноздра и дъвчете парчета лимон.Но храната трьбва да е повече сурова, да се изчистят сливиците от отпадъци и бактерията тогава ще умре сама, няма да има с какво да я храните.Иначе и цял куп антибиотици да се пият само човек се трови, а бактерията става резистентна т.е. устойчива на тях и си живее на воля, не е гладна, а добре нахранена, сита.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Klebsiella pneumoniae
« Отговор #2 -: 20-02-2018, 11:54:10 »

cyberchoice , и какво казва самоувереното докторче сега?  tooth Ти пита ли го защо антибиотиците не са се справили, както той е обещавал  ?  :surpris_23:  tooth И какво, сега според него излиза , че с нищо няма да можеш да се справиш , така ли ? ( след като АБ били единственият вариант :) )

Масово явление е мисловната немощ при болшинството от хората с медицински дипломи :( Когато се сблъскат със здравословен проблем, те почват уж да издирват  "виновника ", но потенциалът им стига само до там, да го търсят измежду патогените  ;) И когато нацелят някой бактерий, и хоп- значи той единствено е виновен и търсенето на други виновници и причини спира :)
Тоест, разяснено,  не е задължително този  конкретен бацил  да е отговорен за изброените патологии. Може да има връзка, но може и да няма .

Чесън ( особено пък на капсули! ) риган, кокос.. това е слаба ракия в борбата с бацилите. Аз бих направил една сериозна противопаразитна чистка с тройчатка, брезов катран, Тодикамп , АСД-2 и най-вероятно проблемът поне временно ще се  реши. ( Наскоро с АСД-2, по-големи дози , за 10 дни  излекувахме дори пневмония!  ;) ;) ) Тодикамп се прилага и външно, маже се и по гърлото,сипва се в носа,  + вътрешният прием.  Ако се приложи и това, което Ели казва , би трябвало проблемът да се откъсне от корен.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cyberchoice

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Klebsiella pneumoniae
« Отговор #3 -: 20-02-2018, 14:25:08 »

Супер! Много благодаря! Аз все още имам едно останало шишенце Тодикамп непокътнато в един от шкафовете заедно с брезов катран, който е наполовина вече изпит.   :angel: Смятам да ги комбинирам заедно с намазването с йод, за което е споменато по-горе и забравих да спомена, че сега подсилвам и със сребърна вода. Дано да не си взаимодействат по кофти начин  :surpris_23:
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Klebsiella pneumoniae
« Отговор #4 -: 20-02-2018, 15:58:57 »

Вземете люспи от шипка,ако нямате просто цели зърна(прим. 10-15,зависи от случая).Извадете им семките,смелете ги в кафемелачка и ги накиснете поне за 2ч с 2-2.5пъти повече вода.след това си ги хапнете сладко преди ядене.След 1-3дни споделете резултата с нас.При толкова природнни богатства защо се тровите с химии и пълните джобовете на търгашите?
Поздрави
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Klebsiella pneumoniae
« Отговор #5 -: 21-02-2018, 22:59:57 »

...Бактериите умират когато организмът се изчисти от боклуци / собствените си отпадъци /.Иначе отпадъците служат за храна на бактериите и те се размножават на воля.Аз преди години правих гладуване на вода 10 дни и моята бактерия умря след година и половина тровене с 8 антибиотика...

Може и да почетеш на воля в този форум, има доста обсъждания, резултати.
Както казва Бино и на мнозина е добре известно, нашето здраве се състои от толкова много съставки, взаимосвързани и влияещи си, че решенията не са формални. То вече се е видяло какво става от формалния подход...
Ако случайно не знаеш, бактерии и изобщо живи организми има само там, където има хана и другите необходими за живот условия. За бактериите: температура, влажност, защита от слънчева радиация... но И ХРАНА.
В нашите тела най-лесно, или дори единствено, можем да променим наличието на храна за паразитите. И да подобрим условията за работа на имунната система.
Ако продължаваме да имаме храна за тях, следващите, или същите паразити, ще дойдат пак, ще се размножат оново бързо и т.н.  ;D  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.