Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Инхибитори моноаминооксидаза (МАО-инхибитори)  (Прочетена 1939 пъти)

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Здравейте,

На форума не намирам никаква информация по този въпрос.

Замисляли ли сте се, какво представляват инхибиторите на моноаминооксидазата, ролята на митохондриите в клетките и как тези неща влияят на нашите ментални способности и продължителност на живота?

Срещали ли сте сличаи на дългогодишни вегетарианци и суровоядци, които са живяли значително по-дълго от средностатистически европеец? (според мен хора, които живеят по разни екзотични острови или сред природата, далече от цивилизация не попадат в тази категория)

Какво би било правилното работно състояние на клетките в организма и как то се отличава от това, което имаме днес?

"Инхибиторите на моноаминооксидазата (МАО-инхибитори) са химични вещества, които инхибират активността на ензим от семейството на моноаминооксидазите. Съществуват две изоформи на моноаминооксидаза: МАО А и МАО В."
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Duras , интересни въпроси са ти хрумнали  tooth Кой ще  дръзне да се замисли точно пък за такива "технически подробности"  , това са казуси сложни, неизучени. В една човешка клетка се извършват много повече химически реакции, отколкото във всички хим. заводи в света взети заедно.  ;)  Тук дори учените  не могат  да обелят ясна дума и нямат единно становище,  ти очакваш тука шепа дилетанти  да го разискваме  tooth    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Дурас,
въпросите, които желаеш да разискваме не са толкова важни според мен.Това е приоритет на научни институти, но с Господ до сега никой не се е преборил.Скоро четох за отшелници, които живеят в пещери без слънчева светлина.По всички физически закони тези хора би трябвало да живеят кратко, а те са дълголетници.Така,че съдбините Божии не могат да бъдат разкрити от човешкия ограничен ум.По същият начин хора пребивавали дълго време в строг пост каквито са монасите също са били дълголетници.Голяма част от тях са били само на хляб и вода.Не са приемали друга храна.По физическите закони организмът им трябва да страда от недохранване и те не би следвало дълго да живеят.НО ТОВА, КОЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО ЗА ЧОВЕКА Е ВЪЗМОЖНО ЗА БОГА.Тези хора са дълголетници.Така,че Божията воля никой не е в състояние да разгадае, защото ние сме грешни човеци.
Поздрави !
Активен

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

НО ТОВА, КОЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО ЗА ЧОВЕКА Е ВЪЗМОЖНО ЗА БОГА.Тези хора са дълголетници.Така,че Божията воля никой не е в състояние да разгадае, защото ние сме грешни човеци.
Здравей Elia,

"И създаде Господ човека по свой образ и подобие" – демек един творец създава свое идентично копие и копието притежава същите способности като оригинала. Аз лично съм видял неща, които излизат извън рамките на "нормалните" човешки способности и се доближават до тези на Господ. Отделно съм запознат какво представлява религията в днешната и форма, с каква цел е създадена, как функционира и къде е реалното място на този така наречен Бог, на който ти се уповаваш.

Ако ти лично се чувстваш грешен/грешна по рождение, моля да запазиш чувството си за вина лично за тебе си. Също така моля поне в моята скромна тема да не се намесват понятия като религия, Бог, колко сме грешни по рождение и как тези неща ни ограничават във всяко едно отношение - ограниченията си поставяме ние самите вярвайки на тези, които искат да ни управляват.

Замисли се, какви ограничения си поставяш ти сам на себе си, когато непрекъснато си повтаряш "това не е за мен", "другото не съм в състояние да разгадая", третото е само за Бога и т.н.?

Моля, думите ми да не се приемат като обида от религиозните хора тук на форума.

« Последна редакция: 04-01-2019, 17:26:14 от Duras »
Активен

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

А сега по темата:

Увеличить продолжительность жизни реально, влияя на клетку напрямую

Швейцарские ученые заявляют: они подошли вплотную к раскрытию тайны старения, пишет The Australian. Они обнаружили ген долголетия у мышей, а потом сумели увеличить продолжительность жизни у червей на 60%, применив антибиотики.

В итоге черви не только жили дольше, но и имели лучшую физическую форму по сравнению с контрольной группой, доказала работа Федеральной политехнической школы Лозанны. Ученые хотят понять, почему представители одного вида могут иметь разную продолжительность жизни.

Они начали с исследования митохондрий мышей, и нашли три гена, влиявших на продолжительность жизни животного через скорость работы. Мыши, у которых экспрессия генов была на 50% медленнее, жили примерно на 250 дней дольше (где-то 30% от общей продолжительности жизни).

Воздействуя на те же белки, но уже в теле червей, ученые сумели продлить им жизнь на 60% (с 19 до 30 дней). Эксперты взяли за основу точку зрения, что митохондрии - бактерии, живущие внутри клетки. Поэтому они и обратились к антибиотикам.

Митохондрии переводят питательные вещества в разные типы белков. А более ранние исследования уже говорили о том, что митохондрии руководят старением. Швейцарские специалисты сумели выявить особый ген, задействованный в этом процессе.

Горния материал на английски език:

Swiss closer to solving mystery of ageing

SWISS researchers say they have taken a step closer to unlocking the mystery of ageing, after discovering the impact of a longevity gene in mice and then managing to extend the life-span of worms by 60 per cent thanks to a basic antibiotic treatment.

"They were not only living longer, but were also more fit," said Johan Auwerx in a video released by the Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, a cutting-edge Swiss research institute.

The findings of Professor Auwerx's team have been published in the scientific journal Nature.

The goal of the research was to work out why certain individuals of the same species can have a far longer life-span than others.

"Our lab has for some time been using a complex genetic reference population of mice, which mimic the human population, to study ageing," Professor Auwerx said.

The scientists started by examining mice's mitochondria -- a cell's version of a power plant -- and uncovered a group of three genes that affected the animals' life-span via their speed of functioning.

Those whose genes were 50 per cent slower lived some 250 days longer, or about 30 per cent of a mouse's lifetime.

"Based on this observation, we switched model, and started validating this experimentally in a worm," Professor Auwerx said.

"Knocking down the same proteins, we could see an up to 60 per cent extension of worm life-span."

Professor Auwerx underlined that since mitochondria are bacteria living within cells, his team then experimented with antibiotics, which target bacteria.

"We could see that treating the worms with the antibiotics also mimicked the genetic effects, and they also lived 60 per cent longer", from 19 days to 30, he said.

Mitochondria transform nutrients into various kinds of protein, and several previous studies have suggested that they may be the motor of ageing.

The Swiss team, working with counterparts in The Netherlands and US, managed to identify the specific gene involved in the process and work out how variations in protein could affect life-span.

The researchers underlined that further studies would be needed to confirm whether antibiotics could be used to rein in ageing in mammals.
Активен

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Duras , интересни въпроси са ти хрумнали  tooth Кой ще  дръзне да се замисли точно пък за такива "технически подробности"  , това са казуси сложни, неизучени. В една човешка клетка се извършват много повече химически реакции, отколкото във всички хим. заводи в света взети заедно.  ;)  Тук дори учените  не могат  да обелят ясна дума и нямат единно становище,  ти очакваш тука шепа дилетанти  да го разискваме  tooth    

Бате Бино, привет!

Тези въпроси са ми "хрумнали", може би защото знам едно-друго и имам желание да го споделя с вас.  :D
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Duras, каквото имаш да споделяш ..е хубаво да го споделиш, понеже чета и не разбирам :surpris_23: тия инхибитори същите ли са като тия дето махаме от бадеми, лешници и други ядки? и какво, да не се оказва накрая, че са супер ценни и с тях ставаме по-умни и се удължава живота 60% ?!? :surpris_22:
Активен

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Увеличить продолжительность жизни реально, влияя на клетку напрямую

Они начали с исследования митохондрий мышей, и нашли три гена, влиявших на продолжительность жизни животного через скорость работы. Мыши, у которых экспрессия генов была на 50% медленнее, жили примерно на 250 дней дольше (где-то 30% от общей продолжительности жизни).

Увеличаване продължителността на живота чрез пряко влияние върху клетките. С други думи са забавили или напълно са преустановили работата на митахондриите в клетките.

Една история от преди година-две: Папа Римски посещава Перу. Както е известно, Лима, столицата на Перу се намира на над 3800 метра надморска височина и въздъха е разреден (ниско съдържание на кислород). Местните се справят с разредения въздух като дъвчат листа от кока. Пресслужбата на папата съобщава, че на път за Перу, в самолета са напоили Папата с чай от листа на кока с цел той безпроблемно да понесе разредения въздух в Перу.

В задачата се пита, след като си дъвкал листа от кока, кислорода във въздуха се е увеличил или се е случило нещо други?

« Последна редакция: 04-01-2019, 18:27:51 от Duras »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Duras, имаш леки обърквания по отношения на понятията "вяра " и "религия".  ;)  Елия за религия не говори в случая. Разликата е огромна. (Както някой беше казал: " В последно време все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога" :) )
Позоваването на Бог е направено в съвсем друга светлина и то е точно  по темата , която ти повдигна :) Не се сърди, това че ти не си го разбрал, не означава , че то няма да е полезно на други, които са наясно. ( За  мен лично  беше извънредно ценно)  Прочети предни постове на Елия, тя не казва точно това , което ти се опитваш да й вмениш :).
А за Бога, не бързай да се произнасяш отрицателно, просто не е дошло явно  времето ти.. Както е казано :  
   "В самолет ,обхванат от буря -атеисти няма! "  tooth  
Но дори да не го долюбваш, имай поне толерантността да изтърпиш гледната точка на съфорумците  :love_028:
Нали уж все подкрепяме  "толерантността" и "безусловната любов" :)
 Да не говорим, че точно същото ( по отношение на Бога)  ще ти бъде казано от почти всички  истински лекари-натуропати  и лечители в Русия.  И доц. О. Елисеева,  и проф. Неумивакин, и Надежда Семенова, и Малахов..да не изброявам още :) ) Лично съм обиколил и аз няколко такива уникални личности в Русия и Украйна. Един от тях е истински учен, физик  и биофизик, изобретател, преподавател,  експерт по енерго-информационна Медицина. Той е реагирал също като теб в началото , но имайки способността да измисли и конструира сам някои уреди, е успял да убеди себе си , а и други като теб , но не с внушение :) - Тук самият уред отчита излъчването на иконата и на светената вода.. а с други уреди доказва как нарушеното ти биополе се нормализира по време на четене на молитва например  ;) ;)  
За такива неща няма да прочетеш на много места. ;). в света има само няколко човека , които могат да измерят тези "феномени" с апаратура .

Прекрасно , че знаеш "едно-друго"  и че държиш да го споделиш с нас  :thankyou: :thankyou:    
Само че в случая не виждам какво толкова те е въодушевило   :surpris_23:  Подобни публикации излизат стотици на ден.. Все нещо е открито или на стъкълцето в лабораторията или при опити с животни..
Нека да го приложат върху хора, да удължат реално човешкият живот , пък тогава  ще ги аплодираме и 3 дни ..  :Content_14: :Content_14: tooth
Между другото животът на червеи успяха да удължат още преди десетки години , при това не с 60% , а с 600% ! с помощта на .. гладуване  ;) ;)    
От 120 г. всеки месец се публикува някое ново сензационно откритие , което само след година -две ще направи рака "болест от миналото"..  ;D  А на практика става точно обратното - преди 100г  1 от 80 души  са боледували от рак, а  сега са 1 от 3 !! ;) ;)
През 50те години всички празнуваха "откритието на 20 век" - интерферона, и се юрнаха да лекуват масово с него ( вкл. и рак) за да разберат след време , че и този път нищо не са открили , освен ужасяващи странични реакции  и сега почти никой не го прилага охотно, именно заради тежките странични ефекти и почти никакви резултати..
По-късно пък всички пощуряха по новата мода - "стволовите клетки"..Пак някакви учени уж бяха открили  кода на вечната младост и здраве, руски баровци побързаха да си ги имплантират , само че сега не само че не са по-млади , ами въобще не са живи, защото се оказа , че присаждането на чужди стволови клетки индуцира раков  процес у   приемника.. :-\ :-\

Ти вероятно си млад , ще има да четеш и да четеш , докато се научиш да отсяваш зърното от плявата :) А плява има навсякъде - дори и  в науката  :)
Но най-важното е , че освен "плява" има и друго , което е по-опасно  ;) ;) , особено когато стане въпрос за "ДНК" или въобще за "високи технологии в Медицината"...  ;)
Тук ще можеш да се запознаеш  с него :

http://www.otizvora.com/2018/09/10110
Вярвате ли на лъжата, че всички здравни проблеми се дължат на гените?
 Чети внимателно и  вероятно ще разбереш защо толкова се шуми около гените напоследък  ;)
« Последна редакция: 05-01-2019, 00:23:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Duras

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

бате Бино, здравей,

Няколко пъти препрочитам поста ти и не мога да преценя, дали да го приема като градивна критика или да се смея на глас.

Никой не изчака да споделя каквото знам и след това да коментирате на база вашият опит и знания. Вместо това, всички се втурнахте да ми обяснявате, кое било невъзможно за човека, как само Бог, как науката и т.н..

Цитирах материалите за въпросните изследвания с цел да видите, че и науката е стигала експериментално до определени заключения които ще подкрепят това, което исках да споделя.

Бих могъл да коментирам и излъчването на иконата и светената вода. Също така как работи и молитвата - в тези неща няма нещо свръхестествено, и не следва да се приемат като доказателство за наличито на Бог. Всеки от вас може да си зареди вода с определени качества за една или друга цел, включително и за реализиране на цели или желание, стига да знае как.

Но от уважение към теб и за да сложа край на посоката в която се разви темата, ще приема мнението ти за градивна критика. Благодаря ти!

Бъдете живи и здрави.  

p.s. ogrizko Горчивият бадем има имуностимулиращ и противораков ефект. Семките от ябълка също. Но трябва да се внимава с приетото количество. По няколко бадема на ден (5-6) или до десетина средни семки от ябълка първоначално - ако прекалите с дозировката, може да използвате захарен сироп за противодействие.
« Последна редакция: 05-01-2019, 13:28:22 от Duras »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Дурас, никой не ти забранява  да споделяш какво си прочел  :Content_22: Специално разрешение ли чакаш, че още не си го пуснал? :) Никой не те критикува, ти вероятно отскоро пишеш по форуми, нормално е да срещнеш различни мнения , трябва да свикваш :) 
Има някъде увеличен ЧОВЕШКИ живот с 60 % ли? Би било ценно и интересно. Ако е само за мишка , не знам каква би била ползата за нас  :surpris_23: Не съм чувал някой в този форум да отглежда мишки  :surpris_23:

Добре, щом смяташ, че си подготвен, коментирай на какво се дължи излъчването на иконата.  Защо иконата и светената вода раздвижват стрелката на уреда , а обикновената картина  и вода - не. ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен това, аз ти намекнах, но ти вместо да се вслушаш , предпочиташ да ми се смееш  tooth :
Нищо, няма лошо ,и аз обичам да се смея, значи  - ще се смеем двамата - все ще има за какво  tooth tooth


Щом имаш интереси в областта на науката , първо следва да си изясниш (поне за себе си) смисълът на самото понятие "наука"  tooth Защото, колкото и да ти звучи нелепо, - то нищо не означава!  tooth
В днешно време всеки, който има достатъчно пари, може да си поръча необходимото му "научно изследване"  tooth  Нищо, че резултатът е съвсем противоположен на друго такова изследване , за което е платил друг  tooth  
Така че ,имай предвид,  всеки път, когато прочетеш и се вдъхновиш на нещо " научно", да знаеш, че някъде друг екип от учени , е доказал точно противоположното!  tooth

Не си съгласен?
Ето, заповядай само един пример:
Според едно  НАУЧНО изследване прилагането на хормони при жени в менопауза намалява риска от инфаркт!  
Според друго НАУЧНО изследване, обаче, същите тези хормони крият огромен риск от инфаркт!


А най-куриозното е , че и двете изследвания са публикувани в един и същи брой на най-научното списание - the new england journal of medicine.  (броят от 24.10.85г. )   tooth tooth tooth

https://www.nejm.org/toc/nejm/313/17

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM198510243131702
Postmenopausal Estrogen Use, Cigarette Smoking, and Cardiovascular Morbidity in Women over 50 — The Framingham Study

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM198510243131703
A Prospective Study of Postmenopausal Estrogen Therapy and Coronary Heart Disease

Е, ти разбра ли сега какво е мнението на науката за използването на хормони при жени в менопауза?  ;) ;) tooth tooth tooth
« Последна редакция: 05-01-2019, 16:08:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Еййй, голямо обсъждане. Радвам се. Нека да дочакаме Дурас да сподели каквото иска - по същество на обявената тема - все ще е полезно.
Сигурен съм, ЗНАМ, че е по-добре да обсъждаме идеи, изследвания, резултати, хипотези и пр., а НЕ - лични състояния и отношения.

Всички тук (вярвам аз), знаем поне 1 действие, или поредица от действия, методика и пр., прилагането на които съществено подобряват здравето ни, дори го възстановяват. Та, още една нова информация, или по-добре - количество знания, ще са полезни за всички.
Нали? Дааа...  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Няма да дочакаме :)  Мисля , че след  тези постове , Дурас  е успял  да схване безполезността на подобни открития и затова ще се въздържи. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ха дано...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.