Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гарциния Камбоджа и други добавки и екстракти  (Прочетена 1881 пъти)

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте, като част от терапията ми на множествена склероза, аюрведичен лекар ми препоръча да комбинирам Трифала с Гарциния камбоджа, която има противовъзпалителни и невропротектиращи свойства. Проучвайки Гарцинията, открих, че тя влияе позитивно и върху намаляването на апетита. А при мен това е голям проблем - тъй като от дете бях доста пълна (ген) и допълнително разтъпкана с много храна, навикът с преяждането ми е останал. Въпреки, че сега живея осъзнато, със спорт, веганство/умерено суровоядство, глад и активни тренировки постигнах тегло 57-8/168, все още остана проблемът с апетита. Не говоря за хубавият, здрав глад, който се появява след добро пречистване и гладуване или след хубава, активна тренировка. А за онази малоумна нужда когато съм под интелектуално напрежение (без да съм гладна) да изям 100 грама ядки, недай си боже и нещо сладко (дори да се води сурово и уж чисто).

Та покрай маркетинговите ми проучвания на Гарцинията, попаднах на препарати, в които тя е комбинирана с екстракт от зелено кафе, хром пиколинат, л-карнитин (все добавки, препоръчвани от натуропати за профилактика на МС), чиято основна функция е да намалят нездравия апетит и да подпомогнат тялото да гори по-ефективно мазнини при тренировки и физическа активност. Та питането ми е - имате ли наблюдения над тези добавки?

Хвана ми вниманието и друга комбинирана добавка за спортуващи - екстракт от бреза (за отводняване) и канела+малинови кетони, зелено кафе и горчив портокал. Дори поисках няколко таблетки от една дама, която е доволна. но при мен започна да се повишава температурата с градус- градус и половина, което ми създаде дискомфорт.

Ще се радвам да споделяте!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.