Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ФОРУМА  (Прочетена 24864 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #20 -: 05-01-2010, 09:20:40 »

Вери,благодаря за уточнението! Не съм проверявала, извода си го извадих (явно прибързано, но пък показателно) от това, че когато и да съм търсела информация и съм намирала такава, гугъл винаги ме е препращал към форума, а не към сайта..
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #21 -: 05-01-2010, 09:23:40 »

Може би след време ,Мер ще затвори сайта за мнения и ще се прехвърлят въпросите и дискусиите тук. :surpris_23:
Когато станем много,много :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #22 -: 06-01-2010, 23:35:40 »

Отдавна си мисля да огранича броя на коментарите в сайта, тоест като минат определен брой, темата да се затваря за коментари, от два три дена се опитвам да намеря подходящ момент да затворя 3-4 теми там, но така са се разгорещили, че не мога да определя добър завършек (че да не прекъсна нещо по-средата....). Ще следя и ще видя какво мога да направя.

Така или иначе вече категорията "Езотерика, психология и философия" е създадена, няма да е много добре да я изтрия, който не се интересува, просто да не я чете. Това междудругото....

Не знам какъв е бил спорът, но жалко че има някакви недоразумения. Ако някой има мнение за нещо, е свободен да го изразява, но без да засяга или обижда други съфорумници. А всички можем да бъдем по-толерантни към мненията на другите. Толкова е просто. Няма смисъл от караници или от поучавания. Първоначално, всеки си е прав за себе си, но като споделяме опита си, се обогатяваме взаимно.

Мирна и щастлива нова година, приятели-съфорумници!
Активен
Духът владее материята!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #23 -: 07-01-2010, 05:05:54 »

Мер, сега ще ме караш да ходя да гледам на сайта. Колко е хубаво понякога човек да няма време за всичко.  ;D
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #24 -: 11-01-2010, 18:28:56 »

Линка към форума липсва на сайта и това се отразява на посещенията(няма го Кристиан).Умишлено ли е това или е малък,временен проблем?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #25 -: 11-01-2010, 19:40:41 »

Да, няма го линка. И други неща ги няма. Може би заради сложената реклама на машината за покълване.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #26 -: 11-01-2010, 23:31:34 »

Има вече линк към форума, не беше умишлено. Трябваше да махна каквито можеше джаджи, защото cpu-минутите са ми много високи. И гугъл рекламите даже махнах - не че имаше смисъл от тях де. Ще видя дали има промяна. Експериментирам общо взето - така е, който не е учил на времето php, трябва сега да е на принципа проба-грешка. А колкото до машината за покълване - просто реших да сложа банер, защото такова желание възникна в мен (макар, че не съм я пробвала, но все пак Людмил я е правил и е единствена за сега, нашо родно от БГ). Благодаря ви, че винаги пишете, като има нещо нередно  :peperudi:
Активен
Духът владее материята!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #27 -: 11-01-2010, 23:44:39 »

Мер, не ме разбирай погрешно. Твое право е да слагаш и махаш нещо. Реших, че проблемът идва от банера.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #28 -: 12-01-2010, 16:13:23 »

Аз все още не откривам форума на сайта и влизам през хисторито.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #29 -: 12-01-2010, 16:28:27 »

Лейла, намира се в ляво, в средата - зелена картинка с бомбони и на нея пишe с бели букви - cуровят форум
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #30 -: 12-01-2010, 16:44:19 »

Благодаря, там си било значи :)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #31 -: 15-01-2010, 12:01:05 »

Мер, а къде изчезна лентата с Житния режим, Гладуването и още други теми имаше? Другия месец на 3-ти започва житния режим, а темата във сайта с около 130 коментара мисля, беше много полезна???
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #33 -: 15-01-2010, 16:08:14 »

Benato, много ти благодаря  :fluretaa: Но много интересно от линка ти ми излиза,но ако го търся в Пречистване на душата и тялото и не се вижда  :Confus_3:
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #34 -: 21-01-2010, 15:40:29 »

Ей, Кристиянчо , като муха  в   кошер си , значи !  Щем не щем , явно ще  си имаме „работа”  с теб  още дълго време  :)  защото кофти -  вече не те тегли към кръчмата  :)
Както казваше дядо ми в подобни случаи : „ Такъв ще го харесваме ...„ :)

Понеже и в бъдеще в кошера ще попадат мухи ( както предрекохме още отдавна, при откриване на неспецифичните за форума теми )   а сигурно  и други „несвойствени” хвърчащи  твари,  нека да дам пак моите аргументи по въпроса  .( щом си ме обявил за най-мъдър, значи ти поне ще се вслушаш в тях. Благодаря ти за комплимента , но не разчитай на него за смекчаване на критичния ми по същество тон   
Първо, нека да уточня ,че  тук не разглеждаме личността  Кристиян  . Ти може да си прекрасно момче   - за мама и татко , за приятелите си, ДОРИ  и за нас , ако те срещнем при други обстоятелства или житейски ситуации.  Тук разглеждаме присъствието ти в този сайт и на тази база  даваме  становището си . ( Точно както и в училище – ако си добър по физика, това не те прави автоматично добър и по  рисуване  )
 
1.   Значи , какво правиш ти : 
  В сайт ,където се акцентира върху пречистването,  казваш : „ Не се чистете ! безсмислено е ! „ .
   В сайта на ловците ще кажеш : „ Не убивайте, грехота е ! ” .
 В тунинг.бг ще  кажеш : „ Не си тунинговайте колите, прецаквате двигателя ! ” .
 В ланчия.бг ще кажеш : „Не си купувайте италиански коли, боклуци са !„ 
В бгмама ще кажеш : „ Не раждайте, земята е пренаселена! „   ......

При това го казваш  по твой си начин , с който вече се запознахме  :)
Естествено е ,че не можеш да очакваш плод там, където си посял плевел.  А после си недоволен от реколтата..
Добре , съгласен съм да имаш контрамнение , ( аз също доста често имам) ,но извади аргумент , подготви се. А не само с емоция и общи приказки. И кръчмарски бабаитлък...   Иначе какво следва ?  –  ами по този начин ще ставаш за майтап  , а това не е целта на никого тук.  Защото тук не е  селска пивница , малко по-високи са изискванията към присъстващите. Не е задължително да са максимално знаещи, нито максимално образовани, но е предимство за самите тях да имат  добрият тон, добрите маниери..
 
 Айде още нещо мъдро да ти кажа безплатно :)   :  В което и да е обкръжение да попаднеш  ,  ако дори веднъж се изкажеш по тема , по която не си компетентен , А ДРУГИТЕ СА ,  резултатът ще е такъв , че после  за каквото и да се изказваш  ,дори  да си суперкомпетентен , няма да те вземат насериозно, защото вече си се „изложил „ веднъж./  " Не се преструвай на куц пред куци. " /  :)   ( Подобна е ситуацията и при спор.  Дори да имаш най-желязната теория, ако дадеш слаб пример и опонентът ти го обори , теорията ти пропада, без значение колко е добра. Просто примерът става „част от цялото” )  Така и тук - ти , твоят стил и твоят аргумент ставате едно цяло. Дори един от компонентите да не е на ниво -и край - това събаря целият ти имидж, колкото и добър да е аргументът ти.
 
Затова където си слаб -  трай си. По-добре кажи – „това не го разбирам” .  Няма да се изложиш. Напротив – това ще  засили уважението към теб ,когато  дойде ред да покажеш къде наистина си силен!   
(То е нещо като да пръднеш шумно на първа среща с гадже. :)  Върви й обяснявай после ,че иначе си пълен с добродетели...  Друго е когато го направиш след  15 месеца, когато тя вече се е убедила ,че такива наистина съществуват и заради тях може да се опита  да те търпи ... :)   )

2.  Както разбрах, ти предлагаш  да има повече идейни линии в този сайт ?  (тоест по-широк спектър от теми)     По принцип идеята не е лоша , но се оказва ,че на практика тя не се реализирва така добре ,както ако идейната линия остане  САМО ЕДНА – каквато е сега.( с изключение на ония "вредните" теми за религия и езотерика)   Причините са следните:
 
Първо – колкото по- разностранни  са темите , толкова по-вероятно е да се проявят различията между хората.  А нашата цел не е да си „уеднаквяваме различията „   или да се караме по това ,което ни разединява , а да си  хармонираме и сътрудничим по това ,което ни сближава!   За да се случи това , трябва да се плати определена цена . Именно запазване на основната идейна линия  на сайта ще бъде тази цена ! 

 Забележи в кои теми са най-големите спорове . Стана въпрос за хомосексуалност – хоп, веднага наскачаха обидени – то било обидно да се наричат така, те били дискриминирани ..цяла излишна дискусия.. Стана въпрос за религия – пак се надигнаха враждебности.. има Бог, няма Бог, ама как се казва , ама защо не го виждаме.. Стана въпрос за Нов Световен Ред – айде пак – кой чел, кой недочел – всички имат мнение. ( Като дечицата в „малък коментар” по бтв- всичко знаят. Едно не каза – „не знам, мамка му”  :)   )

Лично наблюдение: Забелязал съм, че добра дискусия става ,когато има примерно до  20-30 % разминаване. И то е здравословно. Но когато то е 100% , дискусията вече не е полезна , отделят се прекалено много хормони, които пречат на здравословното изслушване и асимилиране на информацията. 


Второ- ако се включат допълнителни теми ,както ти искаш – в тях голяма част от хората тук ще бъдат по-малко компетентни.  Но ще се блазнят да дадат мнение, (уверени на база на компетентността си по други теми ) и така ще влязат в противоречие с другите , които са по-подготвени . Не че има лошо , но все пак целта не е да сме постоянно във спор, нали ? :)  (  Например един „цайтгайст” не дава основание да се считаш образован по въпроса за религията. Щом в тоя филм я оплюли , значи е така. Или пък за Новия ред- изгледали 20 мин. филмче – и айде, ние вече знаем достатъчно ,можем да поспорим.. ) 
От друга страна    „допълнителните” теми  привличат нахъсани индивиди, които обаче са си силни само в тези „допълнителни теми” . А другите , „основните теми” – като здравословно живеене, одухотворяване, пречистване не ги вълнуват много-много.  Ти самият кацна тук по повод темата за религията. Верно ,тя има много общо с ценностите на сайта и затова беше допусната от модераторите, но дискусиите се отплесват извън допирните й точки със сайта. ( Първите ти два поста са в нея. После се заозърта и за друго интересно , но май не намери ..но понеже вече беше набрал инерция, сега не можеш да спреш .. . :)  ) .
Затова пак казвам , ако искаме сайтът да си тежи на мястото, трябва да е   „ тясно специализиран”   (Така  е навред-  и в търговията ,и в пресата... В „Практикер” има всичко, но най-добрите инструменти , тапети, бои, градински помпи  и т.н  не са в него, а в специализираните за това магазини. Там и квалификацията на продавачите е друга, могат да те предпазят от грешен избор.
Най-добро вино или ракия ще си купиш от специализиран магазин за алкохол, а не от Кауфланд или Билла.
В пресата също – лозари, състезатели, маниаци на оръжия, на секс – имат си нишичката и там си попръцкват дружно на воля- всеки в своята си нишичка  , под одобрението на събратята  ..)    Градинарят не се интересува от мощността на колата на колегата си лозар, аудиофилът  не се интересува  дали колегата му аудиофил пости , а с какъв кабел са свързани колоните му към усилвателя...
 Затова  е това  „разделение”  : Всеки да си  постели чергичката там ,където му е мястото. Където ще го „ разпознаят „ като свой!
      
3.   Ако си обърнал внимание , във форума има графа „членове” ?   Някак механично подхождаме към регистрация като „членове” обаче.  Каква е идеята за членството обаче?   Да си член означава да си съмишленик.  Няма как да си член ако не споделяш основните идеи на сайта. Влиза в противоречие със смисъла на думата. Затова препоръчах на Мер  да направи това, което е и по другите сайтове ( напр. в xnetbg )  :  който пуска постове  обратни на постулатите на сайта – да се трият на момента. Особено от сорта „ вие луди ли сте да чистите черен дроб”  .  Такива постове са излишни, а пускащите ги няма как да са „членове” . Все едно  рояк пчели да приемат за член конска муха !   Нека да четат, да си мислят, ако се почувстват съпричастни , да заповядат. НЯМА НУЖДА от такива „мнения”, зад които не стоят аргументи , а само първосигнална примитивна емоция.
   Според мен дори  и доктори , стоящи на противоположни позиции не би трябвало да са "членове" . Те ще са членове във фарамацевтични и в лекарски форуми. Да си компетентен не е достатъчно за едно "членство". Нужна е и съпричастност!   . Тя е даже по-важна от самата компетентност.  Предпочитам някой ,който иска да бъде в услуга, но не знае как, пред някой , който  знае как , но не иска.  (Защото първият може и да узнае ! :)  )


4. Името на сайта не го гледай. Не е задължително да има причинно-следствена връзка. В София от много години има клуб с име  „ Общество без граници”   Нещо да ти говори ? И на мен не, но знам какви са приоритетите в него, бил съм и там :  Събират се в едно помещение  добро количество  сами мъже , жени и  двойки -  за тихи игри... ама даже и името си не спазват- уж без граници, а  не ми разрешиха дори да гледам.  И тях някой трябва да научи на маниери.   :) 



Това по-долу е старият ми пост от друг раздел, но пак по темата , прочети го и него.  Както виждаш, отделих достойно време и усилия да  ти кажа съвсем приятелски и с уважение някои неща , защото такъв си се харесвам. :) 
Това е моят жест към теб.
Важно е обаче не само ние да си се харесваме ! :)


 В този форум ако има дискриминация, то значи в останалите е направо хитлеризъм 
 Това е сигурно най-либералния форум
Обърнете внимание, даже няма написани строги правила за общуване . Има някои препоръки ( които се появиха даже  впоследствие)  но съвсем деликатно казани ( няма как, щом като са от създателката на сайта)    и абсолютно  без стресиращият ефект , който изпитваш когато се регистрираш по други сайтове - там на цели страници е описано с категоричен тон какво може и какво не може там.  В xnetbg например( който е силен сайт също) когато се регистрирваш трябва да обясниш, защо смяташ че си подходящ за този форум. И изрично е казано :
Ако принципно не си съгласен с идейната линия на форума и пускаш "обратни " мнения , те изтриват без обяснения !
    Хората са се светнали ,че иначе има риск сайтът им да се превърне във   " за всеки по нещо- всичко по 1 лев. " .  Тоест място за убиване на време при това по посредствен начин. ( Нещо като бгмама - там разбират от плетене на една кука до
торсионни полета и вибрационни редове ) :)

Нормално е да не  сме компетентни навсякъде.  Както е казано :  "  Всички сме невежи, но в различни области "   :)
      Затова е хубаво човек да се усеща сам..  Да присъства там, където има какво да каже. Където ще го чуят и оценят. И където ще очакват да го чуят ! Така удоволствието ще е взаимно. Споделено.  А знаем, че взаимните удоволствия са най-хубави    :)

Освен това , трябва да имаме предвид ,че която и да е структура , за да се съхрани такава ,каквато е била първоначално като идея ( а и каквато я желае  болшинството) - трябва да има дисциплина. Няма как.  Затова е редно да се съобразяваме с мнението на модераторите.  Те го правят за общото добро, не за тяхно лично .   
 Има поговорка - "  На чужда каруца щом седиш - чужди песни ще пееш ! " 
 (  Като си купим наша ,там може и АС /ДС на флейта да си свирим   )
Макар че едва ли някой се чувства чужд тук.     

Освен това , ако наистина ни е приятно тук, малко ( а дори и повечко) дисциплина не би трябвало изобщо да ни притеснява. ( мен лично ни най-малко )
 "ПРиятният товар не тежи "     

Виж, ако не не ни е приятно,  тогава и  големината на буквите  могат да ни дразнят ..   
.. и "дискриминират "   
« Последна редакция: 22-01-2010, 00:39:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #35 -: 22-01-2010, 17:53:28 »

Бате Бино  :Content_14: съгласна съм с теб
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #36 -: 22-01-2010, 17:59:45 »

Модераторите какво мислят по въпросите, повдигнати от бате Бино касаещи уредбата на форума?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #37 -: 22-01-2010, 18:20:40 »

Ето цитат от друг форум :
Оринави,

Преди време бяхме споменали публично, че в този форум има свобода, но не свободия. Примерно свободен си да споделяш мнението си по даден въпрос или тема, но НЕ СИ свободен да:
- обиждаш другите участници
- показваш пълна нетолерантност към позицията на другите
- показваш по всякакъв начин неуважение към хармонията във форумите и да не се опитваш да я поддържаш
- им викаш пишейки с главни букви цели изречения
- използваш няколко акаунта + включително няколко анонимни имена
... и като цяло системно да нарушаваш правилата за участие във форумите на портала

Многократно сме те предупреждавали по имейл или чрез лично съобщение за споменатите по-горе точки, но е имало само временен резултат.

Моля, считай това предупреждение за последно!

И въобще всеки, който се опитва да нарушава правилата за писане, особено, когато това е системно, ще бъде сложен под модераторско наблюдение. Това означава, че няма да може да споделя мнението си за определен период от време във форумите и след това всяко негово мнение ще се преглежда и одобрява от модератор преди да бъде публикувано. Досега крайната мярката за изключване на някой от форумите на портала не сме я прилагали, но няма да се поколебаем да го направим ако се наложи.

Синева, моля не излизай от контекста на поставените теми и показвай повече прозорливост при подобни спорове.

Поздрави,
Екипът на Портала
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #38 -: 22-01-2010, 20:17:53 »

Съгласен съм с много от написаното от бате Бино. Много обективно е написано.
Не съм съгласен с това да се заявяват суровите идеи за членство. Чел съм целия форум и знам, че много от членовете са се записали съвсем случайно. Много често ''новите'' са гледали на суровоядството като на нещо крайно, на нещо временно, но лека полека са се осъзнавали. Не мисля, че форума е за вече 'изградени' суровоядци. Нека си спомним за членове яростно защитавали Дюкан, а сега са редовни наши колеги.

Много хора се регистрират само за да си решат конкретен проблем без да им пука за суровоядството, но в последствие стават ревностни негови фенове.

Иначе на Кристиан му изтрих 1-2 поста и той се изхитри да не нарушава правилата, заради което не му пипахме постовете.

Темата за езотериката трябваше да бъде направена. Защо? Защото в общия раздел се подхващаха вече спорове и беше по-добре да се обособят нещата. Дори и трима редовни наши членове ми писаха на лична да създадем такава отделна тема.

Да, писаха се много глупости, но моята прогноза и тогава беше и сега е, че в близко бъдеще темата "Езотерика..." ще е най-малко коментираната в целия форум. Ще се изпише всичко и ще премине. Роман солджър и кристианчо са вече история. Останахме феновете на суровото, а не на извънземните.

Не познавам човек, интересуващ се от здравословен начин на живот, който да не е запален по езотеричното. Това е още един довод за съществуването на този раздел.

Ще се трият повече постове вече.

99% от поста на бате Бино съвпада с моето мнение.
« Последна редакция: 22-01-2010, 20:21:18 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #39 -: 22-01-2010, 20:55:10 »

Бенато хубаво го е постнал това горното :)

В предния си пост нахвърлях някои разсъждения . Тук предлагам конкретни  препоръки.

За някои може да е странно ,защо те идват точно от мен, все пак съм само един от многото членове на този форум и нищо повече , дори не съм и модератор. Мога да отговоря по следния начин:
    1. Имам вродена потребност да " изпипвам " и прецизирам нещата, с които се захвана. ( постовете не правят изключение :)  ) Това може да мине за добро ,но по-лошото е че инстинктивно  търся начини  за максимално усъвършенстване на всичко, с което съм в контакт. Дори то да е добро, за мен е някакво предизвикателство ПОНЕ да измисля вариант как то може да стане ОЩЕ по-добро .. :)   Дори вариантът да не се приеме, аз самият се чувствам по-добре ,защото  то спира да ме тормози :) :) 
     2. Не пречи и други да дават предложения ( все още е демокрация :)  ) ,щом се чувстват съпричастни към форума.  Шефът ще ги разгледа, ще прецени и ще вземе решение.

Ако зависеше от мен ,бих направил следното :

1. Вариант :  Форумът се разделя на две части. ( Как ще се казват - форум А и Б или "подфорум" .. няма значение)  Като регистрацията е отделна за двата нови форума !  Единият ,да го наречем форум "А" , ще  касае "по-сериозната" материя -пречистване, гладуване, хранене, суровоядство. Ще бъде "тясно специализиран" .  Там по естествен път  ще се озоват по-малко на брой , но по-близки на основните постулати на сайта  хора. Истински съмишленици. Както се вика
" ревностни привърженици"  . Там ще има по-строги правила за регистрация :  право да се регистрират ще имат  само наистина свързаните с идеята.  И които владеят добрият тон.   Как да ги преценим ли ?  Ами лесно : Като първо ги видим как пеят в хор "Б"  , или
  форум "Б" .   В него се изтикват всички останали теми - "сподели,разкажи", "чесането на езика"  , "Езотерика", "Религия",  "Домашни любимци", "анкети" , "книги" ,"приказки" ,"Талмуда"  ,"Максуда".... дори "рецепти" .. и всички други , които ще се появят от този сорт от тук нататък.  Там критериите за "членство" могат да бъдат по-занижени. Да се изнесат там всички маловажни  препирни по всички странични теми.(Нищо ,че темата може и да не е е съвсем странична, щом клони към "отплесване" на някъде си, тя явно е "странична".)  Те са важни , но не са във връзка с постулатите на сайта .Пример - Новия Световен Ред . Ако някой кацне покрай някоя от тези гореизброените теми ( и има интереси само в нея ! ) , да си остане там и да не шава насам-натам като полтъргайст.
(Попадал съм в сайтове, където има раздели, където не ме допускат. Пише ,че там имали право да влизат само определени хора.Вероятно са имали същото предвид.)
 
Освен функцията на филтър , (който ще съхрани "имунитета" на форум "А")  това разделение  ще има тотален ефект за подобряване на удобството.  Виждаме ,че форума се разраства в логаритмична прогресия -  пускат се нови теми, въпреки че такива вече съществуват,  или теми от рода на : http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=908.0  (да ме извинява авторът)
(Съгласете се , дали ще бъде респектиран един новодошъл ако попадне първо на тази ТЕМА :)  )
Става струпване, губи се много време да се преглежда всичко, а има много ценни информации .  Ще се подредят нещата ,както и достъпът до тях. ( все пак по образование съм сух счетоводител  да не се забравя :)  )   

2.Вариант :  Горната идея си остава същата , но формата е друга :Вместо един сайт и два форума,  сайтът се обединява с форум "А"  ,а отделно си съществува форум "Б" .   То и сега има тематично застъпване между сайт и форум.

Идеята може да се доразвие.Това е съвсем набързо.
 
Кажете си мненията.
« Последна редакция: 22-01-2010, 21:03:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания.