Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ФОРУМА  (Прочетена 24861 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #60 -: 27-03-2010, 21:55:26 »

Мисля си ,по точно опитвам се да мисля,че няма да е лошо...специално в този форум да се представяме с истинските си имена,защо трябва да се водим по акъла на тази матрица Интернет,все пак ние сме реални и истински хора,трябва ли да се срамуваме от имената си,и това какви различни мнения и хрумвания се крият зад тях,живота е истински,дори ако трябва да го упражняваме тук........още повече,че тук се застояват само осъзнати пичове и .....мадами.Не се срамувайте от имената си.....бат Бойко няма да ги използва за комерсиални цели,щото и той е истински.Стига с тези псевдоними и никнеймове.........ЛИБЕРТА...братя. :thankyou:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #61 -: 28-03-2010, 00:00:29 »

А аз си мисля, че точно в този форум хората бая са разкрили от живота си, вкл. и имената.
Повечето се засичаме и във фейсбука. Така че няма скрито покрито. :)

Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #62 -: 28-03-2010, 16:45:38 »

Все пак си е интернет (има защо хората да се представят с никове и личното инфо да е минимално), и е нормално всеки да се представя както намери за добре.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #63 -: 04-06-2010, 00:49:34 »

Малко извън контекста на разговора ви, но защо няма опция за редактиране на мнението?
Това ми направи впечатление като за начало.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #64 -: 04-06-2010, 09:54:31 »

Един наш съфорумнец наскоро замени всички свои постове с многоточие и доста теми станаха неразбираеми и затова решихме да премахнем тази опция, за да не се стигне до подобна ситуация. Ако някой иска промяна на пост, може да пише на лично съобщение до мен и аз ще го променя.
Активен
Духът владее материята!

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #65 -: 04-06-2010, 22:44:17 »

 ясно. няма ли опция за определен период да се редактира, напр. 24 часа, защото човек се случва да сбърка нещо? Както и да е, щом така сте го решили.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #66 -: 05-06-2010, 00:48:10 »

taka izglejda prekaleno slojno,ne vqrvam vuv foruma da moje da ima takava opciq
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #67 -: 05-06-2010, 10:33:44 »

Има опция "предварителен преглед". Използвайте нея преди да публикувате каквото и да било. Прочитайте си и го редактирайте в такъв момент ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #68 -: 02-05-2011, 13:00:39 »

Аз ли не мога да се ориентирам, но в заглавната страница ми изчезна бутона СУРОВИЯ ФОРУМ и влизам във форума по-сложно. Как е при вас?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #69 -: 02-05-2011, 13:59:18 »

същото...
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #70 -: 02-05-2011, 15:07:00 »

Това може да е така поради, текущо преработка на началната страница на форума, а може би поради друго, за което ще си позволя да поразсъждавам.

Понеже съм човек, който обича да ровичка в нещата, дори понякога повече от необходимото, често продължавам да си задавам въпроси и след видимото решение на даден проблем. Та въпросният проблем, който възникна в темата за християнството и нейното заключване ме накара да се замисля, защо пък Марулка заключи темата при положение, че нямаше реално основание. И понеже тя си е спряла личните съобщения и няма как да я попитам, започнах да си разсъждавам и сдигнах до извода, че това не беше конкретно насочено към темата, а беше нещо като намек, затова че форумът е тръгнал да си променя облика. Честно казано след като осъзнах това, ми стана малко гузно. И няма как да не призная, че съм един от хората, които внасят така да се каже 'дисхармония' в него. Не случайно Мер и доста от старите членове почти не се мяркат напоследък. Според мен на тях не им харесва това развитие на форума и просто го избягват , за да не се дразнят. Твърде са добри и гостоприемни, за да изгонят оф-топик хората. Все пак това е едно чудесно място, извор на безценна информация, чийто основи, те, са създали и сигурно не им е особено приятно да гледат безсмислени спорове и избиване на комплекси. Вероятно и затова препратката към форума от началната страница е изчезнала, за да се ограничи достъпът на нови хора с нежелано поведение.
Затова искам да се извиня, ако съм обидил някого в моите постове директно или индиректно. Защото на истина не е честно, при положение, че не съм допринесъл с нищо за развитието на форума да държа сметка на модераторите. Честно казано в интернет много се злоупотребява с това, че когато регистрацията някъде е безплатна и свободна, това означава, че можем да правим каквото си искаме.
Аз неискам да съм повече част от това и понеже няма как да си променя начина на мислене, единственото решение е да се завърна към читателстаката аудитория на форума.

Само да уточня, че това е лична интерпретация на нещата, която може да е далеч от истината :)
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #71 -: 02-05-2011, 15:27:38 »

 Форума се променя и това е нещо естествено. Все пак на хората им е интересно да разберат, какви са другите, които споделят принципите си на хранене. А храненето, винаги е било основна предпоставка за всичко, което се случва наоколо. И може би искат да си мислят, че всичко е положително и красиво. А то не е  :love_028:  Има лъжа, измама и интрига и когато знаеш "Кой водата мъти и кой я бистри" =D обхвата ти се разширява.
 Тези раздели във форума - философските, са предпоставка за точно това развитие на форума. Може би, ако основаващите го, не са го искали, нямаше да съществуват.
 А марулка се отказа, явно защото видя, че не може да поеме такава отговорност и и тежи прекалено. Никой не е виновен, че света не е розов =)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #72 -: 02-05-2011, 20:33:19 »

Аз ли не мога да се ориентирам, но в заглавната страница ми изчезна бутона СУРОВИЯ ФОРУМ и влизам във форума по-сложно. Как е при вас?

Цитат
Вероятно и затова препратката към форума от началната страница е изчезнала, за да се ограничи достъпът на нови хора с нежелано поведение.

Извинявам се, сега върнах линка към форума като банер в лявата лента. Липсваше, защото няколко дни сменях и корегирах облика на сайта и просто съм пропуснала да добавя отново линка към форума (не умишлено).

Цитат
Не случайно Мер и доста от старите членове почти не се мяркат напоследък. Според мен на тях не им харесва това развитие на форума и просто го избягват , за да не се дразнят. Твърде са добри и гостоприемни, за да изгонят оф-топик хората. Все пак това е едно чудесно място, извор на безценна информация, чийто основи, те, са създали и сигурно не им е особено приятно да гледат безсмислени спорове и избиване на комплекси.

Липсата ми от форума по-скоро беше причинена от липса на свободно време (работех много, пътувах, учех...). Затова съм изключително благодарна на модераторите, че успешно и с много търпение поддържаха форума. Благодаря ви, приятели!
Но наистина имаше момент преди няколко месеца, когато наистина избягвах умишлено форума, с лека доза на страх и безпокойство. Най-вече заради негативизма, Егото, което излъчваше почти всеки един пост, и масовата критика и нетолерантност към чуждите мнения и най-вече стремежа към утвърждаване на мнение - кой е повече от другите. Надявам се да греша и ако е така се извинявам.
Но не е важно сега да обсъждаме миналото и кой какво е сгрешил. Важно е да прогресираме към по-добро. Затова предлагам:
* да сме по-толерантни с различното мнение от нашето
* да не се разделяме на групи като си слагаме етикети (вегани, сурови, бели и т.н. - всички сме едно)
* всеки от нас да е модератор като, когато има обидно мнение или спам да се докладва за него
Винаги ми се е искало от постовете и коментарите винаги да струи радост, любов и уважение. Надявам се не звучи банално, но и знам, че ще съгласите с мен - света около нас е достатъчно наситен с негативизъм, за да го пренасяме и тук. Мечтата ми е била да си имаме местенце в интернет, към което да се обръщаме, когато имаме нужда да се откъснем от сивото и негативно ежедневие и да се заредим с положителна енергия и емоции. Не ме притесняват толкова темите, а по-скоро енергията, която излъчват коментарите. Самата аз наистина нямам сили и желание да чета коментари, от които не мога да науча нещо или които ме натоварват. Зная, че ме разбирате и се надявам вътрешно да сте съгласни.

А иначе радвам се, че се създават теми и на духовна тематика, защото суровоядството върви успоредно с развитието на духа. Още не съм прочела всички теми или поне последните - тепърва ще чета, нямам идея какво точно се е случвало преди няколко дни, затова нищо конкретно няма да коментирам.

По-малко ЕГО и повече осъзнатост  :love_007:
« Последна редакция: 03-05-2011, 00:15:44 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #73 -: 02-05-2011, 21:16:27 »

Веско ,правилно си забелязял . Ти си знаеш , че не си далеч от истината :)
Ама си пичага пък иначе :)
За съжаление , стана така , както аз предрекох още преди година и половина, когато се умуваше дали да се включат тези раздели. (Както казва един приятел Иван Хайфито - "много мразя да съм прав" :)   )
Не ме послушаха ,че ще се получат различни идейни линии, без връзка помежду си. Все едно форум във форума. Или няколко форума в едно. И че във всеки един от тези "подфоруми"  ще се сформира различна "сфера на влияние " :)
Естествено ,че щом вече ги има тези раздели - по тях ще се пише :)
Какво ще се случи с тях, скоро може и да стане ясно :)
Идеята беше чиста и благородна, каквато е и самата Мер. (до колкото я познавам)
Точно по тази причина в този форум липсват строгите правила  и той наистина е един от най-либералните  (както отбеляза Вери)   
Фина и деликатна , Мер предпочете личният й пример и отношение да бъдат и устав и кодекс на този форум.

Наистина е дошъл момент нещо да се пипне. Може би само "локално" , но може и "глобално". :) 
Тук му е мястото да спомена ,че към този момент съм отправил сериозно предизвикателство към Мер - да помисли над едно мое доста екстравагантно предложение. :)

Веско, ти си добра опозиция по принцип. Я виж колко резонни въпроси ми зададе в темата за диагностиката. Верно , като спортист се "упражняваш"  повечко от необходимото май , но сега пък тотално  да изчезваш  на нищо не прилича :)

  Марулката за друго се отказа , ама друг път ще ви кажа.:)
 Ние с нея изяснихме някои "недоразумения"  на "лични" .
Заключването тя го е направила  абсолютно  добронамерено- в отчаян опит да върне машината в коловоза. (което не е лесно , коловозът вече не е само един :) )
Тя имаше добрата карта но не я изигра по най-добрия начин.
Може би трябваше да даде срок да се доизкажат тези , които имаха да се изказват и после  да си се заключи по естествен начин ,защото така са решили тези , които имат право да решават. Експериментът не е бил успешен- прекратява се   и толкоз.

Ако има интерес, бих могъл в един следващ момент да споделя предложенията си.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #74 -: 02-05-2011, 21:19:12 »

Писали сме едновременно с Мер, но ме изпревари , така че постът й чак сега го виждам.:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #75 -: 03-05-2011, 10:18:30 »

Не може да няма критика във форума,както и не можем да избягаме от действителноста.
Форума сме свсички ние,неговия облик е съвкупност от мненията на всички.
Няма лични обиди и нападки.Поне аз не съм видял.
Остава да спомена,че написаното тук,не е като живото общуване и често стават недоразбирателства.
Имаше няколко теми ,които пораждаха спорове,но те бяха извън контекста на форума и много помогнаха да се опознаем и да разберем възгледите си.

Много млди хора,а и не само,си мислят,че могата да ядат и пият всичко,да пушат.В един момент решават,че като направят една плодова диета и всичките им проблеми ще изчезнат,за правилно захранване да не споменавам.Всеки иска да отслабва.
После пак си продължават по стария модел. Появяват се тук и питат,без да са прочели почти нищо по въпроса или само смятаната за всичко-"Гладът приятел и лекарство" на Лидия Ковачева.
Появяват се проблеми.
Трябва ли да се дават съвети,да се "критикуват" или да не им обръщаме внимание и да се усмихваме отстрани?
Много е лесно да не пишем,знанията и опита добит с годините си остава за лично ползване.
Тук винаги и всеки е помагал с каквото може ,това е най същественото!

Любовта има къде да обитава-в душите и сърцата ни. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #76 -: 03-05-2011, 11:52:13 »


За съжаление , стана така , както аз предрекох още преди година и половина, когато се умуваше дали да се включат тези раздели. (Както казва един приятел Иван Хайфито - "много мразя да съм прав" :)   )
Не ме послушаха ,че ще се получат различни идейни линии, без връзка помежду си. Все едно форум във форума. Или няколко форума в едно. И че във всеки един от тези "подфоруми"  ще се сформира различна "сфера на влияние " :)
Естествено ,че щом вече ги има тези раздели - по тях ще се пише :)
Какво ще се случи с тях, скоро може и да стане ясно :)
  :kisss:
Многотемието е част от живота.До колко и как ние успяваме да го про-умеем, да го о-съ-знаем е част от собственото ни развитие.И когато една тема се изчерпи...тя се заключва от самосебе си.Вижте доста от подобните, стари вече теми в които не се влиза...няма за какво.А имайки предвид и това, че има и дай Боже винаги да има новички, търсещи , искащи...ще има и "възкрасване" на стари темите. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #77 -: 04-05-2011, 14:52:06 »

Лельо Маринче, ти си пак права, обаче в по-глобален, по-философски план. Ти имаш предвид ,че в едно училище не учат децата само на физика и математика, съгласен съм. Обаче преподавателят по рисуване не преподава и по химия :) , нали ? 
Ние тук трудно можем да бъдем училището. Но съвсем елегантно можем да бъдем отделния предмет. ( което никак не е малко)
Един  форум, едно списание , (една документална книга дори..)  за да имат тежест, те трябва да си  има лице, профил, идентичност. А това може да се случи само ако са "тясно специализирани".  Да има една основна идея, която да обединява и мотивира към съпричастност. И която да е развита ОТ- ДО. Например - здравето. Това е професионалният подход към нещата.
 Другото е компромис - универсалност, широка аудитория, "от всичко по нещо"
( че накрая нищо :)  )     
Като се добавят и разни други темички ( като например "Турските сериали", "хлебарки",  "Има ли дядо Коледа"  и т . н..) вече става форум по всичкология. А такива форуми има достатъчно (начело с "бгмамата"), там  всеки разбира от всичко.
Затова сериозните форуми са винаги специализирани. Например аудиофилски (бгаудио), строителни ремонти (направи си сам), фотографски, дизайн (дибла.ком), православен, радиоелектроника, и т.н. 
За да може ако някой се интересува от философия , да не дири инормация за Кант при фотографите. Защото и те , видиш ли , си направили такъв раздел..
На практика, изданията в които има "от всичко" ( като "Трета възраст" или тези за младежите ) се четат от хора, които не им се задълбочава чак толкова в която и да е от темите. Може да се каже смело дори :   цели се  убиване на време, а не навлизане в същността на материята.

И в крайна сметка става двойна неприятност- хем форума губи тежест, хем членовете му губят спойка - едните творят в "религията", другите не излизат извън суровоядството и постоянно напомнят, че това е логото на форума.. и в крайна сметка резултатът е достатъчно тъжен - "сурови" срещи вече не се организират. А навремето такива имаше регулярно. Сега за да се видя с вас, трябва да ви обикалям един по един по градовете. Поне дъждът да спре :)   

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #78 -: 04-05-2011, 16:38:21 »

 :kisss:Разбрах...отивам да търся философските форуми  :Confus_3:Защото душите ни ще се спасят не от това какво яде стомаха, а от  това с какво се храни Душата!Правилно!!!Аз все се надявах, че ще  оценим Душата по-високо от стомаха!А вие дано открието кои точно, по колко точно и как точно ще приемате витамините, минералите, волфрамите...Това съвсем не значи обаче, че няма да влизам и тука и да се бъзикам...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #79 -: 04-05-2011, 16:43:30 »

А марулка се отказа, явно защото видя, че не може да поеме такава отговорност и и тежи прекалено. Никой не е виновен, че света не е розов =)

Марулка е член на форума от първия му ден и беше най-старият модератор... за да се откаже от тази блага работа явно има защо, ти си регистрирана декември месец, затова не си виждала форума преди за да разбереш къде е разликата и защо почти никой от "старите круши" няма желание да влиза тук...  :(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.