Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ФОРУМА  (Прочетена 24847 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #80 -: 04-05-2011, 17:19:37 »

А марулка се отказа, явно защото видя, че не може да поеме такава отговорност и и тежи прекалено. Никой не е виновен, че света не е розов =)

Марулка е член на форума от първия му ден и беше най-старият модератор... за да се откаже от тази блага работа явно има защо, ти си регистрирана декември месец, затова не си виждала форума преди за да разбереш къде е разликата и защо почти никой от "старите круши" няма желание да влиза тук...  :(

 :kisss:Мен към кои ме брои...или въобще не ме броите tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #81 -: 04-05-2011, 17:47:15 »

Липсват ми светещите в зелено Марулка и Петко, и синьото на Вери... Виждам само Дани.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #82 -: 04-05-2011, 18:09:57 »

бате Бино много си прав, фокуса му е майката.

А марулка се отказа, явно защото видя, че не може да поеме такава отговорност и и тежи прекалено. Никой не е виновен, че света не е розов =)

Марулка е член на форума от първия му ден и беше най-старият модератор... за да се откаже от тази блага работа явно има защо, ти си регистрирана декември месец, затова не си виждала форума преди за да разбереш къде е разликата и защо почти никой от "старите круши" няма желание да влиза тук...  :(

Незнам защо, но ми е доста трудно да не пиша в този форум, въпреки неразбирателствата и проблемите напоследък. Имам чувството, че цялата дандания все пак не е била напразно, и малко от малко всеки си е извадил поука за себе си. И вярвам, че нещата ще се стабилизират занапред. Обаче, все си мисля, че това няма как да стане без помощта на 'старите круши', както ти ги наричаш. Аз лично се боря за нещата, които уважавам, харесвам или обичам и не се отказам така лесно. Може би точно тази ми черта пък ме вавлича в честите спорове и не си мълча много много (но май ще трябва да го променя). Затова си мисля, че ако на старите членове на форума им пука за неговата съдба, то би било добре да засилят присъствието си .... неможе винаги да извръщаме глава и да се сърдим при недоразумение, с някой по-различен от нас.
Незнам, аз съм относително нов тук, едва ли мнението ми има особено значение за повечето от вас, но смятам, че форумът все още си пази обаянието.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #83 -: 04-05-2011, 18:38:24 »

Лельо Маринче , признай си , че си прибързала с извода си. :)
Прочети ми пак по-внимателно постчето, моля.
Разбира се, че душата е най-важното!  Но какво общо има духовното личностно израстване с безкрайните препирни на религиозна тематика? Там нещата се отплеснаха в съвсем друга посока.
Едно е да се разискват различни духовни практики , друго е да се омотаваме в разни небрани лозета. :)

Затова  ако веднъж се закове регламента на този форум, например : "Толерират  се  всички теми, които ни обогатяват и помагат да  постигнем едно по-добро здраве на физическо, енергийно ,емоционално и духовно(ментално ) ниво!"  + една тема тип "говорилня", всичко ще си дойде на мястото. Останалото извън основната идея се счита за офтопик ( не по темата) и се "модерира".
Но това си го решава "упълномощеният" разбира се :)

Лельо Маринче, аз лично толкова пъти съм ти се възхищавал, защо прецени, че те насочвам към други форуми ? Няма такова нещо, моля те. Влизай си в строя и приготвяй мотиките, скоро ще ти идваме на гости :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #84 -: 04-05-2011, 18:48:57 »

Веско, това е така ,защото тук е пълно с чудесни хора. На това се дължи пристрастяването :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #85 -: 05-05-2011, 02:53:57 »

Не знам защо е тази ненавист към форума на бг-мамма, но на мен ми става все по-неприяно във всеки 5-ти пост да се изтъква какви били пишещите там. Тук чета и пиша самo от година; нещата, които се разискват, ме вълнуват. Но това няма да ме накара да намразя бг-мамма. Там има полезни теми и съвети; има теми, които се задълбочават в определена област. Да, прекрачва се добрият тон понякога, но все пак пишат толкова много потребители.

Даже от там точно дойде подкрепата в началото, когато навлизах в тематиката, относно алтернативните лечения и начин на живот. Има и алтернативно мислещи, колкото и да е странно.

Понеже тук си споделяте какво ви мъчи - реших и аз да се включа с мнение. :) :Content_22:
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #86 -: 05-05-2011, 07:21:27 »

Лельо Маринче , признай си , че си прибързала с извода си. :)
Прочети ми пак по-внимателно постчето, моля.
Разбира се, че душата е най-важното!  Но какво общо има духовното личностно израстване с безкрайните препирни на религиозна тематика? Там нещата се отплеснаха в съвсем друга посока.
Едно е да се разискват различни духовни практики , друго е да се омотаваме в разни небрани лозета. :)

Затова  ако веднъж се закове регламента на този форум, например : "Толерират  се  всички теми, които ни обогатяват и помагат да  постигнем едно по-добро здраве на физическо, енергийно ,емоционално и духовно(ментално ) ниво!"  + една тема тип "говорилня", всичко ще си дойде на мястото. Останалото извън основната идея се счита за офтопик ( не по темата) и се "модерира".
Но това си го решава "упълномощеният" разбира се :)

Лельо Маринче, аз лично толкова пъти съм ти се възхищавал, защо прецени, че те насочвам към други форуми ? Няма такова нещо, моля те. Влизай си в строя и приготвяй мотиките, скоро ще ти идваме на гости :)

 :kisss:Първо:Добро утро, добър ден и добри хора в живота ни!Второ:на мен ми е драго, когато виждам раждането НА МИСЛЕНЕТО, НА ЛОГИКАТА, на търсенето...И май, сори ама няма никакво значение задълбаването в това каакво точно и по колко ще ядем на ден... :surpris_23:Но има огромно значение идеята ВЕГЕТАРИАНСТВО, ВЕГАНСТВО И СЛЪНЦЕАНСТВО!!!От там нататък всеки е насочван интуитивно кога, какво и по колко!Но, ако не развиваваме и духовната си част, т.е. за мен това са ДОБРОДЕТЕЛИТЕ....всичко може да опре до...
    Умението ни да превърне центробежнитне сили у всеки един от нас в центростремителни, управлявани, напътствани по пътя на добродетелите...е върхът...води до светийството...т.е. всеки един такъв индивид започва да свети, да излъчва и да се доближава да огнения-ангелския-сътворчески на Бог Свят.
    А това със заковавнето , рамкирането, ограничаването...еееееее, сори ама не ми е понятно, при положение , че когато ви говоря за правила и ред...се вдигате на бунт и въстание  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #87 -: 05-05-2011, 10:15:53 »

 :kisss:Да, за бързането и припряността си прав.Аз си признавам без бой...мнооооого съм припряна...все бързам...да порасна :surpris_23:
Но виж, за религиите - не си .Че те са част  точно в помощ на Духовното ни растене....всички без изключение!!!Нито една от тях не е замислена да ни превърне в порочни, лоши, да ни деградира и мутира!А че се отплесваме, отплесваме се...т.е. повтаряме стари и прастари пътища.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #88 -: 05-05-2011, 19:52:22 »

Пианистката, много, много си права.
Аз също се чудя както теб.
Да не забравяме благодарение на колко майки, които в последствие се сформираха в движения, се промениха много неща в България. Но тези неща не се забелязват, нали? Хубавите, добрите...
Също така на мен ми прави впечатление колко талантлив и кадърен народ е българския. Не малко жени от там имат вече собствен бизнес благодарение на споделени идеи именно в бг мама: фотография, кулинария, ръкоделия...Нищо, че не се хранят като нас. Аз им се възхищавам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #89 -: 05-05-2011, 20:46:24 »

Ей, пишман станах, че го споменах пак този форум.. Добре , за това съм сгрешил, но постът ми не касаеше само бгмамата. И за другото ли съм сбъркал? Или май нищо друго освен примера с "мамата"  не се съдържа там?
(щото само за това се закачихте :) )
После, (прочетете пак по-внимателно) аз не го давам като пример за "лошо".
Не всичко е "лошо" или "добро". Просто в този сайт се разискват и теми ,далеч от майчинството , и по тях  в обсъждането рядко се случва да участва наистина компетентен човек. Сега отделих специално двайсетина минути.
Погледнете темата "камъни в бъбреците". Ще прочетете само за операции, фармацевтични средства и на едно-две места - билки.   И какво, ние тук също ли сме на това мнение?  :)
Погледнете после темите за строителни ремонти - "гипсокартон" "конденз по прозорците" " латекс" "избор на климатик"... "В и К"- ами посмях се известно време.:)
  10г.се занимавах с тези дейности, (прилагайки същия задълбочен подход, много теория+много практика ) и веднага виждам, че там нещата са на детско ниво. Ако  на някой му трябва  компетентен съвет в тази област , просто не е там мястото..
Ами за аудиотехника? ..
Мисля, че се изясних ( то както каза Вики, май винаги се налага :)  )
"бгмама " и за мен си е чудесен сайт с чудесни хора , но той е като "Практикер" - в него има всичко (аз ходя там редовно, с радост)  но ако не знаете точно какво търсите ,не ви съветвам да се допитвате до   "консултантите" там. (че ще се сърба гореща попара :) )
Същото важи и за "Технополис" , "Техномаркет" и прочие. (Обикновено клиентите  консултират продавачите и там :)  )
( за каква ненавист става дума .. няма такова нещо, бъркате ме с някой. Това чувство на мен ми е чуждо) 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #90 -: 05-05-2011, 21:04:18 »

Всички сме били на "детско ниво" в един определен период от живота ни. Който търси, намира. Щом някой там се е заяврял за инфо, значи има нужда точно от него. ;)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #91 -: 06-05-2011, 15:23:54 »

От форум, който и да било не може да се черпи информация, която да причислим в категория СЕРИОЗНА или  НАУЧНА . Форумите са за чатене на скучаещи хора обменящи идеи и опит, в което няма нищо лошо.
Сериозната информация винаги струва пари. Сериозен екип вложил сериозни пари за достигане до някакво знание няма да тръгне да чати във форум от скука или да си плясне инфото безплатно.

В BG MAMA човек може да пита от къде и какво да си купи и да получи отговор. Отнасящо се за битовите нужди там е мястото да се научи рецепта или трик.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #92 -: 06-05-2011, 17:48:05 »

Важно е да намериш това което търсиш,а колко е сериозно не е важно. Сериозноста зависи от погледа и нуждата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #93 -: 06-05-2011, 18:33:44 »

Само да не ми се разсърдите по ортодоксалните тук :angel:

Малко за мен, преди 4 месеца изобщо вегитарианците съм ги мислил за нещо сбъркани, трябва ли да казвам че от 4 месеца месо съм ял само няколко пъти, но ... има едно но, поради здравословни причини. Чувствам се по-добре да, но от чисто "кеф" гледна точка не се чувствам много ок. Така и така не мога да ям много месо започвам да си търся положителните страни да не го ям, нещо като "Гроздето е кисело".

Много отскоро съм тук, много ми/си помагате, като цяло си направих изводите, че поне едно 50 % от хората тук са си веге по принуда, от няма и къде спазват режими и т.н. както и аз разбира се.  Та какво искам да кажа, форума така е направен, че има две основни идеи, лечение и вегетарианство, аз си намерих мястото тук, първо лечение, но дефакто видях и хубавите страни на неяденето на месо, за пълно суровоядство не съм сигурен още  :)

Може би наистина ще бъде добре както в тунинг.бг да се раздели форума, за по ортодоксалните да има ВИП секция, където да си пишат, а другите само да могат да четат, всъщност това е и идеята на бат Бино, защото не може от самото начало всички да сме по католици и от Папата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #94 -: 07-05-2011, 10:36:44 »

malade, позволи ми да те поправя по отношение кое аз имах предвид като основни линии.
Лечението и вегетарианството не са толково далечни роднини :)
Напротив - при тях има дори и причинно-следствена връзка в двете посоки :) 
Да, те са две "линии" , но те касаят здравето на човека (на всичи нива) и затова са "първата линия"
А "другото" , което не го касае, то е "втората идейна линия" - Как се казвал Бог, какво мислим за Верищагин, за турските сериали, за исляма.. и т.н.

Е да, (сега пак ще се появи леля Маринка отнякъде :)  ), то като се задълбочим , и "другото" би могло да  има своите претенции за лидерство, не че не може, но и ние можем да стигнем от София до Пловдив  през Велико Търново , нали? :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #95 -: 08-05-2011, 08:19:52 »

маладе , щом ти липсва месото ще ти дам едно решение :) защото съм готин :))) купуваш си гъба Кладница, слагаш я , след като добре я измиеш, за 20 минути във вряща подсолена вода, след което право в тигана с краве масло под капак и става много по-вкусна от което и да е месо.Можеш да добавиш чесън в тигана , придава характерен аромат. Много пъти съм правил сандвичи на приятели и супи с това  "месо" и никога не са познавали какво е , само мляскат и се кефят, че е вкусно.

Относно бг мама или мама бг беше , това е мястото , където може да се посмее всеки професионалист от сърце , в неговата област , разбира се , а и за неща , от които също разбира :)) попаднах на тема за телевизори там и чак съм се смял със сълзи .Толкова прости хора на едно място не съм виждал. Както каза бате Бино имаше и тема за аудиото и там ревах със сълзи, от смях разбира се :)) И вероятно това се случва в различни области. Но по-фрапиращите примери са от този сорт : На купон сме и някаква девойка страда от нещо , пита ме как да се оправи и аз и отделям около 50 -60 минути , за да и обясня подробно откъде и произлиза проблема и какй да го реши ..тя даде някакви знаци на разбиране и на следващото събиране я питам как е , действа ли по план , а тя ми отвръща,че разговаряла в бг мама с няколко жени , които и казали,че вегетарианството и гладуването са пълни глупости и само лекарите и лекарствата, разбира се, могат да и помогнат и да не се занимава с тъпаци като мен/нас ( тъй като я посъветвах да попрочете форума).
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #96 -: 08-05-2011, 09:45:12 »

 Зависи в кой подраздел си на мамата, защото си има и алтернативен такъв и има тема за веганството, в която има много ценна информация, събирана и от чужди сайтове, много рецепти, споделен опит. Твоята позната явно не е търсила защита на съветите ти, ами е отишла при традиционалистите ;)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #97 -: 08-05-2011, 10:13:49 »

Симонче, тълкованието си е твое , аз само ти казвам какво се случи, нали знаеш - който търси - намира.
Иначе как ти се струва жени да обсъждат аудио и видеотехника без да имат изобщо някакво понятие от това :))?
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #98 -: 08-05-2011, 18:08:13 »

звучи ми по същия начин, както когато мъже негледащи футбол обсъждат резултата :bleh

**има и мъже, неразбиращи от техника.., немаше нужда да формулираш точно по този начин примера O0
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #99 -: 08-05-2011, 19:55:48 »

Птиринха ( каквото и да значи това)  мога да те залея със смешни примери , но не мисля ,че форума е за това :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.