Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да залостя вратата на хранителните разтройства  (Прочетена 993 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Здравейте,
Не съм влизала във форума от години и ето ме сега тук. За съжаление няма с какво да Ви се похваля. Станала съм 90кг, о-ужас, не приличам на нищо, не влизам в дрехите си, не се поглеждам в огледалата, извъртам глава. Положението отвътре е същото, отчаяна съм, измарям се бързо, срамувам се. Хубавото е, че знам как съм стигнала дотук: с огромни плашещи количества храна, без спорт. Не съм била на воден пост от години. Ето, че сега ще направя един такъв с цел отчистване на всичко, което си причиних, връщане на моята си същност, красива визия.
Страхувам се от много неща.
Страхувам се от демоните, които сама отгледах в себе си.
Време е за лов!

Днес беше последния ми ден от ядене на боклуци. Къде я събрах цялата тази храна не знам! Ние сме това, което ядем, факт. В момента съм грозна и дебела.

Ще направя 17 дена на глад, до края на месеца, с начало утрешния ден.
В това време ще пия само вода и един специален чай, микс от билки. Без мед и подсладители. Нещо като отвара в студените дни, да ме сгрява, а и да действа диуретично.

След малко ще си купя пакет английска сол, който ще изпия преди лягане. Стомахът ми е препълнен в момента. С този дневник ще следя движението на килограмите, настроението, усещанията, сънищата.  Идеалното ми тегло е 65кг. Тоооолкова се отдалечих от него. Трябва да намеря пътя отново.

Хубава вечер.
« Последна редакция: 13-11-2020, 19:04:48 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Добро утро, вчера не си купих английска сол, а нещо подобно, Фортранс, с надеждата, че ще е по-поносимо на вкус. Е, не беше!!! Разтворих го в 1л вода и го изпих, колкото и да ми беше неприятно. Килограмите ми са 89. Цифрата много ме плаши! Надявам се след 3-4 дена нещата да са не чак толкова... плашещи предвид това, че сега задържам и много вода  :surpris_25:.

В мен сега се случват толкова много неща, трябва да съм търпелива като болния и уверена като оздравяващия, защото съм и двете. Пък съм и лекарят, който трябва да наблюдава сам себе си. Във всяка болест има дни, в които лекарят не може да направи нищо друго, освен да седи и да изчака. Ето това трябва да направя и аз, да седя и да чакам, а процесите да се случват.
« Последна редакция: 14-11-2020, 08:57:14 от kati_na »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Кате, нямаш спешна ситуация, кое тогава налага да се хвърляш от една крайност в друга ? :)  За да няма неприятни изненади, почни постепенно с гладуването. Най-добре е дори да подготвиш организма предварително с помощта на съответните прочистващи процедури.  ;) (дебело черво, черен дроб, лимфа..)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Така е бате Бино, затова и първият ден на гладуването не ми се получи. Вчера ядох почти всичко, което ми се хапваше, но без да прекалявам. Целия ден си бях в нас. Беше им трудно на коленете ми да носят цялата тази тежест. Но след като не съм преяждала, ми беше къде-къде по-добре с дишането. Преди малко се качих сутрешно на кантара - 86.6кг, направо идеално, като се има предвид какво ядох вчера. Днес ще го карам по-умерено от вчера, постепенно, с надграждане.
Хубавото на това да идваш от дъното е, че всичко е... надграждане, но ако не внимавам, посоката бързо се сменя, знам!
« Последна редакция: 15-11-2020, 07:36:14 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Добро утро, днес съм в първи ден на ПМС, а кантарът показа 85.05кг. С всеки един ден се живее по-добре. За целия ден вчера пих едно кафе с мляко, направих си в микровълновата за 6мин: овесени ядки с 2яйца, ленено семе, канела и кокосови стърготинки, а отгоре сложих 2л мед. На обяд изядох 2 ябълки, следобяд още една и грозде, а за вечеря малко пилешко с гъби и гхи на тиган. Все още си държа козовете с поста... в задния джоб  :pensif_29:.
« Последна редакция: 16-11-2020, 07:02:49 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Вчера имах доста ходене навън, а храната ми беше: кафе с мляко и стевия сутринта, после 1 ябълка, на обяд рибай телешки стек на грил-тиган, а в 17ч няколко супер сочни ябълки от едно дърво в квартала.

Тази сутрин кантарът отчете 84.25кг.
Добро утро, Днес  :kisss:.
« Последна редакция: 17-11-2020, 06:58:45 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Кантарът тази сутрин показа 83.10кг, след като бях до тоалетна, мисля, че добре ми се поосвободи дебелото черво. Вчера храната беше:
Кафе с мляко и стевия,
2 сварени яйца, 50г шунка и 25г кашкавал;
4 био курабийки (с кашу, кокос и парченца шоколад), едната е 50г;
300г (измерен в сурово с-ние) телешки рибай стек на грил-тиган
Няколко сочни ябълки от кварталното дърво;

Не е малко. Тия дни се въздържам от тренировки. С тези килограми си ми е тежко и некомфортно. От мен зависи да си подредя днешния ден правилно.
« Последна редакция: 18-11-2020, 08:07:12 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Добро утро,
Едно такова неопределено и никакво ми е, празно. Не знам дали е от цикъла или просто се усещам нехаресвана и нежелана. Във всеки случай, най-доброто решение в момента е да седя и да изчакам няколко дена да видя дали това усещане ще се промени.
Вчера пих кафе с мляко и стевия, после изядох 30г овесени ядки, накиснати в гореща вода, след това 2 шепички фъстъци; вечерта изпих още едно кафе и изядох 1 нар.

82.75кг съм. Водният ми пост наближава!
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Храната вчера:
Кафе с мляко и стевия; 4 домашни кашкавалени гризинки; 1 сварено яйце; 100г кашкавал и още 4-5 кашкавалени гризинки (добре са ми се получили, направих ги за първи път по рецепта на приятелка от... фейсбук);
На обяд: кафе с мляко и стевия, 4 щипки био кокосов чипс (като кокосови стърготинки, само че доста по-едри).
За щастие след обяд и вечерта не усещах глад и времето ми мина леко.

Кантарър тази сутрин: 82.30кг  O0.
« Последна редакция: 20-11-2020, 06:59:54 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Вчера:
Кафе с мляко и стевия; хапка скаличка, две хапки от сладък салам, три хапки от френска селска торта;
На обяд 2 чаши чай със стевия;
Следобяд: 2 чаши чай
Вечеря: 2 чаши чай
20:00 - шепа печени ядки (бадеми, лешници, макадамия) и шефа фъстъци;
21:45 - 2 шепи фъстъци;

Вече съм 81.65кг;
Тази сутрин ядох: 2 сварени яйца, 56г кашкавал и 3 слайса шунка;
Хапка скаличка, 1/2 парче сладък салам и 1 парче домашна торта (от кисело мляко, захар, банани и бисквити). Мисля да направя 24ч сух пост от 07:35ч днес до утре сутрин в 07:35ч.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

22.11.2020
Неделя
Днес ми е първият ден на сух пост. Минава добре, защото нещо ме боли глава и нямам никакъв апетит. За разлика от днес, вчера не устисках!
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Kati_na, какво става с теб? Как мина постът? Как минаха празниците? Къде си сега?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 25 запитвания.