Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: почти съм съгласен  (Прочетена 4587 пъти)

ringostar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
почти съм съгласен
« -: 03-05-2009, 10:09:56 »

аз не ям само сурова храна ,но ми харесва идеята
също така съм малко скиптичен ...
Има ли спортисти суровоядци?
и какъв е проблема в една печена на жар диворастяща пъстърва,
и МЕР сега съм по амбициран(след като четох доста от сайта) от всякога да сготвя на Дино пъстърва и да го питаш вкусно ли е ???
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:почти съм съгласен
« Отговор #1 -: 03-05-2009, 14:18:28 »

Има спортисти суровоядци, да! Карл Луис е един от тях, другият за който се сещам веднага е бивш олимпийски атлет Joel Fuhrman, и знам за много други, не толкова известни, които много активно се занимават със спорт.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ringostar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:почти съм съгласен
« Отговор #2 -: 03-05-2009, 16:57:30 »

Има спортисти суровоядци, да! Карл Луис е един от тях, другият за който се сещам веднага е бивш олимпийски атлет Joel Fuhrman, и знам за много други, не толкова известни, които много активно се занимават със спорт.
Радвам се да прочета това , особено ако е бил суровоядец повреме на спортната си кариера ,а не сега да е станал.Иначе пак повтарям харесвами идеята ,но всичко крайно ме дразни . Примерно риба ,морски дарове , сирене ....не да се храниш основно с тях ами просто да се радваш на храната.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:почти съм съгласен
« Отговор #3 -: 03-05-2009, 18:15:31 »

Ringostar, форумът е за суровоядство...Нищо не пречи да употребяваш риба ,морски дарове , сирене, важното е делът на  суровите храни (плодове, зеленчуци, ядки ) да заемат основна част от менюто ти. А точно колко %  ще са от менюто (дали 40, 50 или 70 )зависи от теб  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

ringostar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:почти съм съгласен
« Отговор #4 -: 03-05-2009, 18:29:16 »

ами то тогава и аз съм суровоядец, на килограми суровата храна която ям (плодове ядки зеленчуци) е 80 процента от всичко което ям......
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:почти съм съгласен
« Отговор #5 -: 03-05-2009, 18:35:53 »

Да, така е:) Тогава не разбирам защо толкова остро приемаш информацията в сайта   ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

ringostar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:почти съм съгласен
« Отговор #6 -: 03-05-2009, 18:39:12 »

"1. Нито един бозайник на тази планета не е отишлъл да бозае от друг бозайник. Единствено човека. Да, точно това правим - ние бозаем от кравата, козата, овцата. Това си е голямо извращение - и така сме ги подчинили на този наш хранителен навик, че сме ги превърнали в чешми за мляко."

това е цитат от вашия ,вече и моя сайт :)
не ми харесва че хората се радват на статии за малоумници писани от хора които не мислят за здравето на хората а за пари .

Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:почти съм съгласен
« Отговор #7 -: 03-05-2009, 19:09:10 »

"1. Нито един бозайник на тази планета не е отишлъл да бозае от друг бозайник. Единствено човека. Да, точно това правим - ние бозаем от кравата, козата, овцата. Това си е голямо извращение - и така сме ги подчинили на този наш хранителен навик, че сме ги превърнали в чешми за мляко."

това е цитат от вашия ,вече и моя сайт :)
не ми харесва че хората се радват на статии за малоумници писани от хора които не мислят за здравето на хората а за пари .


Аз лично,( вярвам Мер и останалите съфорумци, с  които вече се познаваме виртуално от 2 месеца почти  ) не искаме да превръщаме форума в борба ЗА и ПРОТИВ, да се оборваме с аргументи дали да се консумира месо, млечни и т.н. или не... Всеки един от нас е мислещ човек, всеки от нас знае как му действа дадена храна и всеки сам си преценява дали и доколко да приложи дадено нещо...В този форум има и други суровоядци, (дори мисля повечето от нас), които консумират месо и или/ млечни и/ или  яйца, макар и рядко...  Не искам този форум да се превръща в поле на безплодни и безцелни полемики...

Иначе всеки нов съфорумец е добре дошъл в нашите теми :)
« Последна редакция: 03-05-2009, 19:13:54 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:почти съм съгласен
« Отговор #8 -: 04-05-2009, 00:03:23 »

Понеже видях първо коментара в сайта и затова там написах доста:
http://www.zemianazaem.com/?p=65#comment-11830
И след това видях и тези.
Подобни спорове имаше в същата статия за млякото преди време. Тъй че там могат да се видят и линкове за спортисти-вегани и суровоядци.
Спортисти, които са суровоядци, приемат също допълнителни протеини, но от растителен произход - от конопено семе например. Това са също прахчета и смеси, които се разтварят във вода или сок или се добавят към смутита. Те също спазват определени правила в храненето (както и останалите всеядни спортисти), естествено никога няма да заприличат на "гардероби" или на тукашните безврати културяги, но и целта е да си спортист, а не показно.


Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 25 запитвания.