Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В търсене на баланс и хармония.. :)  (Прочетена 16274 пъти)

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

И така ето ме и мен, ентусиаст и свежарка, бликаща от енергия и желание за нещо ново и предизвикателно  :angel:

Утре- 05, Януари ще ми бъде ден на 'прочистване'. Ново начало. Ден за йога, гимнастика, медитации и изхвърляне на токсини.. (Можеше и да е на 'почивка', ако нямах толкова много за учене и контролни в училище  :-\) .
Ще го изкарам само на фрешове (портокал/грейпфрут/ябълка), абе сезонни плодове.
Ще видя как ще ми се отрази, ако е благоприятно, под това разбирам да не ми се скапе цялото настроение и мотивацията ми съвсем да изчезне, може да направя още един разтоварващ ден. Или поне зеленчуково-плодов.
След това ще го изкарам няколко дни по-лекичко- плодове, зеленчуци, ядки. И от там нататък ще вкарам постепенно- яйца (не мисля да ги изключвам от режима си), рибка и пилешко, евентуално извара (още не съм се осведомила как стоят нещата с нея. Вредна?  ::) ). Млечните мисля да ги забравя, както и кафето (пия доста кафе), кашкавала и сиренето също (поне на първо време, докато се стабилизирам и волята ми поукрепне, по-нататък може да ги добавя в малки количества- 1-2 пъти седмично да кажем). Какво мислите?
Целта ми не е да стана перфектна от към хранене, просто искам да намеря баланса за моето тяло. Искам да се науча да 'чувам' сигналите на тялото си, да му давам това, което му е нужно, без да се чувствам виновна след това. Искам да ям, колкото ми се яде и когато съм гладна, без да преяждам или да се оставям да гладувам. Искам да науча тялото си, но това, което съм му отнела, а именно навиците за самосъхранение и самолечение, вкоренени във всеки един организъм.
И вярвам, че с постоянство, търпение и воля ще го постигна!

Но човек прави грешки по пътя към 'изцеляването', затова ще ми е нужна вашата помощ, вашият кураж и съвети, за да не се пречупя и да успея! :)

И така, това е моята цел- да намеря баланса, който да ме направи щастлива. Знам, че ако първо не постигна вътрешен баланс и хармония, няма да успея, но аз работя по този въпрос. Книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" ми е 'най-добрият приятел' и от утре (новото начало!), започвам ежедневно да прилагам описаните в нея методи :)

А това са ми сегашните данни, към тях нямам някакви по-големи амбиции, освен може би малко да намаля обиколката ма бедрата. А това неминуемо ще стане, ако сложа в ред храненето си. Знам го! :)

Ръст: 165
Тегло: 46-47
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #1 -: 04-01-2010, 23:41:19 »

Изварата се прави от мляко. Тук подкрепа за рибка и пилешко няма да намериш... Ако искаш да се научиш да си слушаш организма, защо не опиташ вместо да си правиш предварително план какво ще ядеш... като вземат да ти къркорят червата, да затвориш очи и да визуализираш- аз понякога така правя..оставям картината на това, от което организма ми има нужда  да изплува в съзнанието ми. Или да огледаш какво имаш за ядене и да се опиташ да почустваш какво иска организма ти (помагайки му дотолкова, доколкото си оставяш в кухнята само полезни неща).
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #2 -: 05-01-2010, 01:44:42 »


  Според мен предвид, че си била с много ниско тегло е немислимо сега да си правиш такива прочистващи дни. Та то на теб корема ти е залепнал за гърба! Яж си предимно прясна , сурова храна и не мисли за количества и калории, разбира се не преяждай. Ти тренираш достатъчно, за да се храниш нормално. Отърси се от тези ограничения, защото тази анорексия едва ли си я оправила без хапчета..
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #3 -: 05-01-2010, 09:36:15 »

Добро утро!  :flowers2:

Всъщност, анорексията е болест на психическо ниво и не се оправя с хапчета. :)

А за коремът-повярвай ми, след вчерашното преяждане, даже в момента е като балон. Аз попринцип имам и колит, а преди 3-4 дена бях получила остра колитна криза и трябваше да взема мерки, да го изкарам един ден на плодови и зеленчукови пюрета, но аз не, та не..тъпо и упорито. Продължих да го тъпча с боклуци и ето ми сега резултата- чувствам се подута, пълна съм с токсини, боли ме..

Днес ще 'разтоваря' на фрешчета (май само от портокал, така се очертават нещата), ще си остана в къщи, за да си науча спокойно, ще поспя повечко (доста малко сън ми се насабра напоследък), ще направя малко лекичка гимнастика, йога и евентуално ще покарам малко велоергометър. И се надявам да нормализирам нещата :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #4 -: 05-01-2010, 11:22:17 »

Усмихнато момиче, здравей!
Прочетох ти представянето с много усмивка  tooth 
За добре дошла пиша направо в днивника ти. Искренно се надявам, че сред нас ще намериш хармонията на своето тяло.
Прави ми впечатление, че настроението ти е много ентусиазирано, прекалено еуфорично и мислите ти за хранене са хаотични.  :pensif_29:
Менюто, което си публикувала в представянето си звучи като преписано от книга на някой диетолог. Надявам, се да е съвсем искренно решението ти да се храниш точно с това.  :surpris_23:
Тук прочитам, че ще се прочистваш със сокове. Смятам, че е неразумно.  :pensif_29:
Имаш проблем с червата. Пъравата ти крачка, преди да решиш с какво и как ще се храниш, е  да решиш този проблем. Не знам как ти е дебелото черво и дали наистина имаш колит. Прочети хубаво кои храни трябва да консумираш за този проблем и кои не. Първо успокой дебелото черво. После реши каква точно ще е диетата. Но ако наистина имаш колит трябва непременно и веднага да спреш кафето. Млечни продукти също. Трябва да възстановиш чревната флора, а тези храни ще ти пречат. Прочети менюто на членовете на форума. Избери си храни, които явно не познаваш, но ще са ти полезни. Естествено суровата храна си е най-полезна. Но рязката смяна на храненето няма да се отрази добре на колита.
Пожелавам ти успех.
 :Content_22:Пиши как се развиват нещата, ако имам мнение по твоята промяна непременно ще го споделям  :Content_22:
Активен
Намасте :)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #5 -: 05-01-2010, 12:32:23 »

Аз и тук да споделя , когато си бях увредила и аз стомаха - лекари ми казаха да наблягам на зеленийки и лимон / нямам добър спомен вече - майка ми се занимаваше с мен и мойте глупости тогава - а вече съм голяма  ;D /
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #6 -: 05-01-2010, 12:55:11 »

Аз ти писах в друга тема,но ме сърбят пръстите и тук ;D
Забрави ги соковите дни,сега ,когато имаш склонност да се натъпчеш после. На болен стомах никакви ползи няма да даде този фреш. Не сменяй рязко диетата,към сурово,постепенно,както ти казаха и другите.
Трябва да имаш редовно и нормално хранене,яж бавно,дъвчи добре,не яж права,не пий течности по време на хранене.Яж проста храна. Яж по едно и също време по възможност.
Това за яйцата не е сериозно,не са толкова полезни,а при теб ще предизвикат газове,от сярата.
Пий зеленчукови сокове,За кафето е излишно пак да споменавам,че ти действа много,много зле,на стомаха,на нервите,на ума,вкиселява ти средата.
Като искаш да чистиш токсини,яж салати редовно и се жабури с шарлан сутрин.
Просто поеми въздух,успокой се,на прав път си,но трябва да се премислят нещата и да не се хвърляхш от една крайност в друга ;)

Успех и добре дошла!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #7 -: 05-01-2010, 13:33:43 »

:) :) :)

Всъщност, след сумати изследвания ми заявиха, че имам 'синдром на раздразнените черва', което аз го определям като колит  ???

Наистина съм много ентусиазирана и мислите относно храната са ми хаотични. Но! Искам да започна все от някъде и мисля, че един прочистващ ден на фрешове и чай + поовечко почивка и сън, ще ми се отрази добре. Един вид като 'прочистване на килера'- изхвърляне на старото, място за новото  :) Така си го представям аз.

За момента се чувствам много добре и удържам фронта. Не умирам от глад, ходя си редовно до ВЦ-то (май прекалено редовно, явно, че доста имам да чистя  :-\) и ми е добре. Не мисля да се отказвам.

Вижте, аз от утре ще започна да си вкарвам в менюто по-разнообразни, сурови храни. Ще започна с ядките (овесени, сурови) и зеленчуците. Ще го изкарам така няколко дни, за да видя как ми влияят на стомаха и после, мислех, да добавя евентуално някаква риба (не повече от 2 пъти седмично, но да има, защото все пак съм подрастваща и имам нужда от протеини) и извара (пак заради протеините..от къде другаде да ми идват?  :surpris_23:). Защо не сте съгласни? Аз ще си пиша ежедневно менютата тук и ще слушам критиките и съветите, които се надявам ще ми давате. :)

benato, сколоност към натъпкване попринцип не съм проявявала. От скоро ми се случва- 3-4 пъти. НО.. повече наистина не мисля да го правя. Просто виждам колко е безсмислено. Не си струва :)

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #8 -: 05-01-2010, 14:07:42 »

До сега от съветите,кое възприе и къде  мислиш,че грешиш. На мен ми се струва,че говорим на различни езици.
Ти си си решила какво ще правиш,защо питаш?
Това за протеините,надявам се, не го казваш сериозно? :laugh:
В една умряла,преседяла,печена риба,мислиш ли че има нещо толкова незаменимо?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #9 -: 05-01-2010, 15:30:21 »

Не е така.. Прегледах някои от вашите дневници, харесах си нови рецепти от сайта и смятам още от утре да ги изпробвам  :essen: Ще заменя кравето мляко със соево, ще се опитам да спра и кафето. Ще вкарам повече плодове и зеленчуци в храната си.. кое не е наред?  :surpris_23:

За протеините, ами да, сериозно го мисля.. Как да си ги надбавям по друг начин?

Всичките съвети ги приемам, само едно не искам- да си разваля разтоварващия ден, защото усещам, че имам нужда от него. Нали чрез течност тялото изхвърля токсини? Защо да не го оставя 24 часа да почине.. дори и тук, в сайта, прочетох, че както животните, така и хората имаме нужда от почивка (психическа и физическа) и гладуване, за да помогнем на тялото ни да се самоизлекува. Просто не разбирам къде греша  :-\
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #10 -: 05-01-2010, 15:54:07 »

Права си,но не е проблем да се чистиш и с храна-сурова,по добре ден на сурова храна-салата+ядки и семки.Има време,като ти се стабилизира храненето ще включиш и соков ден,то и сега може,но не виждам смисъл да правиш соково гладуване и после да ядеш яйца,извара и риба. :surpris_23:
Знаеш ли ,че сварена леща,към която се добавя ориз,едно към едно,дава повече пълноценен протеин от пържола? Ядките и семената са прекрасен източник на протеини,а и почти навцякъде има,вероятноста да развиеш липса е нищожна,по вероятно е да имаш липса на минерали.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #11 -: 05-01-2010, 16:17:12 »

Добре, benato, ще те послушам :) Може би си прав, не трябва от едната крайност да минавам в другата, ще го правя постепенно. Сега ще отида и ще хапна малко сурови ядки (суперр :essen:), а за вечеря ще си направя голяма салата от пресни зеленчуци (червена чушка,домати,броколи) с малко зехтин и ломонов сок. Така по-добре ли ще е? Дори ми се иска известно време така да го карам- само на ядки, плодове и зеленчуци..чувствам се добре :) После ще включа и леща, боб, кафяв ориз..

А относно изварата, яйцата и рибата просто не искам да ги изключа. Наистина ще взема пак да шашна нашите и пак ще ме пратят на психолог  :surpris_22: Разбирате ли..трудно е като живееш с хора, с коренно различно мислене за храната и зависиш от тях. А и да си призная малко се страхувам, че ако изключа всичко, демек един вид ограничение, пак ще се върна към старото ми положение..

Затова мисля, че така ще е най-разумно на първо време (както ме съветвате и вие)- леки, сурови храни. Пак ще е един вид чистене (токсично), нали?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #12 -: 05-01-2010, 17:15:58 »

independant ,за сега хапвай каквото си решила и каквото ти е вкусно, все пак си имала анорексия и ме е страх да давам съвети...не стой гладна, спортувай и се радвай на живота. :peperudi:
Активен

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #13 -: 05-01-2010, 18:15:49 »

Даниела,  :flowers2:

Ето, това ми е днешния отчет от към храна.. Малко се срамувам, защото като ви чета вашите дневници..та вие ядете 3 пъти по-малко.  :surpris_23:

08:30: фреш от портокал
13:00: фреш от портокал
14:00: фреш от портокал
16:00: сурови ядки (лешник + кашу), 2 мънички зелени ябълки
17:30: морков, 3 малки мандаринки
19:30: салата от броколи, червена чушка и домат (овкусена със зехтин и лимон)

Течности-повече от 3л (от мин. вода, зелен чай и фрешове).

Физическа активност:

малко гимнастика
30 мин велоергометър (той ще е към 21.00ч)

Йога нямаше, защото любимият ми канал Fiesta не функционираше  :-\ Нищо. И утре е ден :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #14 -: 05-01-2010, 23:15:37 »

Йога нямаше, защото любимият ми канал Fiesta не функционираше  :-\ Нищо. И утре е ден :)[/i]
Добре дошла!
Надявам се това да ти е разтоварващ ден, а не ежедневие.
За истинска йога си намери учител и ходи на занимания. Другото е кьорфишек tooth ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #15 -: 06-01-2010, 12:41:18 »

не съм съгласна, че ям по-малко  :)
Активен
Намасте :)

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #16 -: 18-04-2010, 13:02:11 »

Здравейтее отново  :flowers2:

Ама каква съм шматчица и аз..регистрирах се отново, защото не си спомних паролата   :Confus_3: Луда работа..

Сега по същество :) Мина доста време, прочетох доооста информация, направих си доста заключения... Реших да изключа месото НАПЪЛНО от храната си. Никога, никога повече не искам да докосвам гниещи, животински трупове..леле  :surpris_25:

Кафе не пия от 2 месеца и съм много горда със себе си  :Content_22: /а имаше дни, в които съм изпивала по 3-4 на ден/

Мляко също не ям, защото още преди да се пообразовам виждах, че не ми се отразява добре на горкичкия стомах, отделям слуз, подувам се.. гадни работи. Млякото-йок  ;)

Яйцата също съм ги спряла /не че някога съм ги обичала, но бабата все по телефона "детето да яде яйца, за да и дойде цикъла-много яйца поне по 1 на ден!! " и майка ми, разбира се "яж, баба ти каза да ядеш! Слушай я!!"... и доброто детенце, без цикъл, всичко изпълняваше  :o

Е да, ама не... нито от риба, нито от яйца, нито от животиснки мазнини ми се оправи проблема. Затова, реших НАЙ-СЕТНЕ да взема нещата в моите си ръце, седнах, четох, четох, четох.... и достигнах до извода, че искам да променя начина си на хранене. Но, сериозно. Щом други хора се оправят от какви ли не неизлечими болести, защо аз аджеба да не мога да се регулирам пустия месечен цикъл?! Хмм..

И така. Ето ме тук, отново при вас  :Content_22:

Днес ми е 5 ден на плодово чаен режим и мисля да го направя седмица /не ми е готино като гладувам  ::) /, после ще направя едно 5 дневно захранване и почвам с новия ми режим на хранене. Ако ви кажа, че си направих цял тефтер с рецептички от сайта и форума ще ми повярвате ли?  :peperudi:

Разбира се, не искам да се насилвам от раз сурово /май не са за мен крайностите/, но ще опитам суровата храна да преобладава в менюто ми...и постепенно ще видя какво иска тялото ми :)


Радвам се да ви 'видя' отново  :flowers2:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #17 -: 18-04-2010, 15:08:08 »

Добре дошла отново! :)
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #18 -: 18-04-2010, 15:21:38 »

Деси  :peperudi:

Ох..аз съм...лоша, много лоша към себе си  :-X Познайте какво направих? Току що приключих хубавото си плодово пречистване, да не ви казвам как.. половин шоколад Ducdo 76% и 2 филийки някъв черен хляб с 1 домат и 3 маслини , горкото ми стомахче!  :surpris_25:

Освен, че явно нямам достатъчно воля за такива неща, вкъщи не спират да ме тормозят с тъпите си коментари..а това ми действа толкова анти стимулиращо, че ми убива всякакво желание, настроение и воля за всичко. Много са нечестни  :( А аз, аз не мога да лъжа... гадост  :(

Какво да правя сега смисъл със захранването? Да го правя ли или направо да премина към нормално вегетарианско-суровоядното хранене? Как е най-разумно?  :surpris_23:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #19 -: 18-04-2010, 15:50:26 »

Здравей и от мен.
Успокой се "половин шоколад Ducdo 76% и 2 филийки някъв черен хляб с 1 домат и 3 маслини" не е никак много, а менюто, което си написала мога да го изям само преди обяд без да ми се опре.
Не забравяй, че едно от най-важните неща е да не реагираш негативно като хапнеш малко повече или нещо което си решила да не ядеш вече. Например ако много ти се прияде месо и си хапнеш малко не бива да реагираш така: "Аууу, какво направих сега! Как можах!". Много по-добре за теб самата е да си кажеш "Въпреки това постигнах толкова много до тук. За в бъдеще ще продължавам да правя това, което е най-добре за мен, за да бъда здрава" или нещо подобно.
Прави са останалите които ти казват да не си налагаш строги ограничения. Нещата ще станат постепенно.
Успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.