Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: козметика за коса  (Прочетена 51002 пъти)

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
козметика за коса
« -: 03-02-2010, 23:54:00 »

Здравейте,от известно време имам проблем с косата си  много е суха и за сега не ми помагат маските които си правя.Моля ви за съвет как вие подържате косите си.   :fluretaa:
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:козметика за коса
« Отговор #1 -: 04-02-2010, 09:04:25 »

Моята фризьорка ми казва винаги да си слагам балсам след изплакване на шампоана и да разресвам с гъст гребен,после изплаквам. Но това не е натурално. Аз си правя традиционната маска с мед, зехтин, жълтък и всякакви масла,които имам.Преди съм ползвала и Пантогел при косопад.
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:козметика за коса
« Отговор #2 -: 04-02-2010, 10:49:30 »

Благодаря Биби,тази маска и аз си я правя от може би половин година,но не знам защо косата ми си остава суха като слама.Ще опитам с балсам жъпреки че съм против разните химии.Хубав ден! :flower:
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:козметика за коса
« Отговор #3 -: 04-02-2010, 20:24:30 »

Здравей, Нора,
за твоята коса са много подходящи масла от иланг-иланг, бергамонт, бадем... сега не се сещам други:) Алое вера също е чудесно натурално средство за хидратация. За по-мързеливите от нас има готови лосиони от подбрани масла и билки. Единия е лосиона на Икаров: http://www.framar.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-pid18002991.html
Има го в почти всяка аптека. Втрива се в корените на косата преди миенe и след като постои малко се отмива. Понеже е доста мазно доста трудно се измива, но щом си със суха коса ще е в твой плюс дори да остане малко :laugh:
Другото масло е Trichup oil:
http://www.tnt-21.com/bg/ayurveda/oil/ayur_trichup.htm

Според мен е по-добро от това на Икаров, но е по-времеемко, защото се втрива на чиста и суха коса, стои няколко часа (най-удобно за през вечерта) и после пак се мие. Намирала съм го в здравословното магазинче в първата успоредна улица на Чаталжа от към цветята във Варна и в магазин "Здраве от изтока" в София.

Срещала съм по аптеките и на още една българска фирма, но не съм ги ползвала и сега даже не мога да си спомня името.
Мислех да пиша в темата за козметиката, но тъй като си отворила специално за косата ще пиша направо тук какво открих днес:

От вчера съм с къса коса  :Content_14: и много ми се искаше да открия някакъв био продукт за стилизация  (всъщност това беше единственото което намерих). Мирише много приятно на нещо, което би могло да се яде.  :essen: Ще го пробвам утре и тогава пак ще пиша.
Това е от мен за сега, дано съм била полезна. 
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:козметика за коса
« Отговор #4 -: 05-02-2010, 12:32:42 »

Преди всяко измиване си направи подхранване на косата - за час я намажи със зехтин или друго студенопресовано масло, към което може да добавиш етеричните масла. Обвий косата с найлон и кърпа, за да се затопли. Постой колкото можеш по-дълго и отмий с шампоан.
Активен
Духът владее материята!

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:козметика за коса
« Отговор #5 -: 11-02-2010, 21:29:47 »

Много благодаря за съветите! :peperudi:  За сега ще опитам съвета на Мер защото тук трябва да чакам поне месец докато ми доставят каквото и да било от България.
Честито за новата прическа и с нетърпение очаквам да чуя отзиви за стилизиращия препарат който си намерила oum le dauphin blanc.
Тук търсих натурален продукт за коса но не намерих такъв предложиха ми маска с кокосово масло но съдържа парабени. Докато чакам маслата на Икаров ще пробвам зехтинче .
Мир и любов! :flowers2:

Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:козметика за коса
« Отговор #6 -: 12-02-2010, 12:22:33 »

Давам отчет за гела (не мога да сравня с "обикнновена" козметика, защото преди съм ползвала само пяна за коса  :surpris_23:). Обаче съм много доволна! Стои си косата както я направиш, шапки, качулки... нищо не пречи. Не е нито лепкаво, нито мирише силно - направо супер!  :Content_14:
Мер казва за зехтина - наистина е чудесно средство! Може да си намежеш освен косата и лицето, само трябва да внимаваш с етеричните масла тогава:)
Пиши как ти се отразява.
Приятен и слънчев ден от мен  :Content_22: :peperudi:
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:козметика за коса
« Отговор #7 -: 20-02-2010, 22:19:43 »

Здравей oum le dauphin blanc,моля те пиши ми от къде си взе гела, защото и аз  съм с къса коса и трудно я подържам без пяна, а мисля че от нея ми стана така суха.Опитах със  лимонов сок, но става още по суха и без това е много тънък косъмът ми та за да държи прическа трябва нещо силно.И честито за новата прическа :fluretaa:

                      Мир и любов! :Content_22:
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:козметика за коса
« Отговор #8 -: 20-02-2010, 23:57:31 »

Trichup oil е супер при косопад, изпробвала съм го. Но изглежда трудно се намира извън Индия и.. България.. поне според хората по разни чуждестранни форуми, които го обсъждаха. Може да се поръча онлайн от разни онлайн магазини.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:козметика за коса
« Отговор #9 -: 21-02-2010, 10:13:26 »

Анджи, ако имаш спешна нужда от маслото напиши ми адреса си на лични и ще ти пратя, колкото искаш!
Ако някой друг има нужда, да пише адрес на лични  :whistling2 - emotloader:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:козметика за коса
« Отговор #10 -: 21-02-2010, 11:23:58 »

Гела го взех от магазин "Слънце Луна".  :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:козметика за коса
« Отговор #11 -: 21-02-2010, 12:48:00 »

Trichup oil е супер при косопад, изпробвала съм го. Но изглежда трудно се намира извън Индия и.. България.. поне според хората по разни чуждестранни форуми, които го обсъждаха. Може да се поръча онлайн от разни онлайн магазини.
А при опадала коса помага ли ? tooth
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:козметика за коса
« Отговор #12 -: 21-02-2010, 18:25:48 »

Титане, не знам,пробвай :) На мен ми го препоръча една възрастна аптекарка от билкарска аптека, и каза че на нея и почнала да и покарва коса. Аз на мен не забелявах да ми покарва, но добре че спря косопада. А той се дължеше на стрес, тъй че може и причината да е в превъзмогването на стреса..но важното е че даде резултат ;)
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:козметика за коса
« Отговор #13 -: 21-02-2010, 21:28:08 »

Благодаря Angi ще потърся тук от маслото, а ако  не намеря ще поръчам на близките ми да ми изпратят или ще пиша на Лилка на лична.А за стреса си много права аз също вследствие на стрес и дълъг период на напрежение получих проблема с косата ,но вярвам че всичко ще се оправи  :Content_22: А как го използваш чисто ли го нанасяш на косата или в комбинация с други продукти?
Успешна и приятна седмица. :flowers2:
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:козметика за коса
« Отговор #14 -: 22-02-2010, 11:27:23 »

Оцетът е много добър за фиксиране на нов цвят, или просто за блясък и леснота на разресване. Моята коса е супер гъста и след баня се заплита много "красотно"  O0 tooth. Тоя проблем обикновено го решавам с оцета - 2 пръста на дъното на голям съд, в повече вода, се излива върху измитата коса и няма нужда от балсам после  :). Това си е бабина рецепта, но мисля, че е доста ефективна.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:козметика за коса
« Отговор #15 -: 22-02-2010, 11:46:22 »

Оцетът е много добър за фиксиране на нов цвят, или просто за блясък и леснота на разресване. Моята коса е супер гъста и след баня се заплита много "красотно"  O0 tooth. Тоя проблем обикновено го решавам с оцета - 2 пръста на дъното на голям съд, в повече вода, се излива върху измитата коса и няма нужда от балсам после  :). Това си е бабина рецепта, но мисля, че е доста ефективна.

Оцетът балсамов или ябълков да бъде  tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:козметика за коса
« Отговор #16 -: 22-02-2010, 12:49:49 »

Оцетът е много добър за фиксиране на нов цвят, или просто за блясък и леснота на разресване. Моята коса е супер гъста и след баня се заплита много "красотно"  O0 tooth. Тоя проблем обикновено го решавам с оцета - 2 пръста на дъното на голям съд, в повече вода, се излива върху измитата коса и няма нужда от балсам после  :). Това си е бабина рецепта, но мисля, че е доста ефективна.

Оцетът балсамов или ябълков да бъде  tooth

Ми досега с винен съм пробвала, но май с ябълков е почти същото.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:козметика за коса
« Отговор #17 -: 22-02-2010, 16:54:48 »

Някой мазал ли се е с авокадо - попринцип си го хапвам каквото купя , но веднъж ми се поразмекна в повече / то и нещо не ми се хапваше точно авокадо / и си го намазах на главата  tooth Четох после че било супер подхранващо / и то в детско списание го прочетох /

Оцета е супер за изплакване - вече имам една бутилка и в банята редовно - освен в кухнята . / ползвам винаги ябълков , ама не е домашен .
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:козметика за коса
« Отговор #18 -: 22-02-2010, 18:35:17 »

Някой мазал ли се е с авокадо - попринцип си го хапвам каквото купя , но веднъж ми се поразмекна в повече / то и нещо не ми се хапваше точно авокадо / и си го намазах на главата  tooth Четох после че било супер подхранващо / и то в детско списание го прочетох /

Оцета е супер за изплакване - вече имам една бутилка и в банята редовно - освен в кухнята . / ползвам винаги ябълков , ама не е домашен .

Това с авокадото е страхотна идея  веднага ще опитам много благодаря Крис! :Content_14:
« Последна редакция: 22-02-2010, 18:36:58 от nora »
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:козметика за коса
« Отговор #19 -: 23-02-2010, 00:18:00 »

Гледайте да не е гренясало или гранясало , кой го знае как се пише ? Да не станете като мен после  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.