Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: магнезий  (Прочетена 16645 пъти)

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
магнезий
« -: 18-02-2010, 21:05:36 »

Магнезият е минерал, който играе роля за функционирането на повече от 300 ензима  и реакции в тялото.
Магнезият е гъвкав минерал, който е от жизнено значение за растежа и поддържането на зъбите и костите. Той също е от изключително значение за облекчаване на мускулите и е необходимо за развитието и функционирането на здраво сърце и нервна система.Също така спомага за гарантиране на правилното освобождаването на енергия от поеманата храна, както и осигуряване на поддръжката на клетъчна стена. От съществено значение е и за правилното транспортиране на глюкоза в кръвта и освобождаването на хормона инсулин, който помага за контрол нивата на кръвната захар.
Какво количество ни е необходимо?
Количеството дневна доза е 400mg. /а това не е точно, зависи от пола, възраст, статията е от /http://vkusnoikrasivo.com/healthy/36/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B9/
В кои храни се съдържа?
Какао, ядки, тиква, слънчоглед и други семена и зърна. Богати на протеини храни като пиле, риба и месо, добавки за усвояване на магнезия, заедно с прием на калций, фосфор и цинк и витамини B1, B6, C и D.
Признаци на дефицит на магнезий: жПредменструациално главоболие, гадене и повръщане, отпадналост, безсъние, анорексия, тахикардия и аритмия, мускулна слабост и крампи, високо кръвно налягане, кръвната захар и личностни промени.
При какво количество магнезий се смята за предозиране?
Количества по-големи от  от 600mg на ден не трябва да се примет дълъг период от време. Дневни дози по-големи от 3 000mg могат да бъдат фатални.
от

Вие взимате ли?
аз да от 5-6 месеца ( MgCl2на кристали от аптеката, разтварям с вода,), и за ефектите мога да кажа че действа добре, намаля ми тахикардията, нямам предменструални синтоми и не съм хващала настинки
И ронеже не взимам други нови неща значи е от него :)

« Последна редакция: 18-02-2010, 21:13:22 от ribkata »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:магнезий
« Отговор #1 -: 19-02-2010, 02:03:29 »

Няма никакъв смисъл от магнезий на хапче, особено, ако си суровоядец. Аз само с житото и ядките, надвишавам дневната препоръчителна доза :bleh
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:магнезий
« Отговор #2 -: 19-02-2010, 09:14:54 »

Тахикардията ще изчезне заедно с кафето,гаранция. ;)
Добавки не ползвам.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:магнезий
« Отговор #3 -: 19-02-2010, 10:55:12 »

Няма никакъв смисъл от магнезий на хапче, особено, ако си суровоядец. Аз само с житото и ядките, надвишавам дневната препоръчителна доза :bleh

не съм суровоядец, и ядки не консумирам много и редовно, поне досега;
а това не е интегратор от тия дето служат добре и само на фармабизнеса, не е на хапче а самият елемент на прах
Тахикардията ще изчезне заедно с кафето,гаранция. ;)
Добавки не ползвам.

за кафето: да и при мен тахикардията намаля малко когато се преборих с големите дози, но си я имах и преди и съвсем без кафе, а с този магнезий се получи ефект доста по сериозно
и понеже и аз не взимам други добавки или витамини, а тази зима около мен се въртяха често и грипови и всякакви вируси без да хвана нищо мисля че е вярно да действа и на имунната както бях прочела

ама никой не искам да навивам, просто казвам за мен как действа
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:магнезий
« Отговор #4 -: 21-02-2010, 20:56:02 »

Знам, че крампите в прасците говорят за недостиг на магнезий - преди периодически ме мъчеха доста  :whistling2 - emotloader:. Интересно, ама ми изчезнаха напълно, като спрях кафето - нищо друго не съм променяла  ;D. Всъщност си е логично - при положение, че кафето пречи на усвояването на калция, а той е свързан с магнезия...
Иначе, бананите и сушените плодове (особено смокини и фурми) също са богати на магнезий  ;).
(П.П. Правя юбилей - 100 мнения  :sorcerer - emotloader: :thankyou:, затова спамя наред - моля ви да ме извините! tooth)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:магнезий
« Отговор #5 -: 21-02-2010, 21:02:54 »

Вики, не мисля, че е спам, а споделяне на личен опит. :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:магнезий
« Отговор #6 -: 06-06-2010, 20:10:07 »

Магнезият повишава алкалността на тялото ни.

Източници на магнезий:

тъмно зелените зеленолисти
суровото какао и суровия шоколад
морски водорасли (келп, спирулина......)
сусам (най-добре небелен)
люцерна
ананас
мед
целина
сурови ядки
лен
слънчоглед
авокадо
банани
броколи
зеле
кафяв ориз

Роля на магнезия:

- укрепва мускулите и нервната тъкан
- активира ензими
- за борба с депресията и стреса
- за формиране на костите и мускулите
- за добра нервна система
- за спокоен сън
- за релаксиране на нервите и мускулите
- за добро храносмилане
- за добра сърдечна дейност
- поддържа доброто състояние на черния дроб и жлезите
- помага при адаптирането към студа
- може да намали камъните в бъбреците
- при отравяне с олово
- за формиране на кости и зъби

Забележка: следните увеличават нуждата от магнезий:

- алкохол
- диуретици
- емоционалния и физически стрес
- диарията
- завишен прием на цинк и флуор...
Активен
Духът владее материята!

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:магнезий
« Отговор #7 -: 23-02-2011, 18:16:12 »

А какво ще кажете за това? Някой ползвал ли го е ?

http://mg-oil.info/
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:магнезий
« Отговор #8 -: 23-02-2011, 21:45:50 »

За този продукт незнам, но аз си правя по-евтин вариант в домашни условия за външна употреба. И без това трансдермалното приемане е доста по-ефикасно от пиенето на хапчета магнезий. Разтварям 1 част английска сол (Epsom salt) във 2-3 части вода и го наливам в пулверизатор. После, след измиване на тялото със топла вода и сапун се напръсквам целия обилно с течността. Стоя така 15 тина минути докато течността изсъхне и после се изплаквам. Веднъж седмично е достатъчно, но и повече не е вредно. Също може и вана с англиска сол, но там се изразходва доста повече - 1-2 чаши. Аз съм много доволен от тази процедура.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:магнезий
« Отговор #9 -: 06-11-2013, 11:12:39 »

Ето един списък симптоми на недостиг на магнезий:

- внезапно виене на свят, загуба на равновесие
- тикове (подръпвания) на клепачите
- тикове в мускулите, гърчове, конвулсии
- замъгляване на зрението, трептене пред очите
- вдървяване на крайниците
- изтръпване на краката, спазми, крампи
- косопад, чупливи нокти
- кариес
- лесна уморяемост
- чести главоболия
- проблеми с концентрацията, невъзможност за съсредоточаване
- чувствителност към промените във времето (студ, влага), която се съпровожда с различни болки - в зъбите, венците, ставите, мускулите
- сърцебиене и аритмия, болки в гърдите
- безсъние, кошмари, нощно изпотяване
- чести пристъпи на мъка, плачливост
- стомашни спазми, периодична диария
- усещане за тежест в тялото
- повишена чувствителност на лицевия нерв

Упражнение за проверка на недостига: изправете се и напрегнете цялото тяло или силно се изпънете. Ако усетите болка в глезените може да имате дефицит на магнезий.
Активен

gynecomastia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:магнезий
« Отговор #10 -: 03-01-2015, 09:58:12 »

Различните видове магнезий действат различно на организма
Маенезиев цитрат е отличен за функциите на стомаха и храносмилателната сиситема. Магнезиевият малат е доказано най-ефективен при крампи и мускулни схващания. Магнезиевият гликинат е с най-успокояващо и отпускащо действие. Забравих коя друга форма беше най-ефективна за мозъка и коя за сърцето, трбява да се разтърся в записките си.

Има още нещо изключително важно. Не е ли отлично хидратиран организмът ви, не очквайте ефект от приема на магнезий! Той е хидрофилна молекула и за да работи и да влиза във всичките тези 300 ензимни реакции му трябва вода, МНОГО ВОДА!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:магнезий
« Отговор #11 -: 03-01-2015, 21:52:24 »

Различните видове магнезий действат различно на организма
....
Има още нещо изключително важно. Не е ли отлично хидратиран организмът ви, не очквайте ефект от приема на магнезий! Той е хидрофилна молекула и за да работи и да влиза във всичките тези 300 ензимни реакции му трябва вода, МНОГО ВОДА!
   :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:магнезий
« Отговор #12 -: 16-01-2015, 21:51:35 »

Трябва ми много магнезий , не зная моят къде отиде. ПОМАГАЙТЕ. Какво, откъде, как?
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:магнезий
« Отговор #13 -: 16-01-2015, 22:39:04 »

Така е, titan, позната история :).

Блендирани 2-3 с.л. сусам във вода, или 3-4 с.л. накиснат слънчоглед, или накиснати бадеми.

Или Диаспорал от аптеката. Внимавай, защото разрежда кръвта, не го смесвай с храни съдържащи вит. Е :pensif_29:.

Шуслерова сол № 7 ще ти помогне да го усвоиш по-добре.

Ядките съдържат цинк, който е антагонист на желязото и може да падне хемоглобина евентуално ако ги вземаш продължително време, затова като се сетиш понякога, можеш да изпиваш по един чай от коприва, ако нещо не ти вреди.
« Последна редакция: 16-01-2015, 22:54:53 от donna »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:магнезий
« Отговор #14 -: 17-01-2015, 14:11:40 »

Ям всеки ден авокадо, бадеми, орехи, зеле, фрешове, сусам , слънчогледови клнове , но имам някои симптоми напоследък  и това взе да ме тревожи.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:магнезий
« Отговор #15 -: 17-01-2015, 14:17:54 »

Не си ли правил изследвания? Като пишеш, че ти трябва много магнезий, аз разбирам, че си правил изследвания и там нещата не са наред.

Какви са ти симптомите?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:магнезий
« Отговор #16 -: 17-01-2015, 15:10:45 »

Не вярвам да си в някакво състояние като "симптомофобия" или подобно... То с изследвания не могат да кажат кое ни е в повече и кое не стига, ти пък - "имам някои симптоми"...  ???
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.