Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Хриси  (Прочетена 11840 пъти)

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Дневникът на Хриси
« -: 23-02-2010, 15:07:51 »

Здравейте!Тъкмо се връщам от разходка из полята на селото,заредена с много енергия от слънчевите лъчи и чуруликането на птичките, и ми дойде музата да започна най-сетне с електронния ми дневник.На хартия си имам от началото на месеца.Може да не е много интересен за повечето хора тук,защото са къде по-напред от мен :) Но ще пиша подробно и ще се радвам на всеки съвет :)Причините да реша да променя начина си на хранене и други навици са:проблеми със здравето,променливи настроения,усещане че нещо не е наред и е време за промяна :) От месец не ям месо и яйца(преди хапвах мн рядко и то само жълтъка), ограничих доста млечните(позволявам си само сирене и кисело мляко),спрях кафето,безалкохолните напитки,алкохола,ограничих до минимум сладките неща и солта.Най-лесно ми беше с месото,алкохола и кафето,а най-трудно ми е с шоколада и сиренето. :)Хапвах си и супички и доста задушени картофи:) Замених белия хляб с Вита или Бонус(по 2-3 филийки на ден),взех си студено пресован зехтин,вмъкнах в менюто си сусам,орехи,слънчогледови семки,повече плодове,зеленчуци и прясно изцедени сокове от плодове или зеленчуци.Соковете(предимно от моркови и портокали) и плодовете приемам сутрин до 12часа.Реших че няма да се насилвам и всичко ще става постепенно.За този един месец през ден си хапвах нещо сладко,черен шоколад,вафла или сушени плодове.Бях на рожден ден- отказах месото,но си хапнах парче торта :) Макар да си позволявах сладки неща,чаша вино на 14.02 :) и на моменти малко повечко сирене,резултат имаше.В първите дни имах леко главоболие,леки болки в стомаха,но това се знае защо се появява:) След това ми стана много леко и се чувствах много добре с малки изключения.Когато консумирах черен шоколад,вафла или нещо друго сладко започвах да чувствам лека болка в стомаха.Не знам дали има общо,но седмица след промените в храненето ,един ден към 13ч. вдигнах температура без да имам симптоми на грип или нещо подобно.Реших да не пия лекарства,а си направих няколко чая с лимонов сок и мед,пиех вода и си лежах.По едно време заспах и след около 2 часа се събудих с 39и2,беше ми много лошо.Не исках да пия лекарства,но ме принудиха да взема едно прахче.След това си потопих краката в гореща вода с морска сол и след 15-20 мин. ми светна :) На сутринта се събудих с 38 градуса,но не пих нищо друго освен чай с лимон и мед и не приемах храна.До края на деня се оправих.
Този месец се явява и като подготовка за гладуването,което правя от вчера.Имам книгата на Л.Ковачева ,препрочетох я на един дъх и започнах.Вкъщи не ме подкрепят и все повтарят,че ще се разболея :) Накрая може да си променят мнението ,когато дойдат резултатите :) Ще провеждам гладуването до момента,в който се почувствам не добре и вече не ми понася- ако издържа 14-15 дни ще е добре. :)
За резултатите от гладуването ще пиша накрая. Ето как протича до сега: 22.02-500гр. ябълки разделени на два пъти, 4 билкови чая и около 1,5л вода.Не чувствах глад,болка или друго неразположение.Беше ми много добре :)
23.02.(днес :) )-станах в 8ч. до 9ч. пих вода,после билков чай с мед,портокал. По обяд разходка:) и сега в 15ч. мисля пак да пийна чай,в 17ч. или 18ч. зависи кога почувствам глад ще хапна още един портокал и към 20ч. пак един чай. Днес също се чувствам много добре :) Сутринта само имах леко премаляване на стомаха,но като пийнах чай всичко се оправи. Ако се промени нещо ще го допълня по-късно. :)
Накрая искам да поздравя всеки,който е успял да прочете всичко :love_026:
« Последна редакция: 23-02-2010, 15:10:49 от Хриси »
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #1 -: 23-02-2010, 18:32:03 »

Здравей Хриси,и аз съм начинаеща като теб.Пожелавам ти успех!  :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #2 -: 23-02-2010, 18:42:38 »

Браво Хриси, много промени си направила за един месец, постепенно ще става все по-лесно  :love_026:
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #3 -: 23-02-2010, 19:17:28 »

Благодаря много за подкрепата  :love_026:
Пропуснах по-рано да напиша,че за този месец намалих цигарите от 1 кутия до 4-5 цигари на ден.Днес са само две,а утре смятам да са 0. :) Миналата седмица реших да пийна едно кафе,за да проверя дали ще ми харесва както преди- никак не ми хареса. :) Друг опит,който мисля да направя е по предложение на Робърт Коен. Той предлага да спрем млечните произведения за 8дни и на деветия да си хапнем пица,малко сирене и сладолед (примерно) и да видим как ще се почувстваме. :) Това обаче ще е след края на захранването и при положение че не съм се отказала от млечните дотогава. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #4 -: 23-02-2010, 21:14:46 »

Светлина по пътя, Хриси :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #5 -: 23-02-2010, 22:02:32 »

Хриси тоя опит със сиренето го направих днес  :( реших че ще си хапна малко, сега ми е тежко и веднага след като ядох ми се скапа настроението, легнах и спах следобяд  :-[
Повече няма да хапна нито хапка, иначе се съблазнявам и на следващия ден пак за хапчица  tooth
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #6 -: 23-02-2010, 23:43:21 »

Хриси, и аз така се събудих с висока температура в 5 часа една сутрин. Тресях се и съм бълнувала. Даже питах тука другарчетата какво да правя, че се бях изплашила? Отговора беше да не правя най-добре нищо, защото температурата е разрешен конфликт. Колкото е бил по-голям , толкова е по-висока. Това тогава ми го написа и обясни за пръв път Вери. И наистина после успях да се сетя кое от случилото ми се през деня беше провокирало вдигането на високата ми температура. Наистина! Както и ме посъветваха ако мога да издържа с температурата, защото тя се е вдигнала за да изгори това , което трябва да изгори по-образно казано.
Колкото до гладуването с чай и плод . Аз съм му фенка. Да знаеш че след критичните 2-3 дни /които не е задължително да изпита като критични всеки човек/ ще почувстваш страхотен прилив на енергия, тонус и ще се чувстваш много щастлива и успокоена. Честно ти казвам, толкова успокояващо действа този режим, че чак ми липсва това чувства на моменти. Незнам дали ме разбираш. Иначе трябва да се внимава със захранването. А друго много важно - няма изобщо да ти се пие алкохол и да ти се пушат цигари след като минеш този режим /и разбира се после продължиш със веганството/. Напротив ще ти става лошо от тях. Аз забелязах като бях при Емилова, че доста хора ги отказаха без да си бяха поставили дори такава цел. Пък и като се замислиш виното върви с пържоли, а не с моркови ;) ;) Т.е. по-малко вероятно е да ти се допие като няма да ядеш месце. После доказано било , че човек пали повече цигари като я обилно нахранен, а със суровоядството трудно се преяжда. Изобщо много, много предимства има правилното хранене, което тепърва ще усетиш! :heart_2:
« Последна редакция: 23-02-2010, 23:53:19 от Val »
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #7 -: 24-02-2010, 20:32:59 »

Петко  :flowers2: :Content_22:

Дани,предполагам резултатът и при мен ще е същия :) Отдавна не мога да хапвам пица или сандвич без да ме заболи стомаха.

Вал,съгласна съм с теб за температурата затова и не исках да пия лекарства :) За чувствата,който те обземат по време на гладуването те разбирам напълно. На мен също ми действа много успокояващо и имам прилив на енергия. Аз съм гладувала и преди години 10дни -тогава и сега протича по един и същи начин. Първият ден съм много добре и имам много енергия,втория също,но на третия ми е много отпаднало и все мисля за храна. :) Наистина като промениш начина си на хранене ,намаля  желанието да пушиш и пиеш. Аз изпих едвам една чаша вино и след 30-40 мин. ме сви стомаха.

Сега да се отчета за днес:600 грама плодове(портокал и ябълка),3 билкови чая и около 2л. вода. Езикът ми е все още обложен,чувствам отпадналост,леки болки в краката и непрекъснато мисля за храна :) Днес не съм пушила нито една цигара :) Честно казано беше много труден ден,малко остана да се откажа :( Ще видя как ще се чувствам утре ,но ако това продължи по - добре да правя по три-пет дни гладуване  през 8-10 дни,докато съм готова за 14-15 дневен срок. Най-вече ме притеснява силния ми апетит, може да не спазя захранването и да приема голямо количество храна наведнъж,което е много опасно. Трети ден не съм ходила по голяма нужда,ако и утре е така ще пия един чай от майчин лист.
Е,толкова засега :) да видим утре какъв ден ще е :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #8 -: 25-02-2010, 11:11:27 »

Днес съм малко по-добре :)Снощи преди да си легна пийнах един чай от майчин лист и тази сутрин посетих тоалетната два пъти-  сега всичко е наред :)  Какво съм приела ще напиша в края на деня.
Вчера още се замислих-как се съчетава гладуването с месечния цикъл? Прочетох малко инфо в дневника на Мария ,имаше и линк за Дар http://www.dar-center.com/article/?article=151
От Дар съветват гладуването да се започне с началото на МЦ,а ако вече е започнало да се сложи край с края на МЦ. Проблемът при мен е ,че 1вия ден болката е многоо силна ,стигала съм до повръщане и без обезболяващи не издържам. Продължа ли с гладуването ,1вия ден от МЦ не издържа на болката и пия обезболяващо си мисля ,че ще си навредя доста на стомаха. Мен и по принцип ме боли стомаха,когато изпия повече от две хапчета. Ще се радвам на всеки съвет,че и не остана много време ( до 1-2 ри март)  :D
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #9 -: 25-02-2010, 11:31:57 »

Здравей Хриси , имам една приятелка , която ми сподели ,че имала много болезнен цикъл 30 години , реши да практикува здравословен начин на живот и направи двайсетдневно гладуване , само на вода и след това ми каза ,че за 1 път в живота разбрала какво е безболезнен цикъл. Тя беше доста интоксикирана според мен , но сега вече се оправя :) Надявам се и при теб да проработи.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #10 -: 25-02-2010, 12:05:00 »

Да, Хриси,ако не те  е много шубе виж как ще се почустваш като си на гладолечение. Вариантите в крайна сметка са само 3:да те боли също толкова, да те боли повече или да те боли по-малко  :Confus_3: Не съм наясно има ли и каква връзка между чистенето на организма и болките (те ако не се лъжа се причиняват от процеса на кървене на маточните стени, а не защото организма се чисти, както се беше появил някакъв такъв коментар тук преди време).
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #11 -: 25-02-2010, 12:28:44 »

Хриси, вчера ти е било зле защото не си посещавала тоалетната 3 дни, както казваш. Когато си на плодово чаен режим задължително всеки ден трябва да изпразваш дебелото черво. В противен случай почваш да се натравяш.  Съветвам те да не прекъсваш режима, а да пиеш всяка вечер сена за да можеш да посещаваш тоалетната сутрин. Месечния цикъл не пречи на гладуването. Сигурна съм, ченяма да те боли корема, ако дебелото черво не е задръстено. Съветвам те да пиеш повече вода като започне цикъла.
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #12 -: 25-02-2010, 12:39:12 »

Хриси, не допускай пиенето на обезболяващи на празен стомах! :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #13 -: 25-02-2010, 13:00:40 »

Благодаря на всички за бързата реакция  :Content_22:
Дадохте ми кураж да продължа с гладуването и ще видим какво ще стане.Надявам се да не ме боли много,но и така да е ще преживея един ден  ;D Не съм пила всеки ден чай с разхлабващо действие ,защото в книгата (а и в сайта на Мер) се казва да се приеме само веднъж и то само при тежък запек. При положение,че имам проблеми може би е добре да се взима постоянно.А може ли чай от майчин лист или е задължително от сена?
Относно приемането на обезболяващи ще се постарая да не взимам този път,колкото и да боли .
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #14 -: 25-02-2010, 14:07:26 »

Хриси, най-добре е сутрин да правиш клизма, докато си на  плодове  :)
Аз отдавна вече не пия хапчета за обезболяване, ако много ме боли правя едни асани (Злояд ми ги препоръча)   :flower:






и докато лежиш в леглото маха мудра

ПРИЛОЖЕНИЕ: При болки и спазми в областта на таза: болезнена менструация, вяла дейност на червата, спазми; възрастови оплаквания: слабост в пикочния мехур, простата, ануса; хемороиди. Може да се практикува и в тоалетната.
Подкрепя оптимизма и надеждата, търсенето на радост и в най-трудната ситуация. Подкрепя осъзнаването и осмислянето, откриването на нови пътеки.
ИЗПЪЛНЕНИЕ:
Първи етап: Кутретата на двете ръце се събират с палците. Безименните се допират с върховете си. Средните и показалците са леко опънати. Продължителност: 10 вдишвания и издишвания.
Втори етап: Безименните на двете ръце се събират с палците. Кутретата се допират с върховете си. Средните и показалците са свободни.
ДОЗИРОВКА: При необходимост, или 3 пъти дневно по 7 минути.
« Последна редакция: 25-02-2010, 14:10:45 от Даниела »
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #15 -: 25-02-2010, 14:36:19 »

Благодаря ,Дани  :flowers2: Задължително ще опитам  :Content_22: После ще пиша как ми е подействало.
Не ми се смейте много ,но не знаех че майчин лист и сена е едно и също  :Confus_3:
Преди малко загледах опаковката на чая и разбрах  ;D
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #16 -: 25-02-2010, 17:45:45 »

Отчетът за деня: 4 чая,600гр портокали, 1,5 л. вода. Днес съм значително по-добре от вчера.Явно ходенето до тоалетна всеки ден е много важно :) За около половин час имах леки болки в областта на черния дроб,но мина бързо. Езика ми все още е обложен.Като цяло днес мина много леко :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #17 -: 25-02-2010, 18:24:26 »

Ексте, отпадналостта е знак, че наистина тялото ти се чисти и е имало нужда от това, за да стане всичко по-леко или си направи клизма, или пий чайче с разхлабващо действие (майчин лист или зърнастец, сената ще ти е много рязка).

От този цитат на Мер разбирам ,че сената и майчиния лист са различни неща- а може би го разбирам погрешно  :surpris_23:  :surpris_23: А търсачката казва,че са едно и също нещо -съвсем се обърках  tooth
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #18 -: 26-02-2010, 18:24:41 »

Вече 5ти ден гладувам,3ти ден без цигари :) Не изпитвам глад,а по-скоро апетит(най-вече като гледам другите как се хранят)Отчетът за днес : 800гр. портокали, 2 чая(1ят от сена преди лягане ще го пийна),1,5л вода. Днес ми беше малко отпаднало,на няколко пъти ми се завива свят и мн ме болят краката. По обяд поспах 20 мин. след това направих една разходка (около2км),езикът ми все още е обложен.Сутрин преди да посетя тоалетната ме боли стомаха около 10 мин.,на моменти доста силно- това нормално ли е? Нямам опит с очистителни и за това питам :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #19 -: 27-02-2010, 00:00:37 »

Хриси, нали знаеш че можеш да вдигнеш грамажа. Ако изпитваш глад, не се притеснявай да го направиш. Аз съм стигала и до 2 кг протокали на ден. Това беше по време на едно гладуване през зимата на 2005 година - помня много добре. Тогава гладувах 20 дни. На осмия ден изядох 2 кг, защото просто не издържах, незнам защо. После имаше още два-три такива дни. Изобщо не ми се отрази нито на килогармите, нито на настроението. Това, че ти е замяна е нормално. Може и да ти е паднало кръвното. Разходките са повече от полезни по време на гладуванията. Краката особено лявото коляно и мен много ме наболяват като гладувам. Колкото по-бял ти е езика, толкава повече отрови чистиш. Това е добре. Аз имах и метален вкус в устата след 6-7ия ден. Всъщност това са вече много пъти повтаряни неща, ти си ги знаеш, но все пак да ти покажа, че не си сама.  :heart_2: и че всичко си е нормално. Не ми само ясно защо те боли стомаха сутрин. не разбрах взела ли си нещо за разхлабване ? Но по принцип боли болния орган. Може да имаш болежка в стомаха, за която не си знаела и сега да се е активирала, защото се лекува. Глада изяжда болните и старите клетки. Успех! :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.