Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Отказване на цигарите  (Прочетена 9455 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Отказване на цигарите
« -: 25-02-2010, 00:32:15 »

Искам да попитам за съвет. Преди години пушех по една кутия на ден, след това ги отказах и не съм пушила с години. После покрай приятели започнах пак да "запалвам" и в крайна сметка се установих на един "икономичен" режим - 2 на ден с кафето сутрин, рядко при срещи още 2 по-късно, но не повече от 4. Така - от около 2 години.

Независимо, че са "малко", реших да ги откажа изцяло и от малко повече от седмица ги спрях. Нямам особен проблем с пристрастяването, защото ми е повече социален навик. Но има друго: два дена след като спрях, започнах да кашлям и това се усилва (би трябвало обатно - да кашлям, ако пуша :). Дали това е някакъв ефект на прочистване на белия дроб (правих рентген - нещата са ОК) и дали има някакви очистителни процедури, които биха помогнали??? Някой има ли подобен опит?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #1 -: 25-02-2010, 09:27:06 »

От един йога зная,че много лесно се отказват цигарите сутрин като си масажираш няколко минути хубаво ушите , ама хубаво :)) И кафето задължително трябва да го спреш. Има много упражнения за каляване на волята, потърси по тракерите.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #2 -: 25-02-2010, 13:27:01 »

Забелязал съм, че като изляза от задимено помещение започва да ми дере на долникте дихателни пътища. Преди това е имало временна адаптация, но когато си на чис въздух организма се възползва от дадената му възможност и започва да се чисти. При тебе можа да отнеме доста време (месеци,години).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #3 -: 25-02-2010, 15:34:53 »

С кафето е трудно  :Confus_3:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #4 -: 25-02-2010, 15:37:20 »

Благодаря за съветите - и аз мисля, че е адаптация и че е някакво изчистване.  Може би суровоядство би помогнало, мисля, че съм около 50% на него.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #5 -: 25-02-2010, 17:50:19 »

Чувал съм ,че много от хората , които "гладуват" при Емилова са отказали цигарите след процедурите...помисли за пречистване на организма , малко воля и смятам,че ще имаш положителен резултат
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #6 -: 25-02-2010, 20:15:48 »

Аууу, каква убава тема  :D. Чудесно е, че един (макар и не страстен) пушач е решил да спре цигарите... Баща ми години наред ги спира за по месец-два и отново ги почва, после отново ги отказва... и така до никъде. В момента ги отказва с електронна цигара и ужким действа - вече 2 седмици не е пушил, а когато му се допуши, пали електронната... Да, ама е малко скъпо удоволствие, и наистина цялостното пречистване на организма би помогнало повече май  :-\. Кашлянето е нормална реакция - организмът изхвърля токсини, натрупани кой знае откога. Същото се получава и в планината и където и да е с по-чист въздух - почва едно кашляне, изкарване на мръсен въздух от градските изпарения и прочие  :peperudi:.
Аз никога не съм пушила, но дълго време бях пристрастена към кафето (не искам да казвам до какви дневни количества съм стигала  :whistling2 - emotloader:). От половин година съм го спряла и се радвам за това. Обикновено при мен се получава най-добре като просто спра отведнъж - трудно е първите 2-3 дена, после вече и желанието ми минава. С кафето поне се получи - не пих два дена... после три, после седмица. Накрая усетих, че вече не ми се и пие и продължих  ;). При много хора и с цигарите е същото... На други им помага да ги намаляват малко по малко - днес три, утре само две... Ралично е.
Ако искаш, надникни ето тук http://zashto-kak.hit.bg/ - в разздела за мудрите (странните "хватки" с ръцете  ;D) мисля, че имаше някои неща и за пристрастяванията, все си е помощ.
Успех! Ще се справиш, оправимо е, само да не се отказваш ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #7 -: 25-02-2010, 21:51:35 »

Буку, много е хубав този сайт, разглеждала съм го. Наистина, заслужава си човек да си помогне с правене на мудри, аз още малко ще отложа това, тъй като съм адски заета със сесия и работа едновременно, но по-нататък ще помисля. Имам и една книжка на Гоникман за мудрите - ето част от мудрите, показани в нея: http://master-karate.ru/statiy/raznoe/mudry.htm

Аз дълго време казвах, че 1-2 цигари на ден са нищо, все едно не пушиш, но май не е съвсем така. Сега, освен дращенето в гърлото и кашлицата, започва да идва и апетит - ще стане страшно  :o :essen:

Но няма да се отказвам. Правя от две години праксалана през 3 месеца, може би трябва и сега. Също помага и гимнастиката на Норбеков - първо дихателна, после ставна. В нея има и масаж на ушите, за който говори Титан :) Но от кафето засега не знам как да се откажа, имам ниско кръвно и сутрин без първата чашка не мога да се събудя.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #8 -: 25-02-2010, 22:00:15 »

На мен ми беше доста трудно - стимула е много важен. Когато забременях с първото си дете - много се изкушавах , запалвах цигарата на мъжа ми . По време на кърменето веч ги бя спряла на цяло - но за доста кратко време кърмих малко над три месеца , и постепенно си върнах всички кофти навици след това - и кафе и цигари .

Имала съм периоди в който не съм пушила с години , и изведнъж незнам как се подсещам и от цигара на цигара ...

Точно в такъв период съм и сега - от лятото насам,  първо - мъжа ми реши да пуши пак и покрай него ли покрай всички приятели и събирания , и аз се изкушавам но от веднъж два пъти месечно - после събота и неделя като се сабираме - и в крайна сметка съм сутрин с кафе в ръка от известно време и по цигара две / и повече ако се закача за мъжа ми вечер с компанията му.

За кашлянето - и при мен винаги се е получавало точно такъв ефект , спирам и след това чистя ... гадостите  :Confus_3:  

Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #9 -: 25-02-2010, 22:39:11 »

аз цигарите ги спрях от раз, но и пушех малко -2 или3 на ден а понякога и не палих никак, ако нямаше начин да се поглезя и да седна спокойно с кафето а и да не се притеснявам че има непушачи наоколо или бързам, изобщо накрая се оказа леко отказването
за ниското кръвно (както и за периода на отказването) тук в Италия някои си консумират ликвириция, средиземноморско растение, което се познава и ползва от древноста и се ползва в рецепти от билки, извлича се екстракт или се суши и корена мисля, натурална и без прибавки е черна на цвят, сладка, става на пръчици които се смучат (казват, че помага и жеста който е като с цигарите) или на бонбони, аз аз доста си я консумирах от преди да реша да спирам с цигарите заради кръвното и помагаше.
чистата ликвириция е тръпчиво сладка, вдига кръвното като кафето или разните капки и лекарства, но без другите ефекти, няма вреди с нея, само ако хапнеш повече е леко разхлабителна, не знам дали има доста калории, но е трудно да прекалиш защото е силна на вкус и бавно се топи в устата
ако в България няма и искаш да опиташ (da opitate) мога да пратя, тук се намира лесно, в почти всяко добре заредено кафе я има до касата заедно с бонбони и дъвки, но само някои марки е чиста ликвириция
« Последна редакция: 25-02-2010, 22:46:15 от ribkata »
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #10 -: 27-02-2010, 22:59:37 »

Цигарите ги спрях след като спрях кафето, и даже с кафето ми беше по кофти, пуша само като излизам на бар, но си мисля, че скоро и това няма да го има.
да пуша като излизам де, иначе не мисля да спирам излизанията.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #11 -: 28-02-2010, 15:30:23 »

За ликвирицията (liquorice май беше на английски) съм чувала, но не помня да съм виждала нещо подобно в България. Засега ще си остана на кафе, по-нататък може и него да спра ако намеря начин да го компенсирам. Успех на всички други, които са спряли цигарите !  ;D Аз направих две седмици - надявам се да не стане както е казал Марк Твен, ако не се лъжа: "Най-лесно е човек да откаже цигарите - аз съм го правил толкова пъти"  :Confus_3:
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #12 -: 01-03-2010, 14:11:28 »

Да ,той го е казал. Аз не пуша от 6 дни( и се хваля обаче  tooth) и вчера се сетих точно за това,което е казал Твен  ;D
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #13 -: 01-03-2010, 15:43:37 »

Аз не пуша от 38 години,преди това незнам за сега tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #14 -: 01-03-2010, 16:10:27 »

 tooth Аз не пуша от две години без седем дни....начина за отказването при мен беше лесен- разболях се от грип и ми се гадеше само като ги погледна...и така до сега.  :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #15 -: 01-03-2010, 17:09:50 »

Винаги съм мислил,че има нещо полезно в грипа :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Отказване на цигарите
« Отговор #16 -: 02-03-2010, 00:14:47 »

Полезно е и да се поуплашиш понякога. Баща ми получи нещо като микроинфаркт (така казаха, не знам какво представлява това микро) преди години и ги отказа отраз - а преди това стените в кухнята бяха почернели в горната си част от пушеците!!! 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.