Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За зъбите  (Прочетена 10159 пъти)

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:За зъбите
« Отговор #20 -: 19-02-2011, 16:35:32 »

Със содата не по-често от веднъж на две седмици. За всеки ден - със сол, чудесно изчиства зъбния камък и налепи всякакви.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #21 -: 19-02-2011, 21:14:49 »

Ехеее, сега и сол се появи, колко много начини имало да се грижиш за зъбите си... ;D
Добре, обаче при мен се появи още един въпрос. Даже два  :laugh:
Купих си сода, обаче то май не е точно сода, ами бакпулвер и съдържа следните съставки Dinatriumdiphosphat, Natriumhydrogencarbonat и брашно   tooth
Та въпроса - правилното нещо ли съм взела  ???
Другият ми въпрос е какво представлява кокосовото масло, течно ли трябва да е? Защото аз намерих едно, но то е твърдо... :surpris_23:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За зъбите
« Отговор #22 -: 19-02-2011, 23:32:24 »

А някъде другате бях чела някаква статия, където се казваше, че всеки зъб отговаря на дадена част от тялото и съответно където имаш проблем в тялото, разваля се и съответният зъб. Само, че не се задълбочих много, защото ми се стори твърде сложно  :whistling2 - emotloader:
Аз го бях срещал наскоро в китайска литература свързана с цигун , дао и акупунктура. Ако го мерна отново ще дам линк въпреки, че е доста вероятно да е на руски.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За зъбите
« Отговор #23 -: 20-02-2011, 00:14:40 »

Другият ми въпрос е какво представлява кокосовото масло, течно ли трябва да е? Защото аз намерих едно, но то е твърдо... :surpris_23:
Има разлика м/у кокосово масло и олио. И двете, обаче, са в твърдо състояние на стайна Т. Маслото е по-гъсто. Олиото, за да се втечни, е необходимо да го сложиш в съд с леко топла вода. При маслото това трудно се получава поради гъстотата му.

Ето повечко информация:

http://www.recipemagician.com/polezno/domashno-ekstra-virgin-kokosovo-masl%D0%BE/
http://www.recipemagician.com/syveti/otvariane-na-surov-mlad-kokos/

Бакпулверът по принцип е сода+лимонтузу. Това, което си купила, е с разни добавки.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #24 -: 20-02-2011, 02:04:13 »

Мерси, Вери! Много хубави линкчета. И все пак ако си купувам(което е по-вероятно) има ли значение за зъбите дали ще е масло или олио. Пробвах с маслото и като го подържа в устата и го поздъвча малко и бързо се разтопява и пак мога да си го жабуркам  ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За зъбите
« Отговор #25 -: 20-02-2011, 02:35:25 »

По този въпрос аз нямам отговор. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За зъбите
« Отговор #26 -: 20-02-2011, 09:35:50 »

Самодива, относно содата доста време я ползвах и според мен това с емайла е мит. Миналото лято ходих да ми махат зъбен камък (не бях ходила на зъболекар от 6 години) и зъболекаря ми каза, че ако хората се грижели като мен за зъбите си, са щели да умрат от глад. Месец януари се жабурих с кокосово масло, а също така го ползвах и за измиване на зъбите. Февруари реших да си купя био паста за зъби на Веледа, защото заедно с много други храни не можех да понасям и сода. Доволна съм. Другият месец пак ще се жабуря и ще ползвам кокосово масло за измиване. Като цяло реших да редувам - кокосово масло, сода от време на време и паста на Веледа за да не ми омръзват нещата.
На моята кутия пише кокосово масло. Важно е да става течно в устата. Според мен е без значение дали е кокосово масло или кокосово олио.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За зъбите
« Отговор #27 -: 21-02-2011, 21:23:36 »

А някъде другате бях чела някаква статия, където се казваше, че всеки зъб отговаря на дадена част от тялото и съответно където имаш проблем в тялото, разваля се и съответният зъб. Само, че не се задълбочих много, защото ми се стори твърде сложно  :whistling2 - emotloader:
Аз го бях срещал наскоро в китайска литература свързана с цигун , дао и акупунктура. Ако го мерна отново ще дам линк въпреки, че е доста вероятно да е на руски.
Ето го
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:За зъбите
« Отговор #28 -: 13-03-2011, 16:21:45 »

Ето още нещо полезно за костите/зъбите
http://gotvach.bg/n7-3340-%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%85
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.